Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 10 Ιουν 2020, 22:02

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:53


Βρε μάναμ, δεν καταλαβαίνουν όλοι. :smt005: Τις προάλλες με κάνει άντ ένας στο φβ, επίθετο γνωστό, συγχωριανού μου (500 κάτοικοι τώρα το χωριό), παρ'όλ'αυτά αυτόν δεν τον ήξερα. Τεσπα. τον κάνω αξέπτ, συγχωριανός είναι, κοινους φίλους είχαμε κλπ. Στέλνει "καλημέρα έχεις σχέση";
Δεν απαντάω. Την επόμενη στέλνει "Γεια σου είσαι ελεύθερη;" Δεν απαντάω. Την επόμενη "θες να πάμε για καφέ;" Δεν απαντάω. Την επόμενη "καλημέρα έχεις σχέση"; Δεν απαντάω.
Αυτό ειναι το σημείο που τον κάνεις μπλοκ και τελειώνει η ιστορία.

Φυσικά υπάρχουν και τέτοιοι μπαμπουίνοι. Πολλοί.

ΥΓ Έχω ήδη σκεφτεί 5-6 σενάρια όπου και σε αυτή την περίπτωση καταλήγουν στην απόλυτη ξεφτίλα του πεφτουλα, οπότε λογικά εσύ θα είχες σκεφτεί τουλάχιστον 10.

Αλλά οκ, κατανοώ ότι δεν υπάρχει χρόνος να απαντάτε σε όλους τους χιμπατζήδες που κυκλοφορούν εκεί έξω.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26156
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 10 Ιουν 2020, 22:02

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:57
Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:56
Αγις έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:49


:smt018

επικινδυνο εκτος απο εντελως λανθασμενο
Καθολου επικίνδυνο αν έχει εμπειρία και έχει χειριστεί στο παρελθόν 3-4 τέτοιους καγκουρό πεφτουλες.
Τρομερά επικίνδυνο να εκνευρίσεις τέτοιο τύπο.
τα αυτονοητα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20353
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Ιουν 2020, 22:04

Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:02


Αλλά οκ, κατανοώ ότι δεν υπάρχει χρόνος να απαντάτε σε όλους τους χιμπατζήδες που κυκλοφορούν εκεί έξω.
Το ότι είμαστε ξέρω'γω επαγγελματίες και αυτός είναι γιος πελάτη και ξέρω'γω θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί, διότι μπορεί να είναι αυτός μπαμπουίνος, αλλά ο μπαμπας του μπορεί να μου φέρνει δουλειές; Δεν είναι έτσι εύκολα αυτά. Θέλει προσεκτικό χειρισμό το κάθε ζωντοβολο.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 10 Ιουν 2020, 22:04

Αγις έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:02
Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:57
Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:56


Καθολου επικίνδυνο αν έχει εμπειρία και έχει χειριστεί στο παρελθόν 3-4 τέτοιους καγκουρό πεφτουλες.
Τρομερά επικίνδυνο να εκνευρίσεις τέτοιο τύπο.
τα αυτονοητα
Δεν έχω παρακολουθήσει όλο το σκηνικό ρε μύστες.


Μια συνομιλία είδα μόνο.

Μιλάμε για stalkerά;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Namrail την 10 Ιουν 2020, 22:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

- Casper -

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 10 Ιουν 2020, 22:05

Αγις έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:02
Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:57
Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:56


Καθολου επικίνδυνο αν έχει εμπειρία και έχει χειριστεί στο παρελθόν 3-4 τέτοιους καγκουρό πεφτουλες.
Τρομερά επικίνδυνο να εκνευρίσεις τέτοιο τύπο.
τα αυτονοητα
Ρε συ Άγι. Είναι επικίνδυνο ΑΥΤΟ και δεν είναι η απειλή με αστυνομία; Εκτός κι' αν δεν το εννοούσες και το πήρα εγώ στα σοβαρά.

Πάντως εγώ στα σοβαρά σε ρώτησα για συμβουλή, δεν τρόλλαρα.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20353
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Ιουν 2020, 22:07

- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:05


Ρε συ Άγι. Είναι επικίνδυνο ΑΥΤΟ και δεν είναι η απειλή με αστυνομία; Εκτός κι' αν δεν το εννοούσες και το πήρα εγώ στα σοβαρά.

Πάντως εγώ στα σοβαρά σε ρώτησα για συμβουλή, δεν τρόλλαρα.
Ναι, είναι επικίνδυνο να τον εκνευρίσεις. Μόνη σου γράφεις ότι οι άλλες τον μπλόκαραν απλώς κι αυτός ξέφευγε και σχολίαζε, για να τις ξεφτιλίσει, για κάτι τόσο τελευταίο. Πού και να του ανάψεις καμιά ξεγυρισμένη προσβλητική χυλόπιτα, τι θα κάνει; Είναι απρόβλεπτοι αυτοί ρε. Θένε προσεκτικό χειρισμό.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

- Casper -

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 10 Ιουν 2020, 22:09

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:07
- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:05


Ρε συ Άγι. Είναι επικίνδυνο ΑΥΤΟ και δεν είναι η απειλή με αστυνομία; Εκτός κι' αν δεν το εννοούσες και το πήρα εγώ στα σοβαρά.

Πάντως εγώ στα σοβαρά σε ρώτησα για συμβουλή, δεν τρόλλαρα.
Ναι, είναι επικίνδυνο να τον εκνευρίσεις. Μόνη σου γράφεις ότι οι άλλες τον μπλόκαραν απλώς κι αυτός ξέφευγε και σχολίαζε, για να τις ξεφτιλίσει, για κάτι τόσο τελευταίο. Πού και να του ανάψεις καμιά ξεγυρισμένη προσβλητική χυλόπιτα, τι θα κάνει; Είναι απρόβλεπτοι αυτοί ρε. Θένε προσεκτικό χειρισμό.
Ναι ρε γι' αυτό λέω πως αν ήμουν ακόμα στη δουλειά δεν θα το έκανα. Όμως ο Άγις λέει πως είναι επικίνδυνο αυτό και ρωτάω, δεν είναι επικίνδυνη η απειλή με αστυνομία που πρότεινε ο ίδιος; Έτσι δεν εκνευρίζεται χειρότερα ή νομίζεις πως με το που ακούσει αστυνομία θα φοβηθεί;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Ιουν 2020, 22:11

Κασπερ γιατί ασχολείσαι;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26156
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 10 Ιουν 2020, 22:11

- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:05
Αγις έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:02
Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 21:57


Τρομερά επικίνδυνο να εκνευρίσεις τέτοιο τύπο.
τα αυτονοητα
Ρε συ Άγι. Είναι επικίνδυνο ΑΥΤΟ και δεν είναι η απειλή με αστυνομία; Εκτός κι' αν δεν το εννοούσες και το πήρα εγώ στα σοβαρά.

Πάντως εγώ στα σοβαρά σε ρώτησα για συμβουλή, δεν τρόλλαρα.
δεν χωρανε πλακες σε τετοια θεματα
αν σε ενοχλει κ δεν σταματα δεν απειλεις - ενημερωνεις πως δεν θες επαφες - ζητας να γινει σεβαστο αλλιως θα υποχρεωθεις να απευθυνθεις στις αρχες
το οχι ειναι οχι δλδ δεν ειναι ισως - θα δουμε και χαχαχουχα - παιχνιδακια
αν παλι σ αρεσει ετσι δικη σου η ζωη δεν μας πεφτει λογος
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 10 Ιουν 2020, 22:13

Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:04
Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:02


Αλλά οκ, κατανοώ ότι δεν υπάρχει χρόνος να απαντάτε σε όλους τους χιμπατζήδες που κυκλοφορούν εκεί έξω.
Το ότι είμαστε ξέρω'γω επαγγελματίες και αυτός είναι γιος πελάτη και ξέρω'γω θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί, διότι μπορεί να είναι αυτός μπαμπουίνος, αλλά ο μπαμπας του μπορεί να μου φέρνει δουλειές; Δεν είναι έτσι εύκολα αυτά. Θέλει προσεκτικό χειρισμό το κάθε ζωντοβολο.
Όταν κάποιος συμπεριφέρεται σαν μπαμπουίνος, του συμπεριφερεσαι ανάλογα.

Αν ο "μπαμπάς που φέρνει δουλειές" δυσαρεστηθεί, του εξηγείς τη φάση, ότι έχει γιο μαλάκα, και αν δεν την καταλάβει, δικό του πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20353
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Ιουν 2020, 22:14

Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:13
Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:04
Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:02


Αλλά οκ, κατανοώ ότι δεν υπάρχει χρόνος να απαντάτε σε όλους τους χιμπατζήδες που κυκλοφορούν εκεί έξω.
Το ότι είμαστε ξέρω'γω επαγγελματίες και αυτός είναι γιος πελάτη και ξέρω'γω θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί, διότι μπορεί να είναι αυτός μπαμπουίνος, αλλά ο μπαμπας του μπορεί να μου φέρνει δουλειές; Δεν είναι έτσι εύκολα αυτά. Θέλει προσεκτικό χειρισμό το κάθε ζωντοβολο.
Όταν κάποιος συμπεριφέρεται σαν μπαμπουίνος, του συμπεριφερεσαι ανάλογα.

Αν ο "μπαμπάς που φέρνει δουλειές" δυσαρεστηθεί, του εξηγείς τη φάση, ότι έχει γιο μαλάκα, και αν δεν την καταλάβει, δικό του πρόβλημα.
:fp: Να το κλείσομε, να πάμε για καμιά βουτιά, αν είναι έτσι. ΠΑΣ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20353
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Ιουν 2020, 22:22

- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:09
Cecily Anne έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:07
- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:05


Ρε συ Άγι. Είναι επικίνδυνο ΑΥΤΟ και δεν είναι η απειλή με αστυνομία; Εκτός κι' αν δεν το εννοούσες και το πήρα εγώ στα σοβαρά.

Πάντως εγώ στα σοβαρά σε ρώτησα για συμβουλή, δεν τρόλλαρα.
Ναι, είναι επικίνδυνο να τον εκνευρίσεις. Μόνη σου γράφεις ότι οι άλλες τον μπλόκαραν απλώς κι αυτός ξέφευγε και σχολίαζε, για να τις ξεφτιλίσει, για κάτι τόσο τελευταίο. Πού και να του ανάψεις καμιά ξεγυρισμένη προσβλητική χυλόπιτα, τι θα κάνει; Είναι απρόβλεπτοι αυτοί ρε. Θένε προσεκτικό χειρισμό.
Ναι ρε γι' αυτό λέω πως αν ήμουν ακόμα στη δουλειά δεν θα το έκανα. Όμως ο Άγις λέει πως είναι επικίνδυνο αυτό και ρωτάω, δεν είναι επικίνδυνη η απειλή με αστυνομία που πρότεινε ο ίδιος; Έτσι δεν εκνευρίζεται χειρότερα ή νομίζεις πως με το που ακούσει αστυνομία θα φοβηθεί;
Φίλε, άνθρωπο που του λες για αστυνομία και συνεχίζει αγνοώντας την προειδοποίηση, είναι να τον φοβάσαι. Ζητάς γνώμη δικηγόρου, αστυνομίας, κρατάς συνομιλίες κλπ.

Δεν μου εχει τύχει, αλλά τουλ. εγώ θα έπαιρνα γνώμη δικηγόρου, έστω φίλου δικηγόρου, πάνω σε ένα καφέ, αν όχι επίσημα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

- Casper -

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 10 Ιουν 2020, 22:24

Ερμής έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:11
Κασπερ γιατί ασχολείσαι;
1ον γιατί μου έσπασε τα νεύρα και 2ον επειδή ο Άγις συμπέρανε πως τον γουστάρω με τον τρόπο που το χειρίστηκα. Γι' αυτό του έστειλα την συνομιλία και γι' αυτό ζήτησα και την συμβουλή του.

Εντάξει τελείωσε το θέμα. Με το μπλοκ θα ησυχάσω. :)
Αγις έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:11
- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:05
Αγις έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:02


τα αυτονοητα
Ρε συ Άγι. Είναι επικίνδυνο ΑΥΤΟ και δεν είναι η απειλή με αστυνομία; Εκτός κι' αν δεν το εννοούσες και το πήρα εγώ στα σοβαρά.

Πάντως εγώ στα σοβαρά σε ρώτησα για συμβουλή, δεν τρόλλαρα.
δεν χωρανε πλακες σε τετοια θεματα
αν σε ενοχλει κ δεν σταματα δεν απειλεις - ενημερωνεις πως δεν θες επαφες - ζητας να γινει σεβαστο αλλιως θα υποχρεωθεις να απευθυνθεις στις αρχες
το οχι ειναι οχι δλδ δεν ειναι ισως - θα δουμε και χαχαχουχα - παιχνιδακια
αν παλι σ αρεσει ετσι δικη σου η ζωη δεν μας πεφτει λογος
Αγις έγραψε:
10 Ιουν 2020, 20:44
απλο του λες - ευγενικα παντα - πως δεν θες - μνμτα - προσπαθεια επαφης με οποιονδηποτε τροπο αλλιως θα ενημερωσεις τις αρχες για παρενοχληση
δεν το εχεις κανει ...
Με το "δεν το έχεις κάνει" θεώρησα πως από εκείνη την στιγμή έπρεπε να ενημερώσω τις αρχές. Που σου είπα πως το βρήκα ακραίο. Εδώ αν πει κάποια για σοβαρότερα θέματα πως κατήγγειλε κάποιον για παρενόχληση, την κράζετε ότι είναι υπερβολική κτλ, και με συμβουλεύεις να το κάνω εγώ; Εκτός κι' αν δεν το εννοείς και το λες απλά για να "φοβηθεί" ο τύπος και να με αφήσει ήσυχη χωρίς να προχωρήσω στην πράξη. Τεσπα εννοείται πως δεν μ' αρέσουν τα παιχνιδάκια και γι' αυτό το συζητάω και προχώρησα στο μπλοκ.

Το εξαντλήσαμε, φτάνει :lol:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Ιουν 2020, 22:25

Κοίτα υπάρχει μια αρχή στους άντρες.
Όταν η άλλη λέει όχι σημαίνει οχι και όταν η άλλη λέει όχι αλλά εννοεί Ναι, τότε δύο φορές Όχι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20353
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 10 Ιουν 2020, 22:27

Ερμής έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:25
Κοίτα υπάρχει μια αρχή στους άντρες.
Όταν η άλλη λέει όχι σημαίνει οχι και όταν η άλλη λέει όχι αλλά εννοεί Ναι, τότε δύο φορές Όχι.
:smt005:
Καλό.
Συμφωνώ.
:smt005:
Καλό.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών