The last of us 2 is kill

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί
Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10313
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 24 Ιουν 2020, 19:41

Λεγεών έγραψε:
24 Ιουν 2020, 18:55
ακόμα δεν το έχω τελειώσει. επίθεση λύκων στους θρησκόπληκτους και καλός σαματάς

neil druckmann ο μπαμπάς σας, απίστευση παιχνιδάρα
Κοιτά, μπορεί να σου αρέσει και να πεις «φανταστικό σενάριο» ή «φοβερή ατμόσφαιρα» κτλ. Αλλά δεν νομίζω πως μπορείς να πεις φοβερή παιχνιδιάρα σε αυτό το στυλ γκειμς, γιατί πολύ απλά έχουν ανύπαρκτο γκειμπλει.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11441
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 24 Ιουν 2020, 19:46

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
24 Ιουν 2020, 19:41
Λεγεών έγραψε:
24 Ιουν 2020, 18:55
ακόμα δεν το έχω τελειώσει. επίθεση λύκων στους θρησκόπληκτους και καλός σαματάς

neil druckmann ο μπαμπάς σας, απίστευση παιχνιδάρα
Κοιτά, μπορεί να σου αρέσει και να πεις «φανταστικό σενάριο» ή «φοβερή ατμόσφαιρα» κτλ. Αλλά δεν νομίζω πως μπορείς να πεις φοβερή παιχνιδιάρα σε αυτό το στυλ γκειμς, γιατί πολύ απλά έχουν ανύπαρκτο γκειμπλει.
και πως ακριβώς ορίζεις το gameplay; γιατί point and click ή telltale adventure σίγουρα δεν είναι. έχει gunplay, platforming κλπ που θεωρούνται gameplay.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 24 Ιουν 2020, 22:12

Τελικά σε αυτό τον κόσμο πεινάει κανένας ή όλοι την βγάζουν με μπάρες πρωτεΐνης?

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11441
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 25 Ιουν 2020, 10:52

το τελείωσα

10/10, ο Ντράκμαν και η παρέα του μοίρασαν εγκεφαλικά, εντυπώσεις αργότερα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11441
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 25 Ιουν 2020, 10:54

Antigeist έγραψε:
21 Ιουν 2020, 22:59
SpoilerShow
Γαμάτο το στόρι. Η Έλι στο τέλος τις έφαγε καλά από την Άμπι όμως ο Λεβ της είπε να την αφήσει να ζήσει. Έτσι πήγε πίσω να αράξει σε μια φάρμα κοντά στο Τζάκσον με την φιλενάδα της που πλέον έχει γεννήσει το παιδί του Τζέσε. Ωστόσο συνεχίζουν να την βασανίζουν τα τραύματα ή μάλλον οι ενοχές που δεν έσωσε τον Τζόελ. Βλέπει έναν εφιάλτη με τον Τζόελ να παρακαλάει να τον σώσει. Ο Τόμι έρχεται και της λέει ότι εντοπίστηκε η Άμπι στην Καλιφόρνια και την παρακαλεί να πάει να την κυνηγήσει μιας και ο ίδιος δεν μπορεί να πάει γιατί η σφαίρα στο κεφάλι που έφαγε από την Άμπι του δημιούργησε ένα σοβαρό θέμα στο περπάτημα και πάει σα κουτσός. Η Έλι φαίνεται αναποφάσιστη. Από τη μια νιώθει ενοχές και από την άλλη είναι προφανές ότι κουράστηκε με όλη την ξέφρενη βία της υπόθεσης. Τελικά λαμβάνει την απόφαση να πάει να την καθαρίσει πάρα τις έντονες ενστάσεις της συντρόφου της.

Εν τω μεταξύ η Άμπι αιχμαλωτίστηκε από μια συμμορία που χρησιμοποιεί ανθρώπους ως σκλάβους στους αγρούς της. Προσπαθεί να ξεφύγει μαζί με τον Λεβ αλλά συλλαμβάνεται και δένεται σε έναν πάσαλο σε μια παραλία μαζί με άλλους επίδοξους δραπέτες και αφήνεται εκεί μέχρι να πεθάνει αργά και βασανιστικά από την έκθεση.

Η Έλι περνάει από λεπίδι την συμμορία και βρίσκει την Άμπι στην παραλία σε μια άθλια κατάσταση έχοντας χάσει όλη τη μυική της μάζα. Την κατεβάζει από τον πάσαλο και μετά η Άμπι με την σειρά της κατεβάζει τον Λεβ που ζει ακόμα. Μετά κατευθύνεται σε κάτι σκάφη για να φύγει. Στην αρχή η Έλι φαίνεται ότι είχε σκοπό να την αφήσει από συμπόνια όμως όταν νιώθει να την πονάει ένα πρόσφατο ματωμένο τραύμα στο πλευρό της, της έρχεται στο νου ο κατακρεουργημένος Τζόελ. Τότε εξαναγκάζει την Άμπι να παλέψουν μέχρι θανάτου στην παραλία. Η Έλι κερδίζει το πάνω χέρι και είναι έτοιμη να πνίξει την Άμπι στο νερό. Εκεί που είναι έτοιμη να σβήσει η Άμπι ξαφνικά της έρχεται στο νου μια γαλήνια εικόνα του Τζόελ ενώ παίζει κιθάρα. Τότε την αφήνει, ξεσπάει σε λυγμούς και της λέει να πάρει τον Λεβ και να φύγει. Φαίνεται ότι η αγάπη της Άμπι για τον Λεβ έκανε την Έλι να καταλάβει την αγάπη που έτρεφε ο Τζόελ και για την ίδια. Τελικά γυρίζει στο άδειο πλέον σπίτι γιατί η σύντροφος της δεν είναι πλέον εκεί. Την παράτησε. Μετά βλέπουμε ένα στιγμιότυπο από το παρελθόν όπου η Έλι λέει στον Τζόελ ότι αν την είχε αφήσει να πεθάνει στο χειρουργείο η ζωή της θα είχε αξία ενώ τώρα αισθάνεται πως δεν έχει. Ο Τζόελ απαντάει πως δεν το μετανιώνει. Η Έλι του λέει ότι δεν μπορεί να τον συγχωρήσει ποτέ αλλά θα κάνει μια προσπάθεια. Εκείνη την στιγμή που πήγε να σκοτώσει την Άμπι η Έλι επιτέλους συνειδητοποίησε για πρώτη φορά την οπτική γωνία του Τζόελ, κατάλαβε τι ήταν αυτό που τον ώθησε τότε στο να την σώσει από τον θάνατο, κατάλαβε την αξία του να ζεις για κάποιον. Πως μπορεί κάποιος να είναι τόσο σκάρτος που να λέει αυτήν την ιστορία σκατά;


Πολύ ωραίο ποστ btw, πριν λίγο το διάβασα. Είναι ιστορία που σε διαλύει λίγο-λίγο γιατί σε αναγκάζει να αγαπήσεις τους χαρακτήρες περνώντας χρόνο μαζί τους.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 25 Ιουν 2020, 13:26

Εικόνα
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10313
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 25 Ιουν 2020, 13:53

Λεγεών έγραψε:
24 Ιουν 2020, 19:46
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
24 Ιουν 2020, 19:41
Λεγεών έγραψε:
24 Ιουν 2020, 18:55
ακόμα δεν το έχω τελειώσει. επίθεση λύκων στους θρησκόπληκτους και καλός σαματάς

neil druckmann ο μπαμπάς σας, απίστευση παιχνιδάρα
Κοιτά, μπορεί να σου αρέσει και να πεις «φανταστικό σενάριο» ή «φοβερή ατμόσφαιρα» κτλ. Αλλά δεν νομίζω πως μπορείς να πεις φοβερή παιχνιδιάρα σε αυτό το στυλ γκειμς, γιατί πολύ απλά έχουν ανύπαρκτο γκειμπλει.
και πως ακριβώς ορίζεις το gameplay; γιατί point and click ή telltale adventure σίγουρα δεν είναι. έχει gunplay, platforming κλπ που θεωρούνται gameplay.
Δεν έχω παίξει το συγκεκριμένο όποτε μπορεί να κάνω λάθος. Υπάρχει όμως η τάση σε αυτές τις υπερπαραγωγές το γκειμπλει να περιορίζεται στο να πατάς ένα κουμπί την στιγμή που σ’ το ζητάει στην οθόνη για να προχωρήσεις παρακάτω.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Ιουν 2020, 14:17

Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιουν 2020, 23:18
Δεν ξέρω ησως να φταίει το ότι το σενάριο μπάζει από παντού; ο Τζόελ σώζει τυχαία την κόρη του γιατρού που ξέκανε, πάει σαν μαλακας να τον πιάσουν; η αμπυ έχει πρόσβαση σε στεροειδη ενώ έχει έρθει το τέλος τ ου κόσμου, η αμπυ χαρίζει την ζωή καμία 10αρια φορές στην Έλλη χωρίς κανένα λόγο ενώ έχει ξεκάνει όποιον άλλον βρεθεί μπροστά της γιατί απλά δεν είπε καλημέρα.
Ναι κι εμένα θα μου ήταν δύσκολο να αποδεχτώ το δακρύβρεχτο μήνυμα της αξίας της ζωής και της συγχώρεσης, όταν η ηρωίδα στο διάβα της σκοτώνει ένα δισεκατομμύριο άλλες ψυχές, που δεν ενδιαφέρουν το σενάριο γιατί ήταν ραντομάδες.

Και ποια ζωή αποφασίζει να λυπηθεί; Ένα άτομο που είναι καταφανώς ανθρώπινο τέρας, γιατί ακόμη κι αν σου σκότωσαν τον πατέρα, δεν δικαιολογείται να σκοτώσεις τον δολοφόνο του λιώνοντας το κεφάλι του με μπαστούνι.

Ναι, είναι γαμάτη ιστορία με πολύ νόημα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Ιουν 2020, 14:21

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Ιουν 2020, 13:53
Λεγεών έγραψε:
24 Ιουν 2020, 19:46
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
24 Ιουν 2020, 19:41

Κοιτά, μπορεί να σου αρέσει και να πεις «φανταστικό σενάριο» ή «φοβερή ατμόσφαιρα» κτλ. Αλλά δεν νομίζω πως μπορείς να πεις φοβερή παιχνιδιάρα σε αυτό το στυλ γκειμς, γιατί πολύ απλά έχουν ανύπαρκτο γκειμπλει.
και πως ακριβώς ορίζεις το gameplay; γιατί point and click ή telltale adventure σίγουρα δεν είναι. έχει gunplay, platforming κλπ που θεωρούνται gameplay.
Δεν έχω παίξει το συγκεκριμένο όποτε μπορεί να κάνω λάθος. Υπάρχει όμως η τάση σε αυτές τις υπερπαραγωγές το γκειμπλει να περιορίζεται στο να πατάς ένα κουμπί την στιγμή που σ’ το ζητάει στην οθόνη για να προχωρήσεις παρακάτω.
Μα τέτοιο παιχνίδι είναι. Στην ουσία όλο το παιχνίδι είναι γραφικά και πλοκή. Και αν η πλοκή είναι σάπια, πώς μπορεί να θεωρηθεί καλό; Επειδή έχει πολλούς χαρακτήρες; :102:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Antigeist

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 25 Ιουν 2020, 14:26

hellegennes έγραψε:
25 Ιουν 2020, 14:17
Δημοκράτης έγραψε:
21 Ιουν 2020, 23:18
Δεν ξέρω ησως να φταίει το ότι το σενάριο μπάζει από παντού; ο Τζόελ σώζει τυχαία την κόρη του γιατρού που ξέκανε, πάει σαν μαλακας να τον πιάσουν; η αμπυ έχει πρόσβαση σε στεροειδη ενώ έχει έρθει το τέλος τ ου κόσμου, η αμπυ χαρίζει την ζωή καμία 10αρια φορές στην Έλλη χωρίς κανένα λόγο ενώ έχει ξεκάνει όποιον άλλον βρεθεί μπροστά της γιατί απλά δεν είπε καλημέρα.
Ναι κι εμένα θα μου ήταν δύσκολο να αποδεχτώ το δακρύβρεχτο μήνυμα της αξίας της ζωής και της συγχώρεσης, όταν η ηρωίδα στο διάβα της σκοτώνει ένα δισεκατομμύριο άλλες ψυχές, που δεν ενδιαφέρουν το σενάριο γιατί ήταν ραντομάδες.

Και ποια ζωή αποφασίζει να λυπηθεί; Ένα άτομο που είναι καταφανώς ανθρώπινο τέρας, γιατί ακόμη κι αν σου σκότωσαν τον πατέρα, δεν δικαιολογείται να σκοτώσεις τον δολοφόνο του λιώνοντας το κεφάλι του με μπαστούνι.

Ναι, είναι γαμάτη ιστορία με πολύ νόημα.
Ο Τζόελ δεν σκότωσε μόνο τον πατέρα της Άμπι. Γάμησε όλη την ανθρωπότητα. Σκότωσε εν γνώση του τον μόνο άνθρωπο που μπορούσε να φτιάξει ένα εμβόλιο κατά της χειρότερης ασθένειας που εμφανίστηκε ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11441
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 25 Ιουν 2020, 14:48

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Ιουν 2020, 13:53
Λεγεών έγραψε:
24 Ιουν 2020, 19:46
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
24 Ιουν 2020, 19:41

Κοιτά, μπορεί να σου αρέσει και να πεις «φανταστικό σενάριο» ή «φοβερή ατμόσφαιρα» κτλ. Αλλά δεν νομίζω πως μπορείς να πεις φοβερή παιχνιδιάρα σε αυτό το στυλ γκειμς, γιατί πολύ απλά έχουν ανύπαρκτο γκειμπλει.
και πως ακριβώς ορίζεις το gameplay; γιατί point and click ή telltale adventure σίγουρα δεν είναι. έχει gunplay, platforming κλπ που θεωρούνται gameplay.
Δεν έχω παίξει το συγκεκριμένο όποτε μπορεί να κάνω λάθος. Υπάρχει όμως η τάση σε αυτές τις υπερπαραγωγές το γκειμπλει να περιορίζεται στο να πατάς ένα κουμπί την στιγμή που σ’ το ζητάει στην οθόνη για να προχωρήσεις παρακάτω.
Καμία σχέση.

Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Ιουν 2020, 15:14

Antigeist έγραψε:
25 Ιουν 2020, 14:26
Ο Τζόελ δεν σκότωσε μόνο τον πατέρα της Άμπι. Γάμησε όλη την ανθρωπότητα. Σκότωσε εν γνώση του τον μόνο άνθρωπο που μπορούσε να φτιάξει ένα εμβόλιο κατά της χειρότερης ασθένειας που εμφανίστηκε ποτέ.
Σκότωσε έναν βαθιά ανήθικο άνθρωπο που ήθελε να σώσει την ανθρωπότητα σκοτώνοντας κάποιον άλλον. Το αν θα έσωζε ή όχι την ανθρωπότητα η θεωρία του το αφήνω στην άκρη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24761
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 25 Ιουν 2020, 15:37

Εχθες αγόρασα το παιχνίδι μεταχειρισμένο για 20ε
Για 20ε είναι οκ παιχνίδι. Η Nd δεν θα πάρει τα λεφτά μου

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11441
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 25 Ιουν 2020, 15:40

γροθιά στο στομάχι :smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: The last of us 2 is kill

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Ιουν 2020, 15:43

Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2020, 15:37
Εχθες αγόρασα το παιχνίδι μεταχειρισμένο για 20ε
Για 20ε είναι οκ παιχνίδι. Η Nd δεν θα πάρει τα λεφτά μου
Ε άμα γαμήθηκες στα stream και ξέρεις το τέλος, και τα 20 πολλά είναι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Παιχνίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών