↣ Εκτός Θέματος

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Von Mackensen

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 24 Οκτ 2019, 15:46

nero1 έγραψε:
23 Οκτ 2019, 23:12
Von Mackensen εδώ γύρω είμαι, απλά αποφάσισα να απέχω απο το γράψιμο γιατί μάλλον έγραφα πολύ και παρατήρησα ότι πολλοί άρχισαν να ενοχλούνται από την παρουσία μου :D για την ώρα τουλάχιστον θα περνάω να ρίχνω καμιά ματιά αν παίζει τίποτα καλό ή αν μιλάνε ακόμα για την Ελένη την Παπαδάκη :lol:

αμα είναι σύντομο ρώτα εδώ για το βιβλίο, μπορεί να ξέρω

Για την απουσία σου δεν το σχολιάζω, εσύ ξέρεις καλύτερα.Υγεία να έχουμε,εμείς εδώ θα είμαστε σαν καλοι ιδρυματικοι όταν - αν με το καλό αποφασίσεις να επιστρέψεις.

Έψαχνα που λες κανένα καλό βιβλίο για τη φραγκοκρατια στην Ελλάδα και έπεσα πάνω σε ένα μυθιστόρημα του Alfred Duggan με τίτλο Lord Geoffrey's Fancy. Σε αυτό βλέπω ότι οι Νορμανδοί και λοιποί Λατίνοι αποκαλούσαν τους Έλληνες με τον όρο Grifons.Στεκει αυτό ιστορικά η είναι επινόηση του συγγραφέα; μέχρι στιγμής βλεπω οτι αν και μυθιστόρημα το ιστορικό πλαίσιο είναι σωστό. Επίσης αν έχεις καμιά πρόταση σε βιβλίο για τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο στην Ελλάδα είμαι όλος αυτιά. (εκτός από το Latins in the Levant).

nero1

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nero1 » 24 Οκτ 2019, 16:42

Von Mackensen έγραψε:
24 Οκτ 2019, 15:46
nero1 έγραψε:
23 Οκτ 2019, 23:12
Von Mackensen εδώ γύρω είμαι, απλά αποφάσισα να απέχω απο το γράψιμο γιατί μάλλον έγραφα πολύ και παρατήρησα ότι πολλοί άρχισαν να ενοχλούνται από την παρουσία μου :D για την ώρα τουλάχιστον θα περνάω να ρίχνω καμιά ματιά αν παίζει τίποτα καλό ή αν μιλάνε ακόμα για την Ελένη την Παπαδάκη :lol:

αμα είναι σύντομο ρώτα εδώ για το βιβλίο, μπορεί να ξέρω

Για την απουσία σου δεν το σχολιάζω, εσύ ξέρεις καλύτερα.Υγεία να έχουμε,εμείς εδώ θα είμαστε σαν καλοι ιδρυματικοι όταν - αν με το καλό αποφασίσεις να επιστρέψεις.

Έψαχνα που λες κανένα καλό βιβλίο για τη φραγκοκρατια στην Ελλάδα και έπεσα πάνω σε ένα μυθιστόρημα του Alfred Duggan με τίτλο Lord Geoffrey's Fancy. Σε αυτό βλέπω ότι οι Νορμανδοί και λοιποί Λατίνοι αποκαλούσαν τους Έλληνες με τον όρο Grifons.Στεκει αυτό ιστορικά η είναι επινόηση του συγγραφέα; μέχρι στιγμής βλεπω οτι αν και μυθιστόρημα το ιστορικό πλαίσιο είναι σωστό. Επίσης αν έχεις καμιά πρόταση σε βιβλίο για τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο στην Ελλάδα είμαι όλος αυτιά. (εκτός από το Latins in the Levant).
τον όρο δεν τον έχω πετύχει ποτέ μου. Δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα κιόλας, δεν είμαι εδικός αλλά και να ισχύει δεν πρέπει να ήταν τρομερά διαδεδομένος.

αρχειάκι με πηγές



επίσης "Βενετία η θαλασσοκράτειρα" του Frederic Lane που βλέπω ότι δεν το έχει. Ψάξε και μονογραφίες του Κου Καραπιδάκη, κάπου θα υπάρχουν online

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Οκτ 2019, 17:04

nero1 έγραψε:
24 Οκτ 2019, 16:42
Von Mackensen έγραψε:
24 Οκτ 2019, 15:46
nero1 έγραψε:
23 Οκτ 2019, 23:12
Von Mackensen εδώ γύρω είμαι, απλά αποφάσισα να απέχω απο το γράψιμο γιατί μάλλον έγραφα πολύ και παρατήρησα ότι πολλοί άρχισαν να ενοχλούνται από την παρουσία μου :D για την ώρα τουλάχιστον θα περνάω να ρίχνω καμιά ματιά αν παίζει τίποτα καλό ή αν μιλάνε ακόμα για την Ελένη την Παπαδάκη :lol:

αμα είναι σύντομο ρώτα εδώ για το βιβλίο, μπορεί να ξέρω

Για την απουσία σου δεν το σχολιάζω, εσύ ξέρεις καλύτερα.Υγεία να έχουμε,εμείς εδώ θα είμαστε σαν καλοι ιδρυματικοι όταν - αν με το καλό αποφασίσεις να επιστρέψεις.

Έψαχνα που λες κανένα καλό βιβλίο για τη φραγκοκρατια στην Ελλάδα και έπεσα πάνω σε ένα μυθιστόρημα του Alfred Duggan με τίτλο Lord Geoffrey's Fancy. Σε αυτό βλέπω ότι οι Νορμανδοί και λοιποί Λατίνοι αποκαλούσαν τους Έλληνες με τον όρο Grifons.Στεκει αυτό ιστορικά η είναι επινόηση του συγγραφέα; μέχρι στιγμής βλεπω οτι αν και μυθιστόρημα το ιστορικό πλαίσιο είναι σωστό. Επίσης αν έχεις καμιά πρόταση σε βιβλίο για τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο στην Ελλάδα είμαι όλος αυτιά. (εκτός από το Latins in the Levant).
τον όρο δεν τον έχω πετύχει ποτέ μου. Δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα κιόλας, δεν είμαι εδικός αλλά και να ισχύει δεν πρέπει να ήταν τρομερά διαδεδομένος.

αρχειάκι με πηγές



επίσης "Βενετία η θαλασσοκράτειρα" του Frederic Lane που βλέπω ότι δεν το έχει. Ψάξε και μονογραφίες του Κου Καραπιδάκη, κάπου θα υπάρχουν online
Πάψε με τις ανοησίες ρε μλκ και κούμπωσε με το λογαριασμό σου επιτέλους.
Δεν κάνουν τέτοια πράματα οι σοβαροί δεξιοί αθρώποι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Von Mackensen

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 24 Οκτ 2019, 17:05

nero1 έγραψε:
24 Οκτ 2019, 16:42
Von Mackensen έγραψε:
24 Οκτ 2019, 15:46
nero1 έγραψε:
23 Οκτ 2019, 23:12
Von Mackensen εδώ γύρω είμαι, απλά αποφάσισα να απέχω απο το γράψιμο γιατί μάλλον έγραφα πολύ και παρατήρησα ότι πολλοί άρχισαν να ενοχλούνται από την παρουσία μου :D για την ώρα τουλάχιστον θα περνάω να ρίχνω καμιά ματιά αν παίζει τίποτα καλό ή αν μιλάνε ακόμα για την Ελένη την Παπαδάκη :lol:

αμα είναι σύντομο ρώτα εδώ για το βιβλίο, μπορεί να ξέρω

Για την απουσία σου δεν το σχολιάζω, εσύ ξέρεις καλύτερα.Υγεία να έχουμε,εμείς εδώ θα είμαστε σαν καλοι ιδρυματικοι όταν - αν με το καλό αποφασίσεις να επιστρέψεις.

Έψαχνα που λες κανένα καλό βιβλίο για τη φραγκοκρατια στην Ελλάδα και έπεσα πάνω σε ένα μυθιστόρημα του Alfred Duggan με τίτλο Lord Geoffrey's Fancy. Σε αυτό βλέπω ότι οι Νορμανδοί και λοιποί Λατίνοι αποκαλούσαν τους Έλληνες με τον όρο Grifons.Στεκει αυτό ιστορικά η είναι επινόηση του συγγραφέα; μέχρι στιγμής βλεπω οτι αν και μυθιστόρημα το ιστορικό πλαίσιο είναι σωστό. Επίσης αν έχεις καμιά πρόταση σε βιβλίο για τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο στην Ελλάδα είμαι όλος αυτιά. (εκτός από το Latins in the Levant).
τον όρο δεν τον έχω πετύχει ποτέ μου. Δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα κιόλας, δεν είμαι εδικός αλλά και να ισχύει δεν πρέπει να ήταν τρομερά διαδεδομένος.

αρχειάκι με πηγές



επίσης "Βενετία η θαλασσοκράτειρα" του Frederic Lane που βλέπω ότι δεν το έχει. Ψάξε και μονογραφίες του Κου Καραπιδάκη, κάπου θα υπάρχουν online

Ωραίος ρε ευχαριστώ. Με το καλό να επιστρέψεις όταν θελήσεις.

Άβαταρ μέλους
The Age of Aquarius
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: 02 Δεκ 2018, 22:36
Phorum.gr user: The Age of Aquarius

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Age of Aquarius » 26 Οκτ 2019, 21:19

Von Mackensen, το βιβλίο του Μίλλερ (που βρίσκεται στη βιβλιογραφία του Nero), παραμένει ευαγγέλιο κι ας έχουν περάσει 100+ χρόνια από τη συγγραφή του.

Εικόνα

Von Mackensen

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 26 Οκτ 2019, 21:26

The Age of Aquarius έγραψε:
26 Οκτ 2019, 21:19
Von Mackensen, το βιβλίο του Μίλλερ (που βρίσκεται στη βιβλιογραφία του Nero), παραμένει ευαγγέλιο κι ας έχουν περάσει 100+ χρόνια από τη συγγραφή του.

Εικόνα

Πολύ πολύ σωστά, το είχα διαβάσει πιο παλιά σε ηλεκτρονική μορφή στα αγγλικά με τίτλο Latins in the Levant. Θα ήθελα όμως να το έχω και στη βιβλιοθήκη μου.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Χρονικό περιθώριο τροποποίησης ανάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 23 Ιαν 2020, 22:07

Σκεπτικέ Τί λίγα με τον κλίντ? Διάβασε πρώτα τί μλκ έκανε και πώς την δικιολόγισε και βγάλε συμπέρασμα.

Ρέ μπάς και του κάνεις μαθήματα λογικής ? :p3:

" Γιά νά ξεδώσεις μπορείς νά πάς νά γαμήσεις.... :102: ....όχι εμάς πάντως..... "
Έλα ρέ, πώς κάνεις έτσι ? Φιλικά ρέ 'σύ !

" Πάρε νά διαβάσεις τήν Ελληνική Ιδιαιτερότητα τού Κορνήλιου τού Κάστορα ρε.... :blm: "
Εντάξει θα τον διαβάσω και δ'άφτον !
Τί να πρωτοδιαβάσω ρέ, έχω διαβάσει αρκετές χιλιάδες βιβλία. Τώρα τα κατεβάζω απο το διαδίκτυο σε pdf και e-pub !
Δέν περισσεύουν πλέων χρήματα για βιβλία.
Εάν το βρώ θα το κατεβάσω !
Καλό σου βράδυ.
Τα λέμε.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Χρονικό περιθώριο τροποποίησης ανάρτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 25 Ιαν 2020, 10:39

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
23 Ιαν 2020, 21:46
Πήγανε στης Μελωδίες. Το Τελευταίο τραγούδι είναι για σ'ένα ρέ, θα γουστάρεις !
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Αστεία σε σχέση με τον κοροναϊό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 29 Μαρ 2020, 08:01

Pedro έγραψε:
29 Μαρ 2020, 04:35
Εικόνα
.

Κοίτα μιά Τραγική Ειρωνεία φίλε.....

Φίλη μου πρίν 20 χρόνια.....μέ καρκίνο στά Οστά.....

Ξέρεις.....καρκίνος στά Οστά σημαίνει σε έχουν κάνει φυτό πρεζάκια από τη μορφίνη

πού σού χορηγούν.....γιατί οι πόνοι είναι αφόρητοι.....

Καί σημαντικότερο ..... Θάνατος χωρίς ελπίδα επιστροφής..... :102:

Λοιπόν.....οι Γιατροί λένε στόν Πατέρα της νά τήν κρατήσουν ζωντανή γιά 15 μέρες...

Τι ζωντανή δηλαδή.....αφού ήταν σε κωματώδη φάση.....φυτό κανονικό.....

Δεν ειχε επικοινωνία μέ το περιβάλλον.....Ζωντανή Νεκρή λέμε.....

Λοιπόν.....τού φάγανε τότε 1.000.000 δρχ την ημέρα.....15.000.000 δρχ.....

Να είχε ελπίδα δε λέω.....αλλά καρκίνος στα Οστά ..... είσαι μέσα στόν Τάφο ήδη.....

Καταλαβαίνεις την Τραγική Ειρωνία τής Ζωής..... :102:

καί τί παίζεται καί μέ τά Ιατρικά Παρασκήνια.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Κβαντική θεωρία, πληροφορία, παρατηρητής & συνείδηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 16 Μάιος 2020, 22:19

Εγώ έχω μια άλλου είδους απορία.
Κάποιος που ψηφίζει Σύριζα, είναι ικανός να κατανοήσει και να αναλύσει κάτι τόσο δύσκολο σαν την κβαντική θεωρία; :D

Άβαταρ μέλους
rums to let
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 21 Μάιος 2020, 01:43

Re: The Black Lives Matter mixtape

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rums to let » 03 Ιουν 2020, 00:42

blackpaint έγραψε:
03 Ιουν 2020, 00:37
έχεις κεφάκια για επανάσταση καθώς ξύνεις τα @@ σου με έτοιμα λεφτά, τύπε; :-?
τουλάχιστον βάλε κάτι αξιόλογο

Custom_F έγραψε:
13 Ιουν 2020, 19:59
Όταν έχεις το όπλο μες τα πόδια σου, ενδεχομένως κάποια περίεργη στιγμη να στη δώσει κ να το χρησιμοποιήσεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη

Άβαταρ μέλους
rums to let
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 21 Μάιος 2020, 01:43

Re: The Black Lives Matter mixtape

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rums to let » 03 Ιουν 2020, 00:51

Custom_F έγραψε:
13 Ιουν 2020, 19:59
Όταν έχεις το όπλο μες τα πόδια σου, ενδεχομένως κάποια περίεργη στιγμη να στη δώσει κ να το χρησιμοποιήσεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη

Άβαταρ μέλους
rums to let
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 21 Μάιος 2020, 01:43

Re: The Black Lives Matter mixtape

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rums to let » 03 Ιουν 2020, 00:53

Custom_F έγραψε:
13 Ιουν 2020, 19:59
Όταν έχεις το όπλο μες τα πόδια σου, ενδεχομένως κάποια περίεργη στιγμη να στη δώσει κ να το χρησιμοποιήσεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: The Black Lives Matter mixtape

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 03 Ιουν 2020, 00:55

rums to let έγραψε:
03 Ιουν 2020, 00:42


έχεις κεφάκια για επανάσταση καθώς ξύνεις τα @@ σου με έτοιμα λεφτά, τύπε; :-?
οξω απ το νημα μωρη μαιμου

Άβαταρ μέλους
rums to let
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 21 Μάιος 2020, 01:43

Re: The Black Lives Matter mixtape

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rums to let » 03 Ιουν 2020, 00:59

Custom_F έγραψε:
13 Ιουν 2020, 19:59
Όταν έχεις το όπλο μες τα πόδια σου, ενδεχομένως κάποια περίεργη στιγμη να στη δώσει κ να το χρησιμοποιήσεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών