Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Ιουν 2020, 13:45

Naranjita έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:41

εκανε μια πολυετη σχεση. παραλληλα ειχε και μια αλλη σχεση, την οποια αρραβωνιάστικε αφού χώρισε απο την πολυετη σχεση, μια βδομαδα μετά.

καναν μηνα αργοτερα και ενω με εχει βγαλει τρελη, τα ξαναφτιαξε με την συμμαθητρια. την αρραβωνιαστικα δεν γνωριζω ποτε και πως την χωρισε.
τελικα παντρευτηκε υστερα απο κανα δυο χρονια την μακροχρονη σχεση την οποια κερατωνε (αυτο το εμαθα αργοτερα) με μια 23χρονη.


δημοκρατια εχουμε ένα μεγαλο κρεββάτι είμαστε.

και στα δικα σας οι λεύτερες.
Ναι, απλά από όσα λες, το μόνο πρόβλημα που θα μπορούσα να δω είναι η συμμαθήτρια που σαφέστατα ήξερε τα κερατιάτικά της και καθόταν, ενώ ήθελε ένα άλλο είδος σχέσης. Αυτός είναι πολύ ξεκάθαρος από όσα λες. Δεν τον ενδιαφέρει η μονογαμία και δεν έδειξε καμία διάθεση να την αλλάξει. Δικαίωμά του δεν είναι; Η συμμαθήτρια, αν ήθελε κάτι άλλο, θα έψαχνε κάτι άλλο. Εφόσον θέλει αυτό, καλή της ώρα και μην ασχολείσαι.

Α, και μην μου πεις κάνα "δεν ήξερε", θα γελάσω.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4370
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 16 Ιουν 2020, 13:49

Cecily Anne έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:45
Naranjita έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:41

εκανε μια πολυετη σχεση. παραλληλα ειχε και μια αλλη σχεση, την οποια αρραβωνιάστικε αφού χώρισε απο την πολυετη σχεση, μια βδομαδα μετά.

καναν μηνα αργοτερα και ενω με εχει βγαλει τρελη, τα ξαναφτιαξε με την συμμαθητρια. την αρραβωνιαστικα δεν γνωριζω ποτε και πως την χωρισε.
τελικα παντρευτηκε υστερα απο κανα δυο χρονια την μακροχρονη σχεση την οποια κερατωνε (αυτο το εμαθα αργοτερα) με μια 23χρονη.


δημοκρατια εχουμε ένα μεγαλο κρεββάτι είμαστε.

και στα δικα σας οι λεύτερες.
Ναι, απλά από όσα λες, το μόνο πρόβλημα που θα μπορούσα να δω είναι η συμμαθήτρια που σαφέστατα ήξερε τα κερατιάτικά της και καθόταν, ενώ ήθελε ένα άλλο είδος σχέσης. Αυτός είναι πολύ ξεκάθαρος από όσα λες. Δεν τον ενδιαφέρει η μονογαμία και δεν έδειξε καμία διάθεση να την αλλάξει. Δικαίωμά του δεν είναι; Η συμμαθήτρια, αν ήθελε κάτι άλλο, θα έψαχνε κάτι άλλο. Εφόσον θέλει αυτό, καλή της ώρα και μην ασχολείσαι.

Α, και μην μου πεις κάνα "δεν ήξερε", θα γελάσω.

οχι ήξερε, αλλα ειναι απο αυτες τις σχεσεις που ειναι μοιραιες ξερω γω ποτε δεν τις καταλαβα. να αγαπας να βασανιζεις και να βασανιζεσαι.
σαδομαζοχισμος ένα πραγμα.

η ζωη μας θα ηταν πιο ευκολη αν ημασταν ειλικρινείς. ο κυριουλης της βιτριολους, ήθελε και να ξενοπηδαει και να χρησιμοποιει την βιτριολου για οσο ήθελε, λες και ηταν αντικειμενο. και αντι να την πληρωσει αυτος, την πληρωσε ενα φλερτ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70725
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιουν 2020, 13:51

stavmanr έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:36

Ξέρεις άραγε ποια ήταν η μοίρα των δημίων όταν άλλαζε το καθεστώς;
Εσύ ξέρεις τη διαφορά ενός δήμιου ή ενός οποιουδήποτε άλλου δολοφόνου; :lol:

Αν μη τι άλλο, οι δήμιοι σε όλα τα καθεστώτα ήταν και συνεχίζουν να είναι κρατικοί υπάλληλοι, ανεξαρτήτως της δημοκρατικότητας του καθεστώτος.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70725
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιουν 2020, 13:55

Naranjita έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:49
Cecily Anne έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:45
Naranjita έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:41

εκανε μια πολυετη σχεση. παραλληλα ειχε και μια αλλη σχεση, την οποια αρραβωνιάστικε αφού χώρισε απο την πολυετη σχεση, μια βδομαδα μετά.

καναν μηνα αργοτερα και ενω με εχει βγαλει τρελη, τα ξαναφτιαξε με την συμμαθητρια. την αρραβωνιαστικα δεν γνωριζω ποτε και πως την χωρισε.
τελικα παντρευτηκε υστερα απο κανα δυο χρονια την μακροχρονη σχεση την οποια κερατωνε (αυτο το εμαθα αργοτερα) με μια 23χρονη.


δημοκρατια εχουμε ένα μεγαλο κρεββάτι είμαστε.

και στα δικα σας οι λεύτερες.
Ναι, απλά από όσα λες, το μόνο πρόβλημα που θα μπορούσα να δω είναι η συμμαθήτρια που σαφέστατα ήξερε τα κερατιάτικά της και καθόταν, ενώ ήθελε ένα άλλο είδος σχέσης. Αυτός είναι πολύ ξεκάθαρος από όσα λες. Δεν τον ενδιαφέρει η μονογαμία και δεν έδειξε καμία διάθεση να την αλλάξει. Δικαίωμά του δεν είναι; Η συμμαθήτρια, αν ήθελε κάτι άλλο, θα έψαχνε κάτι άλλο. Εφόσον θέλει αυτό, καλή της ώρα και μην ασχολείσαι.

Α, και μην μου πεις κάνα "δεν ήξερε", θα γελάσω.

οχι ήξερε, αλλα ειναι απο αυτες τις σχεσεις που ειναι μοιραιες ξερω γω ποτε δεν τις καταλαβα. να αγαπας να βασανιζεις και να βασανιζεσαι.
σαδομαζοχισμος ένα πραγμα.

η ζωη μας θα ηταν πιο ευκολη αν ημασταν ειλικρινείς. ο κυριουλης της βιτριολους, ήθελε και να ξενοπηδαει και να χρησιμοποιει την βιτριολου για οσο ήθελε, λες και ηταν αντικειμενο. και αντι να την πληρωσει αυτος, την πληρωσε ενα φλερτ.
Η ζωή μας θα ήταν πολύ πιο εύκολη αν διαχωρίζαμε τους συντρόφους από τα οικόπεδα με τυπικούς ή άτυπους τίτλους ιδιοκτησίας.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4370
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 16 Ιουν 2020, 14:03

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:55

Η ζωή μας θα ήταν πολύ πιο εύκολη αν διαχωρίζαμε τους συντρόφους από τα οικόπεδα με τυπικούς ή άτυπους τίτλους ιδιοκτησίας.
δεν ειναι θεμα ιδιοκτησιας, αλλα σεβασμου.

δεν θες, δεν αγαπας τον συντροφο σου? οκ σηκω φυγε, δεν σε κραταει κανεις.
δεν μπορεις ομως να τον εχεις σαν δεκανίκι για να καλυπτεις την ψυχικη σου αναπηρια και να γυρνάς με τριτα προσωπα.

τι ειναι ο άλλος διπλα σου? ενα κομμάτι κρεας που κανεις την αναγκη σου?
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70725
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιουν 2020, 14:08

Πτολεμαίος έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:26
Μια ιστορία θα σας πω
για δυό ξανθές κοπέλες
Αν έχεις χρήμα, απ' αυτές,
που σου κολλούν σαν βδέλλες


Μεγάλος είναι ο γκαϊμός
που' χουν τα παλουκάρια
κι όσες ξανθές δεν έχουνε
τις λένε κρεμαστάρια.

Και μπαμ και μπουμ οι ντουφεκιές
των χαλασμένων σμπάρων
απ' όσους δεν χωρίζουνε
τ' άχυρα δυο γαϊδάρων.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Ιουν 2020, 14:11

Naranjita έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:49

οχι ήξερε, αλλα ειναι απο αυτες τις σχεσεις που ειναι μοιραιες ξερω γω ποτε δεν τις καταλαβα. να αγαπας να βασανιζεις και να βασανιζεσαι.
σαδομαζοχισμος ένα πραγμα.

η ζωη μας θα ηταν πιο ευκολη αν ημασταν ειλικρινείς. ο κυριουλης της βιτριολους, ήθελε και να ξενοπηδαει και να χρησιμοποιει την βιτριολου για οσο ήθελε, λες και ηταν αντικειμενο. και αντι να την πληρωσει αυτος, την πληρωσε ενα φλερτ.
Στις σχέσεις τέτοιου τύπου ο καθένας παίρνει κάτι από αυτη τη σχέση, για να κάθεται. Ξεκάθαρα υπάρχει αλληλοεκμετάλλευση. Το ότι κάποιος χρησιμοποιεί κάποια μόνο για πήδημα και η άλλη το δέχεται, πιο πολύ θα με έκανε να σκεφτώ ότι και η άλλη τον χρησιμοποιούσε αντίστοιχα για κάτι άλλο (πήδημα, αίγλη, όνομα, λεφτά, δεν ξέρω τι..)

Όλες οι σχέσεις είναι αμφίδρομες. Κανένας δεν κάθεται σε κάποια "σχέση", αν το άλλο μέρος τον απομυζάει. Δεν δέχομαι το "γυναίκα θύμα εκμετάλλευσης" το έτος 2020.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 16 Ιουν 2020, 14:12

Λύσσα για γάμο σ΄αυτή την χώρα. Ακόμη και αν δεν θέλεις να μπλέξεις με τις λυσσάρες, μπλέκεις με άλλους τρόπους.
Τώρα έχουν αγριέψει τα πράματα, εφόσον έχουμε χρεοκοπήσει και το χρήμα δεν ρέει άφθονο.
Να προφυλάξουμε τουλάχιστον τα κοντινά και αγαπητά μας πρόσωπα.
Αν το γνώριζα, θα καθόμουν στο εξωτερικό, όπου στα 25 μου διάβαζα άρθρο για την 35χρονη high tech του μέλλοντος. Καμία αναφορά σε μονόπετρα, μόνο σε δουλειά και αποδοχές.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 16 Ιουν 2020, 14:14

Όλα έγιναν για τα λεφτά του 40χρονου.
Η Ιωάννα μπορεί να ήταν λάθος στόχος, ή μπορεί να ισχύει ότι ο 40χρονος δεν είχε ποτέ σκοπό να παντρευτεί την 35χρονη, αλλά όλα έγιναν για τα λεφτά.
Οι γυναίκες δεν ερωτεύονται και θα σας αποκαλύψω το λόγο.
Μόνο οι άντρες ερωτεύονται.
Το δε συναίσθημα του έρωτα στον άντρα είναι μία παραίσθηση στην πραγματικότητα. Βλέπει μία ωραία γυναίκα στο μετρό της Ομόνοιας πχ, ή στην Εθνική Άμυνα που κυκλοφοράνε τα ωραία κομμάτια. Δεν ξέρει τι να κάνει, λέει "ααχχχ, βααααχχ" και φεύγει βασικά. Αλλά ας υποθέσουμε ότι κάνει μιά ψιλογνωριμία με κάποιαν. Μεταξύ τσάϊ και συμπάθειας πάει να τις τα ρίξει αλλά παθαίνει το φαινόμενο της αναστολής. Όπως εξηγεί η ψυχολογία του Φρόϋντ ο άντρας σκέφτεται το εξής: Άσε δεν μας παίρνει τώρα αλλά αν περιμένω λίγο θα δημιουργηθούν πιό propituous conditions. Μετά από λίγο ξαναλέει "ασε δεν μας παίρνει τώρα αλλά αν περιμένω λίγο θα δημιουργηθούν πιό propituous conditions". Εξ ου ο όρος αναστολή και ντούρου-ντούρου-ντούρου στην πλατεία Κουμουνδούρου περνάει η ώρα και δεν κάνει τίποτα - αρκείται να συζητάει περί βλακειών και χαζομαρών. Η άλλη βέβαια τα καταλαβαίνει όλα αυτά και γελάει από μέσα της (χα-χα-χα-χα-χα, χου-χου-χου-χου-χου). Κάποια στιγμή τώρα ο άντρας επιχειρεί κάτι αλλά το κάνει αδέξια (ή, κατά το πιό σύνηθες, η άλλη τον κάνει να πιστέψει ότι το έκανε αδέξια) και μετά τρώει το παλτό. Αναστατωμένος πάει στο σπίτι του και καταλαμβάνεται τώρα από άγχος. Λέει "αχ η Πιπίτσα, ωχ η Πιπίτσα" και νομίζει ότι αγαπάει την Πιπίτσα, ενώ στην πραγματικότητα τα έχει με τον εαυτό του, μέμφεται τον εαυτό του, που δεν τα κάνει καλά.
Δεν είναι κάτι το πολύ απλό. Αν ήταν κάτι το πολύ απλό δεν θα δημιουργείτο το φαινόμενο. Παραδείγματος χάριν όταν πω εγώ σε κάποιον ή κάποιαν "πάμε για παϊδάκια στα Πετράλωνα", θα το πω στα ίσα. Είνα φιφτυ-φίφτυ να πάρω την απάντηση "ναι πάμε" ή την απάντηση "όχι μωρέ". Δεν έγινε κανένα λάθος και η απάντηση "ναι πάμε" όσο και η "όχι μωρέ" δεν θα μου δημιουργήσουν κανένα συναισθηματικό άγχος ή φόρτιση.
Όχι όμως και κατά τη διάρκεια ενός συναισθηματικού τετ-α-κε. Δεν είναι "παϊδάκια στα Πετράλωνα".
Αλλά οι γυναίκες δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα. Κάθονται και περιμένουν να μπαλαμουτιαστούν (όταν γουστάρουν, όταν δεν γουστάρουν δεν κάθονται). Επομένως αυτό το συναίσθημα-παραίσθηση δεν υπάρχει σ' αυτές.
Κάνουν σχέσεις βέβαια αλλά με ένα και μόνο κριτήριο: Την Τζάγκουαρ και τα κυβικά.

Έτσι δουλεύει το σύστημα και αδυνατώ να κατανοήσω τον λόγο γιατί η 35χρονη να ήταν διαφορετική.
Όμως ο κίνδυνος να χάσει την Τζάγκουαρ του 40χρονου την έκανε να φτάσει εκεί που έφτασε
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 16 Ιουν 2020, 14:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2020, 14:08
Πτολεμαίος έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:26
Μια ιστορία θα σας πω
για δυό ξανθές κοπέλες
Αν έχεις χρήμα, απ' αυτές,
που σου κολλούν σαν βδέλλες


Μεγάλος είναι ο γκαϊμός
που' χουν τα παλουκάρια
κι όσες ξανθές δεν έχουνε
τις λένε κρεμαστάρια.

Και μπαμ και μπουμ οι ντουφεκιές
των χαλασμένων σμπάρων
απ' όσους δεν χωρίζουνε
τ' άχυρα δυο γαϊδάρων.


Με έκανες και γέλασα
χαχάχ καλά και να' σαι
Δεν προτιμώ ξανθιές και οικτράν
η πλάνη που πλανάσαι

Στο στίχο σου ειν' ορατή
απώλεια του μέτρου
Ξανθιές γυναίκες δεν ζητώ
σ' ακτίνα χιλιομέτρου
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 16 Ιουν 2020, 14:28

Εμμονική κιόλας με γυναίκα. Να την παρακολουθεί και να βάζει gps στο αυτοκίνητό της.
Να ήταν άνδρας, να το δικαιολογούσα κάπως. Αλλά εδώ έχουν μεταστραφεί τα ένστικτα, τι να πει κανείς.
Σε εμένα κολλάνε και μου αποδίδουν διάφορα, οι παντρεμένες πρωτίστως, (γιατί δεν έχω παντρευτεί), ενώ τις έχω γραμμένες εκεί που δεν πιάνει μελάνι (αλλά έχω ανάγκη την δουλειά). Ανωμαλίες. Έχουμε βγάλει ούμπαλα για πρήξιμο οι ανύπανδρες.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70725
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιουν 2020, 14:29

Naranjita έγραψε:
16 Ιουν 2020, 14:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:55

Η ζωή μας θα ήταν πολύ πιο εύκολη αν διαχωρίζαμε τους συντρόφους από τα οικόπεδα με τυπικούς ή άτυπους τίτλους ιδιοκτησίας.
δεν ειναι θεμα ιδιοκτησιας, αλλα σεβασμου.

δεν θες, δεν αγαπας τον συντροφο σου? οκ σηκω φυγε, δεν σε κραταει κανεις.
δεν μπορεις ομως να τον εχεις σαν δεκανίκι για να καλυπτεις την ψυχικη σου αναπηρια και να γυρνάς με τριτα προσωπα.

τι ειναι ο άλλος διπλα σου? ενα κομμάτι κρεας που κανεις την αναγκη σου?
:lol:

Έχω διαφορετική άποψη για τον αυτοσεβασμό.

Και όντως υπάρχει περίπτωση να δω τον άλλον ως ένα κομμάτι κρέας και όχι ως άνθρωπο, αλλά αυτό θα γίνει αν νοιώσω απειλή για τη ζωή μου. Εκεί, δεν παίζουν τα τρομακτικά ηθικά διλήμματα, που κάνουν τον σταβ να μοιρολογεί και να βλέπει εφιάλτες τα βράδυα. Ούτε μία τύψη.

Γενικώς, δεν είμαι τόσο καλός άνθρωπος. Μπορώ να γίνω πολύ κακιά σε κάποιες περιπτώσεις. Και το ξέρω.

Αλλά το βιτριόλι ούτε ως υπόθεση μπορώ να το ανεχθώ ως αντεκδικητική πράξη σε πρώην, νυν ή υποθετικό ερωτικό σύντροφο. Είτε στον ίδιο είτε στη φερόμενη ως αντίζηλο.

Το θεωρώ την απόλυτη μιζέρια και το έσχατο σημείο αυτοεξευτιλισμού. Για πολλούς λόγους.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24641
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 16 Ιουν 2020, 14:33

Antares έγραψε:
16 Ιουν 2020, 14:28
Σε εμένα κολλάνε και μου αποδίδουν διάφορα, οι παντρεμένες πρωτίστως, (γιατί δεν έχω παντρευτεί), ενώ τις έχω γραμμένες εκεί που δεν πιάνει μελάνι (αλλά έχω ανάγκη την δουλειά). Ανωμαλίες.
κάτσε. τι ακριβώς εννοείς;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Ιουν 2020, 14:37

foscilis έγραψε:
16 Ιουν 2020, 14:33
Antares έγραψε:
16 Ιουν 2020, 14:28
Σε εμένα κολλάνε και μου αποδίδουν διάφορα, οι παντρεμένες πρωτίστως, (γιατί δεν έχω παντρευτεί), ενώ τις έχω γραμμένες εκεί που δεν πιάνει μελάνι (αλλά έχω ανάγκη την δουλειά). Ανωμαλίες.
κάτσε. τι ακριβώς εννοείς;
Δεν εννοεί κάτι, ξεκάθαρα το λέει. Κι εγώ ακούω διάφορα. Δεν έχει σημασία που είμαι σε 200 χρόνια σχέση, εφόσον δεν φοράω δαχτυλίδι είμαι ταμπελιασμένη.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Ιουν 2020, 14:40

Naranjita έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:49
Cecily Anne έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:45
Naranjita έγραψε:
16 Ιουν 2020, 13:41

εκανε μια πολυετη σχεση. παραλληλα ειχε και μια αλλη σχεση, την οποια αρραβωνιάστικε αφού χώρισε απο την πολυετη σχεση, μια βδομαδα μετά.

καναν μηνα αργοτερα και ενω με εχει βγαλει τρελη, τα ξαναφτιαξε με την συμμαθητρια. την αρραβωνιαστικα δεν γνωριζω ποτε και πως την χωρισε.
τελικα παντρευτηκε υστερα απο κανα δυο χρονια την μακροχρονη σχεση την οποια κερατωνε (αυτο το εμαθα αργοτερα) με μια 23χρονη.


δημοκρατια εχουμε ένα μεγαλο κρεββάτι είμαστε.

και στα δικα σας οι λεύτερες.
Ναι, απλά από όσα λες, το μόνο πρόβλημα που θα μπορούσα να δω είναι η συμμαθήτρια που σαφέστατα ήξερε τα κερατιάτικά της και καθόταν, ενώ ήθελε ένα άλλο είδος σχέσης. Αυτός είναι πολύ ξεκάθαρος από όσα λες. Δεν τον ενδιαφέρει η μονογαμία και δεν έδειξε καμία διάθεση να την αλλάξει. Δικαίωμά του δεν είναι; Η συμμαθήτρια, αν ήθελε κάτι άλλο, θα έψαχνε κάτι άλλο. Εφόσον θέλει αυτό, καλή της ώρα και μην ασχολείσαι.

Α, και μην μου πεις κάνα "δεν ήξερε", θα γελάσω.

οχι ήξερε, αλλα ειναι απο αυτες τις σχεσεις που ειναι μοιραιες ξερω γω ποτε δεν τις καταλαβα. να αγαπας να βασανιζεις και να βασανιζεσαι.
σαδομαζοχισμος ένα πραγμα.

η ζωη μας θα ηταν πιο ευκολη αν ημασταν ειλικρινείς. ο κυριουλης της βιτριολους, ήθελε και να ξενοπηδαει και να χρησιμοποιει την βιτριολου για οσο ήθελε, λες και ηταν αντικειμενο. και αντι να την πληρωσει αυτος, την πληρωσε ενα φλερτ.
η βιτριολου, οπως και η συμμαθητρια, ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ. ετσι πορευονταν στη ζωη τους, και προφανως τους αρεσε, αλλιως ο δρομος ηταν ανοιχτος.

και στις 2 περιπτωσεις, το σφαλμα ειναι 100% δικο τους. ο αντρας δεν φταιει καθολου, σε καμμια περιπτωση.

γιατι ντε και καλα θελετα να φταιει αυτος; ασε, ξερω, αντρες πεταμενα λεφτα, παντα αυτοι φταινε κλπ....
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών