Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25360
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 04 Ιούλ 2018, 17:48

Ορέστης 35 έγραψε:
04 Ιούλ 2018, 16:42
Δυστυχως υπαρχει σε ολη την Αθηνα αυτο το προβλημα απο το 15 και μετα. Προτιμηστε τους περιφερειακους πεζοδρομους.
Εννοείς ότι μυρίζουνε χασίσια στους δρόμους από το 2015;
Μήπως εννοείς από το 1915; :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Ιούλ 2018, 17:50

σε ολες τις τριτοκοσμικες αφρικανικες και ασιατικες χωρες θα δεις πολυ κοσμο στους δρομους

και στην ινδια και στο πακισταν
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 04 Ιούλ 2018, 18:50

Για να το αναλύσω λίγο, πάντα είχε κόσμο σε ορισμένα στέκια, αλλά περισσότερο κόσμο που δεν φοβόταν τι θα αντικρύσει πηγαίνοντας από τη γειτονιά του από και προς το στέκι. Τώρα έχει περισσότερο και καλύτερο κόσμο έξω. Ο πιο σοβαρός κόσμος κινούνταν και στα malls μεταξύ άλλων και δεν κατέβαινε τόσο πολύ Κέντρο ή όχι τόσο συχνά. Πώς να το πω, η ατμόσφαιρα έξω στους δρόμους είναι σε γενικές γραμμές πιο θετική. Πχ τι νεαρόκοσμο θα έβλεπε κανείς αν έβγαινε Χαλκίδα στα μαγαζιά ένα οποιοδήποτε βράδυ; Τέτοιο κόσμο. Στην Αθήνα πάντα είχε κόσμο ΚΑΙ κάτι άλλο λιγότερο... τέλος πάντων δεν ξέρω πώς να το πω. Ε, αυτό το άλλο λιγοστεύει ποσοστιαία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Athina__P την 04 Ιούλ 2018, 18:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 04 Ιούλ 2018, 18:52

Η Ελλαδα παντοτε ειχε ζωη εξω...Για γλεντια και πανηγυρια πρωτοι ητανε..Αλλου επασχαν...
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 04 Ιούλ 2018, 18:53

Northern Spirit έγραψε:
04 Ιούλ 2018, 18:52
Η Ελλαδα παντοτε ειχε ζωη εξω...Για γλεντια και πανηγυρια πρωτοι ητανε..Αλλου επασχαν...
Φέτος πριν βάλουν πρόγραμμα να καθαρίσει το Μοναστηράκι πήγαινε κόσμος που δεν τον πείραζε να έχει βουνά τα σκουπίδια στα πόδια του, με ό,τι συνεπάγεται αυτό... Δεν είναι ο ίδιος κόσμος τώρα και λίγους μήνες πριν.

Ορέστης 35

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 04 Ιούλ 2018, 19:34

Γραψτε κι αλλα μερη να πηγαινουμε για γκομενακια.


Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43545
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Ιούλ 2018, 21:07

Έξω βγαίνουν αυτοί που έχουν κοινωνική ζωή, εμείς τι να κάνουμε;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 04 Ιούλ 2018, 21:28

Λεφτά υπάρχουν;
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 04 Ιούλ 2018, 21:31

Σε φρεντο τα δινουν
Σ αποσταση 10 μετρών 3 καφε
Ουτε να μπλεξεις με φαγητά ουτε με αδειες εξτρα. Καθαρη δουλεια κι επικερδής. Στη χειροτερη βγαζεις ενα μεροκάματο
Μικρο κεφαλαιο

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 04 Ιούλ 2018, 21:33

Εμένα πάντως, εαν με ρωτήσει κάποιος που θα έκανα κέφι να βγω έξω, δεν ξέρω τί να του απαντήσω γιατί δεν κάνω κέφι τίποτα από όλα αυτά που έκανα μέχρι πριν κάποιο καιρό.
Δηλαδή, το κέντρο κάποτε, έτσι όπως το περιγράφει η νηματοθέτρια, μου άρεσε πολύ.
Σήμερα, δεν θέλω, νοιώθω κάπως ξέμπαρκη, νοιώθω και το περιβάλλον λίγο γύρω μου σαν βαβέλ (από πολλές απόψεις)
Μόνο για παρατήρηση και αλλαγή εικόνων ίσως να με ξεκούραζε ένας ωραίος καφές σε ένα συμπαθητικό "καφέ" (χωρίς πολύ κόσμο, το "καφέ")
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 04 Ιούλ 2018, 21:34

Επίσης, εστιατόριο για καλό φαγητό, δεν θα έλεγα όχι
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14686
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 04 Ιούλ 2018, 21:37

Σουβλίτσα έγραψε:
04 Ιούλ 2018, 21:33
Εμένα πάντως, εαν με ρωτήσει κάποιος που θα έκανα κέφι να βγω έξω, δεν ξέρω τί να του απαντήσω γιατί δεν κάνω κέφι τίποτα από όλα αυτά που έκανα μέχρι πριν κάποιο καιρό.
Δηλαδή, το κέντρο κάποτε, έτσι όπως το περιγράφει η νηματοθέτρια, μου άρεσε πολύ.
Σήμερα, δεν θέλω, νοιώθω κάπως ξέμπαρκη, νοιώθω και το περιβάλλον λίγο γύρω μου σαν βαβέλ (από πολλές απόψεις)
Μόνο για παρατήρηση και αλλαγή εικόνων ίσως να με ξεκούραζε ένας ωραίος καφές σε ένα συμπαθητικό "καφέ" (χωρίς πολύ κόσμο, το "καφέ")
Mεγαλωνουμε Σουβλιτσα.
Εμενα πχ. πλεον μου αρεσει να πινω καφε σε μαγαζια μονο 07.00 - 07.30 το πρωι που δεν εχει κοσμο και εχω την ηρεμια μου.
Σε λιγα χρονια με βλεπω για κολατσιο κατα τις 09.00 (καυτη φρατζολα ψωμι με φετα, ντοματα και μπυρα) οπως ο παππους μου...
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 04 Ιούλ 2018, 21:38

Ας μη πω καλυτερα που ενθουσιαζομαι να πηγαινω


Παντος το καλοκαιρι δε μαρεσει η θαλασσα. Παντα περίμενα να φυγουν να μεινω μονη σπιτι να διαβαζω σουπερ Κατερίνα. Τι ταλαιπωρια με την αμμο κολλημένη στο αντιηλιακο
Μετα αναγκαστικά πηγαινα και τωρα ουτε που πατησα ακόμη στο σπιτι. Για αλλου ουτε να το συζητήσω

Μονο κατά βορεια πχ ενα καλοκαιρι νορβηγια. Ήσυχα και δροσερά

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Βγείτε έξω! Έχει ζωή έξω στην Αθήνα, πιο πολλή από ό,τι συνήθως

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 04 Ιούλ 2018, 21:41

Σουβλίτσα έγραψε:
04 Ιούλ 2018, 21:33
Εμένα πάντως, εαν με ρωτήσει κάποιος που θα έκανα κέφι να βγω έξω, δεν ξέρω τί να του απαντήσω γιατί δεν κάνω κέφι τίποτα από όλα αυτά που έκανα μέχρι πριν κάποιο καιρό.
Δηλαδή, το κέντρο κάποτε, έτσι όπως το περιγράφει η νηματοθέτρια, μου άρεσε πολύ.
Σήμερα, δεν θέλω, νοιώθω κάπως ξέμπαρκη, νοιώθω και το περιβάλλον λίγο γύρω μου σαν βαβέλ (από πολλές απόψεις)
Μόνο για παρατήρηση και αλλαγή εικόνων ίσως να με ξεκούραζε ένας ωραίος καφές σε ένα συμπαθητικό "καφέ" (χωρίς πολύ κόσμο, το "καφέ")
Ε, αυτές τις μέρες είναι λιγότερο Βαβέλ, τόλμησέ το. Στο Γκάζι, έχει ωραίες ταράτσες με μουσική. Περνάς από την πλατεία και ακούς τη μουσική που παίζει ο καθένας και διαλέγεις πού θα πας. Αυτό το είχε εδώ και καιρό, βέβαια, σιγά σιγά καθιερώθηκε.

Η Αθήνα σε σχέση με άλλους τουριστικούς προορισμούς έχει αυτές τις γωνίτσες που μπορείς να χαλαρώσεις, σε πολλά σημεία. Απλά να δεις γνωστούς για καφεδάκι, αυτό το έξω σε ένα ωραίο σημείο, είναι τονωτικό. Έχω την εντύπωση απλά ότι ο φοιτητόκοσμος μετά την εξεταστική έμεινε ακόμα σε μεγάλο ποσοστό στην Αθήνα και κυκλοφορεί έξω και μάλλον θα είναι έτσι για μερικές μέρες ακόμα. Κυρίως τέτοιες ηλικίες βλέπεις, αλλά και κάθε είδους άλλη ηλικία.

Εμένα πάλι οι ηλικίες που έχουμε πιο πολλή συνάφεια, όλο βρίσκουν δικαιολογίες να κλείνονται, δεν έχει λέει τον κατάλληλο καιρό και περνάνε οι μήνες και τα χρόνια! Ε, αυτές τις μέρες τα απογεύματα του καλοκαιριού βγαίνουν και αυτοί! Επιτέλους! Τους βλέπεις και αυτούς σε αρκετά σημαντικό ποσοστό όξω και γενικά το κλίμα είναι ευχάριστο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Athina__P την 04 Ιούλ 2018, 21:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών