Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Κοινωνικά θέματα, τάσεις, προβληματισμοί, απ’ όλο τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 30 Ιουν 2020, 00:31

Προκαλεί ξανά ο Τραμπ: Κοινοποίησε βίντεο με ζευγάρι που κραδαίνει όπλα προς διαδηλωτές :o:ohttps://www.lifo.gr/now/world/288097/pr ... diadilotes Οργή για το βίντεο με ζευγάρι λευκών να κραδαίνει όπλα προς μαύρους και λευκούς διαδηλωτές, μπροστά από το σπίτι τους .Ο Ντόναλντ Τραμπ κοινοποίησε σήμερα ένα βίντεο, με ένα ζευγάρι στο Μιζούρι να κραδαίνει όπλα προς το μέρος διαδηλωτών, που ζητούσαν μεταρρύθμιση της αστυνομίας.

Χωρίς να κάνει κανένα σχόλιο, ο Αμερικανός πρόεδρος έκανε σήμερα retweet ένα βίντεο του ABC News, όπου διακρίνεται ένα ζευγάρι λευκών να κραδαίνει όπλα απευθυνόμενο σε μαύρους και λευκούς διαδηλωτές που περνούσαν μπροστά από ένα σπίτι στο Σεντ Λούις.

Στο βίντεο και σε άλλα που αναρτήθηκαν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ορισμένοι διαδηλωτές διακρίνονται να κάνουν μια στάση για να τραβήξουν πλάνα ή φωτογραφίες από το ζευγάρι, ενώ άλλοι ακούγονται να φωνάζουν, «Πάμε!», «Συνεχίστε να περπατάτε!». :fp::fp:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgebi την 30 Ιουν 2020, 00:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Κεφτέδες με βλήτα
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 12 Ιουν 2020, 23:32

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεφτέδες με βλήτα » 30 Ιουν 2020, 00:31

Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:30
Κεφτέδες με βλήτα έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:27
Τάξη; Τοια τάξη; Όλοι ίσοι είμαστε στη δημοκρατική κοινωνία μας :D
Η βίλα του Νίκου Ρωμανού θα στέκεται εκεί για να μας υπενθυμίζει ότι δεν είμαστε όλοι ίσοι.
Τελικά είμαστε ή δεν είμαστε; Υπάρχουν τάξεις;

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 00:35

Κεφτέδες με βλήτα έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:31
Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:30
Η βίλα του Νίκου Ρωμανού θα στέκεται εκεί για να μας υπενθυμίζει ότι δεν είμαστε όλοι ίσοι.
Τελικά είμαστε ή δεν είμαστε; Υπάρχουν τάξεις;
Πρώτα θα μου πεις πώς πρέπει να αντιμετωπίσουμε την περίπτωση του πλούσιου Νίκου Ρωμανού που μένει σε βιλάρα αξίας 20 σπιτιών που θα μπορούσαν να διατεθούν σε άστεγους και μετά αν θέλεις συζητάμε.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 00:43

Τ' αλάνια μου.

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Κεφτέδες με βλήτα
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 12 Ιουν 2020, 23:32

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεφτέδες με βλήτα » 30 Ιουν 2020, 00:51

Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:35
Κεφτέδες με βλήτα έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:31
Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:30
Η βίλα του Νίκου Ρωμανού θα στέκεται εκεί για να μας υπενθυμίζει ότι δεν είμαστε όλοι ίσοι.
Τελικά είμαστε ή δεν είμαστε; Υπάρχουν τάξεις;
Πρώτα θα μου πεις πώς πρέπει να αντιμετωπίσουμε την περίπτωση του πλούσιου Νίκου Ρωμανού που μένει σε βιλάρα αξίας 20 σπιτιών που θα μπορούσαν να διατεθούν σε άστεγους και μετά αν θέλεις συζητάμε.
Γιατί να μην πεις εσύ πρώτος; Το πρόβλημά σου με το Ρωμάνό είναι ότι ανήκει στην άλλη τάξη; Είσαι σίγουρος; :D

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 01:20

Κεφτέδες με βλήτα έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:51
Γιατί να μην πεις εσύ πρώτος; Το πρόβλημά σου με το Ρωμάνό είναι ότι ανήκει στην άλλη τάξη; Είσαι σίγουρος; :D
Υπάρχουν τάξεις και πρέπει να υπάρχει ελεύθερη οικονομία διότι έχει αποδειχθεί ιστορικά ότι είναι το καλύτερο σύστημα του κόσμου.

Οι φτωχοί εργάτες όλης της γης έχουν όνειρο να μεταναστεύσουν σε μια καπιταλιστική χώρα, κανείς φτωχός εργάτης δεν έχει όνειρο να δουλέψει σε μια κομμουνιστική χώρα. Ακόμα και αυτοί που αυτοπροσδιορίζονται ως κομμουνιστές, όταν γίνονται οικονομικοί μετανάστες πάντα διαλέγουν μια χώρα που κυβερνάται από καπιταλιστές, ποτέ δεν διαλέγουν μια σοσιαλιστική χώρα που κυβερνάται από κομμουνιστές.

Το πρόβλημά μου με τον Ρωμανό και τους άλλους πλούσιους σαν τον Ρωμανό, είναι ότι υποστηρίζουν τ' ανοιχτά σύνορα που βελτιώνουν τη θέση των πλούσιων και δυσχεραίνουν τη θέση των εργατών στον άξονα προσφοράς και ζήτησης εργασίας.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 30 Ιουν 2020, 01:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2020, 22:15
Εκτός αν ανήκουν σε μαύρους. Αυτοί τα απόκτησαν με τον τίμιο ιδρώτα τους. :lol:
Καμια σχέση. Οσοι μαυροι εχουν κανει λεφτα εχουν μετακομίσει σε gated communities κ ακριβά προάστια. Ακομα κ οι μαυροι που εκαναν λεφτα για το ποσο γαμανε κ δέρνουν στο γκετο κ ποσο γαμιουνται οι μπάτσοι, οπως οι nwa. Με το που πηραν το χαρτι εφυγαν απο το Κομπτον και πηγαν στο Ριβερσαιντ να απολαύσουν τα λεφτά τους με την προστασία των μπάτσων κ των σεκιούριτι :)

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 30 Ιουν 2020, 01:44

Βέβαια αν δεν μπορούσε να έχει όποιος να ναι τουφέκια και πιστόλια ίσως και οι αστυνομικοί να μην ήταν τόσο στην τσίτα σε κάθε τυπικό έλεγχο με αποτέλεσμα να πολιορκείται το σπίτι των πιστολέρο.

Κεφτέδες με βλήτα
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 12 Ιουν 2020, 23:32

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεφτέδες με βλήτα » 30 Ιουν 2020, 01:53

Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 01:20
Κεφτέδες με βλήτα έγραψε:
30 Ιουν 2020, 00:51
Γιατί να μην πεις εσύ πρώτος; Το πρόβλημά σου με το Ρωμάνό είναι ότι ανήκει στην άλλη τάξη; Είσαι σίγουρος; :D
Υπάρχουν τάξεις και πρέπει να υπάρχει ελεύθερη οικονομία διότι έχει αποδειχθεί ιστορικά ότι είναι το καλύτερο σύστημα του κόσμου.

Οι φτωχοί εργάτες όλης της γης έχουν όνειρο να μεταναστεύσουν σε μια καπιταλιστική χώρα, κανείς φτωχός εργάτης δεν έχει όνειρο να δουλέψει σε μια κομμουνιστική χώρα. Ακόμα και αυτοί που αυτοπροσδιορίζονται ως κομμουνιστές, όταν γίνονται οικονομικοί μετανάστες πάντα διαλέγουν μια χώρα που κυβερνάται από καπιταλιστές, ποτέ δεν διαλέγουν μια σοσιαλιστική χώρα που κυβερνάται από κομμουνιστές.

Το πρόβλημά μου με τον Ρωμανό και τους άλλους πλούσιους σαν τον Ρωμανό, είναι ότι υποστηρίζουν τ' ανοιχτά σύνορα που βελτιώνουν τη θέση των πλούσιων και δυσχεραίνουν τη θέση των εργατών στον άξονα προσφοράς και ζήτησης εργασίας.
Καλά κάνουν. Πως θα ισχυροποιηθεί η τάξη ώστε να διατηρηθεί ο καπιταλισμός που είναι ταυτόσημος της ελευθερίας και που ιστορικά είναι το καλύτερο σύστημα.

Τι έχει αποδειχθεί όμως που είπες είναι όλα τα λεφτά :D

Με το συμπάθιο για την ειρωνεία, αλλά λες μαλακίες. Πρέπει να υπάρχει ελεύθερη οικονομία μωρέ;
Εγκλωβισμένος κι εσύ όπως οι αριστεροί που κράζεις. Ήξερα γιατί σε ρώτησα να πεις πρώτος.Γιατί ανάλογα με τα πιστεύω σου έχεις να λάβεις ανάλογη απάντηση. Εμένα δεν μου καίγεται καρφί για ένα μαλακισμένο που έκανε μια ληστεία και άλλοι μαλάκες τον υποστηρίζουν.Αλλά για να εξηγούμαι. δεν είναι για τη ληστεία. Στα παπάρια μου η τράπεζα και η κάθε νομιμότητα που θα επικαλεστούν κάποιοι. Απλά δεν θα δικαιώσω μία παρτάκικη βλέψη ενός απαίδευτου κομπλεξικού πιτσιρικά. Εννοείται ότι δεν θα έλεγα κουβέντα για κάποιον κλέφτη ή ληστή που πείναγε και έχει στ' αλήθεια παιδιά που πεινάνε. Είτε Πακιστανός, είτε Πολωνός είτε Έλληνας και χρυσαυγίτης. Με άλλα λόγια και καθαρά ταξικά θα υποστήριζα εσένα σε μία ενδεχόμενη διένεξη σου με το Ρωμανό.

Είδες πόσο διαφορετικά συστήματα σκέψης παίζουν;

Σε καλώ να δεις ξεκάθαρα το συναίσθημα σου και να θυμηθείς από παλιά τι σου πέταγε σκατά στη μούρη καθημερινά. Θα δεις μια μέρα ότι δεν είναι κάποια πολιτική ή ιδεολογία, αλλά ψυχολογία και ηθική. Σε γαμούν οι εξουσίες μια ζωή. Κι εσύ έχεις σταθεί σε ένα σημείο, έχεις ξεδιαλέξει μία εξ αυτών, την πιο εύκολα διαχειρίσιμη κι αντιμετωπίσιμη ενδεχομένως ή την πλέον καταπιεστική για σένα λόγω τύχης και συγκυριών. Την ερειστικότητα των αριστερών εν προκειμένω. Τη βία που έτυχε να συναντήσεις και να πληγείς από την αδικία, τον ψυλομυτισμό, τον αφορεσμό, και την απαξία, το νταβατζιλίκι, Καλά κάνεις λοιπόν και αντιδράς ως οφείλεις στον ψυχισμό σου.
Αλλά διεύρυνε λίγο το μενού σιχαμάρας. Έχει πολύ πράγμα ο μπουφές.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 01:53

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10785
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 30 Ιουν 2020, 01:58

Μου θυμιζει κατι γιαγαδες και παπουδες που σε κυνηγανε με το λαστιχο γιατι πατησες στο χωραφι τους.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 02:04

Κεφτέδες με βλήτα απλώς δεν μου αρέσει να μου πουλάνε τρέλα.

Δεν μου αρέσει να μου πουλάνε τρέλα αντιναζί νεοδημοκράτες που τιμούν τον ιδρυτή του κόμματός τους ο οποίος ήταν φύλακας άγγελος των ναζί εγκληματιών πολέμου. Δεν μου αρέσει να μου πουλάνε ταξική τρέλα κομμουνιστές από τις βιλάρες τους. Δεν μου αρέσει να μου πουλάνε τρέλα κομμουνιστές που όταν γίνονται οικονομικοί μετανάστες ψάχνουν να βρουν ποια είναι η πιο καπιταλιστική χώρα για να πάνε.

Αυτό είναι όλο.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 02:05

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
30 Ιουν 2020, 01:58
Μου θυμιζει κατι γιαγαδες και παπουδες που σε κυνηγανε με το λαστιχο γιατι πατησες στο χωραφι τους.
Μόνο που τ' αλάνια μου δεν κρατάνε λάστιχο. :8)
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10785
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 30 Ιουν 2020, 02:08

Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 02:05
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
30 Ιουν 2020, 01:58
Μου θυμιζει κατι γιαγαδες και παπουδες που σε κυνηγανε με το λαστιχο γιατι πατησες στο χωραφι τους.
Μόνο που τ' αλάνια μου δεν κρατάνε λάστιχο. :8)
Με τετοια αλανια θελετε να παρετε την Πολη? Καλη τυχη.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Συγκλονιστικό βίντεο: Zευγάρι στις ΗΠΑ βγάζει τα όπλα για να προστατεύσει το σπίτι του από εξαγριωμένους διαδηλωτές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 02:10

Κουφάλες δημοσιογράφοι.

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνή Κοινωνικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών