Διάλογοι με μια πρώην μου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Ιουν 2020, 14:41

Gherschaagk έγραψε:
29 Ιουν 2020, 14:38

Ε οκ, είναι σα να συγκρίνεις το χάρτινο το πιάτο με το πορσελάνινο άσχετα τη χώρα κατασκευής.

Είναι σα να συγκρίνεις τις ψαροκροκέτες του καπτεν ιγκλο με την σφυρίδα που ψάρεψες προχτές.

Κατάλαβες τώρα;
μωρ καταλαβαινω, και 30 χρονια πριν μπορει και να τα αναγνωριζα με μιση ματια.

πλεον εχω χασει αυτο το ταλεντο, και δε με νοιαζει κιολας.....
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 29 Ιουν 2020, 14:45

EKPLIKTIKOS έγραψε:
29 Ιουν 2020, 02:12
Antigeist έγραψε:
28 Ιουν 2020, 15:11
Οι γυναίκες είναι πιο ανεκτικές στην άσχημη συμπεριφορά του άλλου γιατί έχουν μάθει να έχουν μεγαλύτερες ψυχικές αντοχές.
Proof?

ρωτα τη γυναικα σου πως ειναι να εχει περιοδο απο τη εφηβεια για καθε μηνα επι 3-5 μερες,

οπως επισης και πως αντιμετωπιζει την εγκυμοσυνη και τη γεννα με ολα τα ενδεχομενα τους

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2020, 14:48

Ασέβαστος έγραψε:
29 Ιουν 2020, 14:34
Gherschaagk έγραψε:
29 Ιουν 2020, 14:29
Μην περιμένετε πολλά από κάποιους που μέχρι πριν από λίγα χρόνια φορούσαν κουρέλια για ρούχα.


Ρωτάω ξανά. Δεν έχετε δει ρούχο απ' τα κινέζικα;
απο τη μια, οχι, δεν παρακολουθω ουτε μπορω να αναγνωρισω ποιο ειναι το ρουχο απο τα κινεζικα, αλλα απο την αλλη εχω την αισθηση οτι και πολλα που ειναι φιρματα και πωλουνται σε καλα μαγαζια, καπου σε καποια γωνιτσα θα γραφουν made in china.
Αντρας :g094:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 29 Ιουν 2020, 14:51

hellegennes έγραψε:
28 Ιουν 2020, 23:42
Ερμής έγραψε:
28 Ιουν 2020, 19:15
omg kai 3 lol έγραψε:
28 Ιουν 2020, 18:57




ειναι σα να λες στον Ταμτακο οτι ντυνεται λιγο κιτς
Εύστοχη παρομοίωση και με το πρώτο ποστ του ΟΡ
Έχεις χάσει τελείως το δάσος με το πρώτο ποστ. Το ζήτημα εκεί δεν ήταν ότι η μπλούζα ήταν κιτς ή αταίριαστη, αλλά ότι την είχα φορέσει πρόσφατα με την ίδια παρέα και δεν έπρεπε να με περνάνε για «καημένο» που δεν έχει λεφτά να πάρει άλλες μπλούζες. Πρώτα απ' όλα, έτσι σκέφτονται μόνο οι γυναίκες. Αλλά και που σκέφτονται έτσι, στ' αρχίδια μου. Δεν θα ρυθμίζω την ζωή μου με βάση τι παράλογες και μανταμσουσουδικές σκέψεις κάνει ο καθένας. Η μπλούζα ήταν μια ωραιότατη Burton.
Αυτή η λογική της κοπέλας είναι εντελώς άστοχη αφού δίνει τρομερά μεγάλη σημασία στο τι θα πουν ή σκεφτούν οι άλλοι για κάτι που δεν ισχύει.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 29 Ιουν 2020, 14:52

klg έγραψε:
29 Ιουν 2020, 14:24
Ασέβαστος έγραψε:
29 Ιουν 2020, 09:36
Antigeist έγραψε:
27 Ιουν 2020, 23:29

Όταν ένα ρούχο δεν είναι φιρμάτο και ακριβό είναι για να το φοράνε λέτσοι/φτωχοί/τσιγκούνηδες.


και τα φιρματα για λετσους/φτωχους/ψωνια.

γιατι μια χαρα λετσος μπορεις να εισαι ξοδευοντας πολλα, και μια χαρα ακριβα ρουχα μπορεις να φορας οντας φτωχος αλλα ψωνιο.
Βασικά αυτό μαλάκες το βλέπω στην Κίνα στον υπερθετικό βαθμό όποτε πάω. Ο Κινέζος να φοράει την πιο κακούγουστη LV μπλούζα, η οποία είναι κακόγουστη γιατί έχει απλά ένα τεράστιο λογκο πάνω της, μην και δεν καταλαβαίνουν οι άλλες πλέμπες ότι βγάζουμε λεφτά. Οι τύποι είναι ο ορισμός του λέτσου με λεφτά.
klg έγραψε:
29 Ιουν 2020, 14:22
Εγώ δεν καταλαβαίνω το επιχείρημα ότι οι γυναίκες επειδή ασχολούνται με τη μόδα (ό,τι σημαίνει αυτό τέλοσπάντων) θα έχουν και αυτόματα καλύτερη άποψη στο τι θα πρέπει να φοράει ο άντρας. Εγώ προσωπικά φοράω αυτά που μου αρέσουν, πάω στο ράφτη που θέλω και παίρνω τα κλασικά παπούτσια που γουστάρω, χωρίς να κάνω cross-check αν το vogue εγκρίνει τις ενδυματολογικές μου επιλογές για φέτος.

το θεμα δεν ειναι αν ειναι φιρματο αλλα οτι ειχε μονο ενα αγαπημενο (δε πα να ηταν και Versace) και το φορουσε συνεχεια

εσυ οπως σωστα αναφερεις φροντιζεις και πας στον ραφτη

αυτος δεν εκανε ουτε το στοιχειωδες να παει να παρει 2-3 "αγαπημενα" t-shirt να φοραει εναλλαξ!

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 29 Ιουν 2020, 14:53

hellegennes έγραψε:
29 Ιουν 2020, 01:06
Cecily Anne έγραψε:
29 Ιουν 2020, 00:48
Γενικά Χέλη μου, εφόσον τις βαριέσαι ξεκάθαρα τις γκόμενες, πάρτο απόφαση και βρες μια κοντά στο στυλ που ψάχνεις, να ξεμπερδεύεις, αλλιώς κάτσε μόνος. Οι συζητήσεις που περιγράφεις πραγματικά είναι energy drain.
Γι' αυτές μπορεί, για μένα όχι. Ποιος είπε ότι βαριέμαι τις γκόμενες; Δηλαδή υπάρχουν πράγματα που βαριέμαι, όπως κάθε άντρας βαριέται κάποια πράγματα στις γυναίκες και το αντίστοιχο συμβαίνει και με τις γυναίκες: υπάρχουν πράγματα που κάνουμε και βαριούνται. Άλλοι βλέπουν μπάλα, άλλοι παίζουν παιχνίδια, άλλοι βλέπουν μπάλα και μετά παίζουν παιχνίδια, άλλοι είναι επιστημονέρντουλες, άλλοι είναι μηχανονέρντουλες και τα λοιπά. Ε, υπάρχουν πράγματα που τα βαριέσαι αλλά δεν σε ενοχλούν και τόσο, πράγματα που σε ενοχλούν αλλά συμβιβάζεσαι και πράγματα που σε ενοχλούν και δεν τα ανέχεσαι. Εγώ μέχρι στιγμής αφηγούμαι διαλόγους που έχουν να κάνουν κυρίως με την πρώτη κατάσταση.


σαυτη τη ζωη οτι δινεις, παιρνεις, τιποτα δεν χαριζεται,

εφοσον λοιπον εχεις αποδεχθει αυτο που εισαι, δηλαδη ενας μισογυνης απο φυσικη επιλογη και θες να εχεις μια γκομενα στα διαλειμματα σου απο τα βιντεοπαιχνιδια και τις νερντοασχολιες σου τοτε θα εχεις και τους αναλογους διαλογους με τα διαφορα "γκομενακια",
τους οποιους ολως περιεργως μονο εσυ βρισκεις αστειους

αυτη ειναι η λουπα που εχεις πεσει γενικως και οχι μονο απο το αρχικο ποστ σου

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Ιουν 2020, 15:45

omg kai 3 lol έγραψε:
το θεμα δεν ειναι αν ειναι φιρματο αλλα οτι ειχε μονο ενα αγαπημενο (δε πα να ηταν και Versace) και το φορουσε συνεχεια

εσυ οπως σωστα αναφερεις φροντιζεις και πας στον ραφτη

αυτος δεν εκανε ουτε το στοιχειωδες να παει να παρει 2-3 "αγαπημενα" t-shirt να φοραει εναλλαξ!
Παραλήρημα. Πουθενά δεν είπα ότι έχω μία αγαπημένη μπλούζα, ούτε ότι την φοράω συνέχεια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 29 Ιουν 2020, 15:47

hellegennes έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:45


Παραλήρημα. Πουθενά δεν είπα ότι έχω μία αγαπημένη μπλούζα, ούτε ότι την φοράω συνέχεια.
Εγώ έχω. Πήξτε.

omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 14:53

σαυτη τη ζωη οτι δινεις, παιρνεις, τιποτα δεν χαριζεται,

Παπάρια. Σε αυτή τη ζωή κάποιοι μόνο δίνουν και κάποιοι μόνο παίρνουν. Όσο νωρίτερα το συνειδητοποιεί κανείς, τόσο λιγότερο κορόιδο πιάνεται.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 29 Ιουν 2020, 15:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 29 Ιουν 2020, 15:48

sys3x έγραψε:
29 Ιουν 2020, 14:27
klg έγραψε:
29 Ιουν 2020, 14:22
Εγώ δεν καταλαβαίνω το επιχείρημα ότι οι γυναίκες επειδή ασχολούνται με τη μόδα (ό,τι σημαίνει αυτό τέλοσπάντων) θα έχουν και αυτόματα καλύτερη άποψη στο τι θα πρέπει να φοράει ο άντρας. Εγώ προσωπικά φοράω αυτά που μου αρέσουν, πάω στο ράφτη που θέλω και παίρνω τα κλασικά παπούτσια που γουστάρω, χωρίς να κάνω cross-check αν το vogue εγκρίνει τις ενδυματολογικές μου επιλογές για φέτος.
Όλοι οι Άντρες έτσι κάνουμε.
*είναι ψιλοαναγκαία σύμβαση ο ράφτης να τονμπαίρνει που και πω δο.
#Friends_Joey_Tailor

Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Ιουν 2020, 15:50

Cecily Anne έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:47
hellegennes έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:45


Παραλήρημα. Πουθενά δεν είπα ότι έχω μία αγαπημένη μπλούζα, ούτε ότι την φοράω συνέχεια.
Εγώ έχω. Πήξτε.
Κι εγώ αλλά επειδή είναι αρχαία, τη φοράω μια φορά τον μήνα, το πολύ. Τις υπόλοιπες μέρες φοράω τις όχι και τόσο αγαπημένες μου μπλούζες, ή κανένα φόρεμα. Φοράω κι άλλα βέβαια.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 29 Ιουν 2020, 15:51

Gherschaagk έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:50

Κι εγώ αλλά επειδή είναι αρχαία, τη φοράω μια φορά τον μήνα, το πολύ. Τις υπόλοιπες μέρες φοράω τις όχι και τόσο αγαπημένες μου μπλούζες, ή κανένα φόρεμα. Φοράω κι άλλα βέβαια.
Πόσες φορές έχω σκεφτεί να πάω στη μοδίστρα να μου κοπιάρει πέντε ίδιες. :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Ιουν 2020, 15:57

Cecily Anne έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:51
Gherschaagk έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:50

Κι εγώ αλλά επειδή είναι αρχαία, τη φοράω μια φορά τον μήνα, το πολύ. Τις υπόλοιπες μέρες φοράω τις όχι και τόσο αγαπημένες μου μπλούζες, ή κανένα φόρεμα. Φοράω κι άλλα βέβαια.
Πόσες φορές έχω σκεφτεί να πάω στη μοδίστρα να μου κοπιάρει πέντε ίδιες. :smt005:
Το έχω σκεφτεί κι εγώ για άλλα κομμάτια, όχι για την αγαπημένη μου μπλούζα.

Έχω πχ μια τουνίκ που υπεραγαπώ, τα σημάδια του χρόνου είναι εμφανή πάνω της, θέλω να την πάω σε μοδίστρα να μου την αντιγράψει αλλά είναι το ύφασμα που την κάνει τόσο ωραία και δε νομίζω πως θα μπορέσω να βρω ίδιο ή έστω παρόμοιο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 29 Ιουν 2020, 16:03

Gherschaagk έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:57

Έχω πχ μια τουνίκ που υπεραγαπώ, τα σημάδια του χρόνου είναι εμφανή πάνω της, θέλω να την πάω σε μοδίστρα να μου την αντιγράψει αλλά είναι το ύφασμα που την κάνει τόσο ωραία και δε νομίζω πως θα μπορέσω να βρω ίδιο ή έστω παρόμοιο.
Eίναι ορισμένες μοδίστρες τρελά ζιζάνια σε κάτι τέτοια, ρίσκαρέ το.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Ιουν 2020, 16:06

Cecily Anne έγραψε:
29 Ιουν 2020, 16:03
Gherschaagk έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:57

Έχω πχ μια τουνίκ που υπεραγαπώ, τα σημάδια του χρόνου είναι εμφανή πάνω της, θέλω να την πάω σε μοδίστρα να μου την αντιγράψει αλλά είναι το ύφασμα που την κάνει τόσο ωραία και δε νομίζω πως θα μπορέσω να βρω ίδιο ή έστω παρόμοιο.
Eίναι ορισμένες μοδίστρες τρελά ζιζάνια σε κάτι τέτοια, ρίσκαρέ το.
Ναι, το ρίσκο μπορεί να αποδώσει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Antigeist

Re: Διάλογοι με μια πρώην μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 29 Ιουν 2020, 16:07

EKPLIKTIKOS έγραψε:
29 Ιουν 2020, 02:12
Antigeist έγραψε:
28 Ιουν 2020, 15:11
Οι γυναίκες είναι πιο ανεκτικές στην άσχημη συμπεριφορά του άλλου γιατί έχουν μάθει να έχουν μεγαλύτερες ψυχικές αντοχές.
Proof?
Τι proof μωρέ; Πόσες κακομοίρες ανέχονται πανάχρηστους μεθύστακες; Θέλει τιτάνια αντοχή αυτό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών