Covid-19 Δημοσκόπηση.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Τι θα έπρεπε να κάνει η κυβέρνηση ;

Να μην κάνει καραντίνα καθόλου.
12
23%
Να συνεχίσει την καραντίνα μέχρι το τέλος του έτους ή μέχρι να βγει εμβόλιο. Λεφτά υπάρχουν.
7
13%
Συμφωνώ με τους χειρισμούς της 100%
34
64%
 
Σύνολο ψήφων: 53

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 24 Μάιος 2020, 13:44

Δεν είμαι ψηφοφόρος της ΝΔ αλλά πιστεύω πως σε γενικές γραμμές σωστά έπραξε η κυβέρνηση για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού.
Υπερβολές και αστοχίες υπήρξαν και υπάρχουν αλλά τα μέτρα έπρεπε να παρθούν με αυτόν τον τρόπο.
Από την άλλη θεωρώ τεράστιο λάθος την είσοδο τουριστών, αν έρθει κανένας βέβαια, και το άνοιγμα των σχολείων πλην των Λυκείων.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 24 Μάιος 2020, 13:54

Otto Weininger έγραψε:
24 Μάιος 2020, 12:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 12:05
η κυβέρνηση τα πήγε άψογα μέχρι τώρα και δυστυχώς τώρα πάει να τα γαμήσει όλα με τον ελεύθερο τουρισμό
Έχω κι εγώ κάποιες ανησυχίες επ αυτού. Και βασικά μη γίνουν τίποτα ακρότητες. Να βρεθεί πχ 1 κρούσμα σε ξενοδοχείο με 100 άτομα, μαλακα μου παίζει αντί να το αναφέρουν να τον ρίξουν σε κάνα γκρεμό :lol:
Άρα δε συμφωνείς στο 100%;
Γιατί δεν έβαλες και επιλογή συμφωνώ κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό;

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8450
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 24 Μάιος 2020, 14:20

Otto Weininger έγραψε:
24 Μάιος 2020, 11:59
OANNHSEA έγραψε:
24 Μάιος 2020, 08:09
Αυτοί που διάλεξαν το (γ) παρακαλώ όπως να ετοιμάζονται για μεγάλες πείνες...
Η κάθε απόφαση έχει και τις επιπτώσεις της...

.
Ρε δε κόβεις τις βλακείες κάποια στιγμή; Στο ιδανικό σενάριο όπου η Ελλάδα δεν έκανε καμία καραντίνα και το ελληνικό DNA μας προστατεύει ώστε ακομα και χωρίς καραντίνα να έχουμε 0 κρούσματα, όταν όλος ο πλανήτης είναι σε ύφεση και γίνεται χαμός, τι θα έσωζες; Τον τουρισμό που είναι και το μεγάλο θέμα;

Επειδή ιδανικά σενάρια δεν υπάρχουν όμως, θα είχαμε υπερδεκαπλασια κρούσματα και νεκρούς, το σύστημα υγείας θα είχε κλαταρει εντελώς με ότι αυτό σημαίνει για τους υπόλοιπους έχοντες ανάγκη πέραν ιου.

Ο τουρισμός πάλι θα γαμιοταν αλλά τουλάχιστον θα πήγαινες να αράξεις δε καφετέρια.
Την πείνα θα την δεις με τα μάτια σου - και δεν θα το πιστεύεις!!!
Θα το ζήσεις, θα το γευτείς, θα το νιώσεις πολύ καλά μια και είσαι στη Βρετανία...
Εδώ θα είμαστε, θα βλέπουμε τα γεγονότα και θα κατουριέμαι στο γέλιο!!!

Βέβαια, λογική δεν υπάρχει σε κανέναν από εσάς και νομίζετε ότι όλα μπορούν να γίνουν όπως παλιά χωρίς κόστος...
Για πές μας τι ποσό αναλογεί σε κάθε έναν από εσάς στη Βρετανία, από τους καινούριους φόρους;;;
Για πες μας, πόσοι από τους Βρετανούς θα μπορέσουν να έρθουν του χρόνου διακοπές;;;

Την ίδια λογική την έχετε βιάσει και στο θέμα του ιού - πανδημία δεν είναι μερικές χιλιάδες νεκροί από ιό!!!
Αλλιώς τι είναι 5000 νεκροί από το κάπνισμα κάθε χρόνο ΜΟΝΟ στην Ελλάδα;;;
Τι είναι 650.000 κάθε χρόνο νεκροί σε όλο τον πλανήτη από τη γρίπη ΚΑΘΕ χρόνο;;;

ΥΓ
Κάνε ένα κόπο και φρεσκάρισε τις γνώσεις σου γύρω από τραύμα με αγχέμαχα, θλάσης ή πυροβόλα όπλα - θα σου χρειαστεί σε λίγο καιρό...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

independent_44
Δημοσιεύσεις: 2501
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 00:25
Phorum.gr user: independent_44

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent_44 » 24 Μάιος 2020, 14:25

Οι χειρισμοί της κυβέρνησης ήταν πολύ καλοί, τώρα όμως βρίσκεται μπροστά στον κίνδυνο της ολοκληρωτικής καταστροφής χιλιάδων επιχειρήσεων.
Δεν γίνεται αλλιώς... ανοίγεις με αυστηρότατες συστάσεις στις ευπαθείς ομάδες και μέρα-μέρα παρακολούθηση ανάλογα και με το τι θα γίνει στις άλλες χώρες.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69798
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μάιος 2020, 14:30

Βλήμα έγραψε:
24 Μάιος 2020, 12:58
Η μαγική μου σφαίρα λέει ότι τον Οκτώβρη θα έχει γίνει της πουτάνας, κι όταν το θέτουμε οι υπόλοιποι, οι Νεοδημοκράτες χρήστες θα ακολουθούν αυτή την τακτική:

Βλήμα: Τελικά σκατά τα κάνατε.
Νεοδημοκράτης: Βλήμα είσαι βλήμα που δεν καταλαβαίνεις την αναγκαιότητα αυτών των θυσιών, δεν μπορούσε να γίνει κάτι άλλο, η οικονομία είχε φτάσει στο μη παρέκει, λεφτόδεντρα δεν υπάρχουν.
Βλήμα: Τότε ρε παιδιά την καραντίνα που προηγήθηκε γιατί την φάγαμε στην μάπα;
Νεοδημοκράτης: (χωρίς να έχει κανένα στοιχείο, μόνο και μόνο γιατί χρειάζεται κάτι να πει): Αν δεν είχε προηγηθεί η καραντίνα τα θύματα θα ήταν δεκαπλάσια, εκατονταπλάσια, χιλιαπλάσια. Θα είχε αλλάξει η ροή των ποταμών κι ο ήλιος θα έσβηνε.
Βλήμα: Και τώρα τι διαφορά είχε που αφήσαμε ατεστάριστο κόσμο να τριγυρνά;
Νεοδημοκράτης: Είσαι άνεργος, αλκοολικός, μη μιλάς, βούλωνε, ξες πόσο έχω γαμήσει εγώ, Γράμμος- Βίτσι.
Αυτοί που δεν είναι νεοδημοκράτες, τι λένε;

Και ποια ακριβώς είναι τα έγκυρα στοιχεία που παραθέτουν;

Τι ακριβώς προτείνουν; Συγκεκριμένα και όχι με "ναι, μεν, αλλά...."

...Tα άρθρα-γροθιές στο στομάχι- των ψεκασμένων; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16976
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 24 Μάιος 2020, 14:32

Otto Weininger έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:42
Επειδή βλέπουμε μέγιστο λαϊκισμό τελευταίες μέρες και όπως έγραψα ξανά, οι ζαίοι βρήκαν σύμμαχο τον ιό.
Λείπει το no 4.
Να βάλει καραντίνα για να αποθηκεύσει όσα χρειάζονται και στις ποσότητες που χρειάζονται. Μάσκες, γάντια, αντισηπτικό χεριών, απολυμαντικό χώρων και ψεκαστικά, πλεξιγκλάς, COVID-19 tests που θέλουμε τουρισμό χωρίς tests τρομάρα μας και μετά να χαλαρώνει τα μέτρα αργά και με προσοχή ρίχνοντας βροχή τα πρόστιμα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Μάιος 2020, 14:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:30
Αυτοί που δεν είναι νεοδημοκράτες, τι λένε;

Και ποια ακριβώς είναι τα έγκυρα στοιχεία που παραθέτουν;

Τι ακριβώς προτείνουν; Συγκεκριμένα και όχι με "ναι, μεν, αλλά...."

...Tα άρθρα-γροθιές στο στομάχι- των ψεκασμένων; :lol:
Το άρθρο που παρέθεσα έγραφε της προβλέψεις του υπουργείου οικονομικών της κουλοκυβέρνησης οπότε ναι. Αυτό ακριβώς. Ήταν άρθρο ψεκασμένων.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14100
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 24 Μάιος 2020, 14:41

Βλήμα έγραψε:
24 Μάιος 2020, 12:58
Η μαγική μου σφαίρα λέει ότι τον Οκτώβρη θα έχει γίνει της πουτάνας, κι όταν το θέτουμε οι υπόλοιποι, οι Νεοδημοκράτες χρήστες θα ακολουθούν αυτή την τακτική:

Βλήμα: Τελικά σκατά τα κάνατε.
Νεοδημοκράτης: Βλήμα είσαι βλήμα που δεν καταλαβαίνεις την αναγκαιότητα αυτών των θυσιών, δεν μπορούσε να γίνει κάτι άλλο, η οικονομία είχε φτάσει στο μη παρέκει, λεφτόδεντρα δεν υπάρχουν.
Βλήμα: Τότε ρε παιδιά την καραντίνα που προηγήθηκε γιατί την φάγαμε στην μάπα;
Νεοδημοκράτης: (χωρίς να έχει κανένα στοιχείο, μόνο και μόνο γιατί χρειάζεται κάτι να πει): Αν δεν είχε προηγηθεί η καραντίνα τα θύματα θα ήταν δεκαπλάσια, εκατονταπλάσια, χιλιαπλάσια. Θα είχε αλλάξει η ροή των ποταμών κι ο ήλιος θα έσβηνε.
Βλήμα: Και τώρα τι διαφορά είχε που αφήσαμε ατεστάριστο κόσμο να τριγυρνά;
Νεοδημοκράτης: Είσαι άνεργος, αλκοολικός, μη μιλάς, βούλωνε, ξες πόσο έχω γαμήσει εγώ, Γράμμος- Βίτσι.
Τι θέλεις να πείς Βίρνα; Μίλα καθαρά. Θα σου πούν ότι είσαι βλήμα που δεν καταλαβαίνεις την αναγκαιότητα αυτών των θυσιών, δεν μπορούσε να γίνει κάτι άλλο, η οικονομία είχε φτάσει στο μη παρέκει, λεφτόδεντρα δεν υπάρχουν; Μπας και εννοούν ότι αν δεν είχε προηγηθεί η καραντίνα τα θύματα θα ήταν δεκαπλάσια, εκατονταπλάσια, χιλιαπλάσια. Θα είχε αλλάξει η ροή των ποταμών κι ο ήλιος θα έσβηνε; Η μήπως εννοούν ότι είσαι άνεργος, αλκοολικός, μη μιλάς, βούλωνε, ξες πόσο έχω γαμήσει εγώ, Γράμμος- Βίτσι; Δεν το έχω καταλάβει ακόμη, μόνο 5-6 φορές το έχεις ποστάρει.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15037
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 24 Μάιος 2020, 15:09

Manolis έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:55
Δε νοιάζεστε καθόλου για τις ανθρώπινες ζωές, μόνο τα μεγάλα συμφέροντα και γι αυτό σπάτε την καραντίνα κι επιτρέπετε σε άτομα από άλλες χώρες με κορονοιο να έρθουν εδώ.
Θα έπρεπε να έχει καθιερωθεί λαϊκό επίδομα μέχρι να περάσει ο κίνδυνος.
Ευχαρίστως αρκεί να πληρωθεί από την περιουσία του ΚΚΕ και των στελεχών του
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69798
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μάιος 2020, 15:44

Βλήμα έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:30
Αυτοί που δεν είναι νεοδημοκράτες, τι λένε;

Και ποια ακριβώς είναι τα έγκυρα στοιχεία που παραθέτουν;

Τι ακριβώς προτείνουν; Συγκεκριμένα και όχι με "ναι, μεν, αλλά...."

...Tα άρθρα-γροθιές στο στομάχι- των ψεκασμένων; :lol:
Το άρθρο που παρέθεσα έγραφε της προβλέψεις του υπουργείου οικονομικών της κουλοκυβέρνησης οπότε ναι. Αυτό ακριβώς. Ήταν άρθρο ψεκασμένων.
Σε ποιο άρθρο αναφέρεσαι;

Σε κάθε περίπτωση, ρώτησα τι προτείνετε εσείς, χωρίς να δημιουργηθούν κραδασμοί σε κάποιο πεδίο εργαζόμενων.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14594
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 24 Μάιος 2020, 15:47

Juno έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:32
... COVID-19 tests που θέλουμε τουρισμό χωρίς tests τρομάρα μας ...
μα αφού θα υπογράφουν στις αφίξεις ότι είναι καλά λέει

Άβαταρ μέλους
Lestat
Δημοσιεύσεις: 4458
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 14:56
Phorum.gr user: Lestat

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lestat » 24 Μάιος 2020, 15:52

Το 3.
Winter is coming

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 24 Μάιος 2020, 16:00

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 15:44
Βλήμα έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:30
Αυτοί που δεν είναι νεοδημοκράτες, τι λένε;

Και ποια ακριβώς είναι τα έγκυρα στοιχεία που παραθέτουν;

Τι ακριβώς προτείνουν; Συγκεκριμένα και όχι με "ναι, μεν, αλλά...."

...Tα άρθρα-γροθιές στο στομάχι- των ψεκασμένων; :lol:
Το άρθρο που παρέθεσα έγραφε της προβλέψεις του υπουργείου οικονομικών της κουλοκυβέρνησης οπότε ναι. Αυτό ακριβώς. Ήταν άρθρο ψεκασμένων.
Σε ποιο άρθρο αναφέρεσαι;

Σε κάθε περίπτωση, ρώτησα τι προτείνετε εσείς, χωρίς να δημιουργηθούν κραδασμοί σε κάποιο πεδίο εργαζόμενων.
Αν μου δίνανε τώρα να διαχειριστώ την κατάσταση θα έβαζα οικονομολόγους και κοινωνιολόγους να μελετήσουν πότε θα έχουμε περισσότερα θύματα: με την μεγάλη εξάπλωση του κορωνοϊού ή με το αν συνεχιστεί η κρίση λόγω κλειστών μαγαζιών. Αν έβγαινε ότι τα περισσότερα θύματα (αποκλειστικά αριθμιτικά θα το έβλεπα, χωρίς να με νοιάζει ποια συμφέροντα έχουν ή πόσο "αναλώσιμα" θεωρούνται) θα τα έχουμε με την κρίση θα έλεγα "βρε τον μαλάκα τον Κούλη, μας γάμησε δυο μήνες" και θα έλεγα "παιδιά, Κούλης είναι αυτός, να τον παίζει ξέρει μόνο, τζάμπα το τσιβδί που φάγαμε, βγαίνουμε τώρα να περισώσουμε ό,τι μπορούμε". Αν έβγαινε ότι με τον Κορωνοϊό θα έχουμε περισσότερα θύματα θα έβγαινα και θα έλεγα "παιδιά Κούλης είναι αυτός, να τον παίζει ξέρει μόνο, μαλακίες σας έλεγε ότι θα έρθουν τουρίστες, θα γίνει μακελειό. Δεν μπαίνει κανείς πριν περάσει ο κίνδυνος".
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69798
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μάιος 2020, 16:03

Βλήμα έγραψε:
24 Μάιος 2020, 16:00
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 15:44
Βλήμα έγραψε:
24 Μάιος 2020, 14:34


Το άρθρο που παρέθεσα έγραφε της προβλέψεις του υπουργείου οικονομικών της κουλοκυβέρνησης οπότε ναι. Αυτό ακριβώς. Ήταν άρθρο ψεκασμένων.
Σε ποιο άρθρο αναφέρεσαι;

Σε κάθε περίπτωση, ρώτησα τι προτείνετε εσείς, χωρίς να δημιουργηθούν κραδασμοί σε κάποιο πεδίο εργαζόμενων.
Αν μου δίνανε τώρα να διαχειριστώ την κατάσταση θα έβαζα οικονομολόγους και κοινωνιολόγους να μελετήσουν πότε θα έχουμε περισσότερα θύματα: με την μεγάλη εξάπλωση του κορωνοϊού ή με το αν συνεχιστεί η κρίση λόγω κλειστών μαγαζιών. Αν έβγαινε ότι τα περισσότερα θύματα (αποκλειστικά αριθμιτικά θα το έβλεπα, χωρίς να με νοιάζει ποια συμφέροντα έχουν ή πόσο "αναλώσιμα" θεωρούνται) θα τα έχουμε με την κρίση θα έλεγα "βρε τον μαλάκα τον Κούλη, μας γάμησε δυο μήνες" και θα έλεγα "παιδιά, Κούλης είναι αυτός, να τον παίζει ξέρει μόνο, τζάμπα το τσιβδί που φάγαμε, βγαίνουμε τώρα να περισώσουμε ό,τι μπορούμε". Αν έβγαινε ότι με τον Κορωνοϊό θα έχουμε περισσότερα θύματα θα έβγαινα και θα έλεγα "παιδιά Κούλης είναι αυτός, να τον παίζει ξέρει μόνο, μαλακίες σας έλεγε ότι θα έρθουν τουρίστες, θα γίνει μακελειό. Δεν μπαίνει κανείς πριν περάσει ο κίνδυνος".
Έχεις χάσει κάθε επαφή με τη λογική, έτσι; :lol:


Έπεσες διάνα στους κώδικες που έχω αναφέρει.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29771
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Covid-19 Δημοσκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Μάιος 2020, 16:06

don't speak έγραψε:
24 Μάιος 2020, 13:54
Otto Weininger έγραψε:
24 Μάιος 2020, 12:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
24 Μάιος 2020, 12:05
η κυβέρνηση τα πήγε άψογα μέχρι τώρα και δυστυχώς τώρα πάει να τα γαμήσει όλα με τον ελεύθερο τουρισμό
Έχω κι εγώ κάποιες ανησυχίες επ αυτού. Και βασικά μη γίνουν τίποτα ακρότητες. Να βρεθεί πχ 1 κρούσμα σε ξενοδοχείο με 100 άτομα, μαλακα μου παίζει αντί να το αναφέρουν να τον ρίξουν σε κάνα γκρεμό :lol:
Άρα δε συμφωνείς στο 100%;
Γιατί δεν έβαλες και επιλογή συμφωνώ κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό;
Γιατί εν τέλει θα έκανα το ίδιο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών