"Κάνε μου heil hitler"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29598
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιουν 2018, 15:45

YouOnlyLiveOnce έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:40

:e040:
ειναι πατριωτες αφου,σκατα!
Όχι βέβαια. Άμα ο άλλος δεν θέλει να αποσχιτούν ελληνικά εδάφη και δεν προβαίνει σε αντεθνικές ενέργειες, τί σόι πατριώτης είναι;

Όπως οι "πατριώτες" σας καλή ώρα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 26 Ιουν 2018, 15:48

ST48410 έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:17
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:04
Δεν είναι κάτι το αφύσικο. Μπορεί σε κάποιον να μην αρέσει ιδεολογικά αυτό. Αυτό είναι άλλο θέμα. Όχι όμως ότι είναι κάτι το "αφύσικο" μια πολιτική ατάκα (γιατί αυτό είναι και τίποτε παραπάνω).
Δεν είναι πολιτική ατάκα. Δεν είναι κάτι που συνηθίζουμε να μαθαίνουμε στα μικρά παιδάκια για διδακτικούς σκοπούς ή διασκέδαση. Η συγκεκριμένη φράση συνδέεται με συγκεκριμένο πρόσωπο η ιδεολογία και οι πρακτικές του οποίου αιματοκύλησαν την Ευρώπη και εξόντωσαν μεγάλο αριθμό ανθρώπων πολλούς εκ τους οποίους μόνο και μόνο λόγω καταγωγής. Και επειδή είμαστε Έλληνες που αγαπάμε την πατρίδα μας δεν διανοούμαι πως μπορεί να θαυμάζουμε αυτόν που την κατέλαβε, έστειλε στο απόσπασμα προγόνους μας, υποχρέωσε σε ταπεινώσεις και πείνα άλλους.

Να ΄σουν εσύ ή ο Παππάς Γερμανός θα μπορούσα να καταλάβω πολιτικά ελατήρια αν και δεν θα τα δικαιολογούσα. Έλληνες που βάζουν τα παιδιά τους να κάνουν αυτό; Γιατί; Σου φαίνεται ας πούμε αστείο στα πλαίσια της οικογενειακής ζωής; Αν έβλεπες κάποιον να διδάσκει τα παιδιά του επιφωνήματα θαυμασμού υπέρ του Κεμάλ Ατατούρκ πως θα σου φαινόταν;
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:29
Ξεκινάς παραδεχόμενος την αντίθεσή σου προς την πολιτική ατάκα αυτή, για ιδεολογικούς λόγους και το στηρίζεις στην αντιπάθειά σου για αυτή την ιδεολογία.
Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι η προπαγάνδα για την ιδεολογία.
Δική σου κρίση. Θα μπορούσα να σου πω πως η πολιτική σου συμπάθεια προς αυτή την ιδεολογία επηρεάζει την κρίση σου. Δεν απάντησες βέβαια σε αυτό Δεν είναι κάτι που συνηθίζουμε να μαθαίνουμε στα μικρά παιδάκια για διδακτικούς σκοπούς ή διασκέδαση
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:29
Η Ευρώπη αιματοκυλίστηκε και στον Α' ΠΠ, χωρίς να υπάρχει καμμία τέτοια ιδεολογία. Ακόμη και για την πείνα που αναφέρεις, ο μεγαλύτερος υπαίτιος ήταν ο Τσώρτσιλ.
Συζητήσιμα τα παραπάνω και ναι η Ευρώπη είχε αιματοκυλιστεί πολλές φορές. Την συγκεκριμένη όμως φορά η συγκεκριμένη ιδεολογία έπαιξε κυρίαρχο ρόλο.
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:29
Απο εκεί και πέρα, η ναζιστική Γερμανία είχε επιτεθεί στην Ελλάδα, όχι για ιδεολογικούς λόγους, αλλά για γεωστρατηγικούς που είχαν να κάνουν με τις συμμαχίες της εποχής. Απολύτως καταδικαστέα τα όσα έκανε, όμως δεν ήταν προϊόν κάποιας ανθελληνικής πεποίθησεώς της.

Σε αντίθεση με τον Κεμάλ, που ότι έκανε το έκανε γιατί ήταν εκ πεποιθήσεως ανθέλλην.
Ναι, και λοιπόν; Μας διαλύει ο άλλος την χώρα, εκτελεί αμάχους, παίρνει τον χρυσό από τις τράπεζες, κατάσχει τρόφιμα και υποδομές, μας γυρίζει ως κράτος και ως οικονομία δεκαετίες πίσω και πρέπει να σκεφτώ αν το έκανε λόγω ιδεολογίας ή όχι;
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:29
Εαν λοιπόν έβελπα ένα γονιό να λέει στο παιδί του ζήτω ο Κεμάλ, θα το θεωρούσα ανθελληνική γαλούχηση και αποτέλεσμα ηθικής παρακμής. Κια σαφώς θα μου ήταν απεχθές. Πάντως...πολλούς απο αυτπούς που ψηφίζεις, αν τους υποψιάζεσαι καλού κακού για τέτοια καμμιά φορά.

Σε καμμία περίπτωση όμως δεν είναι το ίδιο οι δύο περιπτώσεις.
Έχεις συναναστραφεί Γερμανούς, κάπως μεγαλύτερους σε ηλικία; Ήταν μία ιδεολογία που έκανε έναν ολόκληρο λαό να ντρέπεται για 2 γενιές. Που φανάτισε νέους Γερμανούς που δεν ήταν αμόρφωτοι ή απολίτιστοι και έφτασαν να διαπράξουν ακραία εγκλήματα. Και τώρα τι σχέση έχουμε εμείς οι Έλληνες με μια τέτοια ιδεολογία που θα πρέπει να την μαθαίνουμε στα παιδάκια;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ST48410 την 26 Ιουν 2018, 15:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Albrecht
Δημοσιεύσεις: 4171
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 00:46
Phorum.gr user: Albrecht

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Albrecht » 26 Ιουν 2018, 15:49

Πλυση εγκεφαλου απο μικρα. Κριμα.

Μετα θα μεγαλωσουν και θα καταντησουν ετσι


Ζαποτέκος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:42
GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:33
Γιατι ηταν τυχερο το γκολ;
Γιατί έτσι με συμφέρει να λέω

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25360
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 26 Ιουν 2018, 15:50

Ρε παπάρες, προφανώς θα βγούνε αριστεριστές τα παιδιά του ναζί
Όπως θα βγούνε γιάπηδες τα παιδιά των κουκουέδων

Η μόνη φυσιολογική αντίδραση είναι αυτή στην οικογενειακή παράνοια




υγ. Ευχαριστούμε Νέρωνα για τον Νικοδημισμό :smt038
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Δημοσιεύσεις: 1911
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:23

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YouOnlyLiveOnce » 26 Ιουν 2018, 15:54

Yochanan έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:33
Ρε μλκς εχετε καταλαβει οτι καθόμαστε συζητάμε με ναζι;
Αυτο!
Δεν υπαρχει κα καποιο νοημα
Το μονο νοημα του θεματος εινα οτι
τελικα φασιστας γινεσαι,δεν γεννιεσαι.
Και τα παιδια αυτα ειναι καταδικασμενα
κατα 99% να γινουν,δυστυχως!

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26028
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 26 Ιουν 2018, 15:54

Beria έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:50
Ρε παπάρες, προφανώς θα βγούνε αριστεριστές τα παιδιά του ναζί
Όπως θα βγούνε γιάπηδες τα παιδιά των κουκουέδων

Η μόνη φυσιολογική αντίδραση είναι αυτή στην οικογενειακή παράνοια

φξδ
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16394
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 26 Ιουν 2018, 15:58

Beria έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:50
υγ. Ευχαριστούμε Νέρωνα για τον Νικοδημισμό :smt038
ειναι ο άτιμος ένας!!! :P
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29598
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιουν 2018, 16:01

ST48410 έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:48
ST48410 έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:17
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:04
Δεν είναι κάτι το αφύσικο. Μπορεί σε κάποιον να μην αρέσει ιδεολογικά αυτό. Αυτό είναι άλλο θέμα. Όχι όμως ότι είναι κάτι το "αφύσικο" μια πολιτική ατάκα (γιατί αυτό είναι και τίποτε παραπάνω).
Δεν είναι πολιτική ατάκα. Δεν είναι κάτι που συνηθίζουμε να μαθαίνουμε στα μικρά παιδάκια για διδακτικούς σκοπούς ή διασκέδαση. Η συγκεκριμένη φράση συνδέεται με συγκεκριμένο πρόσωπο η ιδεολογία και οι πρακτικές του οποίου αιματοκύλησαν την Ευρώπη και εξόντωσαν μεγάλο αριθμό ανθρώπων πολλούς εκ τους οποίους μόνο και μόνο λόγω καταγωγής. Και επειδή είμαστε Έλληνες που αγαπάμε την πατρίδα μας δεν διανοούμαι πως μπορεί να θαυμάζουμε αυτόν που την κατέλαβε, έστειλε στο απόσπασμα προγόνους μας, υποχρέωσε σε ταπεινώσεις και πείνα άλλους.

Να ΄σουν εσύ ή ο Παππάς Γερμανός θα μπορούσα να καταλάβω πολιτικά ελατήρια αν και δεν θα τα δικαιολογούσα. Έλληνες που βάζουν τα παιδιά τους να κάνουν αυτό; Γιατί; Σου φαίνεται ας πούμε αστείο στα πλαίσια της οικογενειακής ζωής; Αν έβλεπες κάποιον να διδάσκει τα παιδιά του επιφωνήματα θαυμασμού υπέρ του Κεμάλ Ατατούρκ πως θα σου φαινόταν;
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:29
Ξεκινάς παραδεχόμενος την αντίθεσή σου προς την πολιτική ατάκα αυτή, για ιδεολογικούς λόγους και το στηρίζεις στην αντιπάθειά σου για αυτή την ιδεολογία.
Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι η προπαγάνδα για την ιδεολογία.
Δική σου κρίση. Θα μπορούσα να σου πω πως η πολιτική σου συμπάθεια προς αυτή την ιδεολογία επηρεάζει την κρίση σου. Δεν απάντησες βέβαια σε αυτό Δεν είναι κάτι που συνηθίζουμε να μαθαίνουμε στα μικρά παιδάκια για διδακτικούς σκοπούς ή διασκέδαση
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:29
Η Ευρώπη αιματοκυλίστηκε και στον Α' ΠΠ, χωρίς να υπάρχει καμμία τέτοια ιδεολογία. Ακόμη και για την πείνα που αναφέρεις, ο μεγαλύτερος υπαίτιος ήταν ο Τσώρτσιλ.
Συζητήσιμα τα παραπάνω και ναι η Ευρώπη είχε αιματοκυλιστεί πολλές φορές. Την συγκεκριμένη όμως φορά η συγκεκριμένη ιδεολογία έπαιξε κυρίαρχο ρόλο.
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:29
Απο εκεί και πέρα, η ναζιστική Γερμανία είχε επιτεθεί στην Ελλάδα, όχι για ιδεολογικούς λόγους, αλλά για γεωστρατηγικούς που είχαν να κάνουν με τις συμμαχίες της εποχής. Απολύτως καταδικαστέα τα όσα έκανε, όμως δεν ήταν προϊόν κάποιας ανθελληνικής πεποίθησεώς της.

Σε αντίθεση με τον Κεμάλ, που ότι έκανε το έκανε γιατί ήταν εκ πεποιθήσεως ανθέλλην.
Ναι, και λοιπόν; Μας διαλύει ο άλλος την χώρα, εκτελεί αμάχους, παίρνει τον χρυσό από τις τράπεζες, κατάσχει τρόφιμα και υποδομές, μας γυρίζει ως κράτος και ως οικονομία δεκαετίες πίσω και πρέπει να σκεφτώ αν το έκανε λόγο ιδεολογίας ή όχι;
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:29
Εαν λοιπόν έβελπα ένα γονιό να λέει στο παιδί του ζήτω ο Κεμάλ, θα το θεωρούσα ανθελληνική γαλούχηση και αποτέλεσμα ηθικής παρακμής. Κια σαφώς θα μου ήταν απεχθές. Πάντως...πολλούς απο αυτπούς που ψηφίζεις, αν τους υποψιάζεσαι καλού κακού για τέτοια καμμιά φορά.

Σε καμμία περίπτωση όμως δεν είναι το ίδιο οι δύο περιπτώσεις.
Έχεις συναναστραφεί Γερμανούς, κάπως μεγαλύτερους σε ηλικία; Ήταν μία ιδεολογία που έκανε έναν ολόκληρο λαό να ντρέπεται για 2 γενιές. Που φανάτισε νέους Γερμανούς που δεν ήταν αμόρφωτοι ή απολίτιστοι και έφτασαν να διαπράξουν ακραία εγκλήματα. Και τώρα τι σχέση έχουμε εμείς οι Έλληνες με μια τέτοια ιδεολογία που θα πρέπει να την μαθαίνουμε στα παιδάκια;
Μα αφού εσύ έκανες τη διαφοροποίηση επικαλούμενος την "ιδιαιτερότητα" της ιδεολογίας.

Η συγκεκριμένη φορά, κατα κάποιο τρόπο ήτανε μια συνέχεια της προηγούμενης. Πόσοι και πόσοι χαρακτήριζαν της συνθήκη των Βερσαλιών σαν "προσωρινό διάλειμα"; Δεν ήταν θέμα ιδεολογίας λοιπόν.

Σου είπα, όσα έκαναν ήταν καταδικαστέα. Δεν τα έκαναν όμως επειδή έτρεφαν κάποια αντιοπαθεια για τους Έλληνες, όπως ο Κεμάλ, με τον οποίο έκανες παρομοίωση.

Όσον αφορά τον χρυσό, αυτόν μας τον πήραν οι Βρεττανοί (άλλο ένα επίτευγμα του Τσώρτσιλ). Και μάλιστα είχανε το θράσσος να ισχυριστούν ότι δήθεν "μας τον επέστρεψαν" επειδή πετούσαν λίρες στους αντάρτες...

Οι Γερμανοί γαλουχήθηκαν και οι επόμενες γεννεές μεγάλωσαν σε δυο κράτη που δημιουργήθηκαν απο άλλες χώρες, οι οποίες επιπλέον δεν απλά κάποιες χώρες, αλλά δυο χώρες που αποσκοπούσαν στην παγκόσμια κυριαρχία, εξού και είχαν ανταγωνισμούς μεταξύ τους.

Δεν αντιλέγω, το Τρίτο Ράιχ έκανε άγρια εγκλήματα. Δεν έκανε όμως μόνο αυτό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 26 Ιουν 2018, 16:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29598
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιουν 2018, 16:02

Beria έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:50
Ρε παπάρες, προφανώς θα βγούνε αριστεριστές τα παιδιά του ναζί
Όπως θα βγούνε γιάπηδες τα παιδιά των κουκουέδων

Η μόνη φυσιολογική αντίδραση είναι αυτή στην οικογενειακή παράνοια
Ευσεβείς πόθοι γεροντοαριστερού. :lol:

Το μόνο φυσιολογικό - που είναι και γεγονός - είναι το ότι αρκετοί απο αριστερές και κομμουνιστικές οικογένειες, είναι Συναγωνιστές μου!

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25360
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 26 Ιουν 2018, 16:09

Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 16:02
Beria έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:50
Ρε παπάρες, προφανώς θα βγούνε αριστεριστές τα παιδιά του ναζί
Όπως θα βγούνε γιάπηδες τα παιδιά των κουκουέδων

Η μόνη φυσιολογική αντίδραση είναι αυτή στην οικογενειακή παράνοια
Ευσεβείς πόθοι γεροντοαριστερού. :lol:

Το μόνο φυσιολογικό είναι το ότι αρκετοί απο αριστερές και κομμουνιστικές οικογένειες, είναι Συναγωνιστές μου!
Έτσι είναι νεαροναζί, έχεις δίκιο
Και το 70 οι γιοι κι οι κόρες των δεξιών και των χουντικών βγαίνανε αριστεροί

τι να κάνουμε;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 26 Ιουν 2018, 16:13

΄Oταν το είχα δει για πρώτη φορά με σόκαρε, όχι γιατί ο Παπάς είναι Ναζί,αλλά γιατί εμφανώς είναι διαταραγμένος. Όταν τον είχα παρακολουθήσει στην βουλή, μου είχε φανεί νορμάλ.
Ο φετιχισμός δεν είναι φυσιολογική έκφραση, αν ας πούμε βγαίναν βίντεο τον Κούτσουμπα να ντύνει το 5χρονο παιδί του Στάλιν, δεν θα λέγαμε να ένας κομμουνιστής(σιγά το νεο), αλλά να ενας μουρλός.
Τον Λαγό, δεν ξέρω γιατί, τον συμπαθώ. Κανένα βίντεο με αυτόν έχετε;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Υπερκουλτουριάρης την 26 Ιουν 2018, 16:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29598
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιουν 2018, 16:14

Beria έγραψε:
26 Ιουν 2018, 16:09
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 16:02
Beria έγραψε:
26 Ιουν 2018, 15:50
Ρε παπάρες, προφανώς θα βγούνε αριστεριστές τα παιδιά του ναζί
Όπως θα βγούνε γιάπηδες τα παιδιά των κουκουέδων

Η μόνη φυσιολογική αντίδραση είναι αυτή στην οικογενειακή παράνοια
Ευσεβείς πόθοι γεροντοαριστερού. :lol:

Το μόνο φυσιολογικό είναι το ότι αρκετοί απο αριστερές και κομμουνιστικές οικογένειες, είναι Συναγωνιστές μου!
Έτσι είναι νεαροναζί, έχεις δίκιο
Και το 70 οι γιοι κι οι κόρες των δεξιών και των χουντικών βγαίνανε αριστεροί

τι να κάνουμε;

Πάντα υπήρχανε και παιδιά οικογενειών που είχανε αντίθετες πολιτικές απόψεις απο τους γονείς τους (όπως άλλα είχαν/έχουν ταυτόσιμες, εαν πχ δεν υπήρχαν ΚΚΕδικες οικογένειες, σήμερα το ΚΚΕ θα ήταν εξωκοινοβουλευτικό κόμμα).


Δεν ισχύει όμως το "απόλυτα προς τη μία" ή "απόλυτα προς την άλλη" πλευρά.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 26 Ιουν 2018, 16:43

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
26 Ιουν 2018, 16:13
΄Oταν το είχα δει για πρώτη φορά με σόκαρε, όχι γιατί ο Παπάς είναι Ναζί,αλλά γιατί εμφανώς είναι διαταραγμένος. Όταν τον είχα παρακολουθήσει στην βουλή, μου είχε φανεί νορμάλ.
Ο φετιχισμός δεν είναι φυσιολογική έκφραση, αν ας πούμε βγαίναν βίντεο τον Κούτσουμπα να ντύνει το 5χρονο παιδί του Στάλιν, δεν θα λέγαμε να ένας κομμουνιστής(σιγά το νεο), αλλά να ενας μουρλός.
Τον Λαγό, δεν ξέρω γιατί, τον συμπαθώ. Κανένα βίντεο με αυτόν έχετε;

τον Λαγό τον συμπαθείς γιατί έχει τον ποιο στρωτό λόγο και φαίνεται ο ο ποιο τίμιος και ιδεολόγος από όλους της ΧΑ .Παρ όλο που το παρουσιαστικό του ξεγελάει .Όσες φορές τον έχω δει στην βουλή είναι χείμαρος. Αυτό που λέει το πιστεύει δεν παίζει θέατρο.
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18888
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 26 Ιουν 2018, 16:55

Beria έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:25
Για να μιλήσουμε σοβαρά

Αυτό το συμπλεγματικό ανθρωπάκι που ντύνει τα παιδιά του τσολιάδες και τα βάζει να φωνάζουν Χαϊλ Χίτλερ δεν έχει πολύ μεγάλη διαφορά από το άλλο ανθρωπάκι που τα ντύνει με τη φανέλα του Ολυμπιακού, του Παναθηναϊκού, του Πανιωνίου και τα βάζει να φωνάζουν μαζί στο γήπεδο "γαμιέται η μάνα του ..."΄

Προσέξτε, μιλάω για τη επιβολή στα παιδιά του. Το καμάρι ότι τα έκανα σαν τα μούτρα μου
Δεν μιλώ για το βάθος της αρρώστιας να τα βάζεις να χαιρετάνε χιτλερικά.

πολυ σωστα

Ορέστης 35

Re: "Κάνε μου heil hitler"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 26 Ιουν 2018, 17:18

Ιωάννης Ειρηναίος έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:47
Golden Age έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:45
enterprise-psi έγραψε:
26 Ιουν 2018, 14:40


Βάζει το παιδί του να φωνάζει Heil Hitler, και είναι πολίτικο το θέμα;
Δεν είναι καν θέμα. Εσείς το κάνετε.

Αν δεν σας αρέσει να απέχετε απο τις εκλογές και να αυτοκαταργήσετε το δικαίωμα ψήφου σας.
Ε όχι και δεν είναι θέμα. Το παιδί αυτό αύριο μεθαύριο, αν έχει γαλουχηθεί με τις ιδέες του ναζισμού, είναι υποψήφιος δολοφόνος.
Ο πατερας μου μού ελεγε οταν ημουν στην ηλικια αυτων των παιδιων οτι οταν κανουμε επανασταση θα πρεπει να σκοτωσουμε τα παιδια των αστων γιατι οταν μεγαλωσουν θα γινουν σαν τους γονεις τους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών