Hi-fi / Hi-end

Ανθρώπινες κατασκευές, διάφορα χόμπυ, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Ιαν 2020, 15:22

Thor έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:47
Το ξενοδοχειο ηταν παρωδια,δεν εκανε,διασπαρτα δωματια σε τεσσερις οροφους,ενω μπορουσε ευκολα να γινει σ'εναν οροφο.
Απ'τη μια τεραστια δωματια που χανονταν τα συστηματα,κι απ'την αλλη,μικρα δωματιακια,χαμηλοταβανα,που ασφυκτιουσαν τα συστηματα και ο κοσμος που εμπαινε να δει και ν'ακουσει.
Αυτή ήταν και η δική μου εντύπωση. Και δεν ξέρω τι κερδίζει ένας αντιπρόσωπος από τον κόσμο που θα ακούσει ένα σύστημα σε κακές συνθήκες. Ήταν περισσότερο για να δει κανείς από κοντά, για να ρωτήσει παρά για οτιδήποτε άλλο.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 28 Ιαν 2020, 15:27

ST48410 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:22
Thor έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:47
Το ξενοδοχειο ηταν παρωδια,δεν εκανε,διασπαρτα δωματια σε τεσσερις οροφους,ενω μπορουσε ευκολα να γινει σ'εναν οροφο.
Απ'τη μια τεραστια δωματια που χανονταν τα συστηματα,κι απ'την αλλη,μικρα δωματιακια,χαμηλοταβανα,που ασφυκτιουσαν τα συστηματα και ο κοσμος που εμπαινε να δει και ν'ακουσει.
Αυτή ήταν και η δική μου εντύπωση. Και δεν ξέρω τι κερδίζει ένας αντιπρόσωπος από τον κόσμο που θα ακούσει ένα σύστημα σε κακές συνθήκες. Ήταν περισσότερο για να δει κανείς από κοντά, για να ρωτήσει παρά για οτιδήποτε άλλο.
αυτο ακριβως που λες στη 2η παραγραφο.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης
Δημοσιεύσεις: 916
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 18:20
Phorum.gr user: Stavros ΚΟΣΜΆ Πετρης
Τοποθεσία: σ' αυτή τη χώρα που ζεις / όλοι βρίζουν την τάξη

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης » 28 Ιαν 2020, 15:36

ST48410 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:08
Ρώτησα και πριν. Αν θέλει απαντάει κάποιος. Surround δεν είδα ούτε για δείγμα. Έτυχε ή είναι τάση της εποχής;
νομίζω ότι απηύδισε ο κόσμος με την απληστία των εμπλεκόμενων εταιρειών, που σε κάποια φάση έφτασαν να συστήνουν 5 ή και 7 πανομοιότυπα κανάλια (πρότυπα Dolby Digital/DTS 7.1), με το ανάλογο κόστος και ανάλογες τερατόμορφες κατασκευές.

(κάτι 7κάναλους ολοκληρωμένους της Yamaha και της Denon που προσπαθούσε ο ειδικός τύπος να μας πείσει ότι ανταγανωνίζονται state of the art dedicated συσεκυές και στην ενίσχυση, και στο τμήμα DAC και στην ψήφιακή επεξεργασία σήματος)

δηλαδή είναι κοινή λογική ότι το να εξομοιώνεις σε ποιότητα και κόστος το περιφερειακό και κύριο κανάλι είναι αλόγιστη σπατάλη πόρων, οικονομικά και χωροταξικά/αισθητικά (προσωπικά αν ποτέ έστηνα Home Theatre θα έβαζα ασύρματα μικρά περιφερειακά, αν έβαζα καθόλου, αλλά εγώ γενικά δεν πολυβλέπω blockbusters).

θα έλεγα ότι και η κατανάλωση κινηματογραφικού προϊόντος είναι σε ύφεση, και οι τηλεοπτικές παραγωγές που είναι της μόδας δε δικαιοολογούν επένδυση σε οπτικοακουστικό εξοπλισμό.

(έχουν πολυκάναλο ήχο οι παραγωγες του netflix? ποτέ δεν ασχολήθηκα)

δηλαδή να επενδύσεις σε πολυκάναλο για τις 3 ταινίες με υπερήρωες που βγάζει κάθε χρόνο η Disney?

ΥΓ: πολύ της μόδας σε οικιακούς χώρους ήταν τα συστηματάκια με 5 ή 7 μικρούς δορφόρους και ένα υποφούφερ αλλά στην αντίστοιχη κατηγορία τιμής και απαιτήσεων η τάση έχει πάει προς το μονό ηχείο εδώ και 4-5 χρόνια, οπότε ο πολυκάναλος ήχος υπέστη συντριπτική ήττα εκεί που έπαιζε σε προνομιακό χώρο.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Ιαν 2020, 15:54

Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:36
ST48410 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:08
Ρώτησα και πριν. Αν θέλει απαντάει κάποιος. Surround δεν είδα ούτε για δείγμα. Έτυχε ή είναι τάση της εποχής;
νομίζω ότι απηύδισε ο κόσμος με την απληστία των εμπλεκόμενων εταιρειών, που σε κάποια φάση έφτασαν να συστήνουν 5 ή και 7 πανομοιότυπα κανάλια (πρότυπα Dolby Digital/DTS 7.1), με το ανάλογο κόστος και ανάλογες τερατόμορφες κατασκευές.

(κάτι 7κάναλους ολοκληρωμένους της Yamaha και της Denon που προσπαθούσε ο ειδικός τύπος να μας πείσει ότι ανταγανωνίζονται state of the art dedicated συσεκυές και στην ενίσχυση, και στο τμήμα DAC και στην ψήφιακή επεξεργασία σήματος)

δηλαδή είναι κοινή λογική ότι το να εξομοιώνεις σε ποιότητα και κόστος το περιφερειακό και κύριο κανάλι είναι αλόγιστη σπατάλη πόρων, οικονομικά και χωροταξικά/αισθητικά (προσωπικά αν ποτέ έστηνα Home Theatre θα έβαζα ασύρματα μικρά περιφερειακά, αν έβαζα καθόλου, αλλά εγώ γενικά δεν πολυβλέπω blockbusters).

θα έλεγα ότι και η κατανάλωση κινηματογραφικού προϊόντος είναι σε ύφεση, και οι τηλεοπτικές παραγωγές που είναι της μόδας δε δικαιοολογούν επένδυση σε οπτικοακουστικό εξοπλισμό.

(έχουν πολυκάναλο ήχο οι παραγωγες του netflix? ποτέ δεν ασχολήθηκα)

δηλαδή να επενδύσεις σε πολυκάναλο για τις 3 ταινίες με υπερήρωες που βγάζει κάθε χρόνο η Disney?

ΥΓ: πολύ της μόδας σε οικιακούς χώρους ήταν τα συστηματάκια με 5 ή 7 μικρούς δορφόρους και ένα υποφούφερ αλλά στην αντίστοιχη κατηγορία τιμής και απαιτήσεων η τάση έχει πάει προς το μονό ηχείο εδώ και 4-5 χρόνια, οπότε ο πολυκάναλος ήχος υπέστη συντριπτική ήττα εκεί που έπαιζε σε προνομιακό χώρο.
Κατατοπιστικό. Κρίμα. Θεωρούσα πως αφενός το gaming και αφετέρου οι μεγάλες οθόνες που πλέον είναι προσιτές, θα επηρέαζαν θετικά.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37588
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιαν 2020, 16:11

ST48410 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:54
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:36
ST48410 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:08
Ρώτησα και πριν. Αν θέλει απαντάει κάποιος. Surround δεν είδα ούτε για δείγμα. Έτυχε ή είναι τάση της εποχής;
νομίζω ότι απηύδισε ο κόσμος με την απληστία των εμπλεκόμενων εταιρειών, που σε κάποια φάση έφτασαν να συστήνουν 5 ή και 7 πανομοιότυπα κανάλια (πρότυπα Dolby Digital/DTS 7.1), με το ανάλογο κόστος και ανάλογες τερατόμορφες κατασκευές.

(κάτι 7κάναλους ολοκληρωμένους της Yamaha και της Denon που προσπαθούσε ο ειδικός τύπος να μας πείσει ότι ανταγανωνίζονται state of the art dedicated συσεκυές και στην ενίσχυση, και στο τμήμα DAC και στην ψήφιακή επεξεργασία σήματος)

δηλαδή είναι κοινή λογική ότι το να εξομοιώνεις σε ποιότητα και κόστος το περιφερειακό και κύριο κανάλι είναι αλόγιστη σπατάλη πόρων, οικονομικά και χωροταξικά/αισθητικά (προσωπικά αν ποτέ έστηνα Home Theatre θα έβαζα ασύρματα μικρά περιφερειακά, αν έβαζα καθόλου, αλλά εγώ γενικά δεν πολυβλέπω blockbusters).

θα έλεγα ότι και η κατανάλωση κινηματογραφικού προϊόντος είναι σε ύφεση, και οι τηλεοπτικές παραγωγές που είναι της μόδας δε δικαιοολογούν επένδυση σε οπτικοακουστικό εξοπλισμό.

(έχουν πολυκάναλο ήχο οι παραγωγες του netflix? ποτέ δεν ασχολήθηκα)

δηλαδή να επενδύσεις σε πολυκάναλο για τις 3 ταινίες με υπερήρωες που βγάζει κάθε χρόνο η Disney?

ΥΓ: πολύ της μόδας σε οικιακούς χώρους ήταν τα συστηματάκια με 5 ή 7 μικρούς δορφόρους και ένα υποφούφερ αλλά στην αντίστοιχη κατηγορία τιμής και απαιτήσεων η τάση έχει πάει προς το μονό ηχείο εδώ και 4-5 χρόνια, οπότε ο πολυκάναλος ήχος υπέστη συντριπτική ήττα εκεί που έπαιζε σε προνομιακό χώρο.
Κατατοπιστικό. Κρίμα. Θεωρούσα πως αφενός το gaming και αφετέρου οι μεγάλες οθόνες που πλέον είναι προσιτές, θα επηρέαζαν θετικά.
Στάθη, fyi το 99% των ταινιών και σειρών που υπάρχουν στην αγορά αυτήν την στιγμή έχουν κωδικοποίηση είτε ντόλμπη τρίτζιταλ (5.1) είτε ντήτηες , σχεδόν όλοι οι τίτλοι παιχνιδιών επίσης υποστηρίζουν κάποιας μορφής πολυκάναλο ήχο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Ορέστης 35

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 28 Ιαν 2020, 16:33

Τι γνωμη εχετε για τα επιπεδα ηχεια; Λενε οτι εχουν ποιοτικη αποδοση σε χαμηλη ενταση.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 28 Ιαν 2020, 16:48

ST48410 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:54
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:36
ST48410 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 15:08
Ρώτησα και πριν. Αν θέλει απαντάει κάποιος. Surround δεν είδα ούτε για δείγμα. Έτυχε ή είναι τάση της εποχής;
νομίζω ότι απηύδισε ο κόσμος με την απληστία των εμπλεκόμενων εταιρειών, που σε κάποια φάση έφτασαν να συστήνουν 5 ή και 7 πανομοιότυπα κανάλια (πρότυπα Dolby Digital/DTS 7.1), με το ανάλογο κόστος και ανάλογες τερατόμορφες κατασκευές.

(κάτι 7κάναλους ολοκληρωμένους της Yamaha και της Denon που προσπαθούσε ο ειδικός τύπος να μας πείσει ότι ανταγανωνίζονται state of the art dedicated συσεκυές και στην ενίσχυση, και στο τμήμα DAC και στην ψήφιακή επεξεργασία σήματος)

δηλαδή είναι κοινή λογική ότι το να εξομοιώνεις σε ποιότητα και κόστος το περιφερειακό και κύριο κανάλι είναι αλόγιστη σπατάλη πόρων, οικονομικά και χωροταξικά/αισθητικά (προσωπικά αν ποτέ έστηνα Home Theatre θα έβαζα ασύρματα μικρά περιφερειακά, αν έβαζα καθόλου, αλλά εγώ γενικά δεν πολυβλέπω blockbusters).

θα έλεγα ότι και η κατανάλωση κινηματογραφικού προϊόντος είναι σε ύφεση, και οι τηλεοπτικές παραγωγές που είναι της μόδας δε δικαιοολογούν επένδυση σε οπτικοακουστικό εξοπλισμό.

(έχουν πολυκάναλο ήχο οι παραγωγες του netflix? ποτέ δεν ασχολήθηκα)

δηλαδή να επενδύσεις σε πολυκάναλο για τις 3 ταινίες με υπερήρωες που βγάζει κάθε χρόνο η Disney?

ΥΓ: πολύ της μόδας σε οικιακούς χώρους ήταν τα συστηματάκια με 5 ή 7 μικρούς δορφόρους και ένα υποφούφερ αλλά στην αντίστοιχη κατηγορία τιμής και απαιτήσεων η τάση έχει πάει προς το μονό ηχείο εδώ και 4-5 χρόνια, οπότε ο πολυκάναλος ήχος υπέστη συντριπτική ήττα εκεί που έπαιζε σε προνομιακό χώρο.
Κατατοπιστικό. Κρίμα. Θεωρούσα πως αφενός το gaming και αφετέρου οι μεγάλες οθόνες που πλέον είναι προσιτές, θα επηρέαζαν θετικά.
καμμια σχεση με τα οσα λεει ο φιλτατος συμφορουμιτης.
Το πολυκαναλο ειναι στα ντουζενια του.
Απλα η απαντηση στην απορια σου,την εδωσα εμμεσα στα προηγουμενα ποστ μου.
Που να μπουν πολυκαναλα εκει μεσα;
Επισης,ειπαμε,ηταν παρωδια η εκθεση,οι εκθετες περιμενουν την επομενη εκθεση.
Επισης,δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα να στησεις σωστα πολυκαναλο συστημα,εδω δικαναλο και ειναι δυσκολο.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Σεπ 2020, 00:39

Τα βινύλια ξεπερνούν σε πωλήσεις τα CD για πρώτη φορά μετά τα 80’s!

https://www.insomnia.gr/articles/variou ... roti-fora/

Αρκετά ενδιαφέρουσα ήταν η έκθεση της Ένωσης Δισκογραφικών Εταιρειών των ΗΠΑ (RIAA) για το πρώτο μισό του 2020. Σύμφωνα με τα όσα αναφέρει, το streaming έχει ουσιαστικά μονοπωλήσει την αγορά, με τις σχετικές επί πληρωμή υπηρεσίες στις ΗΠΑ να σημειώνουν αύξηση 24% στους αριθμούς των συνδρομητών τους σε σχέση με την ίδια περίοδο το 2019, φτάνοντας πλέον τα 72 εκατ. Ο δε τζίρος τους κατέγραψε άνοδο 12% αγγίζοντας τα 4,8 δισ. δολάρια. Στην κορυφή εννοείται πως βρίσκεται το Spotify, οι χρήστες του οποίου έχουν ξεπεράσει τα 138 εκατ. σε όλο τον κόσμο.

Στο streaming οφείλεται συνολικά το 85% του τζίρου ολόκληρης της μουσικής βιομηχανίας των ΗΠΑ για το πρώτο μισό του έτους (το 2019 ήταν στο 79%). Όσο για τον τζίρο, τα 421 εκατ. δολάρια ξεπερνούν τις επιδόσεις των φυσικών πωλήσεων (περισσότερα γι’ αυτές οσονούπω) και των ψηφιακών download αθροιστικά (351 εκατ. δολάρια).

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 01 Δεκ 2021, 19:08

Beria έγραψε:
09 Ιαν 2019, 16:26
Στο μεταξύ γιατί πιστεύω ότι όσοι εμφανίζονται πιο πουρίστες από όλους και διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για το καλώδιο των 3 εκατομμυρίων το χιλιοστό δεν θα ξεχώριζαν βινύλιο από cd σε δοκιμή; :)
γιατι ισχυει
συνεχεια κηδειες γινονται με γνωστες σε καθε τομεα που τα σκατωνουν σε καθε αντιστοιχο τεστ απο κρασια εως στραντιβαριους
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 01 Δεκ 2021, 19:42

Αγις έγραψε:
01 Δεκ 2021, 19:08
Beria έγραψε:
09 Ιαν 2019, 16:26
Στο μεταξύ γιατί πιστεύω ότι όσοι εμφανίζονται πιο πουρίστες από όλους και διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για το καλώδιο των 3 εκατομμυρίων το χιλιοστό δεν θα ξεχώριζαν βινύλιο από cd σε δοκιμή; :)
γιατι ισχυει
συνεχεια κηδειες γινονται με γνωστες σε καθε τομεα που τα σκατωνουν σε καθε αντιστοιχο τεστ απο κρασια εως στραντιβαριους
:lol:

για να μην πιάσομε blind tests σε αυτοκίνητα
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 01 Δεκ 2021, 19:50

Φυσικά δεν ξεχωρίζουν όλοι τα πάντα και πάντοτε. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν διαφορές πουθενά. Ουσιώδεις μάλιστα.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 01 Δεκ 2021, 21:28

Ενισχυτής: Sony TA-F300
Πικάπ: Technics SL-BD22D
Σιντί: Yamaha CD-N500
Ηχεία: Elac SL Center

Πολύ ευχαριστημένος.
Τι λέτε; :lol:
Συνολικό κόστος καμία 300-400 €υρώπουλα όταν τα είχα συμπληρώσει ένα-ένα (μεταχειρισμένα). Το πικαπ είναι λίγο Κλάιν μαιν, τα υπόλοιπα τοπ.

Το μόνο που μου την σπάει είναι το ότι δεν έχω τηλεχειριστήριο για τον ενισχυτή…
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37588
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Δεκ 2021, 21:45

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
01 Δεκ 2021, 21:28
Ενισχυτής: Sony TA-F300
Πικάπ: Technics SL-BD22D
Σιντί: Yamaha CD-N500
Ηχεία: Elac SL Center

Πολύ ευχαριστημένος.
Τι λέτε; Συνολικό κόστος καμία 300-400 €υρώπουλα όταν τα είχα συμπληρώσει ένα-ένα (μεταχειρισμένα). Το πικαπ είναι λίγο Κλάιν μαιν, τα υπόλοιπα τοπ.

*Το μόνο που μου την σπάει είναι το ότι δεν έχω τηλεχειριστήριο για τον ενισχυτή…
*ευκολάκι, εάν έχεις Xiaomi συσκευή το ελέγχεις με το Mi remote, το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να ελέγξεις πολλά πράματα με τηλεχειρισμό σε αυτόν τον ενισχυτή.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 01 Δεκ 2021, 21:48

sys3x έγραψε:
01 Δεκ 2021, 21:45
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
01 Δεκ 2021, 21:28
Ενισχυτής: Sony TA-F300
Πικάπ: Technics SL-BD22D
Σιντί: Yamaha CD-N500
Ηχεία: Elac SL Center

Πολύ ευχαριστημένος.
Τι λέτε; Συνολικό κόστος καμία 300-400 €υρώπουλα όταν τα είχα συμπληρώσει ένα-ένα (μεταχειρισμένα). Το πικαπ είναι λίγο Κλάιν μαιν, τα υπόλοιπα τοπ.

*Το μόνο που μου την σπάει είναι το ότι δεν έχω τηλεχειριστήριο για τον ενισχυτή…
*ευκολάκι, εάν έχεις Xiaomi συσκευή το ελέγχεις με το Mi remote, το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να ελέγξεις πολλά πράματα με τηλεχειρισμό σε αυτόν τον ενισχυτή.
Δεν παίρνει χειριστήριο, αδερφέ. Μόνο την ένταση να αλλάζω μου φτάνει. Τα υπόλοιπα τα κάνω από πριν.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37588
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Hi-fi / Hi-end

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Δεκ 2021, 22:14

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
01 Δεκ 2021, 21:48
sys3x έγραψε:
01 Δεκ 2021, 21:45
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
01 Δεκ 2021, 21:28
Ενισχυτής: Sony TA-F300
Πικάπ: Technics SL-BD22D
Σιντί: Yamaha CD-N500
Ηχεία: Elac SL Center

Πολύ ευχαριστημένος.
Τι λέτε; Συνολικό κόστος καμία 300-400 €υρώπουλα όταν τα είχα συμπληρώσει ένα-ένα (μεταχειρισμένα). Το πικαπ είναι λίγο Κλάιν μαιν, τα υπόλοιπα τοπ.

*Το μόνο που μου την σπάει είναι το ότι δεν έχω τηλεχειριστήριο για τον ενισχυτή…
*ευκολάκι, εάν έχεις Xiaomi συσκευή το ελέγχεις με το Mi remote, το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να ελέγξεις πολλά πράματα με τηλεχειρισμό σε αυτόν τον ενισχυτή.
Δεν παίρνει χειριστήριο, αδερφέ. Μόνο την ένταση να αλλάζω μου φτάνει. Τα υπόλοιπα τα κάνω από πριν.
Πριν σου απαντήσω τσέκαρα το μονδέλο και είδα ότι κανονικά έχει και τηλεχειριστήριο, ymmv βέβαια, αν έχει ir receiver και σου λείπει απλά το τηλεχειριστήριο τώρα ξέρεις τι να κάνεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χόμπυ • Κατασκευές • Μοντελισμός”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών