φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Μάιος 2020, 00:54

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:52

να ξέρεις , οι μπολσεβίκοι οργανώνουν παρτάκια με μπύρες στις πλατείες για να διασπείρουν τον ιό και να υπονομεύσουν τα μετόπισθεν στον πόλεμο με τον Κορωνοϊό.
οι μπολσεβίκοι όχι. Οι Συριζαίοι, οι Ανταρσύες και οι αναρχοαυτόνομοι κάνουν πάρα πολύ κυριολεκτικά αυτό ακριβώς.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25197
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 13 Μάιος 2020, 00:55

foscilis έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:54
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:52

να ξέρεις , οι μπολσεβίκοι οργανώνουν παρτάκια με μπύρες στις πλατείες για να διασπείρουν τον ιό και να υπονομεύσουν τα μετόπισθεν στον πόλεμο με τον Κορωνοϊό.
οι μπολσεβίκοι όχι. Οι Συριζαίοι, οι Ανταρσύες και οι αναρχοαυτόνομοι κάνουν πάρα πολύ κυριολεκτικά αυτό ακριβώς.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11530
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 13 Μάιος 2020, 00:57

foscilis έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:54
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:52

να ξέρεις , οι μπολσεβίκοι οργανώνουν παρτάκια με μπύρες στις πλατείες για να διασπείρουν τον ιό και να υπονομεύσουν τα μετόπισθεν στον πόλεμο με τον Κορωνοϊό.
οι μπολσεβίκοι όχι. Οι Συριζαίοι, οι Ανταρσύες και οι αναρχοαυτόνομοι κάνουν πάρα πολύ κυριολεκτικά αυτό ακριβώς.
μπορεί να μην πάμε διακοπές φέτος, αλλά είμαστε οκ -το πχόρουμ έχει γίνει πολύ γραφικό τελευταία.. :lol:
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Μάιος 2020, 01:00

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:52


να ξέρεις , οι μπολσεβίκοι οργανώνουν παρτάκια με μπύρες στις πλατείες για να διασπείρουν τον ιό και να υπονομεύσουν τα μετόπισθεν στον πόλεμο με τον Κορωνοϊό.
Δε τους κόβει μεχρι εκεί. Απλα έχουν άγνοια. Όπως όλοι αυτοί που κυκλοφορούν και πιστεύουν ότι ο ιός δεν υπάρχει, το 5G κλπ
Οι ζαίοι απλά με τις δηλώσεις σιγονταρουν στην ζούλα.

Καταλαβαίνω τώρα ότι τους θεωρείς όλους αυτούς ζώα όρθια και πώς δεν τους κόβει, οπότε ίσως έπρεπε να τους κρατήσουμε μέσα και άλλο γιατί καμία υπευθυνότητα δε θα δείξουν.

Ταυτόχρονα ετοιμάζεις τα δύο σενάρια:

1. Μένει/ξαναγίνεται το lockdown; Σκουζεις για οικονομία και ατομικές ελευθεριες.
2. Λήγει το lockdown και αυξάνονται τα κρούσματα; Σκουζεις ότι ο κοσμάκης δε φταίει, ότι τον ξαμολησαν αβοήθητο κλπ.

Γενικά το ότι έχετε βρει σύμμαχο την πανδημία, είναι πολύ, μα πάρα πολύ, άσχημο και κακό.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Μάιος 2020, 01:01

foscilis έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:18
Κάποια στιγμή θεώρησα ότι η πλειοψηφία έδειξε ουσιαστικά δείγματα ατομικής ευθύνης.
Και αναφέρομαι στην πλειοψηφία.
Ειλικρινά, ελπίζω να διαψευσθώ αλλά η εικόνα που έχω από την απότομη αλλαγή που διακρίνω (αν και δεν πολυκυκλοφορώ σε κεντρικά σημεία) με κάνει να σκέφτομαι ότι τελικώς αυτό που συγκράτησε τα πράγματα δεν ήταν η ατομική ευθύνη αλλά τα πρόστιμα.
μαζική ψυχολογία ήταν. Και ήταν στο χέρι της κυβέρνησης να τη διατηρήσει έτσι. Από μια κατάσταση που έτρωγες πρόστιμο αν κυκλοφορούσες αδικαιολόγητα περάσαμε στο να είναι η απλή σύσταση το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ακόμα κι αν παραβιάζεις προκλητικά τα ελάχιστα ζητούμενα μέτρα και δηλώνεις ότι το κάνεις μόνο και μόνο για να τα παραβιάσεις.

Απ' ό,τι έχω καταλάβει πέρασαν σε λογική "αφήνουμε τέρμα λάσκα (μόνο φιλικές συμβουλές) και σφίγγουμε αν δούμε ότι η κατάσταση ξεφεύγει επιδημιολογικά" ενώ πριν είχαν την ακριβώς αντίθετη.

Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα νούμερα φαίνεται ότι πάει καλά.
Ε, αυτό το μπολντ είναι που δεν καταλαβαίνω με τίποτα. :lol:

Μπορώ να το αντιληφθώ ως κατάσταση μόνον σε περιορισμένου χρόνου φάσεις, αρνητικές ή θετικές.
Ασχέτως από το αν αφεθείς να παρασυρθείς (συνειδητά ή μη) από ένα σημείο και μετά αρχίζεις να σκέφτεσαι.

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Μάιος 2020, 01:03

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:05
talaipwros έγραψε:
12 Μάιος 2020, 23:34
με οποιον μιλαω τηλεφωνο στην ελλαδα, ειναι εξω βολτα, ουτε μασκες ουτε τιποτα.

φοβουμαι οτι ερχεται πεος
Δεν έχεις εικόνα, χαμός γίνεται
:g030:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Μάιος 2020, 01:09

Otto Weininger έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:00


Δε τους κόβει μεχρι εκεί. Απλα έχουν άγνοια. Όπως όλοι αυτοί που κυκλοφορούν και πιστεύουν ότι ο ιός δεν υπάρχει, το 5G κλπ

Οι ζαίοι απλά με τις δηλώσεις σιγονταρουν στην ζούλα.
Εγώ νομίζω το σκέφτονται πάρα πολύ λογικά (έστω με κάποιες λάθος και ψιλοψεκασμένες παραδοχές ως προς το ενδεχόμενο ρίσκο οι οποίες οφείλονται κυρίως σε ψυχοπάθεια και δευτερευόντως σε αμορφωσιά):

οι πιθανότητες να κολλήσει η πάρτη μου κορωνοϊό, πολύ περισσότερο να πεθάνει, είναι μικροσκοπικές γιατί πρώτα απ' όλα εγώ είμαι έφηβος (ΟΛΟΙ τους πιστεύουν πως είναι ακόμα έφηβοι, ακόμα και οι άνω των 60). Δεν υπάρχει σαν δικό μου πρόβλημα. Το δικό μου πρόβλημα είναι α) να αγανακτήσει ο κόσμος την όλη κατάσταση και να μου ξαναεπιτρέψει να γλυκοκοιτάζω την κουτάλα όπως έγινε το 2012-2015 (Ζαίος) ή β) να την πιω με τον αρχιδόκαμπο στο παγκάκι μυρίζοντας ο ένας την ποδαρίλα του άλλου (ΑΝΤΑΡΣΥΑ) ή γ) να δείξω στους μπάτσους και τους νοικοκυραίους που γράφω τους κανόνες τους(αναρχοαυτόνομοι)

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Μάιος 2020, 01:13

foscilis έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:09
Otto Weininger έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:00


Δε τους κόβει μεχρι εκεί. Απλα έχουν άγνοια. Όπως όλοι αυτοί που κυκλοφορούν και πιστεύουν ότι ο ιός δεν υπάρχει, το 5G κλπ

Οι ζαίοι απλά με τις δηλώσεις σιγονταρουν στην ζούλα.
Εγώ νομίζω το σκέφτονται πάρα πολύ λογικά (έστω με κάποιες λάθος και ψιλοψεκασμένες παραδοχές ως προς το ενδεχόμενο ρίσκο οι οποίες οφείλονται κυρίως σε ψυχοπάθεια και δευτερευόντως σε αμορφωσιά):

οι πιθανότητες να κολλήσει η πάρτη μου κορωνοϊό, πολύ περισσότερο να πεθάνει, είναι μικροσκοπικές γιατί πρώτα απ' όλα εγώ είμαι έφηβος (ΟΛΟΙ τους πιστεύουν πως είναι ακόμα έφηβοι, ακόμα και οι άνω των 60). Δεν υπάρχει σαν δικό μου πρόβλημα. Το δικό μου πρόβλημα είναι α) να αγανακτήσει ο κόσμος την όλη κατάσταση και να μου ξαναεπιτρέψει να γλυκοκοιτάζω την κουτάλα όπως έγινε το 2012-2015 (Ζαίος) ή β) να την πιω με τον αρχιδόκαμπο στο παγκάκι μυρίζοντας ο ένας την ποδαρίλα του άλλου (ΑΝΤΑΡΣΥΑ) ή γ) να δείξω στους μπάτσους και τους νοικοκυραίους που γράφω τους κανόνες τους(αναρχοαυτόνομοι)
Τότε είναι ακόμα χειρότεροι και για ξύλο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


mao mao
Δημοσιεύσεις: 7405
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 13 Μάιος 2020, 01:24

Έρχεται νίλα τελικά ή μήπως τσαπού; Και ποιος θα την φάει άραγε.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Μάιος 2020, 01:29

mao mao έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:24
Έρχεται νίλα τελικά ή μήπως τσαπού; Και ποιος θα την φάει άραγε.
οποιος ρωταει
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Μάιος 2020, 01:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:01
foscilis έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:18
Κάποια στιγμή θεώρησα ότι η πλειοψηφία έδειξε ουσιαστικά δείγματα ατομικής ευθύνης.
Και αναφέρομαι στην πλειοψηφία.
Ειλικρινά, ελπίζω να διαψευσθώ αλλά η εικόνα που έχω από την απότομη αλλαγή που διακρίνω (αν και δεν πολυκυκλοφορώ σε κεντρικά σημεία) με κάνει να σκέφτομαι ότι τελικώς αυτό που συγκράτησε τα πράγματα δεν ήταν η ατομική ευθύνη αλλά τα πρόστιμα.
μαζική ψυχολογία ήταν. Και ήταν στο χέρι της κυβέρνησης να τη διατηρήσει έτσι. Από μια κατάσταση που έτρωγες πρόστιμο αν κυκλοφορούσες αδικαιολόγητα περάσαμε στο να είναι η απλή σύσταση το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ακόμα κι αν παραβιάζεις προκλητικά τα ελάχιστα ζητούμενα μέτρα και δηλώνεις ότι το κάνεις μόνο και μόνο για να τα παραβιάσεις.

Απ' ό,τι έχω καταλάβει πέρασαν σε λογική "αφήνουμε τέρμα λάσκα (μόνο φιλικές συμβουλές) και σφίγγουμε αν δούμε ότι η κατάσταση ξεφεύγει επιδημιολογικά" ενώ πριν είχαν την ακριβώς αντίθετη.

Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα νούμερα φαίνεται ότι πάει καλά.
Ε, αυτό το μπολντ είναι που δεν καταλαβαίνω με τίποτα. :lol:

Μπορώ να το αντιληφθώ ως κατάσταση μόνον σε περιορισμένου χρόνου φάσεις, αρνητικές ή θετικές.
Ασχέτως από το αν αφεθείς να παρασυρθείς (συνειδητά ή μη) από ένα σημείο και μετά αρχίζεις να σκέφτεσαι.

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε.
οι άνθρωποι είναι κοινωνικά ζώα. Η συμπεριφορά τους εξαρτάται πολύ περισσότερο από το τι κάνουν οι δίπλα τους απ' όσο νομίζουμε.

Οι άνθρωποι στο μαγαζί που πουλάει ανταλλακτικά για σκούπες κάθονται ουρά με αποστάσεις ασφαλείας και μπαίνουν ένας-ένας φορώντας μάσκες, όπως και οι υπάλληλοι. Το ίδιο και στα σούπερ μάρκετ. Το ίδιο και στο χασάπικο. Οι ίδιοι ακριβώς άνθρωποι, της ίδιας γειτονιάς συνωστίζονται στο μίνι μάρκετ δυο στενά πιο πέρα, που είναι κέντρο της γειτονιάς με παγωτά, φρέσκο καφέ, τσιγάρα κλπ, χωρίς μάσκες, χωρίς αποστάσεις ασφαλείας, με το a/c στο τέρμα, αράζουν απέξω πέντε-πέντε στο παγκάκι να πιούνε καφέ, στην εφαπτόμενη πλατεϊτσα παίζουν 828 παιδιά σε 40 τετραγωνικά, ο φούρναρης έχει βγάλει όρθια τραπέζια και σερβίρει μπύρες (!) (πράγμα που σημειωτέον δεν έκανε πριν τον κορωνοϊό, είχε μόνο αναψυκτικά), έχει την κοπέλα του ΟΑΕΔ χωρίς μάσκα να κάνει όλη τη δουλειά και αυτός το παίζει host ανάμεσα στα τραπέζια (αυτό το έκανε και πριν).

Η μόνη διαφορά είναι ότι στα μαγαζιά της πρώτης κατηγορίας όταν πας εκεί βρίσκεις όσους είναι πριν από εσένα (προσωπικό και πελάτες) να συμπεριφέρονται προσεκτικά ενώ στα μαγαζιά της δεύτερης κατηγορίας όταν πας εκεί βρίσκεις όσους είναι πριν από εσένα να συμπεριφέρονται εντελώς ασύδοτα. Αν συμπεριφερθείς διαφορετικά από αυτούς, δεν πρόκειται να τους κάνεις να σκεφτούν "χμμ φαίνεται όντως ο κορωνοϊός ειναι μια παπαριά" στην πρώτη περίπτωση ή "για κοίτα αυτήν εδώ που φοράει μάσκα και μας αποφεύγει, λες να βιαστήκαμε να χαλαρώσουμε" στη δεύτερη. Δε θα αλλάξει γνώμη η (μικρή) μάζα από τον παράξενο που αποκλίνει, δε θα στραφούν προς το αντίθετο από αυτό που κάνουν, απλά θα τον κοιτάνε περίεργα ή και θα του φερθούν εχθρικά. Αντίθετα κάποιος που θα ακολουθήσει τη μάζα, ενισχύει την ήδη υπάρχουσα τάση.

Είναι αρκετά εύκολο να δημιουργήσεις τάση είτε προς τη μία είτε προς την άλλη κατεύθυνση, ή να καταπνίξεις μια τάση που είναι προς τη μη επιθυμητή κατεύθυνση όσο η τάση αυτή είναι μικρή.Θα μπορούσαν ας πούμε οι της κυβέρνησης την πρώτη μέρα να γαμήσουν παραδειγματικά μερικές δεκάδες μαλάκες που φέρθηκαν ανεύθυνα και να το διαφημίσουν (άλλωστε αυτό ακριβώς έκαναν τον Μάρτιο), ή να πάρουν πίσω τη χαλάρωση για καμια βδομάδα τονίζοντας ότι φταίνε αυτοί που έτσι κι έτσι (πάλι αυτό ακριβώς έκαναν τον Μάρτιο, όταν έκλειναν το ένα μετά το άλλο τα μέρη στα οποία μαζευόταν κόσμος μετά την κάθε απαγόρευση μέχρι που όλοι κατάλαβαν ότι το πρόβλημα ήταν το μάζεμα). Απλώς επέλεξαν να μην το κάνουν. Τους λόγους δεν τους γνωρίζω αλλά θέλω να ελπίζω ότι ξέρουν τι κάνουν.

Αντίθετα γνωρίζω πάρα πολύ καλά τους λόγους που η αντιπολίτευση επέλεξε να ενισχύσει την τάση της ανευθυνότητας και της ασυδοσίας: το βλέπουν σαν πόλεμο φθοράς προς την κυβέρνηση, με πολύ μικρή πιθανότητα (κατά τη γνώμη τους) να οδηγήσει σε ικανό αριθμό θυμάτων ώστε να είναι "έγκλημα", αλλά κι αν οδηγήσει θα χρεώσουν τα θύματα στην κυβέρνηση και θα έχουν δικιο. Βασικά είναι μια πάρα πολύ καλή στρατηγική αν δε σε πειράζει καθόλου να καταστρέψεις μια χώρα και να σκοτώσεις αρκετούς συμπολίτες σου προκειμένου να πιάσεις την κουτάλα.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7405
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 13 Μάιος 2020, 01:33

Αγις έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:29
mao mao έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:24
Έρχεται νίλα τελικά ή μήπως τσαπού; Και ποιος θα την φάει άραγε.
οποιος ρωταει
εγώ λέω θα τη φάει όποιος σκούζει.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11530
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 13 Μάιος 2020, 01:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:01
foscilis έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2020, 00:18
Κάποια στιγμή θεώρησα ότι η πλειοψηφία έδειξε ουσιαστικά δείγματα ατομικής ευθύνης.
Και αναφέρομαι στην πλειοψηφία.
Ειλικρινά, ελπίζω να διαψευσθώ αλλά η εικόνα που έχω από την απότομη αλλαγή που διακρίνω (αν και δεν πολυκυκλοφορώ σε κεντρικά σημεία) με κάνει να σκέφτομαι ότι τελικώς αυτό που συγκράτησε τα πράγματα δεν ήταν η ατομική ευθύνη αλλά τα πρόστιμα.
μαζική ψυχολογία ήταν. Και ήταν στο χέρι της κυβέρνησης να τη διατηρήσει έτσι. Από μια κατάσταση που έτρωγες πρόστιμο αν κυκλοφορούσες αδικαιολόγητα περάσαμε στο να είναι η απλή σύσταση το χειρότερο που μπορείς να πάθεις ακόμα κι αν παραβιάζεις προκλητικά τα ελάχιστα ζητούμενα μέτρα και δηλώνεις ότι το κάνεις μόνο και μόνο για να τα παραβιάσεις.

Απ' ό,τι έχω καταλάβει πέρασαν σε λογική "αφήνουμε τέρμα λάσκα (μόνο φιλικές συμβουλές) και σφίγγουμε αν δούμε ότι η κατάσταση ξεφεύγει επιδημιολογικά" ενώ πριν είχαν την ακριβώς αντίθετη.

Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα νούμερα φαίνεται ότι πάει καλά.
Ε, αυτό το μπολντ είναι που δεν καταλαβαίνω με τίποτα. :lol:

Μπορώ να το αντιληφθώ ως κατάσταση μόνον σε περιορισμένου χρόνου φάσεις, αρνητικές ή θετικές.
Ασχέτως από το αν αφεθείς να παρασυρθείς (συνειδητά ή μη) από ένα σημείο και μετά αρχίζεις να σκέφτεσαι.

Στα υπόλοιπα συμφωνούμε.
Ούτε ατομική ευθύνη, ούτε μαζική ψυχολογία.

Φόβος ήταν ξεκάθαρα.

Φοβήθηκαν και ίσως ξεθαρρεψουν.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
LOUROS
Δημοσιεύσεις: 1009
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 23:31

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LOUROS » 13 Μάιος 2020, 01:46

Υπάρχουν ακόμα άτομα που πιστεύουν οτι κυκλοφορεί θανατηφόρος ιός που μεταδίδεται απο υγιείς ανθρώπους σε ανύποπτες φάσεις;

We're on a mission from God 777

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: φοβουμαι οτι ερχεται μεγαλη νιλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Μάιος 2020, 01:47

mao mao έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:33
Αγις έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:29
mao mao έγραψε:
13 Μάιος 2020, 01:24
Έρχεται νίλα τελικά ή μήπως τσαπού; Και ποιος θα την φάει άραγε.
οποιος ρωταει
εγώ λέω θα τη φάει όποιος σκούζει.
συμφωνω
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών