Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19189
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 21 Μάιος 2020, 13:22

Η Νέα Δημοκρατία η και ο ΣΥΡΙΖΑ θα δεχτούν όποιον πολιτικό από άλλο χώρο τους φέρνει ψήφους ..
Άσχετα με το πολιτικό επίπεδο η ..σοβαρότητα που έχει ..

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15132
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 21 Μάιος 2020, 13:26

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:21
Beria έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:19
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:15
Οι πολιτικές συνθήκες στην Ελλάδα ήταν ανέκαθεν υπέρ του δικομματισμού
Τα τρίτα και τέταρτα πολιτικά κόμματα δεν μαζεύουν πολλούς η σοβαρούς ψηφοφόρους , συνήθως λενε ψεκασμενα ανεδαφικά πράγματα που δεν τα πιστεύουν ούτε οι ίδιοι ...

Μπορεί ο Ηλίας Κασιδιάρης αργότερα να ..εκλεγεί με την Νέα Δημοκρατία ακολουθώντας τα χνάρια του Άδωνη και του Βορίδη ..
Ο Βορίδης είναι από παλαιά αστική οικογένεια, οπότε μπορεί να του συγχωρεθεί το ναζί παρελθόν, ως νεανική τρέλα
Ο Κασιδιάρης δεν έχει την καταγωγή που θα του εξασφαλίσει λήθη· είναι μικροαστός και θα κουβαλά στις σβάστικες μια ζωή

Δεν θα τον δεχτεί ποτέ η ΝΔ
Έχει ένα πλεονέκτημα όμως
Έγινε ..δημόσιος σταρ στην Ελλάδα λόγο της Μη Σοβαρής του στάσης σαν πολιτικός
Πλεονέκτημα που δεν έχουν άλλοι πολιτικοί του δικού του πολιτικού χώρου ..
Τον έκαμε σταρ ο Σαμαράς με το παραδικαστικό του και ο Κασιδιάρης τον ξεφτιλισε με το βίντεο μπαλτακου. Μετά την αθώωση του θα κουβαλά περγαμηνές πραγματικών αγώνων διώξεων και φυλακίσεων εν αντιθέσει με τα νεοκουμουνια
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 21 Μάιος 2020, 13:27

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:20
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:17
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
21 Μάιος 2020, 12:21


ε πανε τωρα οι επαναστατικες εθνικοσοσιαλιστικες εποχες. τωρα πουλαμε ακροδεξιο πιο "σοβαρο" πρόσωπο, αν και βεβαια θα σπρωχτουν ιδιαιτερα τα ρατσιστικα μπαχαλα εξω απο δομες. η βιβλιοθηκη προφανως ειναι εντος αυτου του πλαισιου, διοτι υποτιθεται ξεφευγουμε απο την γνωστη χρυσαυγιτικη σοφια πως η γνωση του αρχηγου αξιζει οσο χιλιες βιβλιοθηκες η κατι τέτοιο, δεν το θυμαμαι ακριβως. αν μας παρακολουθει καποιο αβγο, να με διορθώσει, αν και αυτη τη στιγμη βιωνει τρομερο διχασμο και τον κατανοω.
Σε κάθε περίπτωση η μεταμόρφωση των πολιτικών μας αποτελεί μυστήριο. Όπως η κάμπια που μεταμορφώνεται σε πεταλούδα αποτελεί μυστήριο για την επιστήμη. Μικρός είχα ανοίξει μια κάμπια με σουγιά για να δω τι έχει μέσα και προς μεγάλη μου έκπληξη η συγκεκριμένη κάμπια περιείχε μια κακοφορμισμένη πεταλούδα. Τη φύσηξα με το χνώτο μου για να ζεσταθεί και να ανοίξει τα φτερά της μα τίποτα. Ελπίζω ωστόσο ο ζεστός αέρας που φύσηξε πάνω στον μαχητικό μας Κασιδιάρη να τον μετατρέψει σύντομα σε άκακη μικρή πεταλούδα ή τελοςπάντων να επιτελεστεί κάποιου είδους ανεμογκάστρι.
Όταν βρίσκεσαι σε περιθωριακό μικρο πολιτικό κόμμα ..σε παίρνει να λες ανόητες θεωρίες
Όσο ανεβαίνεις προς την εξουσία η αποκτάς κύρος σαν πολιτικός .. αυτό περιορίζεται
Άλλο πράγμα να απευθύνεσαι ως πολιτικός στον χούλιγκαν η επαναστάτη νέο της γειτονιάς σου και άλλο στον μέσο νοικοκύρη μικροαστό ..
Το θέμα βρίσκεται ακριβώς εδώ. Που αποδίδεται ετούτη η μεταμόρφωση; Σε κάποια αμφίβολη προσέγγιση μεγαλύτερου κοινού ή σε μια εκ βάθρων και ειλικρινή ωρίμανση και έκκληση μετάνοιας από πλευράς ναζιστικών μπαμπουίνων;

Εγώ δε θα κρύψω πως ο παλιός Κασιδιάρης (ενώ θεωρώ την ομάδα της χα μπαμπουίνους) μου έβγαζε κάτι πατριωτικό και γιατί όχι μια πρωτόλεια άγρια σεξουαλικότητα. Ετούτος εδώ δε μου βγάζει τίποτα.

Η υποκριτική τέχνη χαραμίζεται στους πολιτικούς μας. Είναι απαραίτητο να ζητάς νέο κοινό αλλά με τέτοιο τρόπο που δεν προδίδει τις παλαιότερες εμφανίσεις σου. Έχω βάλει γραβάτα φίλοι μου ναι, αλλά, κοιτάξτε προσεκτικά, κοιτάξτε βαθιά μες στα μάτια μου. Παραμένω ο ίδιος ημίτρελος ρατσιστής κοκάκιας που ήμουν πάντα.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 21 Μάιος 2020, 13:29

Beria έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:19
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:15
Οι πολιτικές συνθήκες στην Ελλάδα ήταν ανέκαθεν υπέρ του δικομματισμού
Τα τρίτα και τέταρτα πολιτικά κόμματα δεν μαζεύουν πολλούς η σοβαρούς ψηφοφόρους , συνήθως λενε ψεκασμενα ανεδαφικά πράγματα που δεν τα πιστεύουν ούτε οι ίδιοι ...

Μπορεί ο Ηλίας Κασιδιάρης αργότερα να ..εκλεγεί με την Νέα Δημοκρατία ακολουθώντας τα χνάρια του Άδωνη και του Βορίδη ..
Ο Βορίδης είναι από παλαιά αστική οικογένεια, οπότε μπορεί να του συγχωρεθεί το ναζί παρελθόν, ως νεανική τρέλα
Ο Κασιδιάρης δεν έχει την καταγωγή που θα του εξασφαλίσει λήθη· είναι μικροαστός και θα κουβαλά στις σβάστικες μια ζωή

Δεν θα τον δεχτεί ποτέ η ΝΔ
Η συγχωρεμένη γιαγιά μου Δυσδαιμόνα έλεγε: Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην πεις.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10383
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 21 Μάιος 2020, 13:32

Ρε σεις ο χελωνος είναι καλά;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 21 Μάιος 2020, 13:33

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:29
Beria έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:19
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:15
Οι πολιτικές συνθήκες στην Ελλάδα ήταν ανέκαθεν υπέρ του δικομματισμού
Τα τρίτα και τέταρτα πολιτικά κόμματα δεν μαζεύουν πολλούς η σοβαρούς ψηφοφόρους , συνήθως λενε ψεκασμενα ανεδαφικά πράγματα που δεν τα πιστεύουν ούτε οι ίδιοι ...

Μπορεί ο Ηλίας Κασιδιάρης αργότερα να ..εκλεγεί με την Νέα Δημοκρατία ακολουθώντας τα χνάρια του Άδωνη και του Βορίδη ..
Ο Βορίδης είναι από παλαιά αστική οικογένεια, οπότε μπορεί να του συγχωρεθεί το ναζί παρελθόν, ως νεανική τρέλα
Ο Κασιδιάρης δεν έχει την καταγωγή που θα του εξασφαλίσει λήθη· είναι μικροαστός και θα κουβαλά στις σβάστικες μια ζωή

Δεν θα τον δεχτεί ποτέ η ΝΔ
Η συγχωρεμένη γιαγιά μου Δυσδαιμόνα έλεγε: Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην πεις.
Στη νδ του κυριακου οποιος εκτροχιαζεται διαγραφεται χωρις μα και μου . Δε υπαρχει περιπτωση να ενσωματωθει ο κασ εκει και ο οποιοσδηποτε κασ .

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15059
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 21 Μάιος 2020, 13:34

Beria έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:19
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:15
Οι πολιτικές συνθήκες στην Ελλάδα ήταν ανέκαθεν υπέρ του δικομματισμού
Τα τρίτα και τέταρτα πολιτικά κόμματα δεν μαζεύουν πολλούς η σοβαρούς ψηφοφόρους , συνήθως λενε ψεκασμενα ανεδαφικά πράγματα που δεν τα πιστεύουν ούτε οι ίδιοι ...

Μπορεί ο Ηλίας Κασιδιάρης αργότερα να ..εκλεγεί με την Νέα Δημοκρατία ακολουθώντας τα χνάρια του Άδωνη και του Βορίδη ..
Ο Βορίδης είναι από παλαιά αστική οικογένεια, οπότε μπορεί να του συγχωρεθεί το ναζί παρελθόν, ως νεανική τρέλα
Ο Κασιδιάρης δεν έχει την καταγωγή που θα του εξασφαλίσει λήθη· είναι μικροαστός και θα κουβαλά στις σβάστικες μια ζωή

Δεν θα τον δεχτεί ποτέ η ΝΔ
Δε νομίζω ότι είναι αυτό το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι ο Μαυρούδης είναι σε θέση να παριστάνει ότι σοβάρεψε και έγινε κυριλέ γιατί έχει την απαραίτητη ψυχολογική σταθερότητα. Ο Λιάκος όσο και να προσπαθεί, μια φορά να ξεχάσει να πάρει την αγωγή του και να του γυρίσει το μάτι, έχει γίνει το κακό. Το κουστούμι και οι κρόταφοι δεν κρύβουν το πρόβλημα διαχείρισης θυμού και τα τικ
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
ζιτανιτα
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 23 Ιαν 2020, 19:51

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ζιτανιτα » 21 Μάιος 2020, 13:36

Προσπαθεί να αντλήσει ψήφους απ' τον ψεκασμένο χώρο μετά το κενό που άφησε η διάλυση του Καμμένου και η φυλάκιση Σώρρα. Αν πάει καλά (7%+) λογικά θα γίνει και το αναμενόμενο άνοιγμα προς ΣΥΡΙΖΑ ή ό,τι όνομα και μορφή θα έχει το κόμμα-κληρονόμος του ΣΥΡΙΖΑ στο μέλλον μετά από την επταετία Κυριάκου που έχει απομείνει τέλος πάντων.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19189
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 21 Μάιος 2020, 13:37

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:27
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:20
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:17


Σε κάθε περίπτωση η μεταμόρφωση των πολιτικών μας αποτελεί μυστήριο. Όπως η κάμπια που μεταμορφώνεται σε πεταλούδα αποτελεί μυστήριο για την επιστήμη. Μικρός είχα ανοίξει μια κάμπια με σουγιά για να δω τι έχει μέσα και προς μεγάλη μου έκπληξη η συγκεκριμένη κάμπια περιείχε μια κακοφορμισμένη πεταλούδα. Τη φύσηξα με το χνώτο μου για να ζεσταθεί και να ανοίξει τα φτερά της μα τίποτα. Ελπίζω ωστόσο ο ζεστός αέρας που φύσηξε πάνω στον μαχητικό μας Κασιδιάρη να τον μετατρέψει σύντομα σε άκακη μικρή πεταλούδα ή τελοςπάντων να επιτελεστεί κάποιου είδους ανεμογκάστρι.
Όταν βρίσκεσαι σε περιθωριακό μικρο πολιτικό κόμμα ..σε παίρνει να λες ανόητες θεωρίες
Όσο ανεβαίνεις προς την εξουσία η αποκτάς κύρος σαν πολιτικός .. αυτό περιορίζεται
Άλλο πράγμα να απευθύνεσαι ως πολιτικός στον χούλιγκαν η επαναστάτη νέο της γειτονιάς σου και άλλο στον μέσο νοικοκύρη μικροαστό ..
Το θέμα βρίσκεται ακριβώς εδώ. Που αποδίδεται ετούτη η μεταμόρφωση; Σε κάποια αμφίβολη προσέγγιση μεγαλύτερου κοινού ή σε μια εκ βάθρων και ειλικρινή ωρίμανση και έκκληση μετάνοιας από πλευράς ναζιστικών μπαμπουίνων;

Εγώ δε θα κρύψω πως ο παλιός Κασιδιάρης (ενώ θεωρώ την ομάδα της χα μπαμπουίνους) μου έβγαζε κάτι πατριωτικό και γιατί όχι μια πρωτόλεια άγρια σεξουαλικότητα. Ετούτος εδώ δε μου βγάζει τίποτα.

Η υποκριτική τέχνη χαραμίζεται στους πολιτικούς μας. Είναι απαραίτητο να ζητάς νέο κοινό αλλά με τέτοιο τρόπο που δεν προδίδει τις παλαιότερες εμφανίσεις σου. Έχω βάλει γραβάτα φίλοι μου ναι, αλλά, κοιτάξτε προσεκτικά, κοιτάξτε βαθιά μες στα μάτια μου. Παραμένω ο ίδιος ημίτρελος ρατσιστής κοκάκιας που ήμουν πάντα.
Οφείλεται στο ότι δεν μπορεί σαν φιλόδοξος πολιτικός να στηριχτεί σε οπαδούς οι οποίοι να πουλάνε χουλιγκανισμό αγριαδα τσαμπουκσ και τα συναφή και .. στρέφεται σε πιο σοβαρό ακροδεξιό κοινό .
Ένας πολιτικός ως δημόσιο πρόσωπο δεν πιστεύει απαραίτητα αυτά που λέγει τα προσαρμόζει ανάλογα με τους ψηφοφόρους του ..

Σαν κάτι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ που στο θέμα της γενοκτονίας των Ποντίων τον παίζουν αριστεροί εθνικιστές γιατί ..οι ψηφοφόροι τους έχουν ποντιακή προέλευση ..

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15059
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 21 Μάιος 2020, 13:39

vatraxos έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:32
Ρε σεις ο χελωνος είναι καλά;
για την ώρα μάλλον όχι αλλά φαντάζομαι θα συνέλθει όταν συνειδητοποιήσει ότι σύντομα θα του κολλήσουν ένα παράσημο στο πέτο και θα τον κάνουν γραμματέα του κόμματος όπως τα αμούστακα της νεολαίας τον Απρίλιο του 45. Ο γκολτεν και ο χελώνος πρέπει να είναι οι τελευταίοι που έχουν μείνει στο κόμμα που δεν είναι στην οικογένεια. Ακόμα και ο Παπάς συγγενεύει με το Μιχανολιακαίικο, αφού είναι κουμπάρος
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19189
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 21 Μάιος 2020, 13:40

Νon4me έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:33
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:29
Beria έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:19


Ο Βορίδης είναι από παλαιά αστική οικογένεια, οπότε μπορεί να του συγχωρεθεί το ναζί παρελθόν, ως νεανική τρέλα
Ο Κασιδιάρης δεν έχει την καταγωγή που θα του εξασφαλίσει λήθη· είναι μικροαστός και θα κουβαλά στις σβάστικες μια ζωή

Δεν θα τον δεχτεί ποτέ η ΝΔ
Η συγχωρεμένη γιαγιά μου Δυσδαιμόνα έλεγε: Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην πεις.
Στη νδ του κυριακου οποιος εκτροχιαζεται διαγραφεται χωρις μα και μου . Δε υπαρχει περιπτωση να ενσωματωθει ο κασ εκει και ο οποιοσδηποτε κασ .
Τώρα
Δεν γνωρίζουμε το πώς θα μεταλλαχτεί η Νέα Δημοκρατία η και ο ΣΥΡΙΖΑ στο μέλλον
.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 21 Μάιος 2020, 13:44

Σενέκας έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:39
vatraxos έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:32
Ρε σεις ο χελωνος είναι καλά;
για την ώρα μάλλον όχι αλλά φαντάζομαι θα συνέλθει όταν συνειδητοποιήσει ότι σύντομα θα του κολλήσουν ένα παράσημο στο πέτο και θα τον κάνουν γραμματέα του κόμματος όπως τα αμούστακα της νεολαίας τον Απρίλιο του 45. Ο γκολτεν και ο χελώνος πρέπει να είναι οι τελευταίοι που έχουν μείνει στο κόμμα που δεν είναι στην οικογένεια. Ακόμα και ο Παπάς συγγενεύει με το Μιχανολιακαίικο, αφού είναι κουμπάρος
:lol:

Antigeist

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 21 Μάιος 2020, 13:45

Και πολύ άργησε. Είναι η μόνη δύναμη που μπορεί να καταπολεμήσει αποτελεσματικά την εγκληματικότητα, να θέσει φραγμό στην αθρόα μετανάστευση, να μετατρέψει τον στρατό από τζέρτζελο σε αξιόμαχη δύναμη, να αναμορφώσει το πολιτικό σύστημα, να επιβάλει χρηστά ήθη στον ανόητο δήμο, να κάνει να πάψει η χώρα να ζητιανεύει μονίμως χρέη με όρους συρρίκνωσης για να συντηρείται το δίκτυο διαπλοκής μεταξύ πολιτικών και πλουσίων.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 21 Μάιος 2020, 13:49

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
21 Μάιος 2020, 12:05
Τι είν' αυτά; Που είναι το πάθος; Που είναι η φαιοπράσινη; Τα μαιανδρικά τατουάζ;
Επίσης, ποιος θα ψηφίσει έναν ανίδεο που δε γνωρίζει ότι στις βιβλιοθήκες τα ράφια πρέπει να είναι ενισχυμένα, τουλάχιστον 3 εκατοστά ούτως ώστε να μη λυγίζουν από το αβάσταχτο βάρος της ναζιστικής γνώσης.
δεν καταλαβες, περιοδικα κομμωτηριου ειχε η βιβλιοθηκη του και τιποτα φυλλαδια της ΧΑ

Δανεικα ειναι τα βιβλια που εβαλε απο πισω του , για αυτο και λυγισε το ραφι

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19189
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Διαγγελμα δημιουργιας νεου κασιδιαροκομματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 21 Μάιος 2020, 13:50

Antigeist έγραψε:
21 Μάιος 2020, 13:45
Και πολύ άργησε. Είναι η μόνη δύναμη που μπορεί να καταπολεμήσει αποτελεσματικά την εγκληματικότητα, να θέσει φραγμό στην αθρόα μετανάστευση, να μετατρέψει τον στρατό από τζέρτζελο σε αξιόμαχη δύναμη, να αναμορφώσει το πολιτικό σύστημα, να επιβάλει χρηστά ήθη στον ανόητο δήμο, να κάνει να πάψει η χώρα να ζητιανεύει μονίμως χρέη με όρους συρρίκνωσης για να συντηρείται το δίκτυο διαπλοκής μεταξύ πολιτικών και πλουσίων.
Αν αυτά ειναι εύκολα να γίνουν θα τα κάνει και ο Μητσοτάκης ..
Τέτοιο πρόγραμμα μπορεί να το εφαρμόσει και η Νέα Δημοκρατία χωρίς να παρεκκλίνει από τις αρχές της η να θεωρηθεί ως ναζιστική ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών