"Κάνε μου heil hitler"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ιωάννης Ειρηναίος
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 25 Ιουν 2018, 00:07
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ιωάννης Ειρηναίος » 26 Ιουν 2018, 15:07

Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:02

Δεν πηγάζει απο καμμία απολύτως λογική. Αυτό φαίνεται και απο την εμμονή που έχεις με τα περι "εγκληματικής οργάνωσης".
Διάβαζε για να μαθαίνεις ταγάρι.

Αυτό το παιδάκι αύριο μεθαύριο όταν θα βλέπει στην Ελλάδα τους εκατομμύρια Σύριους και Άραβες και Αφγανούς που θα έχουν γίνει η πλειονότητα σε 10 με 20 χρόνια (νομίζω συμφωνούμε σε αυτό, βάσει και της υπογεννητικότητας), θα είναι υποψήφιος δράστης εναντίον τους, όπως δράστες είναι και τα μέλη της εγκληματικής οργάνωσης Χ.Α. Αυτό λέει η λογική και η στρατηγική της Χ.Α.

Το τι λες εσύ δεν μας νοιάζει διότι είσαι προφανώς προκατειλημμένος από το κόμμα σου και την ιδεολογία του.
Ο παλαιός των ημερών...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιουν 2018, 15:11

Ιωάννης Ειρηναίος έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:07
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:02

Δεν πηγάζει απο καμμία απολύτως λογική. Αυτό φαίνεται και απο την εμμονή που έχεις με τα περι "εγκληματικής οργάνωσης".
Διάβαζε για να μαθαίνεις ταγάρι.

Αυτό το παιδάκι αύριο μεθαύριο όταν θα βλέπει στην Ελλάδα τους εκατομμύρια Σύριους και Άραβες και Αφγανούς που θα έχουν γίνει η πλειονότητα σε 10 με 20 χρόνια (νομίζω συμφωνούμε σε αυτό, βάσει και της υπογεννητικότητας), θα είναι υποψήφιος δράστης εναντίον τους, όπως δράστες είναι και τα μέλη της εγκληματικής οργάνωσης Χ.Α. Αυτό λέει η λογική και η στρατηγική της Χ.Α.

Το τι λες εσύ δεν μας νοιάζει διότι είσαι προφανώς προκατειλημμένος από το κόμμα σου και την ιδεολογία του.
Πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να βρίζει επειδή θέλει να καταστρέψει την Ελλάδα.

Δεν πρόκειται να γίνουν πλειονότητα, γιατί μέχρι τότε η Ελλάδα θα έχει επανακτήσει την κυριαρχία της απο τις μειοδοτικές δυνάμεις που την εξουσιάζουν και οι αλλοδαποί θα έχουν επαναπατριστεί.

Και μόνο που προσπαθείς να παρουσιάσεις σαν "ποινικό" και "αυριανό εγκληματία", όποιον διαφωνεί με την πολιτική των ανοιχτών συνόρων και τη δημογραφική αλλοίωση, είναι ενδεικτικό της ψυχοσύνθεσής σας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 26 Ιουν 2018, 15:12, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16500
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Ιουν 2018, 15:12

Ο ΙΕ ειναι τρολ. Δεν την γλυτώνεις τοσο ευκολα eπάλληλε
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Ιωάννης Ειρηναίος
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 25 Ιουν 2018, 00:07
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ιωάννης Ειρηναίος » 26 Ιουν 2018, 15:14

Εντάξει μικρέ (για μικρός πρέπει να είσαι είτε στην ηλικία είτε στο μυαλό).

Η Χ.Α. δεν είναι εγκληματική οργάνωση και αποτελείται από οσίες παρθένες και αγίους. Για αυτό νομίζω άλλωστε οι βουλευτές της και τα μέλη της πρωτοστατούν σε επισκέψεις στο Όρος και σε κάθε χριστιανική δεξίωση.

Άντε γεια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ιωάννης Ειρηναίος την 26 Ιουν 2018, 15:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο παλαιός των ημερών...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 26 Ιουν 2018, 15:17

Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:04
Δεν είναι κάτι το αφύσικο. Μπορεί σε κάποιον να μην αρέσει ιδεολογικά αυτό. Αυτό είναι άλλο θέμα. Όχι όμως ότι είναι κάτι το "αφύσικο" μια πολιτική ατάκα (γιατί αυτό είναι και τίποτε παραπάνω).
Δεν είναι πολιτική ατάκα. Δεν είναι κάτι που συνηθίζουμε να μαθαίνουμε στα μικρά παιδάκια για διδακτικούς σκοπούς ή διασκέδαση. Η συγκεκριμένη φράση συνδέεται με συγκεκριμένο πρόσωπο η ιδεολογία, οι πρακτικές του οποίου αιματοκύλησαν την Ευρώπη και εξόντωσαν μεγάλο αριθμό ανθρώπων πολλούς εξ' αυτών μόνο και μόνο λόγω καταγωγής. Και επειδή είμαστε Έλληνες που αγαπάμε την πατρίδα μας δεν διανοούμαι πως μπορεί να θαυμάζουμε αυτόν που την κατέλαβε, έστειλε στο απόσπασμα προγόνους μας, υποχρέωσε σε ταπεινώσεις και πείνα άλλους.

Να ΄σουν εσύ ή ο Παππάς Γερμανός θα μπορούσα να καταλάβω πολιτικά ελατήρια αν και δεν θα τα δικαιολογούσα. Έλληνες που βάζουν τα παιδιά τους να κάνουν αυτό; Γιατί; Σου φαίνεται ας πούμε αστείο στα πλαίσια της οικογενειακής ζωής; Αν έβλεπες κάποιον να διδάσκει τα παιδιά του επιφωνήματα θαυμασμού υπέρ του Κεμάλ Ατατούρκ πως θα σου φαινόταν;

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16500
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Ιουν 2018, 15:23

Τελικά ο χέλωναζι ανοιξε αλλο νημα αντιπερισπασμου. Αυτοί είναι οι ναζί. Ντροπή σας.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιουν 2018, 15:29

ST48410 έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:17
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:04
Δεν είναι κάτι το αφύσικο. Μπορεί σε κάποιον να μην αρέσει ιδεολογικά αυτό. Αυτό είναι άλλο θέμα. Όχι όμως ότι είναι κάτι το "αφύσικο" μια πολιτική ατάκα (γιατί αυτό είναι και τίποτε παραπάνω).
Δεν είναι πολιτική ατάκα. Δεν είναι κάτι που συνηθίζουμε να μαθαίνουμε στα μικρά παιδάκια για διδακτικούς σκοπούς ή διασκέδαση. Η συγκεκριμένη φράση συνδέεται με συγκεκριμένο πρόσωπο η ιδεολογία και οι πρακτικές του οποίου αιματοκύλησαν την Ευρώπη και εξόντωσαν μεγάλο αριθμό ανθρώπων πολλούς εκ τους οποίους μόνο και μόνο λόγω καταγωγής. Και επειδή είμαστε Έλληνες που αγαπάμε την πατρίδα μας δεν διανοούμαι πως μπορεί να θαυμάζουμε αυτόν που την κατέλαβε, έστειλε στο απόσπασμα προγόνους μας, υποχρέωσε σε ταπεινώσεις και πείνα άλλους.

Να ΄σουν εσύ ή ο Παππάς Γερμανός θα μπορούσα να καταλάβω πολιτικά ελατήρια αν και δεν θα τα δικαιολογούσα. Έλληνες που βάζουν τα παιδιά τους να κάνουν αυτό; Γιατί; Σου φαίνεται ας πούμε αστείο στα πλαίσια της οικογενειακής ζωής; Αν έβλεπες κάποιον να διδάσκει τα παιδιά του επιφωνήματα θαυμασμού υπέρ του Κεμάλ Ατατούρκ πως θα σου φαινόταν;

Ξεκινάς παραδεχόμενος την αντίθεσή σου προς την πολιτική ατάκα αυτή, για ιδεολογικούς λόγους και το στηρίζεις στην αντιπάθειά σου για αυτή την ιδεολογία.


Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι η προπαγάνδα για την ιδεολογία. Η Ευρώπη αιματοκυλίστηκε και στον Α' ΠΠ, χωρίς να υπάρχει καμμία τέτοια ιδεολογία.

Ακόμη και για την πείνα που αναφέρεις, ο μεγαλύτερος υπαίτιος ήταν ο Τσώρτσιλ.



Απο εκεί και πέρα, η ναζιστική Γερμανία είχε επιτεθεί στην Ελλάδα, όχι για ιδεολογικούς λόγους, αλλά για γεωστρατηγικούς που είχαν να κάνουν με τις συμμαχίες της εποχής. Απολύτως καταδικαστέα τα όσα έκανε, όμως δεν ήταν προϊόν κάποιας ανθελληνικής πεποίθησεώς της.

Σε αντίθεση με τον Κεμάλ, που ότι έκανε το έκανε γιατί ήταν εκ πεποιθήσεως ανθέλλην.

Εαν λοιπόν έβελπα ένα γονιό να λέει στο παιδί του ζήτω ο Κεμάλ, θα το θεωρούσα ανθελληνική γαλούχηση και αποτέλεσμα ηθικής παρακμής. Κια σαφώς θα μου ήταν απεχθές. Πάντως...πολλούς απο αυτπούς που ψηφίζεις, αν τους υποψιάζεσαι καλού κακού για τέτοια καμμιά φορά.

Σε καμμία περίπτωση όμως δεν είναι το ίδιο οι δύο περιπτώσεις.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 26 Ιουν 2018, 15:32

Yochanan έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:44
run έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:31


κι οι αλλοι που δινουν στα παιδια τους σημαιες με το σφυροδρεπανο

κι αυτοι αρρωστακια ειναι

Αυτο θα ήταν το πρώτο που θα έλεγες αν το νημα ηταν για κομουνιστες που μαθαινουν στα παιδια τους για τσε ξερω; Οτι και οι αλλι με τη σβαστικα κι αυτοι αρρωστακια ειναι; Η μηπως, λεω μηπως, σε επιασε πρεμούρα τώρα να υπερασπιστείς τους ναζί γιατι τουλάχιστον αυτοι ειναι εθνικα φρονουντες;

ΟΧΙ δεν στηρίζω ναζι,απλα θεωρω κι τους κουμουνιστες αρρωστακια,ασχετα αν στην ελλαδα ειδικα εχουν το...ηθικο πλεονεκτημα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16500
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Ιουν 2018, 15:33

Ρε μλκς εχετε καταλαβει οτι καθόμαστε συζητάμε με ναζι;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 26 Ιουν 2018, 15:39

Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:17
Πωπω τί έκανεεεε. :lol:

Ανεβαίνει η Χρυσή Αυγή, αρχίσαν τα παραλληρήματα απο προχθές (διαφορετικές επιθέσεις απο όλα τα ΜΜΕ), οπότε τώρα πάνε στα γνωστά παλιά κόλπα, περσυνα ξινά στααφύλια.
Αμα έβαζε το παιδάκι να λέει ζήτω ο Στάλιν τι θα έλεγες; :hammer:
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Δημοσιεύσεις: 1911
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:23

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YouOnlyLiveOnce » 26 Ιουν 2018, 15:40

Αγις έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:50
Το βίντεο είναι στην καλύτερη εμετικό - χρήσιμο όμως να το βλέπουν όσοι τους ψηφίζουν - μηπως και ξυπνήσουν.
Ιστορικά δεν μάθαμε τπτ και αφήνουμε δημοκρατικά και αφελέστατα να αλωνίζουν δηλητηριώδεις ιδεολογίες με την κάλυψη της '' Πολιτικής '' μέχρι να βρούν ευκαιρία να προσπαθήσουν μας καθήσουν στο σβέρκο.
Το κακο ειναι οτι οι ψηφοφοροι κανουν τα στραβα ματια,ΑΚΟΜΑ!
Η δικαιλογουν τα αδικαιολογητα.
:e040:
ειναι πατριωτες αφου,σκατα!

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιουν 2018, 15:41

Cloud87 έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:39
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:17
Πωπω τί έκανεεεε. :lol:

Ανεβαίνει η Χρυσή Αυγή, αρχίσαν τα παραλληρήματα απο προχθές (διαφορετικές επιθέσεις απο όλα τα ΜΜΕ), οπότε τώρα πάνε στα γνωστά παλιά κόλπα, περσυνα ξινά στααφύλια.
Αμα έβαζε το παιδάκι να λέει ζήτω ο Στάλιν τι θα έλεγες; :hammer:
Θα ήταν κάτι που δε θα μου άρεζε.

Αλλά γιατί πας στα άμα. Υπάρχουνε κάποιοι που σχεδόν αυτό κάνουν

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14338
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 26 Ιουν 2018, 15:42

Κοιτα ρε κατι τυποι που θελουν να κανουν κουμαντο στα παιδια των αλλων. :smt005:

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 26 Ιουν 2018, 15:44

Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:41
Cloud87 έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:39
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:17
Πωπω τί έκανεεεε. :lol:

Ανεβαίνει η Χρυσή Αυγή, αρχίσαν τα παραλληρήματα απο προχθές (διαφορετικές επιθέσεις απο όλα τα ΜΜΕ), οπότε τώρα πάνε στα γνωστά παλιά κόλπα, περσυνα ξινά στααφύλια.
Αμα έβαζε το παιδάκι να λέει ζήτω ο Στάλιν τι θα έλεγες; :hammer:
Θα ήταν κάτι που δε θα μου άρεζε.

Αλλά γιατί πας στα άμα. Υπάρχουνε κάποιοι που σχεδόν αυτό κάνουν

Εικόνα
Και μου το λες αυτό για να τους εκθειάσεις έτσι; Δεν είναι οτι θέλεις να τους δείς ψητούς στη σούβλα ή στα κάρβουνα :hammer:
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26446
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 26 Ιουν 2018, 15:45

YouOnlyLiveOnce έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:40
Αγις έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:50
Το βίντεο είναι στην καλύτερη εμετικό - χρήσιμο όμως να το βλέπουν όσοι τους ψηφίζουν - μηπως και ξυπνήσουν.
Ιστορικά δεν μάθαμε τπτ και αφήνουμε δημοκρατικά και αφελέστατα να αλωνίζουν δηλητηριώδεις ιδεολογίες με την κάλυψη της '' Πολιτικής '' μέχρι να βρούν ευκαιρία να προσπαθήσουν μας καθήσουν στο σβέρκο.
Το κακο ειναι οτι οι ψηφοφοροι κανουν τα στραβα ματια,ΑΚΟΜΑ!
Η δικαιλογουν τα αδικαιολογητα.
:e040:
ειναι πατριωτες αφου,σκατα!
Μοντέρνα εκδοχή πρός το πολύ χειρότερο των ΤΕΑ .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών