Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18482
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 31 Ιούλ 2020, 22:01

gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 21:58
esu έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 21:54
Εντελώς επιπόλαιος ο μεγάλος περίπατος. Ας το πάρει πίσω τουλάχιστον τώρα, ας μάθει το μάθημά του (έστω κι έτσι), και ας προχωρήσει με μεγαλύτερη σύνεση στις όποιες παρεμβάσεις (που όντως) χρειάζονται.
Δεν παίρνει κάτι πίσω, αυτό είναι το νόημα των πιλοτικών παρεμβάσεων. Να τεθούν υπο παρακολούθηση και να γίνουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις πριν μπουν οι μπουλντόζες και γίνουν οι μόνιμες παρεμβάσεις.
Το εχουμε πει περιπου 500 φορες αλλα δεν το καταλαβαινουν.
Αδυνατουν.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 31 Ιούλ 2020, 22:03

Γαμησε την καθημερινότητα των Αθηναίων έστω πειραματικά; Τι είναι η ζωή εκατομμυρίων ανθρώπων μπροστά στα πειράματα των μαθητευόμενων μάγων;

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1541
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 31 Ιούλ 2020, 22:10

gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 21:58
esu έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 21:54
Εντελώς επιπόλαιος ο μεγάλος περίπατος. Ας το πάρει πίσω τουλάχιστον τώρα, ας μάθει το μάθημά του (έστω κι έτσι), και ας προχωρήσει με μεγαλύτερη σύνεση στις όποιες παρεμβάσεις (που όντως) χρειάζονται.
Δεν παίρνει κάτι πίσω, αυτό είναι το νόημα των πιλοτικών παρεμβάσεων. Να τεθούν υπο παρακολούθηση και να γίνουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις πριν μπουν οι μπουλντόζες και γίνουν οι μόνιμες παρεμβάσεις.
Καλά ας τα πάρει έστω και με αυτήν την πρόφαση πίσω, να χετε κι εσείς οι funs επιχείρημα για τον θιγμένο σας εγωισμό, και είμαστε εντάξει.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 31 Ιούλ 2020, 22:11

Fluffy έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:03
Γαμησε την καθημερινότητα των Αθηναίων έστω πειραματικά; Τι είναι η ζωή εκατομμυρίων ανθρώπων μπροστά στα πειράματα των μαθητευόμενων μάγων;
Ας κάνουμε λίγη υπομονή μέχρι να γίνει πρωθυπουργός, θα χει μαθει.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 31 Ιούλ 2020, 22:15

esu έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:10
gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 21:58
esu έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 21:54
Εντελώς επιπόλαιος ο μεγάλος περίπατος. Ας το πάρει πίσω τουλάχιστον τώρα, ας μάθει το μάθημά του (έστω κι έτσι), και ας προχωρήσει με μεγαλύτερη σύνεση στις όποιες παρεμβάσεις (που όντως) χρειάζονται.
Δεν παίρνει κάτι πίσω, αυτό είναι το νόημα των πιλοτικών παρεμβάσεων. Να τεθούν υπο παρακολούθηση και να γίνουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις πριν μπουν οι μπουλντόζες και γίνουν οι μόνιμες παρεμβάσεις.
Καλά ας τα πάρει έστω και με αυτήν την πρόφαση πίσω, να χετε κι εσείς οι funs επιχείρημα για τον θιγμένο σας εγωισμό, και είμαστε εντάξει.
Όλοι ευχαριστημένοι λοιπόν.
Τον Οκτώβρη μπαίνουν μπουλντόζες.

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1541
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 31 Ιούλ 2020, 22:27

Ναι αν όντως το πάρει πίσω και αρκεστεί σε απαραίτητες και πιο λογικές παρεμβάσεις, όλοι ευχαριστημένοι.

Μπουλτόζες μπορεί να βάλει κι ο επόμενος δήμαρχος, το θέμα είναι ότι τόσο επιπόλαια δεν φτιάχνονται μακρόπνοα έργα.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 31 Ιούλ 2020, 22:34

esu έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:27
Ναι αν όντως το πάρει πίσω και αρκεστεί σε απαραίτητες και πιο λογικές παρεμβάσεις, όλοι ευχαριστημένοι.

Μπουλτόζες μπορεί να βάλει κι ο επόμενος δήμαρχος, το θέμα είναι ότι τόσο επιπόλαια δεν φτιάχνονται μακρόπνοα έργα.
Εγω σιγουρα είμαι ευχαριστημένος καθώς όπως είχα πει κι εδω ένα μήνα πριν gassim @ Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ; η πανεπιστημίου χρειαζόταν τον ποδηλατόδρομο και μια κλειστή λεωφορειολωρίδα.
Και τελικά επιβεβαιώθηκα και απο την συγκοινωνιολογική μελέτη.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 31 Ιούλ 2020, 22:53

gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:34
esu έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:27
Ναι αν όντως το πάρει πίσω και αρκεστεί σε απαραίτητες και πιο λογικές παρεμβάσεις, όλοι ευχαριστημένοι.

Μπουλτόζες μπορεί να βάλει κι ο επόμενος δήμαρχος, το θέμα είναι ότι τόσο επιπόλαια δεν φτιάχνονται μακρόπνοα έργα.
Εγω σιγουρα είμαι ευχαριστημένος καθώς όπως είχα πει κι εδω ένα μήνα πριν gassim @ Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ; η πανεπιστημίου χρειαζόταν τον ποδηλατόδρομο και μια κλειστή λεωφορειολωρίδα.
Και τελικά επιβεβαιώθηκα και απο την συγκοινωνιολογική μελέτη.
Για την λεωφορειολωρίδα μπορούμε να συμφωνήσουμε. Ο ποδηλατόδρομος στην Πανεπιστημίου από που κι ως που δικαιώθηκε; Δεν τον χρησιμοποίησε πρακτικά κανείς.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 31 Ιούλ 2020, 23:04

ST48410 έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:53
gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:34
esu έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:27
Ναι αν όντως το πάρει πίσω και αρκεστεί σε απαραίτητες και πιο λογικές παρεμβάσεις, όλοι ευχαριστημένοι.

Μπουλτόζες μπορεί να βάλει κι ο επόμενος δήμαρχος, το θέμα είναι ότι τόσο επιπόλαια δεν φτιάχνονται μακρόπνοα έργα.
Εγω σιγουρα είμαι ευχαριστημένος καθώς όπως είχα πει κι εδω ένα μήνα πριν gassim @ Ο «Μεγάλος Περίπατος» του Κώστα Μπακογιάννη : ευχή ή κατάρα ; η πανεπιστημίου χρειαζόταν τον ποδηλατόδρομο και μια κλειστή λεωφορειολωρίδα.
Και τελικά επιβεβαιώθηκα και απο την συγκοινωνιολογική μελέτη.
Για την λεωφορειολωρίδα μπορούμε να συμφωνήσουμε. Ο ποδηλατόδρομος στην Πανεπιστημίου από που κι ως που δικαιώθηκε; Δεν τον χρησιμοποίησε πρακτικά κανείς.
Δεν είπα οτι δικαιώθηκε ο ποδηλατόδρομος, εγω δικαιώθηκα που ειχα προβλέψει την τελική μορφή της πανεπιστημίου μετά την πιλοτική φάση (οχι οτι εχει σημασία, το είπα στον χρηστη απο πάνω που με χαρακτήρισε fun του δημάρχου)

Οι ποδηλατόδρομοι γενικά για να χρησιμοποιηθούν και να είναι χρήσιμοι πρέπει να καλύπτουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερο δίκτυο. Ο συγκεκριμένος καλύπτει την ομόνοια με το συνταγμα δηλαδή πολύ μικρή απόσταση. Είναι μια καλή αρχή που χρειάζεται επέκταση. Δεν γίνεται να αποκτήσουν απο την μια μέρα στην άλλη όλοι οι δρόμοι ποδηλατόδρομους, σήμερα έγινε στην πανεπιστημίου και στην ερμου, αύριο θα ενωθούν μεταξύ τους, θα κατεβει της ερμού μέχρι το γκάζι και θα ενωθεί με αυτόν που πάει φάληρο κοκ.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 31 Ιούλ 2020, 23:13

gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 23:04
Οι ποδηλατόδρομοι γενικά για να χρησιμοποιηθούν και να είναι χρήσιμοι πρέπει να καλύπτουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερο δίκτυο. Ο συγκεκριμένος καλύπτει την ομόνοια με το συνταγμα δηλαδή πολύ μικρή απόσταση. Είναι μια καλή αρχή που χρειάζεται επέκταση. Δεν γίνεται να αποκτήσουν απο την μια μέρα στην άλλη όλοι οι δρόμοι ποδηλατόδρομους, σήμερα έγινε στην πανεπιστημίου και στην ερμου, αύριο θα ενωθούν μεταξύ τους, θα κατεβει της ερμού μέχρι το γκάζι και θα ενωθεί με αυτόν που πάει φάληρο κοκ.
Όχι. Είναι μια ανοησία και μισή που στερεί ζωτικό χώρο από τα οχήματα και κάνει μαρτύριο τη ζωή των οδηγών.* Σήμερα 2 φορές στο τσακ απέφυγε το τρακάρισμα ο οδηγός του οχήματος που ήμουν μέσα. Αυτό το ηλίθιο S στο Attica θα στείλει αρκετό κόσμο στους φαναρτζήδες. Εν τω μεταξύ οι ειδικοί που υποτίθεται παρακολουθούν το έργο δεν έχουν ρυθμίσει ακόμα το φανάρι της Βασ. Σοφίας. Τι περιμένουν; Πόσο δύσκολο είναι;

Το ρώτησα και άλλες φορές αλλά απάντηση δεν πήρα και σε ξαναρωτάω γιατί δίνεις την αίσθηση ότι έχεις κάποιες παραπάνω γνώσεις και παρακολουθείς προσεκτικά το έργο.

Υπάρχει κάποια μελέτη που να μετρά την αύξηση των ρύπων στην Πανεπιστημίου εξαιτίας του καθημερινού μποτιλιαρίσματος; Όταν εκεί που ήθελες 2-3 λεπτά κάνεις 6-8 με διαρκείς αλλαγές πρώτης-δευτέρας θα υπάρχει μεγάλη επιβάρυνση.

* Αν με βλέπεις και είμαι οξύς στους χαρακτηρισμούς είναι γιατί έχω μια μικρή ελπίδα πως με συντονισμένο κράξιμο κάτι μπορεί να διορθωθεί ακόμα και τώρα και να γίνει η τελική μορφή περισσότερο λειτουργική. Ο Μπακογιάννης έχει δώσει 3-4 δείγματα αναδίπλωσης, συνεπώς το κράξιμο είναι για καλό σκοπό.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 31 Ιούλ 2020, 23:18

ST48410 έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 23:13
gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 23:04
Οι ποδηλατόδρομοι γενικά για να χρησιμοποιηθούν και να είναι χρήσιμοι πρέπει να καλύπτουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερο δίκτυο. Ο συγκεκριμένος καλύπτει την ομόνοια με το συνταγμα δηλαδή πολύ μικρή απόσταση. Είναι μια καλή αρχή που χρειάζεται επέκταση. Δεν γίνεται να αποκτήσουν απο την μια μέρα στην άλλη όλοι οι δρόμοι ποδηλατόδρομους, σήμερα έγινε στην πανεπιστημίου και στην ερμου, αύριο θα ενωθούν μεταξύ τους, θα κατεβει της ερμού μέχρι το γκάζι και θα ενωθεί με αυτόν που πάει φάληρο κοκ.
Όχι. Είναι μια ανοησία και μισή που στερεί ζωτικό χώρο από τα οχήματα και κάνει μαρτύριο τη ζωή των οδηγών. Σήμερα 2 φορές στο τσακ απέφυγε το τρακάρισμα ο οδηγός του οχήματος που ήμουν μέσα. Αυτό το ηλίθιο S στο Attica θα στείλει αρκετό κόσμο στους φαναρτζήδες. Εν τω μεταξύ οι ειδικοί που υποτίθεται παρακολουθούν το έργο δεν έχουν ρυθμίσει ακόμα το φανάρι της Βασ. Σοφίας. Τι περιμένουν; Πόσο δύσκολο είναι;

Το ρώτησα και άλλες φορές αλλά απάντηση δεν πήρα και σε ξαναρωτάω γιατί δίνεις την αίσθηση ότι έχεις κάποιες παραπάνω γνώσεις και παρακολουθείς προσεκτικά το έργο.

Υπάρχει κάποια μελέτη που να μετρά την αύξηση των ρύπων στην Πανεπιστημίου εξαιτίας του καθημερινού μποτιλιαρίσματος; Όταν εκεί που ήθελες 2-3 λεπτά κάνεις 6-8 με διαρκείς αλλαγές πρώτης-δευτέρας θα υπάρχει μεγάλη επιβάρυνση.
ε καλά το έχουμε ξανασυζητήσει.
Χονδρικά εσυ πιστεύεις οτι τα αυτοκίνητα πρέπει να έχουν τον μέγιστο ζωτικο χώρο κι εγω πιστεύω οτι όσο δίνεις χώρο στα αυτοκίνητα τόσο αυξάνονται και ο ζωτικός χώρος ποτέ δεν είναι αρκετός. Πιστεύω οτι πρέπει να αφαιρείς χώρο απο τα αυτοκίνητα και να τον δίνεις στα ΜΜΜ, γι αυτό και έλεγα οτι πρέπει να γίνει ξεχωριστή κλειστή λεωφορειολωρίδα. Αυτό το πιστεύω οχι επειδή είμαι έξυπνος ή επειδή το σκέφτηκα μόνος μου, αλλά επειδή εφαρμόστηκε σε πολλές ευρωπαικές πολεις και έπιασε.
Δεν πειράζει που διαφωνούμε, άλλωστε δεν θα μας ρωτήσει και κανενας για το τι θα γίνει.

Για την μελέτη που λες, δεν ξέρω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 31 Ιούλ 2020, 23:28

ST48410 έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 23:13

* Αν με βλέπεις και είμαι οξύς στους χαρακτηρισμούς είναι γιατί έχω μια μικρή ελπίδα πως με συντονισμένο κράξιμο κάτι μπορεί να διορθωθεί ακόμα και τώρα και να γίνει η τελική μορφή περισσότερο λειτουργική. Ο Μπακογιάννης έχει δώσει 3-4 δείγματα αναδίπλωσης, συνεπώς το κράξιμο είναι για καλό σκοπό.
Εχεις σκεφτεί οτι το συντονισμένο κράξιμο φουσκώνει και τα μυαλά αυτών που βανδαλίζουν;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 31 Ιούλ 2020, 23:28

Μπορώ να φανταστώ ως καλό ένα αντικίνητρο τύπου διοδίων που θα μειώσει την είσοδο των οχημάτων στο κέντρο. Δεν σου λέων ότι η πρότασή μου είναι αυτή αλλά θέλω να σου δείξω τη διαφορά. Με διόδια λοιπόν σκέφτεσαι το έξτρα κόστος και αποφεύγεις ένα δρόμο αν μπορείς να τον αποφύγεις. Αλλά η οδηγική εμπειρία παραμένει η ίδια. Με το τεχνητό μποτιλιάρισμα έχεις ένα οδηγό με τα νεύρα τεντωμένα μετά από μία απλή διέλευση. Δεν καταλαβαίνω τι χρωστάει κάποιος να υφίσταται κάτι τέτοιο. Δεν μπορεί να πεισθώ ότι είναι θετικό. Δηλαδή ποιος θα πάρει την ευθύνη για την επιδείνωση της υγείας κάποιου με υψηλή πίεση ή για τροχαίο που θα προκαλέσει κάποιος επειδή λόγω εκνευρισμού χάνει τη συγκέντρωσή του;

Αν κάποιος θέλει να μειώσει τα οχήματα στο κέντρο ας βρει λιγότερο μαζοχιστικές μεθόδους. Κάτι θα έχει δοκιμαστεί κάπου στον κόσμο. Δεν είμαι της δουλειάς για να ξέρω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 31 Ιούλ 2020, 23:31

gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 23:28
ST48410 έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 23:13

* Αν με βλέπεις και είμαι οξύς στους χαρακτηρισμούς είναι γιατί έχω μια μικρή ελπίδα πως με συντονισμένο κράξιμο κάτι μπορεί να διορθωθεί ακόμα και τώρα και να γίνει η τελική μορφή περισσότερο λειτουργική. Ο Μπακογιάννης έχει δώσει 3-4 δείγματα αναδίπλωσης, συνεπώς το κράξιμο είναι για καλό σκοπό.
Εχεις σκεφτεί οτι το συντονισμένο κράξιμο φουσκώνει και τα μυαλά αυτών που βανδαλίζουν;
Όχι, διότι είμαι κάθετα αντίθετος με τέτοιες ενέργειες. Ευελπιστώ αυτοί που έχουν άκρες και κομματική γνωριμίες να μεταφέρουν εκεί που πρέπει τη δυσφορία και να ενσκήψει κάποιος με μεγαλύτερη προσοχή σε παραμέτρους του έργου που πιθανόν δεν έχουν εξεταστεί.

Συμφωνώ με Daje ότι έχει κάνει τεράστια ζημιά με 3-4 ενέργειες του ο Μπακογιάννης στον πολιτικό χώρο που τον στηρίζει.

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1541
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Κάνει μπ@υρδελο όλο τ κέντρο,ασφυκτιούν οι οδηγοί,επικρατεί κομφούζιο,τ γεμίζει μ κακόγουστiες αλλα ελυσε τ κυκλοφορ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 01 Αύγ 2020, 00:13

gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 22:34
Και τελικά επιβεβαιώθηκα και απο την συγκοινωνιολογική μελέτη.
Έχει δημοσιευθεί κάπου αυτή η μελέτη;
gassim έγραψε:
31 Ιούλ 2020, 23:18
άλλωστε δεν θα μας ρωτήσει και κανενας για το τι θα γίνει.
Κακώς. Πρώτα τους κατοίκους μιας περιοχής ρωτάς πως θέλουν ή μπορεί να βελτιωθεί η καθημερινότητά τους. Και είναι θέμα δημοκρατίας η σύζητηση/διαβούλευση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών