4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Φιλοσοφικά ερωτήματα και σκέψεις.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29846
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 20 Μάιος 2020, 17:36

Στρακαστρουκας έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:34
Ποιο ειναι ανωτερο? Το κουταλι η το πιρουνι?
το κουτάλι


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 17:37

elchav έγραψε:
20 Μάιος 2020, 16:53
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 16:51
elchav έγραψε:
20 Μάιος 2020, 16:47

Εντάξει, φαίνεσαι αρκετά γλίτσας για ρουφιάνος αλλά μη το διαφημίζεις
γιατι ρουφιανια ρε, ο ΟΡ εχει το θαρρος της γνωμης του και δεν μασαει να εκτιθεται. Δε θα θελες να μαθεις τι αποδοχη θα ειχαν οι αποψεις του στις πελατισες του;
ξέρω γω, γιατί είναι τεξτμπουκ ρουφιανιά;

άμα γράψεις ότι γαμάς 2-3 αυτήν την περίοδο, θα θέλαμε να μάθουμε τι αποδοχή θα είχε το γεγονός αυτό στην μόνιμη σου γκόμενα;
δεν ειναι καθολου μα καθολου το ιδιο

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 20 Μάιος 2020, 17:40

ενα κουταλι φτιαχνεται ευκολα το πιρουνι πολυ δυσκολα και κανει για πολλες χρησεις

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 17:41

Otto Weininger έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:20
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 16:44
hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 16:39


Απαγορεύεται η τοιχοκόλληση.
εχω κανει πολυ χειροτερα αδικηματα, βρες καλυτερο αποτρεπτικο επιχειρημα
να σου σπάσει τα χέρια ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού που επιχειρείς να στιγματίσεις ; Είναι αρκετά αποτρεπτικό ;
να προσπαθησει να μου τα σπασει εννοεις. Και οχι δεν ειναι. Δεν του το χω. Κι οσο για σενα, αλλου τα ζοριλικια. Μαζεψου!


bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 20 Μάιος 2020, 17:48

blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:45
Εικόνα
αυτο ειναι το λεγομενο κουταλοπιρουνο!

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 20 Μάιος 2020, 17:49

bolek έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:48
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:45
Εικόνα
αυτο ειναι το λεγομενο κουταλοπιρουνο!
Τραβεστι
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29846
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 20 Μάιος 2020, 17:50

blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:41


να προσπαθησει να μου τα σπασει εννοεις. Και οχι δεν ειναι. Δεν του το χω. Κι οσο για σενα, αλλου τα ζοριλικια. Μαζεψου!
Είπες για κάτι αποτρεπτικό και σου απάντησα. Εγώ δεν κάνω τέτοια, είμαι φλώρος και εύκολο θύμα για οποιονδήποτε. Μην αγριεύεις μαζί μου σε παρακαλώ.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Antigeist

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 20 Μάιος 2020, 17:51

hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 15:46
Antigeist έγραψε:
20 Μάιος 2020, 15:43
hellegennes έγραψε:
20 Μάιος 2020, 15:30


Ομοφοβική αντίληψη. Μειώνεις τους άντρες που θεωρούν κάτι καλύτερο στην ζωή τους έναν άντρα. Επίσης σεξισμός. Θεωρείς ότι οι γυναίκες είναι πολυτιμότερες στην ζωή ενός άντρα από τους άλλους άντρες.
Γιατί είναι ο γκέι αντιπροσωπευτικός του αντρικού φύλου; Εσένα πολυτιμότεροι στην ζωή σου είναι άλλοι άντρες και όχι γυναίκες; Η φάση μυρίζει λίγο ντουλάπα.
Οι άντρες είναι λιγότερο πολύτιμοι από τις γυναίκες; Δεν το βρίσκεις σεξιστικό αυτό;

Επίσης το αν είναι αντιπροσωπευτικός του αντρικού φύλου ο γκέι δεν έχει σημασία. Η πρότασή σου ήταν ότι «δεν υπάρχει κάτι καλύτερο για έναν άντρα από μια γυναίκα».
Ένας στρειτ άντρας δεν γίνεται να λάβει μεγαλύτερη θαλπωρή και αγάπη από αυτή που μπορούν να του δώσουν γυναίκες της ζωής του. Αλλά ακόμα και οι γκέι σε γυναίκες φίλες βασίζονται για την ψυχολογική τους υποστήριξη. Αλλιώς θα ζούσανε στα όρια της αυτοκτονίας.

Και από κοινωνική άποψη οι γυναίκες είναι σημαντικότερες γιατί κρατάνε τα ηνία της οικιακής οικονομίας. Μην κοιτάς σήμερα που μας συντηρεί η τεχνολογία. Παλιότερα ήταν αυτές που παρήγαν ιματισμό, φρόντιζαν για το φαΐ, δούλευαν στους αγρούς και τα ζωντανά και φρόντιζαν τα τέκνα. Οι άντρες που δεν ήταν δούλοι ασχολούνταν μόνο με την ενεργητική και παθητική αυτοσυντήρηση. Δηλαδή ανάλογα την περίσταση η κλέβανε την περιουσία άλλων αντρών ή την υπερασπίζανε. Κατά τα άλλα ήταν λίγο πολύ τεμπελόσκυλα. Αυτό το βλέπεις ακόμα σε φτωχές κοινωνίες σε Αφρική και Ασία. Τα πάντα τα κάνουν οι γυναίκες οι άντρες το πολύ καμιά δουλίτσα του ποδαριού και μετά διασκέδαση παρέα με τα άλλα αντράκια.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 18:02

Otto Weininger έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:50
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:41


να προσπαθησει να μου τα σπασει εννοεις. Και οχι δεν ειναι. Δεν του το χω. Κι οσο για σενα, αλλου τα ζοριλικια. Μαζεψου!
Είπες για κάτι αποτρεπτικό και σου απάντησα. Εγώ δεν κάνω τέτοια, είμαι φλώρος και εύκολο θύμα για οποιονδήποτε. Μην αγριεύεις μαζί μου σε παρακαλώ.
σορρυ, δεν φταιω εγω αλλα τα υψηλα επιπεδα τεστοστερονης μου. Δεν θα επαναληφθει, το υποσχομαι.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 20 Μάιος 2020, 21:58

blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 15:59
Hector Buas έγραψε:
20 Μάιος 2020, 15:42
Αν θυμάμαι καλά, έχεις στο παρελθόν υποστηρίξει κάποιες κοινωνίες, όπως π.χ. τις Ισλαμικές, που έχουν τελείως διαφορετικές και οπισθοδρομικές θέσεις στο θέμα αυτό. Ποιός δεν θυμάται την κριτική για Ισλαμοφοβία σε όποιον τολμούσε να αναφέρει τέτοια θέματα στο παρελθόν? Και επομένως, αποτελεί τουλάχιστον υποκρισία να κάνεις εσύ κριτική σε οποιονδήποτε στο θέμα αυτό.
Το να αντιστεκεσαι στην ρατσιστικη υστερια που δαιμονοποιουσε ανθρωπους ειναι υποστηριξη των ισλαμικων κοινωνιων; Δεν ειναι, απλα αυτο που κανεις ειναι ειναι ενα απλοικο πεταγμα του μπαλακιου στην εξεδρα. Δεν με εκπλησσει, εδω και μερικα ποστ εισαι ολο υπεκφυγες: αποφευγεις να παρεις θεση στο εμετικο κειμενο του ελληγενη και μου παραθετεις γενικολογιες για την...ανωτεροτητα της δυσης.

Αλλα δε σου ζητησα αυτο ρε δειλε κολοκυθοκεφτε, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ.
Οποτε ειτε αναλαβε το θαρρος της γνωμης σου, ειτε τραβα παιξε παρα περα.
Κατ' αρχάς θα ήθελα να σου θυμίσω πως, αντίθετα με πολλούς εδώ μέσα, δεν προσβάλλομαι ποτέ και από κανέναν πολεμιστή του πληκτρολογίου. Ειδικά από τύπους όπως εσύ.

Την θέση μου την είπα: πως δηλαδή η εξέλιξη των δυτικών κοινωνιών στα θέματα της ισότητας των φύλων είναι στην σωστή κατεύθυνση και αλλάζει μία κατασταση που ίσχυε για χιλιετίες. Δεν την κατάλαβες αλλά αυτό δεν νομίζω πως παραξενεύει κανέναν.

Αν θυμάσαι καλά πολλοί εδω μέσα είχατε κάνει επάγγελμα το να αποκαλείτε ρατσιστή, ισλαμοφοβικό και άλλα τέτοια ωραία κάθε άνθρωπο που εξέφραζε δικαιολογημένες επιφυλάξεις στο θέμα της κουλτούρας, συμπεριλαμβανομενης και της αντιμετώπισης των γυναικών, των οικονομικών μεταναστών που εισέρχονταν λαθραία στην χώρα. Και αυτό δεν μπορεί αλλά ούτε και πρέπει να το ξεχάσει κανείς.

"Δεν δικαιούστε λοιπόν δια να ομιλείτε", όπως θα ελεγε και ένας παλιός Πασόκος.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21446
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 20 Μάιος 2020, 22:00

μία αρχαία αμερικανική παροιμία λέει a key that can open many locks is called a master key, but a lock that can be opened by many keys is a shitty lock
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης


Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 22:27

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:00
μία αρχαία αμερικανική παροιμία λέει a key that can open many locks is called a master key, but a lock that can be opened by many keys is a shitty lock
A pencil sharpener that sharpens a lot of pencils is a good sharpener.
A pencil that has been sharpened too much is a shitty pencil.

Ελπιζω να καταλαβαινεις τωρα γιατι αυτη η παπαρια που διαβασες σε καποιο ηλιθιο αμερικανικο σαιτ ειναι η πιο βλακωδης αναλογια για την σεξουαλικη ζωη των ανθρωπων, με μοναδικο σκοπο να δικαιωσει τα διπλα στανταρντς και να ντροπιασει την γυναικεια σεξουαλικοτητα.

Αλλα δεν περιμενα κατι καλυτερο απο σενα.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21446
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: 4 λόγοι που οι γυναίκες δεν θα καταφέρουν να φτάσουν τον άνδρα ποτέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 20 Μάιος 2020, 22:32

blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:27
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
20 Μάιος 2020, 22:00
μία αρχαία αμερικανική παροιμία λέει a key that can open many locks is called a master key, but a lock that can be opened by many keys is a shitty lock
A pencil sharpener that sharpens a lot of pencils is a good sharpener.
A pencil that has been sharpened too much is a shitty pencil.

Ελπιζω να καταλαβαινεις τωρα γιατι αυτη η παπαρια που διαβασες σε καποιο ηλιθιο αμερικανικο σαιτ ειναι η πιο βλακωδης αναλογια για την σεξουαλικη ζωη των ανθρωπων, με μοναδικο σκοπο να δικαιωσει τα διπλα στανταρντς και να ντροπιασει την γυναικεια σεξουαλικοτητα.

Αλλα δεν περιμενα κατι καλυτερο απο σενα.
λυπάμαι τα άτομα που δεν μπορούν να καταλάβουν το χιούμορ και τσαντίζονται διαρκώς παίρνοντας τα πάντα στα σοβαρά
είσαι διαρκώς με το δάχτυλο στη σκανδάλη
υγ το αντιπαράδειγμα με τη ξύστρα είναι τελείως άστοχο
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών