Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Imperium
Δημοσιεύσεις: 3406
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 09 Ιουν 2020, 15:07

wooded glade έγραψε:
09 Ιουν 2020, 14:59
Επίσης μου τη δίνουν ωρισμένοι παππούδες. Μίλαγα σε έναν στο τηλέφωνο και ήταν να μου στείλει κάτι αριθμητικά δεδομένα και του λέω "καλά στείλτα αυτά με email" και μου λέει "email ; tinafto ; μόνο messenger ξέρω".
Σε νοιώθω. Και μετά σου λέει ο Ψ για μπούμερς και πράσινα άλογα...
Ωστόσο το φουμπού χάρις στη διάδοση που έχει μας επιτρέπει να ξαναβρίσκουμε παλιούς γνωστούς / ιστορικέσ γκόμενες, μέχρι και από το 1821. Αυτή η χρησιμότητα του αξίζει.
Εγώ θα έλεγα οτι αυτή η "χρησιμότητα" είναι ο κύριος λόγος να το φουντάρεις, αλλά ο καθείς με τις ανάγκες του, να μου πείς...
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 09 Ιουν 2020, 15:09

Το φατσοβιβλιο εχει γινει απαραιτητο. Στελνεις βιογραφικο και ο αλλος μπαινει να δει το φβ σου.
Οι στοιχειωδεις κανονες κοινωνικοτητας επιβαλλουν πλεον να εχεις (και να προσεχεις τι γραφεις)

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 09 Ιουν 2020, 15:13

Υδράργυρος έγραψε:
09 Ιουν 2020, 15:09
Το φατσοβιβλιο εχει γινει απαραιτητο. Στελνεις βιογραφικο και ο αλλος μπαινει να δει το φβ σου.
Οι στοιχειωδεις κανονες κοινωνικοτητας επιβαλλουν πλεον να εχεις (και να προσεχεις τι γραφεις)
Μπορείς να το εχεις κλειστο, μπουμερ

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3406
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 09 Ιουν 2020, 15:22

Την ιδέα οτι κάποιος υποψήφιος εργοδότης μπαίνει στο φουμπου σου να δει τι καπνό φουμάρεις την βλέπω σαν κάτι χειρότερο από σιχαμένη. Κατ' αφάνταστο βαθμό.
Χάθκε το ΛίνκτΙν; Οι κομπιουτεράδες έχουν και το ΓκιτΧαμπ. Οι άλλοι δεν έχουν δουλειά στα υποτιθέμενα προσωπικά σου. Και λέω υποτιθέμενα, γιατι εμφανώς με το ΦουΜπου πάνε περίπατο. Και μετά αρχίζουν άλλα παρατράγουδα, που δεν είναι του παρόντος.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 09 Ιουν 2020, 15:28

Imperium έγραψε:
09 Ιουν 2020, 15:07
Εγώ θα έλεγα οτι αυτή η "χρησιμότητα" είναι ο κύριος λόγος να το φουντάρεις, αλλά ο καθείς με τις ανάγκες του, να μου πείς...
Ε όχι, εξαρτάται από τη φάση.
Πάντως ο Ζούκερμπεργκς μας έχει φάει.
Εγώ την πρώτη φορά που ανέβασα ιστοσελίδα ήταν το 2000, σε subdomain μάλιστα.
Ήταν ένας παλιός Αμερικάνος μπασκετμπωλίστας του Παναθηναϊκού που έβαζες subodmains στο δικό του server, the international sports community το έλεγε ή κάπως έτσι και του λέω αφού έπαιζες στον ιστορικό Πανάθα θα βάλω σ' εσένα.
Έβαλα και κάτι δοκιμαστικά links σε κάτι news portals Αμερικάνικα, ενώ ακόμα ήμουνα newbie βασικά. Αυτά λοιπόν τα links μέσα σε μερικές εβδομάδες είχαν μαζέψει κάτι δεκαδόλλαρα το καθένα. Σε ένα χρόνο και με τη φυσιολογική άνοδο της ιστοσελίδας θα έβγαινε μπαγιόκο. Σε πέντε-έξη εβδομάδες όμως δεν ξέρω πως έγινε και είπανε όλοι αυτοί "σταματάμε, δεν δίνουμε δολλάρια".
Αλλά βρέθηκαν άλλοι σοβαροί σπόνσορες. Που όμως και πάλι χάθηκαν λίγο μετά την εποχή ΓΑΠ. Εδώ πρέπει να συνέβαλε αφ' ενός η κρίση και αφ' ετέρου ο Ζούκερμπεργκς.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 09 Ιουν 2020, 15:30

Imperium έγραψε:
09 Ιουν 2020, 15:22
Την ιδέα οτι κάποιος υποψήφιος εργοδότης μπαίνει στο φουμπου σου να δει τι καπνό φουμάρεις την βλέπω σαν κάτι χειρότερο από σιχαμένη. Κατ' αφάνταστο βαθμό.
Χάθκε το ΛίνκτΙν; Οι κομπιουτεράδες έχουν και το ΓκιτΧαμπ. Οι άλλοι δεν έχουν δουλειά στα υποτιθέμενα προσωπικά σου. Και λέω υποτιθέμενα, γιατι εμφανώς με το ΦουΜπου πάνε περίπατο. Και μετά αρχίζουν άλλα παρατράγουδα, που δεν είναι του παρόντος.
Αυτό στάνταρ.
Εμένα δε με νοιάζει και γράφω τόσο για τους ζαίους όσο και για τα αβγά.
Σαν αποτέλεσμα ο "όμιλος Πετσίτη" π.χ. σίγουρα με έχει στα μαύρα βιβλία.
Και ο Ιβάν οπωσδήποτε.
Ποιός ξέρει και για τους πλε, αφού τους πιάνουν οι κρίσεις αβροφροσύνης κατά διαστήματα και δεν θέλουν μαχητικά στοιχεία.
Ο περισσότερος κόσμος βάζει μόνο λουλουδάκια και σέλφις από την Κάρυστο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Σταθαρας
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: 26 Μαρ 2020, 20:20

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σταθαρας » 09 Ιουν 2020, 15:33

Και εμενα αμα επερνα τρια λαηκς όλα κιολα τη φωτο θα το σνομπαρα. Οσοι καταφερεστε μαλον κοιταξτε να τακτοπησετε λιγο τη προσοπικη σας ζωη. Καντε κάνα φιλο, μια εκδορμη. Ιστρουχταρας του χαρβαρτ γινομαι και γω.
Για ότι έχω αλλά και ΔΕΝ έχω, ευχαριστώ τον δημιουργό μου, Θεό και Κύριο, Ιησού Χριστό.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 09 Ιουν 2020, 15:37

Imperium έγραψε:
09 Ιουν 2020, 15:22
Την ιδέα οτι κάποιος υποψήφιος εργοδότης μπαίνει στο φουμπου σου να δει τι καπνό φουμάρεις την βλέπω σαν κάτι χειρότερο από σιχαμένη. Κατ' αφάνταστο βαθμό.
Χάθκε το ΛίνκτΙν; Οι κομπιουτεράδες έχουν και το ΓκιτΧαμπ. Οι άλλοι δεν έχουν δουλειά στα υποτιθέμενα προσωπικά σου. Και λέω υποτιθέμενα, γιατι εμφανώς με το ΦουΜπου πάνε περίπατο. Και μετά αρχίζουν άλλα παρατράγουδα, που δεν είναι του παρόντος.
Το φβ ειναι κατι δημοσιο. Εχεις συναδελφους και συνεργατες απο τη δουλεια, ανταγωνιστες, συγγενεις, κλπ ολοι. Αν θες να γραφεις ελευθερα κανεις τρολολογαριασμο

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 09 Ιουν 2020, 15:37

wooded glade έγραψε:
09 Ιουν 2020, 14:59

Επίσης μου τη δίνουν ωρισμένοι παππούδες. Μίλαγα σε έναν στο τηλέφωνο και ήταν να μου στείλει κάτι αριθμητικά δεδομένα και του λέω "καλά στείλτα αυτά με email" και μου λέει "email ; tinafto ; μόνο messenger ξέρω".
Αποδόσεις στοιχήματος ή ιπποδρόμου ; :lol::lol:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 09 Ιουν 2020, 15:51

dotcom έγραψε:
09 Ιουν 2020, 15:37
wooded glade έγραψε:
09 Ιουν 2020, 14:59

Επίσης μου τη δίνουν ωρισμένοι παππούδες. Μίλαγα σε έναν στο τηλέφωνο και ήταν να μου στείλει κάτι αριθμητικά δεδομένα και του λέω "καλά στείλτα αυτά με email" και μου λέει "email ; tinafto ; μόνο messenger ξέρω".
Αποδόσεις στοιχήματος ή ιπποδρόμου ; :lol::lol:
Όχι, κάποιο αθλητικό event σε κάτι χωριά στην επαρχία πρέπει να ήταν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 09 Ιουν 2020, 15:58

Σταθαρας έγραψε:
09 Ιουν 2020, 15:33
Και εμενα αμα επερνα τρια λαηκς όλα κιολα τη φωτο θα το σνομπαρα. Οσοι καταφερεστε μαλον κοιταξτε να τακτοπησετε λιγο τη προσοπικη σας ζωη. Καντε κάνα φιλο, μια εκδορμη. Ιστρουχταρας του χαρβαρτ γινομαι και γω.
παίζεται...
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
rums to let
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 21 Μάιος 2020, 01:43

Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rums to let » 10 Ιουν 2020, 05:22

Tarkovsky έγραψε:
09 Ιουν 2020, 15:58
Σταθαρας έγραψε:
09 Ιουν 2020, 15:33
Και εμενα αμα επερνα τρια λαηκς όλα κιολα τη φωτο θα το σνομπαρα. Οσοι καταφερεστε μαλον κοιταξτε να τακτοπησετε λιγο τη προσοπικη σας ζωη. Καντε κάνα φιλο, μια εκδορμη. Ιστρουχταρας του χαρβαρτ γινομαι και γω.
παίζεται...

Εικόνα
Custom_F έγραψε:
13 Ιουν 2020, 19:59
Όταν έχεις το όπλο μες τα πόδια σου, ενδεχομένως κάποια περίεργη στιγμη να στη δώσει κ να το χρησιμοποιήσεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Κουβάς! Re: Άνευ Τουίτερ και ΦουΜπου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 10 Ιουν 2020, 19:39

Εγώ ευτυχώς δεν χρησιμοποιώ τίποτα από τα δύο. Ειδικά το twitter είναι ξεκάθαρα η μεγαλύτερη μαλακία της ανθρωπότητας.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών