Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37777
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Αύγ 2020, 23:39

Χαοτικός έγραψε:
04 Μαρ 2019, 00:17
the comet the course the tail έγραψε:
03 Μαρ 2019, 23:54
με τον Χριστό έχω κάποια κοινά, παρόμοια βιώματα. ταυτίζομαι λίγο.
Κι εγώ. Αγαπούσα κι εγώ μια πουτάνα κάποτε και ήθελα να την τραβήξω από τον τρόπο ζωής που κάνει.
Δεν έπινε αρκετά;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Maejima

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maejima » 12 Αύγ 2020, 08:05

tanipteros έγραψε:
11 Αύγ 2020, 23:23
Αυτά που υποστηρίζω είναι ορισμένες θέσεις Βουδδισμού και Ινδουισμού και πολύ από αρχαία Ελλάδα. Καμία σχέση με Σατανισμό δηλαδή...
Ναί, μας έπεισες, οι Βουδιστές/Ινδουϊστές δεν ασχολούνται με το τί είπε ο Χριστός πάνω στο Σταυρό, έχουν άλλες σκοτούρες. Αυτού του είδους τις χαζομαρίτσες με τους παγανισμούς, τους θεούς κρόνους και τη δήθεν αποδόμηση του Χριστιανισμού τις γράφουν οι βλάκες εωσφορικοί της μπλαβάτσκυ, οι οποίοι, επίσης, είναι δήθεν οπαδοί του Ινδουϊσμού.

Άστα, ψηλέ, σταμάτα να αυτογελιοποιήσαι.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8560
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 12 Αύγ 2020, 13:18

Maejima έγραψε:
12 Αύγ 2020, 08:05
tanipteros έγραψε:
11 Αύγ 2020, 23:23
Αυτά που υποστηρίζω είναι ορισμένες θέσεις Βουδδισμού και Ινδουισμού και πολύ από αρχαία Ελλάδα. Καμία σχέση με Σατανισμό δηλαδή...
Ναί, μας έπεισες, οι Βουδιστές/Ινδουϊστές δεν ασχολούνται με το τί είπε ο Χριστός πάνω στο Σταυρό, έχουν άλλες σκοτούρες. Αυτού του είδους τις χαζομαρίτσες με τους παγανισμούς, τους θεούς κρόνους και τη δήθεν αποδόμηση του Χριστιανισμού τις γράφουν οι βλάκες εωσφορικοί της μπλαβάτσκυ, οι οποίοι, επίσης, είναι δήθεν οπαδοί του Ινδουϊσμού.

Άστα, ψηλέ, σταμάτα να αυτογελιοποιήσαι.
Ωραία τώρα εκτός από την Μπλαβάτσκυ τα γράφουν και Έλληνες...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69706
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Αύγ 2020, 13:33

tanipteros έγραψε:
11 Αύγ 2020, 23:23
Αυτά που υποστηρίζω είναι ορισμένες θέσεις Βουδδισμού και Ινδουισμού και πολύ από αρχαία Ελλάδα. Καμία σχέση με Σατανισμό δηλαδή...
Τα αποσπασματικά λίγο από δω, λίγο από κει και λίγο από παραπέρα, δεν είναι άποψη, είναι σαλάτα με ό,τι υπάρχει στο ψυγείο. :lol:

Και ο Εωσφόρος (ο φέρων την Αυγή) αναφέρεται στην Ιλιάδα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29673
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Αύγ 2020, 13:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2020, 13:33
tanipteros έγραψε:
11 Αύγ 2020, 23:23
Αυτά που υποστηρίζω είναι ορισμένες θέσεις Βουδδισμού και Ινδουισμού και πολύ από αρχαία Ελλάδα. Καμία σχέση με Σατανισμό δηλαδή...
Τα αποσπασματικά λίγο από δω, λίγο από κει και λίγο από παραπέρα, δεν είναι άποψη, είναι σαλάτα με ό,τι υπάρχει στο ψυγείο. :lol:

Και ο Εωσφόρος (ο φέρων την Αυγή) αναφέρεται στην Ιλιάδα.
Σοβαρά; Πού στην Ιλιάδα; Ειλικρινής απορία.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 12 Αύγ 2020, 13:43

http://www.greek-language.gr/digitalRes ... 8&page=207
Ἦμος δ᾽ ἑωσφόρος εἶσι φόως ἐρέων ἐπὶ γαῖαν,
ὅν τε μέτα κροκόπεπλος ὑπεὶρ ἅλα κίδναται ἠώς,
τῆμος πυρκαϊὴ ἐμαραίνετο, παύσατο δὲ φλόξ.
Βασικά είναι καλός τύπος απλά έγινε μια παρεξήγηση με τους χριστιανούς.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69706
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Αύγ 2020, 13:49

1451 έγραψε:
12 Αύγ 2020, 13:43
http://www.greek-language.gr/digitalRes ... 8&page=207
Ἦμος δ᾽ ἑωσφόρος εἶσι φόως ἐρέων ἐπὶ γαῖαν,
ὅν τε μέτα κροκόπεπλος ὑπεὶρ ἅλα κίδναται ἠώς,
τῆμος πυρκαϊὴ ἐμαραίνετο, παύσατο δὲ φλόξ.
Βασικά είναι καλός τύπος απλά έγινε μια παρεξήγηση με τους χριστιανούς.
Βασικά είναι ένας Εκπεπτωκός (πρώην καλός) Άγγελος, που καταποντίστηκε όπως ακριβώς και οι Τιτάνες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14675
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 12 Αύγ 2020, 13:55

tanipteros έγραψε:
11 Αύγ 2020, 23:23

προσωπικά δεν υποστηρίζω την λατρεία των μυθολογικών τεράτων όπως κάνει ο σύγχρονος Σατανισμός.

Αυτά που υποστηρίζω είναι ορισμένες θέσεις Βουδδισμού και Ινδουισμού και πολύ από αρχαία Ελλάδα. Καμία σχέση με Σατανισμό δηλαδή...
Αν αρνείσαι την θεανδρική υπόσταση του Ιησού είσαι στον προθάλαμο του σατανισμού όσο ειλικρινείς προθέσεις και να έχεις. Αν ψάχνεις δικαιολογίες και εξηγήσεις γραφών με σκοπό να αποδείξεις ότι ήταν μόνο άνθρωπος το ίδιο

Όσα έγραψες γιά την εβραική θρησκεία ήταν ενδιαφέροντα, σχεδόν συμφωνώ. Ως μαγιά της ..

Αγνοοώ την θεογονία του Ινδουισμού. Αλλά όσο έγκυρους αρχαίους και να διαβάσω όταν λένε γιά θεοποίηση ανθρώπων που ευεργέτησαν μου φαίνεται σαν εξυπνάδες άθεων υλιστών. Μακάρι να υπήρχε κάποιος άγιος που να μπορούσε, να ήθελε να ασχοληθεί και να μας φωτίσει. Δυστυχώς προτίμησαν με ταπεινότητα να καθαρίσουν την ψυχή τους
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8560
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 12 Αύγ 2020, 14:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2020, 13:49
1451 έγραψε:
12 Αύγ 2020, 13:43
http://www.greek-language.gr/digitalRes ... 8&page=207
Ἦμος δ᾽ ἑωσφόρος εἶσι φόως ἐρέων ἐπὶ γαῖαν,
ὅν τε μέτα κροκόπεπλος ὑπεὶρ ἅλα κίδναται ἠώς,
τῆμος πυρκαϊὴ ἐμαραίνετο, παύσατο δὲ φλόξ.
Βασικά είναι καλός τύπος απλά έγινε μια παρεξήγηση με τους χριστιανούς.
Βασικά είναι ένας Εκπεπτωκός (πρώην καλός) Άγγελος, που καταποντίστηκε όπως ακριβώς και οι Τιτάνες.
Εγώ ξέρω ότι ο Αυγερινός που είναι ο Εωσφόρος βγαίνει ακόμη κάθε πρωί...
Η όλη παρεξήγηση σχετικά με την πτώση έχει ως εξής:
Οι Εβραίοι βλέπωντας όλα τα άστρα να κρύβονται με το πρώτο φως του ήλιου θεώρησαν ότι αυτή είναι η φυσική τάξη.
Ένα άστρο όμως ο Αυγερινός (Εωσφόρος) επέμενε να λάμπει με τις ακτίνες του ήλιου...ΩΩΩ τι είναι αυτό?!!! Ένα άστρο επαναστάτης που φέγει ακόμη και την ημέρα...σκέφτηκαν και έτσι άρχησαν να λασπώνουν τον Εωσφόρο ως επαναστάτη της φυσικής τάξης + ότι ήταν Θεός των αντιπάλων λαών έτσι δαιμονοποιήθηκε, λασπώθηκε και κακοποιήθηκε ο Θεός Εωσφόρος....

Από την άλλη οι Έλληνες και οι υπόλοιποι πολυθειστές λαοί που τον τιμούσαν το κάναν διότι με το φως του προανάγγελε την αρχή της ημέρας και την βασιλεία ενός άλλου Θεού του Ήλιου...

Συγκρίνεται θεολογίες και διαλέχτε τι σας ταιριάζει...Εωσφόρος ο επαναστάτης της φύσης αλλά Εβραϊκά ή ο Προμυνητής - προάγγελος του φωτός...

Έτσι έχουν τα πράγματα.
Ο δε Σατανάς θρησκευτικά είναι ο Χθόνιος Ζευς ο Άδης που διατάζει τα τέρατα να βασανίζουν με τις Ερυνίες τους υβριστές... Αλλά αυτό δεν άρεζε στους Χριστιανούς. Και είπαν να τον λασπώσουν και Αυτόν και έτσι σε κάθε βάφτιση αποτάσσουν τον Χθόνιο Ζευ και μακαρίζουν την ανάσταση....τόσο μυαλό έχουν...

Δυστυχώς αυτά είναι τα χάλια μας σαν νεότερη Ελλάδα με θρησκεία τον Χριστιανισμό που είναι μια πολεμική θρησκεία έναντι όλων των άλλων θρησκείών.

Στον Βουδδισμό οι πολεμοχαρείς Αντίθεοι κατατάσονται στα Ασούρας που πολεμάν ζηλόφθονοι τους Θεούς τα Ντέβας... αυτή είναι η πικρή αλήθεια...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69706
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Αύγ 2020, 14:35

tanipteros έγραψε:
12 Αύγ 2020, 14:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2020, 13:49
1451 έγραψε:
12 Αύγ 2020, 13:43
http://www.greek-language.gr/digitalRes ... 8&page=207



Βασικά είναι καλός τύπος απλά έγινε μια παρεξήγηση με τους χριστιανούς.
Βασικά είναι ένας Εκπεπτωκός (πρώην καλός) Άγγελος, που καταποντίστηκε όπως ακριβώς και οι Τιτάνες.
Εγώ ξέρω ότι ο Αυγερινός που είναι ο Εωσφόρος βγαίνει ακόμη κάθε πρωί...
Η όλη παρεξήγηση σχετικά με την πτώση έχει ως εξής:
Οι Εβραίοι βλέπωντας όλα τα άστρα να κρύβονται με το πρώτο φως του ήλιου θεώρησαν ότι αυτή είναι η φυσική τάξη.
Ένα άστρο όμως ο Αυγερινός (Εωσφόρος) επέμενε να λάμπει με τις ακτίνες του ήλιου...ΩΩΩ τι είναι αυτό?!!! Ένα άστρο επαναστάτης που φέγει ακόμη και την ημέρα...σκέφτηκαν και έτσι άρχησαν να λασπώνουν τον Εωσφόρο ως επαναστάτη της φυσικής τάξης + ότι ήταν Θεός των αντιπάλων λαών έτσι δαιμονοποιήθηκε, λασπώθηκε και κακοποιήθηκε ο Θεός Εωσφόρος....

Από την άλλη οι Έλληνες και οι υπόλοιποι πολυθειστές λαοί που τον τιμούσαν το κάναν διότι με το φως του προανάγγελε την αρχή της ημέρας και την βασιλεία ενός άλλου Θεού του Ήλιου...

Συγκρίνεται θεολογίες και διαλέχτε τι σας ταιριάζει...Εωσφόρος ο επαναστάτης της φύσης αλλά Εβραϊκά ή ο Προμυνητής - προάγγελος του φωτός...

Έτσι έχουν τα πράγματα.
Ο δε Σατανάς θρησκευτικά είναι ο Χθόνιος Ζευς ο Άδης που διατάζει τα τέρατα να βασανίζουν με τις Ερυνίες τους υβριστές... Αλλά αυτό δεν άρεζε στους Χριστιανούς. Και είπαν να τον λασπώσουν και Αυτόν και έτσι σε κάθε βάφτιση αποτάσσουν τον Χθόνιο Ζευ και μακαρίζουν την ανάσταση....τόσο μυαλό έχουν...

Δυστυχώς αυτά είναι τα χάλια μας σαν νεότερη Ελλάδα με θρησκεία τον Χριστιανισμό που είναι μια πολεμική θρησκεία έναντι όλων των άλλων θρησκείών.

Στον Βουδδισμό οι πολεμοχαρείς Αντίθεοι κατατάσονται στα Ασούρας που πολεμάν ζηλόφθονοι τους Θεούς τα Ντέβας... αυτή είναι η πικρή αλήθεια...
Πες και για τον Ινδουϊσμό που επίσης γουστάρεις και θα σου απαντήσω. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8560
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 12 Αύγ 2020, 14:42

Η Ινδία έχει και τα πολύ καλά της και τα αίσχη όπως κτηνοβασίες, νεκροφιλίες κτλ... όποιος έχει μυαλό τα ξεχωρίζει...

και όσο για την "σαλάτα" που λες φίλτατη Γαλή εγώ θέλησα να κανω ότι έκανε ο Πυθαγόρας στην εποχή του...που ταξίδεψε σε όλη την Μέση Ανατολή και μυήθηκε σε όλα τα μυστήρια των βαρβάρων και πήγε στον Κρότωνα της Ιταλίας και ίδρυσε δικιά του φιλοσοφική σχολή...

έτσι και γω στην εποχή μας μελέτησα πολύ αρχαία Ελλάδα, Βουδδισμό και Ινδουισμό και απέκτησα ανοιχτό μυαλό να ξέρω τι μου γίνεται, έκανα και τα ταξίδια μου όπου με έπερνε και είδα και έμαθα και από τους Άθεους Ευεμεριστές της αρχαίας Ελλάδας.

βέβαια σκοπός μου δεν είναι να φτιάξω σχολή σαν τον Πυθαγόρα αλλά να συζητάω καλή ώρα εδώ για τα θέματα αυτά μπας και κάποιος δει μια αχτίδα φωτός και ενδιαφερθεί πραγματικά...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Maejima

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maejima » 12 Αύγ 2020, 14:43

Χά χα,

δεν σας το είπα;

Πίσω από κάθε παπαρίτσα που ακούτε και βλέπετε με γκόμενες, γιόγκα, κουνταλίνι,ταντρικό σέξ, και δε συμμαζεύεται, κρύβεται ένα στράκι σατανιστής που ντρέπεται να το πεί.

Βγές και πές το, ρε, αντρίκια, ναί είμαι σατανιστής, όλο από εδώ και από εκεί μας το γυροφέρνεις, και μόλις σε ζορίσουμε λίγο, τσούπ, νάτο το αστέρι του Αυγερινού, ο παρεξηγημένος έκπτωτος, η πλάνη του Χριστιανισμού, κλπ, κλπ, όλη η κασέτα playback.

Έλα, μή ντρέπεσαι, δεν θα μας κατηχήσεις για το δικαίωμα της ανεξιθρησκείας και την εκκλησία του σατανά, ακόμη;

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8560
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 12 Αύγ 2020, 14:46

Maejima έγραψε:
12 Αύγ 2020, 14:43
Χά χα,

δεν σας το είπα;

Πίσω από κάθε παπαρίτσα που ακούτε και βλέπετε με γκόμενες, γιόγκα, κουνταλίνι,ταντρικό σέξ, και δε συμμαζεύεται, κρύβεται ένα στράκι σατανιστής που ντρέπεται να το πεί.

Βγές και πές το, ρε, αντρίκια, ναί είμαι σατανιστής, όλο από εδώ και από εκεί μας το γυροφέρνεις, και μόλις σε ζορίσουμε λίγο, τσούπ, νάτο το αστέρι του Αυγερινού, ο παρεξηγημένος έκπτωτος, η πλάνη του Χριστιανισμού, κλπ, κλπ, όλη η κασέτα playback.

Έλα, μή ντρέπεσαι, δεν θα μας κατηχήσεις για το δικαίωμα της ανεξιθρησκείας και την εκκλησία του σατανά, ακόμη;
δεν σε παρεξηγώ...τόσο μπορείς να καταλάβεις με αυτό που σου κάναν στο μυαλό σου....
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69706
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Αύγ 2020, 14:50

tanipteros έγραψε:
12 Αύγ 2020, 14:42
Η Ινδία έχει και τα πολύ καλά της και τα αίσχη όπως κτηνοβασίες, νεκροφιλίες κτλ... όποιος έχει μυαλό τα ξεχωρίζει...

και όσο για την "σαλάτα" που λες φίλτατη Γαλή εγώ θέλησα να κανω ότι έκανε ο Πυθαγόρας στην εποχή του...που ταξίδεψε σε όλη την Μέση Ανατολή και μυήθηκε σε όλα τα μυστήρια των βαρβάρων και πήγε στον Κρότωνα της Ιταλίας και ίδρυσε δικιά του φιλοσοφική σχολή...

έτσι και γω στην εποχή μας μελέτησα πολύ αρχαία Ελλάδα, Βουδδισμό και Ινδουισμό και απέκτησα ανοιχτό μυαλό να ξέρω τι μου γίνεται, έκανα και τα ταξίδια μου όπου με έπερνε και είδα και έμαθα και από τους Άθεους Ευεμεριστές της αρχαίας Ελλάδας.

βέβαια σκοπός μου δεν είναι να φτιάξω σχολή σαν τον Πυθαγόρα αλλά να συζητάω καλή ώρα εδώ για τα θέματα αυτά μπας και κάποιος δει μια αχτίδα φωτός και ενδιαφερθεί πραγματικά...
Επειδή αποκλείεται να φτιάξεις σχολή σαν τον Πυθαγόρα, προτείνω να απαντήσεις σ' αυτό που σε ρώτησα και ν' αφήσεις τα "καλά" και τα "κακά" γιατί αυτά ισχύουν για όλες τις θρησκείες.

Γιατί όταν γράφεις τέτοια φληναφήματα πρέπει να μπορείς και να τα υποστηρίξεις.
Δυστυχώς αυτά είναι τα χάλια μας σαν νεότερη Ελλάδα με θρησκεία τον Χριστιανισμό που είναι μια πολεμική θρησκεία έναντι όλων των άλλων θρησκείών.
Από εμμονικούς διδάσκαλους, που αλλού πατάνε κι αλλού βρίσκονται, άλλο τίποτα. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8560
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Ήλε Ήλε γιατί με εγκαταλήπεις ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 12 Αύγ 2020, 14:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2020, 14:50
Γιατί όταν γράφεις τέτοια φληναφήματα πρέπει να μπορείς και να τα υποστηρίξεις.
Δυστυχώς αυτά είναι τα χάλια μας σαν νεότερη Ελλάδα με θρησκεία τον Χριστιανισμό που είναι μια πολεμική θρησκεία έναντι όλων των άλλων θρησκείών.
Δεν έχεις φαίνεται εμπειρία από συζήτηση με καλόγερο και το τι πιστεύουν...πχ όταν πας να συζητήσεις και σου λένε "υπάρχει ο Χριστός και ο Διάβολος, εσύ με ποιον είσαι?"

Όταν οι ίδιοι οι Αγιορείτες λένε ότι οι Εθνικοί θεοί των άλλων λαών είναι Δαίμονες και πλάνη...τι να μιλήσεις με τέτοιες παροπίδες που φοράνε...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών