Κρυπτογραφία.

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
Sothan
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: 02 Αύγ 2020, 15:31
Phorum.gr user: Galactic DM

Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sothan » 04 Σεπ 2020, 19:19

Είχα ανοίξει και παλαιότερα θέμα αλλά τώρα έχω περισσότερες γνώσεις. Σκοπός της κρυπτογραφίας είναι να περάσει ένα μήνυμα κρυφά, μέσα από ένα κείμενο φερεί 'πείν "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" θα μπορούσε να περάσει χιλιάδες μηνύματα ανάλογα με τον συντονισμό και τη συγκρότηση μεταξύ των εγκεφάλων του πομπού και του δέκτη του μηνύματος. Ξέρω γω Η με -ρα (Η τάδε του Μ) είναι η-λιό-λούστη (e leo Λούση Τ) δηλαδή e (= ομάδα έψιλον (η γνωστή) leo (όνομα) Λούση (όνομα σκυλίτσας) Τ= ( κάτι άλλο δε ξέρω) δηλαδή "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" από τον πομπό φτάνει στον δέκτη ως ( Η Λούση του Leo είναι στην ομάδα Ε και (;).

Είναι πραγματικά μοναδικό πως κατανοεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος.
In the darkness between the stars the weak and the faithless find no deliverance.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 06 Σεπ 2020, 07:41

Mansko έγραψε:
04 Σεπ 2020, 19:19
Είχα ανοίξει και παλαιότερα θέμα αλλά τώρα έχω περισσότερες γνώσεις. Σκοπός της κρυπτογραφίας είναι να περάσει ένα μήνυμα κρυφά, μέσα από ένα κείμενο φερεί 'πείν "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" θα μπορούσε να περάσει χιλιάδες μηνύματα ανάλογα με τον συντονισμό και τη συγκρότηση μεταξύ των εγκεφάλων του πομπού και του δέκτη του μηνύματος. Ξέρω γω Η με -ρα (Η τάδε του Μ) είναι η-λιό-λούστη (e leo Λούση Τ) δηλαδή e (= ομάδα έψιλον (η γνωστή) leo (όνομα) Λούση (όνομα σκυλίτσας) Τ= ( κάτι άλλο δε ξέρω) δηλαδή "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" από τον πομπό φτάνει στον δέκτη ως ( Η Λούση του Leo είναι στην ομάδα Ε και (;).

Είναι πραγματικά μοναδικό πως κατανοεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος.

Αυτό που γράφεις ονομάζεται στεγανογραφία, η κρυπτογραφία είναι άλλο πράγμα.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Sothan
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: 02 Αύγ 2020, 15:31
Phorum.gr user: Galactic DM

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sothan » 06 Σεπ 2020, 12:01

Klg δεν τη ξέρω αυτή την επιστήμη. Αυτό που ξέρω είναι οτι αυτά τα απαίσια σούργελα οι μασόνοι αυτά τα σκουπίδια κάνουν εκτεταμένη χρήση της κρυπτογραφίας και βασανίζουν παρθένα κοριτσάκια. Τη κατάρα μου να 'χουν! Αλλά βλέπεις στο κόσμο υπάρχουν 10 εκατομμύρια εκατομμυριούχοι. Υπάρχουν στρατιώτες, αξιωματικοί είναι δύσκολο να τους φας όλους απ τη μια μέρα στην άλλη. Θέλει υπομονή.
In the darkness between the stars the weak and the faithless find no deliverance.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 06 Σεπ 2020, 12:22

Mansko έγραψε:
06 Σεπ 2020, 12:01
Αυτό που ξέρω είναι οτι αυτά τα απαίσια σούργελα οι μασόνοι αυτά τα σκουπίδια κάνουν εκτεταμένη χρήση της κρυπτογραφίας και βασανίζουν παρθένα κοριτσάκια.
Οι Ροδόσταυροι εννοείς. Οι μασόνοι τείνουν λόγο προς το Αδερφάτο των Ιπποτών.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Sothan
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: 02 Αύγ 2020, 15:31
Phorum.gr user: Galactic DM

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sothan » 06 Σεπ 2020, 12:23

klg έγραψε:
06 Σεπ 2020, 12:22
Mansko έγραψε:
06 Σεπ 2020, 12:01
Αυτό που ξέρω είναι οτι αυτά τα απαίσια σούργελα οι μασόνοι αυτά τα σκουπίδια κάνουν εκτεταμένη χρήση της κρυπτογραφίας και βασανίζουν παρθένα κοριτσάκια.
Οι Ροδόσταυροι εννοείς. Οι μασόνοι τείνουν λόγο προς το Αδερφάτο των Ιπποτών.
Σωστά. Πολύ σωστά.
In the darkness between the stars the weak and the faithless find no deliverance.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 06 Σεπ 2020, 16:27

"Γιατί να υπερασπιστούμε τους κούρδους απέναντι στους τούρκους; Οι κούρδοι δεν συμμετείχαν στην απόβαση της Νορμανδίας!"
Ντ. Τραμπ.

Δοκιμάστε αποκρυπτογράφηση.

Άβαταρ μέλους
Sothan
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: 02 Αύγ 2020, 15:31
Phorum.gr user: Galactic DM

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sothan » 09 Σεπ 2020, 19:09

stavmanr έγραψε:
06 Σεπ 2020, 16:27
"Γιατί να υπερασπιστούμε τους κούρδους απέναντι στους τούρκους; Οι κούρδοι δεν συμμετείχαν στην απόβαση της Νορμανδίας!"
Ντ. Τραμπ.

Δοκιμάστε αποκρυπτογράφηση.
:smt017

Αλέξανδρος. Με κλειστή τη πίσω πόρτα?
In the darkness between the stars the weak and the faithless find no deliverance.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 09 Σεπ 2020, 19:13

klg έγραψε:
06 Σεπ 2020, 07:41
Mansko έγραψε:
04 Σεπ 2020, 19:19
Είχα ανοίξει και παλαιότερα θέμα αλλά τώρα έχω περισσότερες γνώσεις. Σκοπός της κρυπτογραφίας είναι να περάσει ένα μήνυμα κρυφά, μέσα από ένα κείμενο φερεί 'πείν "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" θα μπορούσε να περάσει χιλιάδες μηνύματα ανάλογα με τον συντονισμό και τη συγκρότηση μεταξύ των εγκεφάλων του πομπού και του δέκτη του μηνύματος. Ξέρω γω Η με -ρα (Η τάδε του Μ) είναι η-λιό-λούστη (e leo Λούση Τ) δηλαδή e (= ομάδα έψιλον (η γνωστή) leo (όνομα) Λούση (όνομα σκυλίτσας) Τ= ( κάτι άλλο δε ξέρω) δηλαδή "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" από τον πομπό φτάνει στον δέκτη ως ( Η Λούση του Leo είναι στην ομάδα Ε και (;).

Είναι πραγματικά μοναδικό πως κατανοεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος.

Αυτό που γράφεις ονομάζεται στεγανογραφία, η κρυπτογραφία είναι άλλο πράγμα.
Η πρώτη μορφή στεγανογραφιας ήταν ξύρισμα κεφαλιού του αγγελιοφόρου, τατουάζ το μήνυμα στο κρανίο, μεγάλωμα των τριχών της κεφαλής και αποστολή του μηνύματος/αγγελιοφόρου διαμέσου του εχθρικού τόπου!
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 12 Σεπ 2020, 01:16

stavmanr έγραψε:
06 Σεπ 2020, 16:27
"Γιατί να υπερασπιστούμε τους κούρδους απέναντι στους τούρκους; Οι κούρδοι δεν συμμετείχαν στην απόβαση της Νορμανδίας!"
Ντ. Τραμπ.

Δοκιμάστε αποκρυπτογράφηση.
:smt005:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών