Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12495
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 22 Αύγ 2020, 11:11

το κανουμε και αφηνουμε την φυσικη επιλογη να κανει την δουλεια της
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8377
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 22 Αύγ 2020, 11:54

Το ντοκιμαντέρ είναι μουφα γιατί δεν είναι ένας ο κορονοιος. Κορονοιοι είναι όλοι οι ιοι που έχουνε κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά (την κορόνα). Στο ντοκιμαντέρ αναφέρονται σε πατέντα κορονοιου, η οποία έγινε πολύ πριν βγει ο ιός σαρς..ο ιός που κυκλοφορεί τώρα είναι ο σαρς 2, μετεξέλιξη του σαρς.

Όσον αφορά το τσιπ που θα μπορούσε να έχει το εμβόλιο...είναι παντελώς άχρηστο, διότι

α) για να λειτουργήσει, χρειάζεται πολύ κοντινή επαφή με συσκευή. Εάν πάει στο αίμα, δεν πρόκειται να το βρει καμμία συσκευή, αφού θα είναι σε τυχαίο σημείο του σώματος.

β) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το τσιπ αυτό για κανέναν έλεγχο των ανθρώπων. Πέραν της δυσκολίας ανεύρεσης του τσιπ στο σώμα, για να χρησιμοποιηθεί θα πρέπει οι άνθρωποι να πάνε σε ειδικά μέρη όπου θα υπάρχει το μηχάνημα ελέγχου ή να προσεγγιστούν από άλλους ανθρώπους που θα έχουν το ειδικό μηχάνημα. Είμαστε 7μισι δις άνθρωποι. Για να γίνει η ανίχνευση τόσων ανθρώπων, θα πρέπει να περάσουν πολλά πολλά χρόνια, δεκαετίες.

γ) το τσιπ αυτό αφαιρείται τόσο εύκολα όσο μπαίνει στο αίμα. Απλα το εντοπίζεις και τραβάς το αίμα. Ακόμα και με αιμοκάθαρση.

δ) ενδεχομένως εάν είναι στο αίμα, να αποβληθεί άμεσα από τον οργανισμό μετά την εισαγωγή του. Δεν μιλάμε για υποδόριο τσιπ.

ε) ενδεχομένως πάλι, το ανοσοποιητικό να το διαλύσει σε τέτοιο βαθμό που θα είναι άχρηστο.

Για τους παραπάνω λόγους, είναι εξαιρετικά απίθανο το εμβόλιο να έχει τσιπ μέσα του.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Αύγ 2020, 12:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Αύγ 2020, 09:35
hellegennes έγραψε:
22 Αύγ 2020, 01:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Αύγ 2020, 00:12


Όχι.

Είναι υποχρεωτικό και δεν το ξέρω; :lol:
Όχι, προσπαθώ να ακολουθήσω την λογική σου. Αφού δεν θέλεις να το κάνεις, μάλλον δεν πιστεύεις στην επικινδυνότητα της γρίπης και ίσως να πρέπει να υπογράψεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν πιστεύεις στην επικινδυνότητα της γρίπης και ότι αρνείσαι εκτός από το εμβόλιο και οποιαδήποτε άλλη σχετική θεραπεία.
Αν προσπαθούσες να ακολουθήσεις τη λογική μου δεν θα έκοβες αυτό:
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Αύγ 2020, 00:12
Αποκλείεται το εμβόλιο (αν και όταν εγκριθεί) να είναι υποχρεωτικό.
Oπότε, άσε τις εξυπνάδες.

Το 99% των ψεκασμένων πριν μάθουν ότι ο Γκέιτς θέλει να μας τσιπώσει δεν είχαν διαβάσει ούτε το spc της ασπιρίνης και γίνανε όλοι ντόκτορες από τα πολλά σκοιλς ελικικιουκουρίκου.
Με μένα μιλάς, μην μου λες τι κάνουν οι άλλοι και μην προσπαθείς να διαφύγεις με γενικότητες και αντιπερισπασμούς. Η παραίνεσή σου -σχεδόν διαταγή- προς το μποτ ήταν να υπογράψει ότι αρνείται οποιαδήποτε θεραπεία αφού αρνείται το εμβόλιο. Οπότε περιμένω ακόμη την απάντησή σου σχετικά με το πώς σού ήρθε ξαφνικά αυτό, απ' την στιγμή που δεν κάνεις το εμβόλιο της γρίπης.

Μπορείς απλά να απαντήσεις «λάθος μου, το παίρνω πίσω».
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


independent_44
Δημοσιεύσεις: 2501
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 00:25
Phorum.gr user: independent_44

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent_44 » 22 Αύγ 2020, 13:56

Green Dragon έγραψε:
22 Αύγ 2020, 08:03
independent_44 έγραψε:
22 Αύγ 2020, 00:18
Αν είναι όλα κι όλα 1000 άτομα οι αρνητές δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.
Αν όμως είναι 1,000,000 τότε οι άλλοι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα...
Λάθος. Μπορούμε να κάνουμε το εμβόλιο και μετά θα μπορούν να αρρωστήσουν μόνο οι αρνητές.
Ναι, εννοώ ότι δεν μπορούν να κάνουν εμβόλιο σε 1.000.000 άτομα με το ζόρι

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 22 Αύγ 2020, 15:30

Maejima έγραψε:
22 Αύγ 2020, 08:49
Αχέμ, τη προσοχή σας, παρακαλώ.

Ερώτηση προς νομικούς του phorum: Η κυβέρνηση έχει ήδη νομοθετήσει τον υποχρεωτικό μας εμβολιασμό ενάντια στον Κορωνοϊό;

Ρώτησα και στο άλλο θρέντ που έκανα, αλλά δεν πήρα απάντηση, μάλλον επικρατεί διχογνωμία και σύγχηση για το ποιόν της ΠΝΠ.
Maejima έγραψε:
20 Αύγ 2020, 08:06

Ο εν λόγω νόμος:

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofor ... 020-praxis

Άρθρο 1 - Νόμος 4682/2020 - Κύρωση της από 25.2.2020 Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου «Κατεπείγοντα μέτρα αποφυγής και περιορισμού της διάδοσης κορωνοϊού»

Το εν λόγω εδάφιο:

στην επιβολή κλινικών και εργαστηριακών ιατρικών ελέγχων, καθώς και μέτρων προληπτικής υγειονομικής παρακολούθησης, εμβολιασμού, φαρμακευτικής αγωγής και προληπτικής νοσηλείας προσώπων που προέρχονται από περιοχές όπου έχει παρατηρηθεί μεγάλη διάδοση της νόσου,
Φίλε μου δες την απάντηση μου παραπίσω. Σε είδα κάποια στιγμή οτι είχες ανοίξει και εσύ νήμα με το θέμα αλλά το έχασα. Ανοίχτηκαν πολλά με αυτό το θέμα.

Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18187
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 22 Αύγ 2020, 15:31

axilmar έγραψε:
22 Αύγ 2020, 11:54
Το ντοκιμαντέρ είναι μουφα γιατί δεν είναι ένας ο κορονοιος. Κορονοιοι είναι όλοι οι ιοι που έχουνε κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά (την κορόνα). Στο ντοκιμαντέρ αναφέρονται σε πατέντα κορονοιου, η οποία έγινε πολύ πριν βγει ο ιός σαρς..ο ιός που κυκλοφορεί τώρα είναι ο σαρς 2, μετεξέλιξη του σαρς.

Όσον αφορά το τσιπ που θα μπορούσε να έχει το εμβόλιο...είναι παντελώς άχρηστο, διότι

α) για να λειτουργήσει, χρειάζεται πολύ κοντινή επαφή με συσκευή. Εάν πάει στο αίμα, δεν πρόκειται να το βρει καμμία συσκευή, αφού θα είναι σε τυχαίο σημείο του σώματος.

β) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το τσιπ αυτό για κανέναν έλεγχο των ανθρώπων. Πέραν της δυσκολίας ανεύρεσης του τσιπ στο σώμα, για να χρησιμοποιηθεί θα πρέπει οι άνθρωποι να πάνε σε ειδικά μέρη όπου θα υπάρχει το μηχάνημα ελέγχου ή να προσεγγιστούν από άλλους ανθρώπους που θα έχουν το ειδικό μηχάνημα. Είμαστε 7μισι δις άνθρωποι. Για να γίνει η ανίχνευση τόσων ανθρώπων, θα πρέπει να περάσουν πολλά πολλά χρόνια, δεκαετίες.

γ) το τσιπ αυτό αφαιρείται τόσο εύκολα όσο μπαίνει στο αίμα. Απλα το εντοπίζεις και τραβάς το αίμα. Ακόμα και με αιμοκάθαρση.

δ) ενδεχομένως εάν είναι στο αίμα, να αποβληθεί άμεσα από τον οργανισμό μετά την εισαγωγή του. Δεν μιλάμε για υποδόριο τσιπ.

ε) ενδεχομένως πάλι, το ανοσοποιητικό να το διαλύσει σε τέτοιο βαθμό που θα είναι άχρηστο.

Για τους παραπάνω λόγους, είναι εξαιρετικά απίθανο το εμβόλιο να έχει τσιπ μέσα του.
τι ηλιθιοτητες ειναι αυτες ρε? απαξιω να απαντησω. ολα απ το μυαλο σου, ολα λαθος. κατρακυλησες 150 θεσεις στα τσαρτς.


Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 22 Αύγ 2020, 16:34

Ασέβαστος έγραψε:
22 Αύγ 2020, 08:25
Στύγιος έγραψε:
22 Αύγ 2020, 00:53

Oι χριστιανοί αρνούμαστε και φεύγουμε στις ερημιές και τα βουνά.
μετα απο μια βδομαδα διαβιωσης στη φυση, οσοι εχετε μεινει ζωντανοι θα γυρισετε και θα παρακαλατε γονατιστοι να σας βαλουν ολοκληρο μαδερμποαρντ, οχι απλως τσιπακι.
Έχει πλάκα (αν και είναι τραγικό) που όλοι φαντάζονται ότι θα πάρουμε τα βουνά και θα τρώμε και θα πίνουμε.
Φαντάζονται ότι η τροφή είναι σε αφθονία παντού και τα νερά τρέχουν γάργαρα ολούθε!
2020 έχουμε και αυτά τα πράγματα δεν ήταν εφικτά ούτε το σκέτο 20.
Οι νομάδες δεν έμαθαν να καλλιεργούν και να στεριώνουν σ`ένα τόπο γιατί βαριόντουσαν το πηγαιν`έλα,είχαν σοβαρότερο λόγο.Και μάλιστα όταν ο πληθυσμός της Γης ήταν ίσα με μιά γειτονιά της Αθήνας,φαντάσου τώρα.
Στο θέμα μας τώρα,έχω αρχίσει να ψάχνω άκρες για πλαστή ταυτότητα ώστε να κάνω το εμβόλιο δυό φορές.Μία σε κάθε χέρι.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18187
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 22 Αύγ 2020, 16:36

waldorf έγραψε:
22 Αύγ 2020, 16:34
Ασέβαστος έγραψε:
22 Αύγ 2020, 08:25
Στύγιος έγραψε:
22 Αύγ 2020, 00:53

Oι χριστιανοί αρνούμαστε και φεύγουμε στις ερημιές και τα βουνά.
μετα απο μια βδομαδα διαβιωσης στη φυση, οσοι εχετε μεινει ζωντανοι θα γυρισετε και θα παρακαλατε γονατιστοι να σας βαλουν ολοκληρο μαδερμποαρντ, οχι απλως τσιπακι.
Έχει πλάκα (αν και είναι τραγικό) που όλοι φαντάζονται ότι θα πάρουμε τα βουνά και θα τρώμε και θα πίνουμε.
Φαντάζονται ότι η τροφή είναι σε αφθονία παντού και τα νερά τρέχουν γάργαρα ολούθε!
2020 έχουμε και αυτά τα πράγματα δεν ήταν εφικτά ούτε το σκέτο 20.
Οι νομάδες δεν έμαθαν να καλλιεργούν και να στεριώνουν σ`ένα τόπο γιατί βαριόντουσαν το πηγαιν`έλα,είχαν σοβαρότερο λόγο.Και μάλιστα όταν ο πληθυσμός της Γης ήταν ίσα με μιά γειτονιά της Αθήνας,φαντάσου τώρα.
Στο θέμα μας τώρα,έχω αρχίσει να ψάχνω άκρες για πλαστή ταυτότητα ώστε να κάνω το εμβόλιο δυό φορές.Μία σε κάθε χέρι.
θα πας με τη δικια μου

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 22 Αύγ 2020, 16:41

πήζον bot έγραψε:
22 Αύγ 2020, 16:36


θα πας με τη δικια μου
Δεν μπορώ εγώ είμαι όμορφος,δεν θα μοιάζει η φωτογραφία.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18187
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 22 Αύγ 2020, 16:48

waldorf έγραψε:
22 Αύγ 2020, 16:41
πήζον bot έγραψε:
22 Αύγ 2020, 16:36


θα πας με τη δικια μου
Δεν μπορώ εγώ είμαι όμορφος,δεν θα μοιάζει η φωτογραφία.
κανει μπρατσα και ωραια φατσα τελικα. ειναι οφισιαλ

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25276
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Αύγ 2020, 16:52

Two Brits have been arrested in Madrid after refusing to wear their face coverings during a flight from Tenerife.

Read more: https://metro.co.uk/2020/08/21/two-brit ... to=cbshare


σε καλο δρομο ειμαστε, συντομα και για οσους δεν κανουν το εμβολιο

Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 22 Αύγ 2020, 17:47

Εμβολιαζόμαστε ρε αριστερέ της κακιάς ώρας.
Υπεράνω όλων η πατρίς

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Αν το εμβόλιο γίνει υποχρεωτικό, τι κάνουμε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 22 Αύγ 2020, 18:13

Iανουάριος 2021

Στρατόπεδο ΚΑΠΟΤΑ (ο τόνος στη λήγουσα)

Στις παρυφές της Πάρνηθας, το στρατόπεδο είναι λίγο πιο διαφορετικό από ότι συνήθως. Τα κωλοφάνταρα που τριγυρνούσαν σαν τις άδικες κατάρες μετρώντας πόσα μιλισεκόντ υπολείπονται για την απόλυσή τους έχουν πια αναλάβει χρέη σκληρών φρουρών.

Ένα ανομοιογενές λεφούσι αποτελούμενο από antivaxxers, covid deniers, χριστιανοταλιμπάν, συριζαυγίτες και μέλη της θύρας 7, περιμένει στωικά να μπει στο στρατόπεδο. Όποιος πάει να ξεστρατίσει από την υποχρεωτική ουρά, τρώει φάπες από Ρωσοποντίους κατοίκους της περιοχής που έχει επιτάξει ο Ελληνικός Στρατός.

Είναι η 10η ημέρα υποχρεωτικών εμβολίων και μένουν άλλες τόσες.
Τα βλέμματα των ανθρώπων είναι σκοτεινά, οι μάνες κοιτάνε τα παιδιά τους σαν έτοιμες να τα χάσουν, ενώ οι χριστιανοταλιμπάν ψέλνουν όλοι μαζί "Ηλί, Ηλί λαμά σαβαχθανί"

Ο πήζον bot δεν μπορεί να πιστέψει ότι τον στέλνουν για υποχρεωτικό εμβολιασμό με τις ευλογίες του Τσίπρα και της Δούρου. Μονολογεί "Πως άφησε ρε πούστη μου ο Βαξεβάνης να το κάνουν αυτό" ενώ τρώει με τα λιγδιασμένα του χέρια το τελευταίο κομμάτι ανανά που του έμεινε. Χαμένος στη σκέψεις του, ξαφνικά συνειδητοποιεί πως έχει φτάσει ακριβώς κάτω από την πύλη του στρατοπέδου.
"TSIODRAS MACHT FREI" λέει μια επιγραφή πάνω από την πύλη και το αγαπημένο μας μποτ σκέφτεται "Κοίτα ρε πούστη, η Ιστορία τελικά επαναλαμβάνεται εκτός από τις εκλογές του '15, γαμημένοι δεξιοί"

Ξαφνικά, ακούγεται μία κραυγή που λέει "ΚΟΥΛΗ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ". Είναι ο phorumitis, ανέλπιστο, άλλος ένας σύντροφος κατά του κοροδοϊού στο ίδιο Στρατόπεδο Συγκέντρωσης Κορωνιασμένων. Πως τα φέρνει ρε πούστη η ζωή...

Μία μάνα ακούγεται να ουρλιάζει ενώ οι Ρωσοπόντ της τραβάνε το παιδί ώστε να εμβολιαστεί από έναν ιό. Το κοιτάει στη μάτια -πριν της το επιστρέψουν σε 5 λεπτά- και του λέει "Γιαννάκη, θα σε αγαπάω ακόμα κι αν γίνεις αυτιστικός!1!!"
Ο Γιαννάκης μπερδεμένος ρωτάει έναν φαντάρο που απαντούσε μανιωδώς σε στορυ τι σημαίνει αυτιστικός. "Η μάνα σου" του λέει ο σκοπάνθρωπος και ξεκινάει να στρίβει ένα drum μπλε άφιλτρο, μη δίνοντας σημασία στο μικρό.

Προς το τέλος της ουράς, έχουν μείνει πολλοί Χριστιανοί Ορθόδοξοι με αυτούς που φοβούνται το τσιπάκι.
Κλάμα, οδυρμός, λύπη για το Θεό που τους παράτησε. Ο νέος Γολγοθάς εκτυλίσσεται στη Λεωφόρο Πάρνηθος.
Ο Στύγιος πριν μπει στο στρατόπεδο λέει μια τελευταία προσευχή "Θεέ μου γλίτωσε με από το Χάραγμα και σου υπόσχομαι ότι δεν θα ξαναπιστολιάσω Θρησκευτικά πρώτη ώρα λέγοντας πως είχα γαστρεντερίτιδα και θα τους βάζω αιφνιδιαστικό τεστ στους Ψαλμούς του Δαβίδ ανά 2 εβδομάδες"
Ο εσωτερικός μονόλογος του Στύγιου, αυτή η παρολίγον θέωση, κράτησε περισσότερο από όσο νόμιζε, οδηγώντας νομοτελειακά στο να μαζέψει ένα χαλαρό σβέρκωμα από τον πλησιέστερο Ρωσοποντ κορωνο-μπάτσο. Με λυπημένο βλέμμα, ο θεολόγος γύρισε και τον κοίταξε ενώ ο ΡΠ του είπε αγριεμένα "Ατσγκόνια ταραγόνια νταφάρσα, ταραβάνα;"
"Μέα, μέα"
έγνεψε ο Στύγιος γνωρίζοντας πως είχε χάσει κάθε ελπίδα...
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών