Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8179
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 18 Μάιος 2020, 19:47

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:40
kameron έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:28
Ορισμένοι βιάζονται πολύ.
Ας περιμένουμε να δούμε πώς θα υλοποιηθεί το σχέδιο, τι προβλέπει ο σχεδιασμός και μετά πρέπει να γίνουν οι θετικές και αρνητικές κρίσεις.

θα στήριζα την ιδέα, αν μας είχαν δείξει και κάποιο σχέδιο για την αντιμετώπιση του κυκλοφοριακού
αυτό το "άμα δε σου αρέσει πάρε ΜΜΜ" είναι απίστευτα αλαζονικό και αποκαλύπτει έναν τελείως αυταρχικό τρόπο σκέψης
τέσπα, επειδή έγραψα πολλά το λήγω εδώ
εξέφρασα τη θέση μου και τις ενστάσεις μου, τέλος.
Νομίζω ότι είπαν πως οι όποιες δράσεις θα συνυπολογίζουν τις επιπτώσεις, ο καθηγητής του ΕΜΠ που έκανε την παρουσίαση στο ΔΣ του Δήμου εξήγησε κάποια πράγματα για το πώς θα αντιμετωπισθεί το κυκλοφοριακό.
Θα δούμε, μην προδικάζουμε αρνητικά ή θετικά. Γενικά μιλώντας, καλό είναι να εξελίσσεται η πόλη, όλα τα μεγάλα αστικά κέντρα διεθνώς πάνε σε μοντέλο πεζοδρομήσεων και απόδοσης σε πεζούς περισσότερων χώρων.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7576
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 18 Μάιος 2020, 19:48

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:40

θα στήριζα την ιδέα, αν μας είχαν δείξει και κάποιο σχέδιο για την αντιμετώπιση του κυκλοφοριακού
αυτό το "άμα δε σου αρέσει πάρε ΜΜΜ" είναι απίστευτα αλαζονικό και αποκαλύπτει έναν τελείως αυταρχικό τρόπο σκέψης
τέσπα, επειδή έγραψα πολλά το λήγω εδώ
εξέφρασα τη θέση μου και τις ενστάσεις μου, τέλος.
To σωστό είναι να σου πουν, σ'αρεσει δε σ'αρεσει το ΜΜΜ θα πάρεις.

Πως τη φαντάζεσαι αλλιώς την αντιμετώπιση του κυκλοφοριακού σε μια πυκνοκατοικημένη πόλη 4 εκ.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Μάιος 2020, 19:49

kameron έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:47
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:40
kameron έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:28
Ορισμένοι βιάζονται πολύ.
Ας περιμένουμε να δούμε πώς θα υλοποιηθεί το σχέδιο, τι προβλέπει ο σχεδιασμός και μετά πρέπει να γίνουν οι θετικές και αρνητικές κρίσεις.

θα στήριζα την ιδέα, αν μας είχαν δείξει και κάποιο σχέδιο για την αντιμετώπιση του κυκλοφοριακού
αυτό το "άμα δε σου αρέσει πάρε ΜΜΜ" είναι απίστευτα αλαζονικό και αποκαλύπτει έναν τελείως αυταρχικό τρόπο σκέψης
τέσπα, επειδή έγραψα πολλά το λήγω εδώ
εξέφρασα τη θέση μου και τις ενστάσεις μου, τέλος.
Νομίζω ότι είπαν πως οι όποιες δράσεις θα συνυπολογίζουν τις επιπτώσεις, ο καθηγητής του ΕΜΠ που έκανε την παρουσίαση στο ΔΣ του Δήμου εξήγησε κάποια πράγματα για το πώς θα αντιμετωπισθεί το κυκλοφοριακό.
Θα δούμε, μην προδικάζουμε αρνητικά ή θετικά. Γενικά μιλώντας, καλό είναι να εξελίσσεται η πόλη, όλα τα μεγάλα αστικά κέντρα διεθνώς πάνε σε μοντέλο πεζοδρομήσεων και απόδοσης σε πεζούς περισσότερων χώρων.
:smt023
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 18 Μάιος 2020, 19:51

mao mao έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:48
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:40

θα στήριζα την ιδέα, αν μας είχαν δείξει και κάποιο σχέδιο για την αντιμετώπιση του κυκλοφοριακού
αυτό το "άμα δε σου αρέσει πάρε ΜΜΜ" είναι απίστευτα αλαζονικό και αποκαλύπτει έναν τελείως αυταρχικό τρόπο σκέψης
τέσπα, επειδή έγραψα πολλά το λήγω εδώ
εξέφρασα τη θέση μου και τις ενστάσεις μου, τέλος.
To σωστό είναι να σου πουν, σ'αρεσει δε σ'αρεσει το ΜΜΜ θα πάρεις.

Πως τη φαντάζεσαι αλλιώς την αντιμετώπιση του κυκλοφοριακού σε μια πυκνοκατοικημένη πόλη 4 εκ.
:+1:
Όχι μόνο του κυκλοφοριακού αλλά και του περιβαλλοντικού.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24841
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Μάιος 2020, 19:56

dotcom έγραψε:
18 Μάιος 2020, 17:16
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 17:09
dotcom έγραψε:
18 Μάιος 2020, 17:07


ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

Κάθε μα κάθε φορά που είμαι εκεί και βλέπω τα πάντα φρακαρισμένα,απορώ με το σκεπτικό των ανθρώπων που κάνουν αυτή την διαδρομή.

Ανέβα σύνταγμα,κατέβα στην πανεπιστημίου και έλα από ομόνοια.

Ποιο γρήγορα θα κάνεις και θα υποφέρεις λιγότερο.

Δούλευα κέντρο καρακέντρο Αθήνας για 2 χρόνια και στηρίζω την πεζοδρόμηση φουλ.
μια φορά τη πάτησα, δεν τη ξαναπατάω
εγώ δουλεύω κέντρο τα τελευταία 9 χρόνια
δεν στηρίζω αν δεν δω σχέδιο για την αντιμετώπιση του κυκλοφοριακού
Η Βασιλίσσης Όλγας που πεζοδρομείται δεν εξυπηρετούσε καμια κυκλοφοριακή ανάγκη.

Η Πανεπιστημίου σχεδόν ποτέ δεν φρακάρει εύκολα παίρνει μείωση λωρίδας.

Μέσα στο τρίγωνο δεν υπάρχει κανένας λόγος να κυκλοφορεί αμάξι.Δεν πάει κύριε πως να το κάνουμε.

Για ποιο λόγο να μπεις μέσα στο τρίγωνο,Να κάνεις τί;Να παρκάρεις;
Έχω δεκάξι χρόνια να κατέβω κέντρο ή οπουδήποτε εντός Δ. Αθηναιων με το αυτοκίνητο. Τότε είχα κατέβει στο Νάκα στη Σόλωνος να πάρω έναν ενισχυτή.

Όταν δουλεύα Σύνταγμα έπαιρνα μέτρο. Αμπελόκηπους το ίδιο. Κεραμεικό το ίδιο. Πατήσια το ίδιο.

Για μένα όσοι πάνε με αυτοκίνητο εκτός αν είναι ειδική ανάγκη είναι τραγικά άτομα, θα έπρεπε αν δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι με δουλειά εκτός δήμου να πληρώνουν τριάντα ευρώ εισιτήριο και να επιδεικνύουν ενοικιαστηριο θέσης παρκινγκ (αν είναι μόνιμοι μόνο το δεύτερο), όχι που συζητάμε πώς θα διευκολυνθούν και πόσο δύσκολο θα γίνει να κατεβαίνεις με αυτοκίνητο στην Ομόνοια. Ναι πρέπει να γίνει δύσκολο thats the point.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 18 Μάιος 2020, 20:08

πατησιωτης έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:44
To πρόβλημα όπως εγράφη θα είναι η διαμπερής κίνηση μέσω του κέντρου.Για να πας από τα νότια προάστεια στα βόρεια ή θα πας από το κέντρο ή από τον Κηφισό ή από την Κατεχάκη.Εάν κλείσει η κεντρική δίοδος θα μείνουν μόνο οι άλλες δύο που θα συνεπάγονται και κύκλο.

Και χέσε τον κύκλο. Με την κατάσταση που επικρατεί στο κέντρο προτιμούσα πολλές φορές να κάνω τον γυρο, παρά να κάνω 20 λεπτα το Ομόνοια Σύνταγμα. Αλλά τις ημέρες που το κέντρο ήταν κλειστό, ο γύρος ήταν απαλευτος
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 18 Μάιος 2020, 20:16

kameron έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:47
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:40
kameron έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:28
Ορισμένοι βιάζονται πολύ.
Ας περιμένουμε να δούμε πώς θα υλοποιηθεί το σχέδιο, τι προβλέπει ο σχεδιασμός και μετά πρέπει να γίνουν οι θετικές και αρνητικές κρίσεις.

θα στήριζα την ιδέα, αν μας είχαν δείξει και κάποιο σχέδιο για την αντιμετώπιση του κυκλοφοριακού
αυτό το "άμα δε σου αρέσει πάρε ΜΜΜ" είναι απίστευτα αλαζονικό και αποκαλύπτει έναν τελείως αυταρχικό τρόπο σκέψης
τέσπα, επειδή έγραψα πολλά το λήγω εδώ
εξέφρασα τη θέση μου και τις ενστάσεις μου, τέλος.
Νομίζω ότι είπαν πως οι όποιες δράσεις θα συνυπολογίζουν τις επιπτώσεις, ο καθηγητής του ΕΜΠ που έκανε την παρουσίαση στο ΔΣ του Δήμου εξήγησε κάποια πράγματα για το πώς θα αντιμετωπισθεί το κυκλοφοριακό.
Θα δούμε, μην προδικάζουμε αρνητικά ή θετικά. Γενικά μιλώντας, καλό είναι να εξελίσσεται η πόλη, όλα τα μεγάλα αστικά κέντρα διεθνώς πάνε σε μοντέλο πεζοδρομήσεων και απόδοσης σε πεζούς περισσότερων χώρων.

Ερωτηση. Έχουν τα άλλα μεγάλα αστικά κέντρα τόσο ρυμοτομη σαν την δικιά μας; Όταν ρίχνει μια ψιχαλα η κλείσει ένας παράδρομος γίνεται το μακελειό που γίνεται εδώ; Δεν έχω ζήσει έξω και πραγματικά δεν ξερω
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

likosmokeses
Δημοσιεύσεις: 1552
Εγγραφή: 04 Μαρ 2019, 23:18

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από likosmokeses » 18 Μάιος 2020, 20:19

Μηχανικός έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:25
Κερδισμένοι όσοι έχουν Airbnb στο κέντρο.
Θα ανέβουν και άλλο τα ενοίκια.

Θα σκάσουν κάποιοι εδώ μέσα. :smt005:
Σωστό.

Στο νήμα είχαμε επίκληση των συμβαινόντων σε Λονδίνο - Παρίσι.
Όταν όμως επικαλείσε τις πρωτεύουσες του εξωτερικού για τα ενοίκια εκεί διαβάζεις το άλλο το Λονδίνο άλλο η Αθήνα, είμαστε και μπατήριδες.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 18 Μάιος 2020, 20:21

Το σχέδιο του Μπακογιάννη αποτελεί μία επαναφορά του παλαιότερου Re-think Athens στο δημόσιο λόγο. To εν λόγω
σχέδιο ναυάγησε διότι η Κομισιόν αρνήθηκε να το χρηματοδοτήσει
https://www.athensmagazine.gr/article/n ... episthmioy
Δε βλέπω γιατί θα αλλάξει γνώμη τώρα η Κομισιόν και δε βλέπω πως θα γίνει το έργο χωρίς κοινοτικά κονδύλια...

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8179
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 18 Μάιος 2020, 20:22

Gewponos90 έγραψε:
18 Μάιος 2020, 20:16

Ερωτηση. Έχουν τα άλλα μεγάλα αστικά κέντρα τόσο ρυμοτομη σαν την δικιά μας; Όταν ρίχνει μια ψιχαλα η κλείσει ένας παράδρομος γίνεται το μακελειό που γίνεται εδώ; Δεν έχω ζήσει έξω και πραγματικά δεν ξερω
Όλες οι ευρωπαϊκές πόλεις έχουν τα θέματά τους, είναι λάθος να εξωραϊζεται διαρκώς η κατάσταση στο εξωτερικό σε σχέση με την Ελλάδα.
Και στη Β. Αμερική υπάρχουν προβλήματα κυκλοφορίας στα αστικά κέντρα, αλλά διαφορετικής φύσης.

Για το ζήτημα του πάρκιγκ, η Αθήνα χρειάζεται περισσότερα υπόγεια πάρκιγκ, όπου κατασκευάστηκαν πήγαν πολύ καλά από εμπορικής σκοπιάς. Πρέπει να μειωθούν τα αυτοκίνητα που παρκάρουν στους δρόμους, καταλαμβάνουν πολύ χώρο και συμβάλουν καταλυτικά στην άσχημη και άναρχη εικόνα της πόλης.

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 18 Μάιος 2020, 20:26

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 20:21
Το σχέδιο του Μπακογιάννη αποτελεί μία επαναφορά του παλαιότερου Re-think Athens στο δημόσιο λόγο. To εν λόγω
σχέδιο ναυάγησε διότι η Κομισιόν αρνήθηκε να το χρηματοδοτήσει
https://www.athensmagazine.gr/article/n ... episthmioy
Δε βλέπω γιατί θα αλλάξει γνώμη τώρα η Κομισιόν και δε βλέπω πως θα γίνει το έργο χωρίς κοινοτικά κονδύλια...
Θα το κάνει λέει αρχικά βάζοντας πινακίδες όπως είχε κάνει ο Καμίνης σε κάτι στενάκια του τριγώνου.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7576
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 18 Μάιος 2020, 20:33

kameron έγραψε:
18 Μάιος 2020, 20:22

Για το ζήτημα του πάρκιγκ, η Αθήνα χρειάζεται περισσότερα υπόγεια πάρκιγκ, όπου κατασκευάστηκαν πήγαν πολύ καλά από εμπορικής σκοπιάς. Πρέπει να μειωθούν τα αυτοκίνητα που παρκάρουν στους δρόμους, καταλαμβάνουν πολύ χώρο και συμβάλουν καταλυτικά στην άσχημη και άναρχη εικόνα της πόλης.
Δεν ξέρω πολλά από Αθήνα. Στην Θεσσ. στους δρόμου του κέντρου, το 90 % που κινείται ψάχνει για πάρκινγκ, δεν πάει κάπου. Δεν είναι μόνο η ασχήμια και το οτι καταλαμβάνουν χώρο, δημιουργούν και μποτιλιάρισμα .

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 19 Μάιος 2020, 00:22

kameron έγραψε:
18 Μάιος 2020, 19:28
Ορισμένοι βιάζονται πολύ.
Ας περιμένουμε να δούμε πώς θα υλοποιηθεί το σχέδιο, τι προβλέπει ο σχεδιασμός και μετά πρέπει να γίνουν οι θετικές και αρνητικές κρίσεις.
:lol: ποιός σχεδιασμός ρε φίλε, πρώτα θα γίνουν τα έργα και μετά θα στον εξηγήσουν..
Για της Ομόνοιας το σχεδιασμό άκουσες τίποτα ;
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 19 Μάιος 2020, 05:54

dotcom έγραψε:
18 Μάιος 2020, 20:26
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
18 Μάιος 2020, 20:21
Το σχέδιο του Μπακογιάννη αποτελεί μία επαναφορά του παλαιότερου Re-think Athens στο δημόσιο λόγο. To εν λόγω
σχέδιο ναυάγησε διότι η Κομισιόν αρνήθηκε να το χρηματοδοτήσει
https://www.athensmagazine.gr/article/n ... episthmioy
Δε βλέπω γιατί θα αλλάξει γνώμη τώρα η Κομισιόν και δε βλέπω πως θα γίνει το έργο χωρίς κοινοτικά κονδύλια...
Θα το κάνει λέει αρχικά βάζοντας πινακίδες όπως είχε κάνει ο Καμίνης σε κάτι στενάκια του τριγώνου.
Οι πινακίδες είναι το αρχικό, προκαταρτικό στάδιο του έργου που όπως είπε ο Μπακογιάννης στη συν'εντευξη του στη Ζαχαρέα( αυτή
παρακολούθησα εγω) θα καλυφθεί από το δημοτικό προϋπολογισμό.Στην ίδια συνέντευξη όμως, ο Μπακογιάννης ανέφερε ότι υπάρχει
η δεύτερη φάση του έργου που περιλαμβάνει τις πεζοδρομήσεις και θα χρηματοδοτηθεί μεταξύ άλλων από τα κοινοτικά κονδύλια καθώς
και από την Ευρωπαική Τράπεζα Επενδύσεων, άρα τίθεται το ερώτημα γιατί οι εν λόγω φορείς να χρηματοδοτήσουν τώρα ένα έργο που είχαν
αρνηθεί να το χρηματοδοτήσουν παλαιότερα.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 19 Μάιος 2020, 08:09

Η εφσυν ξέχασε να αναφέρει πως "ο μεγάλος περίπατος" είναι αναφορά στο βιβλίο του Ρίτσαρντ Μπάκμαν "the long walk" όπου μικρά παιδιά περπατούσαν για μέρες μέχρι να πεθάνουν από εξάντληση.

Για αυτούς που ανησυχούν για την κίνηση αξιοπιστες πηγές κοντά στο δήμαρχο τονίζουν ότι θα παρουσιάσει μια ριζοσπαστική λύση για τη μετακίνηση πολύ φιλική λέει και με το περιβάλλον. Το ονομάζει "ποδήλατο".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών