AOZ - Nέα Δημοκρατία

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 29 Ιουν 2020, 19:37

omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:24
Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:20
omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:17
βασικα εκεινη σου η απαντηση ηταν ταμαμ για υπογραφη μεχρι που τη ξεπερασε η επομενη..
Για εξήγησε πως δεν απαντάει στην ερώτηση που έκανες;


οι Ταλιμπαν ειναι συντεταγμενο κρατος ρε θεομπαιχτη που εξακολουθεις να επιμενεις και θες να σε παρω στα σοβαρα;

ζητησα να αναφερεις ενα κρατος μετα τον ΒΠΠ που να ξεκινησε ή εστω να επιδιωκει πολεμο με κατω απο 30% πιθανοτητες νικης (που ακομα κι αν τυχει θα ειναι πυρρειος) και μου αναφερεις τους ταλιμπαν;

ταλιμπανατο ονειρευεσαι να γινει η ελλαδα αυτο προσπαθεις να μου πεις;


ΥΓ. ζητω η τρελα!
Είπες χώρα μετά το ΒΠΠ. Η απάντηση είναι Αφγανιστάν. Το Αφγανιστάν ήταν και είναι σε άθλια κατάσταση και τα έβαλε με την υπερδύναμη.
Αν θεωρείς τους Ταλιμπάν λιγότερο από συντεταγμένο κράτος τόσο το χειρότερο για τα επιχειρήματα σου.

Τα περί ταλιμπανάτου είναι δικά σου και όχι δικά μου και τα θεωρώ απέλπιδα προσπάθεια να μαζέψεις ότι δε μαζεύεται.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 29 Ιουν 2020, 19:53

Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:37
omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:24
Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:20

Για εξήγησε πως δεν απαντάει στην ερώτηση που έκανες;


οι Ταλιμπαν ειναι συντεταγμενο κρατος ρε θεομπαιχτη που εξακολουθεις να επιμενεις και θες να σε παρω στα σοβαρα;

ζητησα να αναφερεις ενα κρατος μετα τον ΒΠΠ που να ξεκινησε ή εστω να επιδιωκει πολεμο με κατω απο 30% πιθανοτητες νικης (που ακομα κι αν τυχει θα ειναι πυρρειος) και μου αναφερεις τους ταλιμπαν;

ταλιμπανατο ονειρευεσαι να γινει η ελλαδα αυτο προσπαθεις να μου πεις;


ΥΓ. ζητω η τρελα!
Είπες χώρα μετά το ΒΠΠ. Η απάντηση είναι Αφγανιστάν. Το Αφγανιστάν ήταν και είναι σε άθλια κατάσταση και τα έβαλε με την υπερδύναμη.

και ποιο ηταν το αποτελεσμα;

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 29 Ιουν 2020, 19:56

omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:53
και ποιο ηταν το αποτελεσμα;
Αδιάφορο στο ερώτημα που έθεσες αλλά απέλπιδα καλό για τους ξυπόλυτους και μη αναμενόμενα κακό για τους επιτιθέμενους.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 29 Ιουν 2020, 19:58

:102:

SpoilerShow
ΥΓ. ζητω η τρελα!

LETO
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 29 Ιουν 2020, 20:20

omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 17:50

γιατι εχουμε να χωρισουμε κατι με πολεμο με τις 2 πρωτες χωρες;

προετοιμαζομαστε για αμυντικο πολεμο και στο μεταξυ διπλωματια-διαπραγματευση,

ο πολεμος ειναι η εσχατη λυση και σχεδον παντα τον προκαλει ο ισχυρος

να θυμισω στα 90ς οι μπατριωτες "φοβοντουσαν" τα σκοπια και την αλβανια και μας ειχαν ζαλισει με χαρτες ως τη Χαλκδικη και τη Θεσσαλια, χωρες που ακομα και τωρα ειναι ενα ντου με μια ντουζινα Apache και απορω γιατι ακομα δεν εχουμε καταλαβει..
δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτος ενας αμυντικος πολεμος, νομιζω αν ανοιξει αυτη η πορτα μετα ολα μπορει να γινουν. Και δεν το λεω σε φαση παμε να παρουμε την πολη, αλλα πως αν παραβιασουν εθνικη κυριαρχια και χτυπηθουν, μετα μπορει να χτυπησουν αλλου εσυ πρεπει να απαντησεις κοκ.

δυστυχως εχουμε να κανουμε με ενα φασιστα διπλα μας, ας ελπισουμε να μην το παρατραβηξει, αλλα αν το κανει, δεν μπορεις δυστυχως να κατσεις με σταυρωμενα τα χερια.

Καταλαβαινω παντως αυτο που λες, οτι θα γαμηθει το λιγοτερο μια γενια σε τετοια περιπτωση, και δεν μιλαω εκ του ασφαλους, σε στρατευσιμη ηλικια ειμαι αλλα ξαναλεω : δεν μπορεις να κανεις αλλιως. Το βαθυ κρατος της τουρκιας (μακαρι να ηταν μονο ο ερντογαν) χιτλεριζει.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 29 Ιουν 2020, 20:24

omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:58
:102:

SpoilerShow
ΥΓ. ζητω η τρελα!
Πάω προπόνηση. Αν καταφέρεις να μου εξηγήσεις γιατί δεν δόθηκε ικανοποιητική απάντηση στο ερώτημα σου θα σου απαντήσω μόλις γυρίσω.
Τα lol, τα "ζήτω ή τρέλα", οι προσπάθειες τροποποίησης της ερώτησης και οι υπεκφυγές με νέες ερωτήσεις είναι παιδιαρίσματα.

Εδώ έβγαλες εμμέσως τρελό τον Κλαουζεβιτς... οχι απλά στρατάρχης, πολέμαρχος του θεού!

υ.γ. Βιετνάμ

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 29 Ιουν 2020, 22:10

Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 20:24
omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 19:58
:102:

SpoilerShow
ΥΓ. ζητω η τρελα!
Πάω προπόνηση. Αν καταφέρεις να μου εξηγήσεις γιατί δεν δόθηκε ικανοποιητική απάντηση στο ερώτημα σου θα σου απαντήσω μόλις γυρίσω.
Τα lol, τα "ζήτω ή τρέλα", οι προσπάθειες τροποποίησης της ερώτησης και οι υπεκφυγές με νέες ερωτήσεις είναι παιδιαρίσματα.

Εδώ έβγαλες εμμέσως τρελό τον Κλαουζεβιτς... οχι απλά στρατάρχης, πολέμαρχος του θεού!

υ.γ. Βιετνάμ

να προσθεσω στη λιστα σου:
SpoilerShow
Κουβα!

και βεβαια ολα αυτα τα κρατη ηταν γειτονικα και συνορευαν μεταξυ τους ενω ειχαν να χωρισουν κατι ουσιαστικο οπως ακριβως συμβαινει μεταξυ ελλαδας-τουρκιας

α ναι και εννοειται πως το Βιετναμ και το Αφγανισταν επιτεθηκαν πρωτα στις ΗΠΑ αφου μελετουσαν Κλαουζεβιτς, σιγα μη κοτευαν σα μερικους προδοτες!
:smt005:


ειπα να κανω ενα διαλλειμα απο σενα και πηγα να βαρεσω το πραγματικο σακο αλυπητα για 45 λεπτα


ΥΓ. ζητω η τρελα!

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 29 Ιουν 2020, 23:28

omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 22:10
και βεβαια ολα αυτα τα κρατη ηταν γειτονικα και συνορευαν μεταξυ τους ενω ειχαν να χωρισουν κατι ουσιαστικο οπως ακριβως συμβαινει μεταξυ ελλαδας-τουρκιας

α ναι και εννοειται πως το Βιετναμ και το Αφγανισταν επιτεθηκαν πρωτα στις ΗΠΑ αφου μελετουσαν Κλαουζεβιτς, σιγα μη κοτευαν σα μερικους προδοτες!
:smt005:


ειπα να κανω ενα διαλλειμα απο σενα και πηγα να βαρεσω το πραγματικο σακο αλυπητα για 45 λεπτα


ΥΓ. ζητω η τρελα!
Αν κρίνω από την εδω απόδοση σου είμαι σίγουρος πως ακόμα και ο σάκος θα σε έδειρε.

Σου φέρνω παράδειγμα ξυπόλυτους με υπερδύναμη και αντί σαν άντρας να παραδεχθείς πως πέταξες μαλακία συνεχίζεις τις πίπες τη μία ότι δεν ήταν συγκροτημένοι ή ότι δεν ήταν γείτονες ή το τι είχαν να χωρίσουν ή ποιος νίκησε. Όλα αυτά φυσικά χωρίς να έχουν σχέση με την ερώτηση σου.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 29 Ιουν 2020, 23:34

Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 23:28
omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 22:10
και βεβαια ολα αυτα τα κρατη ηταν γειτονικα και συνορευαν μεταξυ τους ενω ειχαν να χωρισουν κατι ουσιαστικο οπως ακριβως συμβαινει μεταξυ ελλαδας-τουρκιας

α ναι και εννοειται πως το Βιετναμ και το Αφγανισταν επιτεθηκαν πρωτα στις ΗΠΑ αφου μελετουσαν Κλαουζεβιτς, σιγα μη κοτευαν σα μερικους προδοτες!
:smt005:


ειπα να κανω ενα διαλλειμα απο σενα και πηγα να βαρεσω το πραγματικο σακο αλυπητα για 45 λεπτα


ΥΓ. ζητω η τρελα!
Αν κρίνω από την εδω απόδοση σου είμαι σίγουρος πως ακόμα και ο σάκος θα σε έδειρε.

Σου φέρνω παράδειγμα ξυπόλυτους με υπερδύναμη και αντί σαν άντρας να παραδεχθείς πως πέταξες μαλακία συνεχίζεις τις πίπες τη μία ότι δεν ήταν συγκροτημένοι ή ότι δεν ήταν γείτονες ή το τι είχαν να χωρίσουν ή ποιος νίκησε. Όλα αυτά φυσικά χωρίς να έχουν σχέση με την ερώτηση σου.


βρε ανοητε, εισαι το Αφγανισταν που τη δεκαετια του 80 ρωσοκρατουνταν και σου επιτιθεται η νο1 υπερδυναμη του κοσμου, πιστευεις πως εχεις να ζυγισεις πολλες επιλογες;

το ιδιο ισχυει και για το Βιετναμ

το ιδιο ισχυε και για τον Σανταμ και τον Κανταφι

ολοι αυτοι ειχαν περιθωρια να διαπραγματευτουν κατι διαφορετικο εκτος απο το χρονικο του θανατου τους; ή θα συνεχισεις τις παπαριες;

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 29 Ιουν 2020, 23:46

omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 23:34
Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 23:28
omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 22:10
και βεβαια ολα αυτα τα κρατη ηταν γειτονικα και συνορευαν μεταξυ τους ενω ειχαν να χωρισουν κατι ουσιαστικο οπως ακριβως συμβαινει μεταξυ ελλαδας-τουρκιας

α ναι και εννοειται πως το Βιετναμ και το Αφγανισταν επιτεθηκαν πρωτα στις ΗΠΑ αφου μελετουσαν Κλαουζεβιτς, σιγα μη κοτευαν σα μερικους προδοτες!
:smt005:


ειπα να κανω ενα διαλλειμα απο σενα και πηγα να βαρεσω το πραγματικο σακο αλυπητα για 45 λεπτα


ΥΓ. ζητω η τρελα!
Αν κρίνω από την εδω απόδοση σου είμαι σίγουρος πως ακόμα και ο σάκος θα σε έδειρε.

Σου φέρνω παράδειγμα ξυπόλυτους με υπερδύναμη και αντί σαν άντρας να παραδεχθείς πως πέταξες μαλακία συνεχίζεις τις πίπες τη μία ότι δεν ήταν συγκροτημένοι ή ότι δεν ήταν γείτονες ή το τι είχαν να χωρίσουν ή ποιος νίκησε. Όλα αυτά φυσικά χωρίς να έχουν σχέση με την ερώτηση σου.


βρε ανοητε, εισαι το Αφγανισταν που τη δεκαετια του 80 ρωσοκρατουνταν και σου επιτιθεται η νο1 υπερδυναμη του κοσμου, πιστευεις πως εχεις να ζυγισεις πολλες επιλογες;

το ιδιο ισχυει και για το Βιετναμ

το ιδιο ισχυε και για τον Σανταμ και τον Κανταφι

ολοι αυτοι ειχαν περιθωρια να διαπραγματευτουν κατι διαφορετικο εκτος απο το χρονικο του θανατου τους; ή θα συνεχισεις τις παπαριες;
Το τι περιθώρια είχαν δεν με ενδιαφέρει είναι πρόβλημα δικό σου φίλε μου. Ρώτησες κάτι, πήρες απάντηση και τώρα έχεις ξεσκιστεί στις κωλοτούμπες.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 02 Ιούλ 2020, 15:35

Kauldron έγραψε:
29 Ιουν 2020, 12:49
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
29 Ιουν 2020, 12:44
Kauldron έγραψε:
29 Ιουν 2020, 12:38


Με τη νομιμότητα. Οπότε ακυρώνονται όλα όσα έγραφες παρακάτων αφού βασίστηκες σε αχυράνθρωπο.



Στο ΔΔΧ πήγαμε το 76, η Μογγολία δεν αναγώρισε τίποτα. Τί σε κάνει να πιστεύεις οτι ακόμα και αν πηγαίναμε και μας έδιναν πλήρη ΑΟΖ στο Καστελόριζο, θα τ' αναγνώριζε?
Τη νομιμοτητα την αποφασίζουν τα δικαστήρια. Είναι σα να λες, ο τάδε σκότωσε, και εγώ έφτιαξα στο σπίτι μου κελί για να τον βάλω ισόβια, επειδή δεν εμπιστεύομαι τη δικαιοσύνη. Η Κολομβία που είναι και πολύ πιο δυνατή χώρα από τη Νικαράγουα, γιατί δεν είπε "αφού το San andres έχει 60.000 κατοίκους άρα έχει αοζ, άρα στην πουτσα μου τα δικαστήρια, τρυπαω εντός της και αν διαμαρτυρεται η Νικαράγουα ξεκινάω πολεμο;" αφού είναι τόσο εύκολο; Λες και να κάνεις πόλεμο είναι σαν εκδρομή στη κινετα να πούμε.
Τη νομιμοτητα την αποφασίζουν τα δικαστήρια. Είναι σα να λες, ο τάδε σκότωσε, και εγώ έφτιαξα στο σπίτι μου κελί για να τον βάλω ισόβια, επειδή δεν εμπιστεύομαι τη δικαιοσύνη.
Δεν πάει έτσι για τα κράτη. Άλλωστε οι όποιες αποφάσεις της Χάγης, δεν έχουν καμία δυνατότητα να εφαρμοστούν, αφού δεν υπάρχει διεθνής "αστυνομία" για να τις επιβάλλει. Η Κίνα, πχ έχει αγνοήσει τέτοιες αποφάσεις και έβαλε πλατφόρμα στην ΑΟΖ άλλης χώρας. Γιατί δεν της έκαναν τίποτα?
:+1:

Τους ελεγαν για την αποφαση του ΔΔΧ και οι Κινεζοι γελουσαν....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 02 Ιούλ 2020, 15:59

omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:48
Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:43
omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:12
ΥΓ. μονο ενας πανηλιθιος παει να κανει πολεμο που εχει κατω απο 30% πιθανοτητες να νικησει εξαθλιωνοντας εκατομμυρια πολιτες και υποθηκευοντας τις επομενες γενεες

πολεμο κανεις μονο οταν εχεις το πανω χερι και εισαι με +75-80% πιθανοτητες νικης και με ελαχιστες απωλειες
Μιλτιάδης, Λεωνίδας, Κωνσταντίνος Παλαιολόγος, Κολοκοτρώνης, Μεταξάς.... κτλ κτλ.

Ο στρατάρχης omg ξέρει καλύτερα.

:smt005:

τους πρωτους δεν τους σχολιαζω καν.. οι δυο τελευταιοι ειχαν γερες πλατες συμμαχων εξαλλου ολοι μα ολοι τους εκαναν αμυντικους-απελευθερωτικους πολεμους ενω η Ελλαδα την εποχη του Μεταξα ηταν σε εποχη που ολος ο πλανητης ηταν σε πολεμια κατασταση,

εχει καμια σχεση η Ελλαδα του μεσοπολεμου με του σημερα;

εχεις κανενα προσφατο παραδειγμα χωρας μετα τον ΒΠΠ που ξεκινησε ή εστω επιδιωκει πολεμο με κατω απο 30% πιθανοτητες νικης;

αν δεν εχεις διεκδικεις το βραβειο γλαφυροτητας σε παγκοσμιο επιπεδο

ειναι παρανοια να καταδικαζεις εκατομμυρια ανθρωπων στο ονομα ενος Λεωνιδα ή ενος Παλαιολογου κλπ
Το ποσοστο απο που βγηκε; Εχεις κανενα ειδικο calculator οπου βαζεις το αμυντικο ισοζυγιο 2 χωρων και σου βγαζει αποτελεσματα;

Κι εγω σε αγαπαω Μακη μου.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 02 Ιούλ 2020, 16:11

Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 23:46
omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 23:34
Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 23:28


Αν κρίνω από την εδω απόδοση σου είμαι σίγουρος πως ακόμα και ο σάκος θα σε έδειρε.

Σου φέρνω παράδειγμα ξυπόλυτους με υπερδύναμη και αντί σαν άντρας να παραδεχθείς πως πέταξες μαλακία συνεχίζεις τις πίπες τη μία ότι δεν ήταν συγκροτημένοι ή ότι δεν ήταν γείτονες ή το τι είχαν να χωρίσουν ή ποιος νίκησε. Όλα αυτά φυσικά χωρίς να έχουν σχέση με την ερώτηση σου.


βρε ανοητε, εισαι το Αφγανισταν που τη δεκαετια του 80 ρωσοκρατουνταν και σου επιτιθεται η νο1 υπερδυναμη του κοσμου, πιστευεις πως εχεις να ζυγισεις πολλες επιλογες;

το ιδιο ισχυει και για το Βιετναμ

το ιδιο ισχυε και για τον Σανταμ και τον Κανταφι

ολοι αυτοι ειχαν περιθωρια να διαπραγματευτουν κατι διαφορετικο εκτος απο το χρονικο του θανατου τους; ή θα συνεχισεις τις παπαριες;
Το τι περιθώρια είχαν δεν με ενδιαφέρει είναι πρόβλημα δικό σου φίλε μου. Ρώτησες κάτι, πήρες απάντηση και τώρα έχεις ξεσκιστεί στις κωλοτούμπες.
Ενταξει κι εσυ, περιμενεις απο το Μακη να αναγνωρισει την μαλακια του; Πολιτικη εξελοφυλλου κανει....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 02 Ιούλ 2020, 16:24

Παιδες η Τουρκια δεν εχει αναγνωρισει την γενικη δικαιοδοχια του Δικαστηριου. Το ΔΔΧ ειναι οργανο του ΟΗΕ, το Συμβουλιο Ασφαλειας του ΟΗΕ δεν εβγαλε την αποφαση για μη εξοπλισμο της Λιβυης οπου η Τουρκια παλι εγραψε στα @@ της;
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: AOZ - Nέα Δημοκρατία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 02 Ιούλ 2020, 16:56

Nostalgia έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 15:59
omg kai 3 lol έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:48
Belisarius έγραψε:
29 Ιουν 2020, 15:43

Μιλτιάδης, Λεωνίδας, Κωνσταντίνος Παλαιολόγος, Κολοκοτρώνης, Μεταξάς.... κτλ κτλ.

Ο στρατάρχης omg ξέρει καλύτερα.

:smt005:

τους πρωτους δεν τους σχολιαζω καν.. οι δυο τελευταιοι ειχαν γερες πλατες συμμαχων εξαλλου ολοι μα ολοι τους εκαναν αμυντικους-απελευθερωτικους πολεμους ενω η Ελλαδα την εποχη του Μεταξα ηταν σε εποχη που ολος ο πλανητης ηταν σε πολεμια κατασταση,

εχει καμια σχεση η Ελλαδα του μεσοπολεμου με του σημερα;

εχεις κανενα προσφατο παραδειγμα χωρας μετα τον ΒΠΠ που ξεκινησε ή εστω επιδιωκει πολεμο με κατω απο 30% πιθανοτητες νικης;

αν δεν εχεις διεκδικεις το βραβειο γλαφυροτητας σε παγκοσμιο επιπεδο

ειναι παρανοια να καταδικαζεις εκατομμυρια ανθρωπων στο ονομα ενος Λεωνιδα ή ενος Παλαιολογου κλπ
Το ποσοστο απο που βγηκε; Εχεις κανενα ειδικο calculator οπου βαζεις το αμυντικο ισοζυγιο 2 χωρων και σου βγαζει αποτελεσματα;

Κι εγω σε αγαπαω Μακη μου.


όλοι οι πολιτικοί αναλυτές αυτό το ποσοστό λένε
ακόμα και51/49 υπέρ μας να ήταν, σε όλες τις σχολές πολέμου παγκοσμίως διδασκουν ότι δε κανείς πόλεμο αν δεν τον έχεις σχεδόν σίγουρο δλδ με πιθανότητες νίκης 75/80% και ελάχιστες απώλειες..
τα υπόλοιπα είναι λαϊκισμοί τζαμπαμαγκιες και καραγκιοζλικια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών