Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Αν γύριζες τον χρόνο πίσω, θα νυμφευόσουν/παντρευόσουν και πάλι ή θα παρέμενες ελεύθερος/η;

Ελευθερία ή θάνατος
6
67%
Θα νυμφευόμουν/παντρευόμουν και πάλι
3
33%
 
Σύνολο ψήφων: 9

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 24 Ιουν 2020, 04:51

Ένας παλιός γνωστός (άνω των 40 ετών), νυμφευμένος με δύο παιδιά και με γκόμενα, όταν μιλούσε για έναν ελεύθερο άνθρωπο τον έλεγε ρεμάλι. Ο ίδιος τύπος έκραζε τους παλιούς του φίλους που έμειναν στο χωριό και που όπως μου έλεγε "είναι άνεργα ρεμάλια που αράζουν στο καφενείο και παίζουν τάβλι από το πρωί μέχρι το βράδυ". Όλα αυτά μου τα έλεγε έτσι ανοιχτά ενώ κι εγώ ήμουν ελεύθερος, αλλά εγώ εργαζόμουν και δεν ήμουν ακόμα σε ηλικία γάμου οπότε δεν θα μπορούσα να τα εκλάβω ως προσβολή.

Θυμάμαι που τον πείραζα. Του έδειχνα φωτογραφίες μου με διάφορες ωραίες κοπέλες ενώ του έλεγα αργά και ειρωνικά "θα ήθελες να ήσουν κι εσύ ρεμάλι;" και γελάγαμε.

Μια μέρα που τον πέτυχα κάπως χαλαρό, τον αιφνιδίασα. Είχα διαισθανθεί τη ζήλια του για τους ελεύθερους ανθρώπους, οπότε τον ρώτησα. Του λέω "ρε Γιώργη, αν γύριζες τον χρόνο πίσω, θα παντρευόσουν (βαριόμουν να του πω νυμφευόσουν και να του εξηγώ) ή θα παρέμενες ελεύθερος"; Μου λέει "θα έμενα ελεύθερος". Αμέσως συνειδητοποίησε τη γκάφα του και προσπάθησε να δικαιολογηθεί συμπληρώνοντας "χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν αγαπώ τα παιδιά μου και την οικογένειά μου γενικά". Ό,τι και να έλεγε πλέον ήταν αργά. Στην ουσία παραδέχτηκε ότι ο λόγος που καταφέρεται ενάντια στους ελεύθερους είναι επειδή τους ζηλεύει, κάτι που αργότερα το είπε και ανοιχτά, αφού όπως δήλωσε θα προτιμούσε να βρίσκεται ανάμεσα στους παλιούς του φίλους και να κάνει ό,τι κι αυτοί.

Το ερώτημα τώρα τίθεται και σ' εσάς. Αν γυρίζατε τον χρόνο πίσω, θα νυμφευόσασταν/παντρευόσασταν ή θα παραμένατε ελεύθεροι/ες;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Ιουν 2020, 08:53

ελευθερος. αλλωστε αντισταθηκα σθεναρα στο γαμο.

αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα ηταν η σωστη επιλογη. δεν μπορω να ξερω τι πορεια θα ειχε παρει η ζωη μου αν ειχα διαλεξει αλλους δρομους. ημουν επιρρεπης στην αλητεια, δεν ξερω αν θα μπορουσα να μαζεψω τον εαυτο μου, οπως με μαζεψε η οικογενεια και το παιδι.

δεν εχω στον κυκλο μου ευτυχισμενους εργενηδες. ολοι μιζεροι ειναι, χλωμοι, ταλαιπωρημενοι. ναι, για τον εαυτο μου εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο μαγκας, και θα τα καταφερνα καλυτερα. ειναι ομως ετσι;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Maejima

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maejima » 24 Ιουν 2020, 09:28

Ρε, φίλε, σέβομαι την αγάπη σου για ελευθερία και να το να θές να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, αλλά πάρτε το χαμπάρι, αν δεν κάνουμε παιδιά (και ειδικά γιούς) σαν γενιά οι 25+ τουλάχιστον, σε κάποιες δεκαετίες θα ζητάμε να μας γηροκομήσουν ο Αχμέντ, ο Αμπντούλ και ο Τζαμάλ και οι δικοί τους γιοί.

Και ξέρεις τί θα μας απαντήσουν, έ;

Ξυπνήστε, σε όλη την Ευρώπη, οι ίδιες μεταμοντέρνες (και έκφυλες) μαλακίες. Αιώνιοι τηνέϊτζερς που παρτουζάρονται δεξιά και αριστερά, αμβλώσεις με την ευκολία ξετυλίγματος τσίχλας, σεξουαλικός εκφυλισμός (women dominatrix, cuckolding, κλπ) και κανείς δεν γεννάει και δεν μεγαλώνει παιδιά.

Αν εμείς είμαστε στα @@ μας, θα περιμένουμε να μας λυπηθούν οι αγαπημένοι μας μετανάστες και τα κουτσούβελα τους;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Maejima την 24 Ιουν 2020, 09:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17666
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 24 Ιουν 2020, 09:29

NAI σε παιδιά,
ΟΧΙ σε γάμο.

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 24 Ιουν 2020, 09:40

σημερα οποιος νυμφευεται πριν τα 45-50 ειναι μαλακας, γιατι με την οικονομικη κριση ευκολα μπορει να παρει σε αυτη την ηλικια μια 35χρονη και ωραια αφου διασκεδασει οσο μπορει.
υπαρχει πληθωρα προσφορας απο το γυναικειο φυλο και μαλιστα δεν βρισκει και ανταποκριση, γιατι κανεις νεος ας πουμε 30-40 δεν το κανει εαν δεν εχει αποκατασταθει οικονομικα. εχω ξεδερφες μια χαρα γυναικες στα 30-35 και ολοι τις θελουν για τον πουτσο κανεις για κατι σοβαρο.σκεφτηκα να πω στην θεια μου να ψαξει αυτη για γαμπρο γιατι οι ιδιες ειναι ανικανες να το κανουν και σπαταλανε χρονο με ανθρωπους που τις κοροιδεουν

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 24 Ιουν 2020, 09:41

Maejima έγραψε:
24 Ιουν 2020, 09:28
Ρε, φίλε, σέβομαι την αγάπη σου για ελευθερία και να το να θές να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, αλλά πάρτε το χαμπάρι, αν δεν κάνουμε παιδιά (και ειδικά γιούς) σαν γενιά οι 25+ τουλάχιστον, σε κάποιες δεκαετίες θα ζητάμε να μας γηροκομήσουν ο Αχμέντ, ο Αμπντούλ και ο Τζαμάλ και οι δικοί τους γιοί.

Και ξέρεις τί θα μας απαντήσουν, έ;

Ξυπνήστε, σε όλη την Ευρώπη, οι ίδιες μεταμοντέρνες (και έκφυλες) μαλακίες. Αιώνιοι τηνέϊτζερς που παρτουζάρονται δεξιά και αριστερά, αμβλώσεις με την ευκολία ξετυλίγματος τσίχλας, σεξουαλικός εκφυλισμός (women dominatrix, cuckolding, κλπ) και κανείς δεν γεννάει και δεν μεγαλώνει παιδιά.

Αν εμείς είμαστε στα @@ μας, θα περιμένουμε να μας λυπηθούν οι αγαπημένοι μας μετανάστες και τα κουτσούβελα τους;
Για εμένα έχει χαθεί το παιχνίδι και η κατηφόρα ξεκίνησε όταν η νδ άνοιξε τα σύνορα της Ελλάδος. Όπως είπε και ο Τζήμερος, ποιο το νόημα να κάνουμε παιδιά όταν στο μέλλον θα τα σφάζουν αν δεν φορούν μαντήλα; Δεν μπορούμε ν' ανταγωνιστούμε σε γεννήσεις τον ισλαμικό πληθυσμό. Αν δεν θέλουμε Τζαμάλ και Αχμέτ η λύση είναι κλειστά σύνορα, όμως ο λαός ψηφίζει ανοιχτά σύνορα. Θα ήταν ανεύθυνο να εκθέσω παιδιά στους κινδύνους αυτής της κοινωνίας. Βέβαια δεν ξέρω, έτσι σκέφτομαι τώρα. Αύριο μπορεί να σκέφτομαι αλλιώς.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9878
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 24 Ιουν 2020, 09:46

Εγώ σώθηκα από τον γάμο. Χρειαζόμουν έναν ισχυρό, αυταρχικό και κυρίως χριστιανικό χαρακτήρα να με μαζέψει. Τον βρήκα στο πρόσωπο της γυναίκας μου. Αν ήμουν μόνος τώρα θα είχα κυλίσει σε ναρκωτικά και σε άλλες καταστάσεις αφού ήμουν πάντα επιρρεπής στον σατανισμό. Ευτυχώς πρόλαβα και παντρεύτηκα πριν καταδυθώ πλήρως στις μαύρες τέχνες. Τώρα καμιά φορά σκέφτομαι τον διάβολο με μελαγχολία, σαν ένα παλιό φίλο. Δεν ξέρω που θα οδηγούσε η σχέση μου με τον διάβολο σε ένα υποθετικό μέλλον. Ίσως στην εξαθλίωση και στη βαρβαρότητα. Μερικές φορές μένω για λίγο ξύπνιος τα βράδια και χαζεύω το όμορφο, ήρεμο πρόσωπο της γυναίκας μου ενώ κοιμάται. Μετά κοιμάμαι και ονειρεύομαι ότι πετάω στη ράχη ενός δράκου και είμαι παντοδύναμος. Σπέρνω φωτιά και δυστυχία στον κόσμο. Το ξίφος μου είναι πύρινο και στα πόδια μου τυλίγεται ένα μαύρο φίδι.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 24 Ιουν 2020, 09:47

bolek έγραψε:
24 Ιουν 2020, 09:40
σημερα οποιος νυμφευεται πριν τα 45-50 ειναι μαλακας, γιατι με την οικονομικη κριση ευκολα μπορει να παρει σε αυτη την ηλικια μια 35χρονη και ωραια αφου διασκεδασει οσο μπορει.
Δηλαδή αν θες να κανεις παιδι θα είσαι 50αρης και η γυναικα σου οριακά 40; το παιδί σου θα τελειώνει το σχολείο κ εσύ θα εισαι ρεταλι συνταξιούχος :g030:

Το παιδί θελει αντοχές φιλαρακο, αν εισαι μπαρμπας κ δεν μπορείς να παρεις τα πόδια σου τι να το κάνεις; με το σεναριο που λες μπορεί να έχεις πεθάνει πριν καν τελειωσει το πανεπιστήμιο ξέρω γω

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 24 Ιουν 2020, 09:49

bolek έγραψε:
24 Ιουν 2020, 09:40
σημερα οποιος νυμφευεται πριν τα 45-50 ειναι μαλακας, γιατι με την οικονομικη κριση ευκολα μπορει να παρει σε αυτη την ηλικια μια 35χρονη και ωραια αφου διασκεδασει οσο μπορει.
υπαρχει πληθωρα προσφορας απο το γυναικειο φυλο και μαλιστα δεν βρισκει και ανταποκριση, γιατι κανεις νεος ας πουμε 30-40 δεν το κανει εαν δεν εχει αποκατασταθει οικονομικα. εχω ξεδερφες μια χαρα γυναικες στα 30-35 και ολοι τις θελουν για τον πουτσο κανεις για κατι σοβαρο.σκεφτηκα να πω στην θεια μου να ψαξει αυτη για γαμπρο γιατι οι ιδιες ειναι ανικανες να το κανουν και σπαταλανε χρονο με ανθρωπους που τις κοροιδεουν
To θέμα είναι ότι σε μεγαλύτερη ηλικία οι γυναίκες δυσκολεύονται να κάνουν παιδί και αυξάνεται ο κίνδυνος να υπάρξει πρόβλημα υγείας. Σύμφωνα με κάτι στατιστικές που μελετούσα ο κίνδυνος του να γεννήσει μια 40χρονη παιδί με πρόβλημα είναι ίδιος με τον κίνδυνο που υπάρχει να γεννήσει παιδί με πρόβλημα μια νέα γυναίκα που έκανε το παιδί με τον πρώτο της ξάδερφο.

Σε ό,τι αφορά την απροθυμία των αντρών να νυμφευτούν, αυτό συμβαίνει επειδή πολύ απλά το ρίσκο δεν αξίζει το κέρδος. Αυτό είναι όλο.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 24 Ιουν 2020, 09:50

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιουν 2020, 09:46
Εγώ σώθηκα από τον γάμο. Χρειαζόμουν έναν ισχυρό, αυταρχικό και κυρίως χριστιανικό χαρακτήρα να με μαζέψει. Τον βρήκα στο πρόσωπο της γυναίκας μου. Αν ήμουν μόνος τώρα θα είχα κυλίσει σε ναρκωτικά και σε άλλες καταστάσεις αφού ήμουν πάντα επιρρεπής στον σατανισμό. Ευτυχώς πρόλαβα και παντρεύτηκα πριν καταδυθώ πλήρως στις μαύρες τέχνες. Τώρα καμιά φορά σκέφτομαι τον διάβολο με μελαγχολία, σαν ένα παλιό φίλο. Δεν ξέρω που θα οδηγούσε η σχέση μου με τον διάβολο σε ένα υποθετικό μέλλον. Ίσως στην εξαθλίωση και στη βαρβαρότητα. Μερικές φορές μένω για λίγο ξύπνιος τα βράδια και χαζεύω το όμορφο, ήρεμο πρόσωπο της γυναίκας μου ενώ κοιμάται. Μετά κοιμάμαι και ονειρεύομαι ότι πετάω στη ράχη ενός δράκου και είμαι παντοδύναμος. Σπέρνω φωτιά και δυστυχία στον κόσμο. Το ξίφος μου είναι πύρινο και στα πόδια μου τυλίγεται ένα μαύρο φίδι.
:lol:
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Maejima

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maejima » 24 Ιουν 2020, 09:51

Γάταρος έγραψε:
24 Ιουν 2020, 09:41
Για εμένα έχει χαθεί το παιχνίδι και η κατηφόρα ξεκίνησε όταν η νδ άνοιξε τα σύνορα της Ελλάδος. Όπως είπε και ο Τζήμερος, ποιο το νόημα να κάνουμε παιδιά όταν στο μέλλον θα τα σφάζουν αν δεν φορούν μαντήλα; Δεν μπορούμε ν' ανταγωνιστούμε σε γεννήσεις τον ισλαμικό πληθυσμό. Αν δεν θέλουμε Τζαμάλ και Αχμέτ η λύση είναι κλειστά σύνορα, όμως ο λαός ψηφίζει ανοιχτά σύνορα. Θα ήταν ανεύθυνο να εκθέσω παιδιά στους κινδύνους αυτής της κοινωνίας. Βέβαια δεν ξέρω, έτσι σκέφτομαι τώρα. Αύριο μπορεί να σκέφτομαι αλλιώς.
Κοίταξε, φίλε μου, πρέπει να το δείς λίγο σφαιρικά το πράγμα. Από την αρχή της ιστορίας, οι άντρες φτιάχνουν πολιτισμούς και τους υπερασπίζονται ενάντια στους ανταγωνιστές τους. Οι σάπιενς ξεπάστρεψαν τους νεάντερνταλ, οι νεολιθικοί αγρότες της Ανατολίας ξεπάστρεψαν τους Ευρωπαίους τροφοσυλλέκτες, κ.ο.κ.

Έχει μείνει τίποτε άξιο αναφοράς από Φρύγες, Χετταίους, Θράκες, κλπ; Όχι, ξέρεις γιατί; Γιατί ο αρχαιοελληνικός πολιτισμός τους κατάπιε.

Αν θές εσύ να παραδοθείς στον αραβικό πολιτισμό του Ισλάμ, είναι δικό σου θέμα (δεν εννοώ εσένα προσωπικά, γενικά το λέω), εγώ δεν θέλω. Η πιο πατριωτική πράξη αυτή τη στιγμή είναι η γέννα και το μεγάλωμα παιδιών, και ειδικά γιών.

Εντάξει, είναι τα πράγματα δύσκολα, αλλά τί να λέμε, ο παππούς μου πολέμησε δύο παγκόσμιους πολέμους, πέρασε κατοχή όπου κόντεψε να εκτελεστεί δύο φορές από τους Βούλγαρους, και μετά πέρασε και συμμοριτοπόλεμο, αλλά τα κατάφερε. Η δικιά του κληρονομιά επέζησε, και οι εχθροί πήραν τον πούλο.

Και ο Τζήμερος λέει μαλακίες, κλειστά σύνορα χωρίς πολύτεκνες οικογένειες δεν παίζει, σε λίγο θα πεθάνουν οι μπούμερς και θα μείνουμε 5 μαλάκες να κοιτάμε ό ένας τον άλλον σε άδειες πόλεις και χωριά που φυσικά θα καταληφθούν από τους νέους εποίκους, οι οποίοι, στην παράδοση που έχουν όλοι οι άποικοι στην ανθρώπινη ιστορία, θα μας περιποιηθούν αρμοδίως. Θα κρατήσουν τις όμορφες καρπερές γυναίκες και οι υπόλοιποι καρφωτοί στον Καιάδα.

Αυτά.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10476
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 24 Ιουν 2020, 09:52

Ασέβαστος έγραψε:
24 Ιουν 2020, 08:53
ελευθερος. αλλωστε αντισταθηκα σθεναρα στο γαμο.

αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα ηταν η σωστη επιλογη. δεν μπορω να ξερω τι πορεια θα ειχε παρει η ζωη μου αν ειχα διαλεξει αλλους δρομους. ημουν επιρρεπης στην αλητεια, δεν ξερω αν θα μπορουσα να μαζεψω τον εαυτο μου, οπως με μαζεψε η οικογενεια και το παιδι.

δεν εχω στον κυκλο μου ευτυχισμενους εργενηδες. ολοι μιζεροι ειναι, χλωμοι, ταλαιπωρημενοι. ναι, για τον εαυτο μου εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο μαγκας, και θα τα καταφερνα καλυτερα. ειναι ομως ετσι;
Όχι. Θα ήσουν κι εσυ ένα μίζερο ρεμάλι
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 24 Ιουν 2020, 10:04

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιουν 2020, 09:46
Εγώ σώθηκα από τον γάμο. Χρειαζόμουν έναν ισχυρό, αυταρχικό και κυρίως χριστιανικό χαρακτήρα να με μαζέψει. Τον βρήκα στο πρόσωπο της γυναίκας μου. Αν ήμουν μόνος τώρα θα είχα κυλίσει σε ναρκωτικά και σε άλλες καταστάσεις αφού ήμουν πάντα επιρρεπής στον σατανισμό. Ευτυχώς πρόλαβα και παντρεύτηκα πριν καταδυθώ πλήρως στις μαύρες τέχνες. Τώρα καμιά φορά σκέφτομαι τον διάβολο με μελαγχολία, σαν ένα παλιό φίλο. Δεν ξέρω που θα οδηγούσε η σχέση μου με τον διάβολο σε ένα υποθετικό μέλλον. Ίσως στην εξαθλίωση και στη βαρβαρότητα. Μερικές φορές μένω για λίγο ξύπνιος τα βράδια και χαζεύω το όμορφο, ήρεμο πρόσωπο της γυναίκας μου ενώ κοιμάται. Μετά κοιμάμαι και ονειρεύομαι ότι πετάω στη ράχη ενός δράκου και είμαι παντοδύναμος. Σπέρνω φωτιά και δυστυχία στον κόσμο. Το ξίφος μου είναι πύρινο και στα πόδια μου τυλίγεται ένα μαύρο φίδι.
φαγητο σου φτιαχνει η εδεσε και αυτη τον γαιδαρο της;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιουν 2020, 10:06

Ναι σε γάμο υπό προϋποθέσεις, όχι σε παιδιά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Παντρεμένες και νυμφευμένοι, για ελάτε εδώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 24 Ιουν 2020, 10:11

Naida έγραψε:
24 Ιουν 2020, 10:06
Ναι σε γάμο υπό προϋποθέσεις, όχι σε παιδιά.
:smt038:smt038
Μαζι σου!Δεν θα ηθελα τα παιδια μου να περασουν οσα περασα εγω απο την σκατογρια μου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών