Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 15 Σεπ 2020, 12:46

Είδα τον Πούτιν στον ύπνο μου.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Γκιώνης
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 11:41
Phorum.gr user: Γκιώνης

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκιώνης » 15 Σεπ 2020, 12:47

Cavaliere έγραψε:
15 Σεπ 2020, 12:46
Είδα τον Πούτιν στον ύπνο μου.
Λεφτά θα πάρεις
Γραμματέας του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 15 Σεπ 2020, 17:51

Το γράφω εδώ για να μην το ξεχάσω όπως συχνά συμβαίνει:

Ονειρεύτηκα πως πλακωνόμουν με τον Θέμο Αναστασιάδη :o σε κάποιο κτίριο που μάλλον ήταν ξενοδοχείο.
Είχαμε πιαστεί στα χέρια όπως οι πυγμάχοι που αγκαλιάζονται για να αποφύγουν τα χτυπήματα, βρισκόμασταν σε stalemate.
Σε μια προσπάθεια να απελευθερωθώ ή να αποκτήσω πλεονέκτημα, κινήθηκα προς την άκρη του μπαλκονιού/ταράτσας/roof garden κάτι τέτοιο τέλος πάντων, δεν έχω ξεκάθαρη εικόνα, παρασύροντας όπως ήταν φυσικό και αυτόν.
Στον κάτω όροφο βρισκόταν μια πισίνα. Καθώς αλληλοτραβιόμαστε και λόγω της ορμής, τα κάγκελα υποχωρούν. Εγώ καταφέρνω και μένω όρθιος, αυτός πέφτει.
Νόμιζα πως θα κατέληγε στο νερό, αυτός όμως προσγειώθηκε με το πίσω μέρος του κεφαλιού του στην άκρη της πισίνας (παρακολούθησα την πτώση του και άκουσα τον χαρακτηριστικό γδούπο). Ήταν νεκρός.

Μιλάμε για ΣΟΥΡΕΑΛ καταστάσεις. Τι λένε οι ονειροκρίτες; (Σοβαρά τώρα, με έχει φάει η περιέργεια :smt017)
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 15 Σεπ 2020, 18:05

Είδα ότι ήμουν πράκτορας και στο γκαράζ του σπιτιού μου είχα ένα μαύρο μερσεντες βανάκι.
Είχε εγκατεστημένο A.I., του έλεγες που θες να πας και σε πήγαινε, όχι μόνο αυτό, μπορούσες
να του δώσεις διάφορες εντολές π.χ να κάνει τα τζάμια φιμέ και διάφορα παρόμοια, sci-fi πράγματα.
Φορούσα μαύρο κοστούμι, ξεκίνησα από το σπίτι μου, τελικά βρέθηκα σε κάτι στενά δρομάκια
να με βάζει μέσα σε μια μεγάλη αποθήκη, άγνωστη τοποθεσία. Αναρωτιέμαι που διάολο είμαι.
Κοιτάζω γύρω γύρω κανένας, μέρα μεσημέρι, του λέω φτιάξε μου έναν φρέντο εσπρεσσο ντεκαφεινέ
γλυκό, και μου το έβγαλε πίσω από το ραδιόφωνο. Μετά ξύπνησα.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 16 Σεπ 2020, 18:00

Cavaliere έγραψε:
15 Σεπ 2020, 12:46
Είδα τον Πούτιν στον ύπνο μου.
Πως τον είδες, ημιγυμνο καβάλα σε μια αρκουδα;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 21 Σεπ 2020, 18:14

Ένας χώρος σε δύο επίπεδα, σαν σκαλί. ένας χώρος που ήταν όλος ένα κρεβάτι σε δύο επίπεδα, με άσπρα σεντόνια. Στο πάνω επίπεδο κάνει έρωτα ένα ζευγάρι. Όταν ξαφνικά μπαίνει ένας άντρας κλαίγοντας με λυγμούς, τραβώντας την γυναίκα του ζευγαριού και ρίχνοντάς την στο κάτω επίπεδο. Αυτή προσγειώνεται και κάνει μια κίνηση τουρλώνοντας τον κώλο της προς τον θεατή, ενώ στην συνέχεια ο άντρας, συνεχίζοντας να κλαίει με λυγμούς την ξαπλώνει κάτω, την γυρίζει από την άλλη και την γαμάει και τώρα ο θεατής βλέπει μια φάτσα να κλαίει με λυγμούς.

Και πιο πάνω, σε ένα άλλο δωμάτιο, ένας ζωγράφος προσθέτει μαύρες στρογγυλές πινελιές σε ένα συρόμενο πίνακα, που ξεδιπλώνεται συρόμενος από δεξιά προς αριστερά, ενώ σε μια ποστ-πανκ μουσική υπόκρουση ακούμε: «black dots exist inside the frame, black dots exist outside the frame”

Και μετά, η γυναίκα δένεται σε καρέκλα βασανιστή. Πρώτα της κόβουν τις βλεφαρίδες με ψαλίδι. Και ενώ με ένα ειδικό εξολκέα της αφαιρούν τα χείλη, ταυτόχρονα με το ίδιο ψαλίδι κόβεται τμήμα των αυτιών της - το πάνω μέρος.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 21 Σεπ 2020, 18:32

ΑΝΩΜΑΛΕ!
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 21 Σεπ 2020, 21:49

Η ανωμαλία ηταν που ξεχασα την μελωδία

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 21 Σεπ 2020, 21:54

Όχι ρε πούστη! Ακούτε και μελωδίες στα όνειρά σας;
Εγώ δεν μπορώ καν να προσδιορίσω αν είναι έγχρωμα ή ασπρόμαυρα. Δεν έχω κάποια ξεκάθαρη ανάμνηση χρώματος, μόνο προσώπων και καταστάσεων.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 27 Σεπ 2020, 22:07

Αντί σε αυτοκίνητο ήμουνα λέει ΣΕ ΠΛΟΙΟ και προσπαθούσα να διασχίσω ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟ φροντίζοντας να σπρώξω μόνη μου το πλοίο και να προσέξω μην χτυπήσει σε ένα τεράστιο δέντρο και βουλιάξει. Πού να βουλιάξει τώρα στην άσφαλτο δεν ξέρω. Θα πηγαίναμε Λεμεσό λέει για κάτι εξετάσεις, ούτε εγώ κατάλαβα.


Η φίλη μου (συμφοιτήτρια) είχε δει παρόμοιο. Οδηγούσα λέει και ήταν μαζί μου εκείνη και ο αδερφός της. Αυτή φοβάται γενικά τις ανηφόρες ενώ εγώ είμαι χαλαρή, το ελέγχω με τις ταχύτητες και όοταν το κρίνω απαραίτητο τραβάω και χειρόφρενο για έξτρα ασφάλεια. Ε στο όνειρο επίσης. Ήμουν αρκετά ήρεμη ενώ αυτή μου φώναζε να σταματήσω. Ήμασταν λέει σε έναν πολύ ανηφορικό δρόμο και χωρίς να το καταλάβω το αυτοκίνητο έκανε πίσω. Έβλεπε τους υπόλοιπους να ανεβαίνουν χωρίς δυσκολία και απορούσε γιατί το δικό μας δυσκολευόταν. Τελικά σε μια φάση το ξαναξεκίνησα λέει και επιστρέψαμε στο σπίτι. Το είπε στους γονείς της για τον δρόμο που συναντήσαμε και τι είχε γίνει και της είπαν πως κάθε μέρα περνάνε από εκεί και ο δρόμος έτσι είναι, τον περνάνε κι' αυτοί χωρίς δυσκολία.

Ε το ερμήνευσα πως φέτος θα περάσουμε δυσκολίες με τα μαθήματα αλλά στο τέλος θα ξεπεράσουμε τα εμπόδια παρεούλα.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 27 Σεπ 2020, 22:09

- Casper - έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:07
Αντί σε αυτοκίνητο ήμουνα λέει ΣΕ ΠΛΟΙΟ και προσπαθούσα να διασχίσω ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟ φροντίζοντας να σπρώξω μόνη μου το πλοίο και να προσέξω μην χτυπήσει σε ένα τεράστιο δέντρο και βουλιάξει. Πού να βουλιάξει τώρα στην άσφαλτο δεν ξέρω. Θα πηγαίναμε Λεμεσό λέει για κάτι εξετάσεις, ούτε εγώ κατάλαβα.


Η φίλη μου (συμφοιτήτρια) είχε δει παρόμοιο. Οδηγούσα λέει και ήταν μαζί μου εκείνη και ο αδερφός της. Αυτή φοβάται γενικά τις ανηφόρες ενώ εγώ είμαι χαλαρή, το ελέγχω με τις ταχύτητες και όοταν το κρίνω απαραίτητο τραβάω και χειρόφρενο για έξτρα ασφάλεια. Ε στο όνειρο επίσης. Ήμουν αρκετά ήρεμη ενώ αυτή μου φώναζε να σταματήσω. Ήμασταν λέει σε έναν πολύ ανηφορικό δρόμο και χωρίς να το καταλάβω το αυτοκίνητο έκανε πίσω. Έβλεπε τους υπόλοιπους να ανεβαίνουν χωρίς δυσκολία και απορούσε γιατί το δικό μας δυσκολευόταν. Τελικά σε μια φάση το ξαναξεκίνησα λέει και επιστρέψαμε στο σπίτι. Το είπε στους γονείς της για τον δρόμο που συναντήσαμε και τι είχε γίνει και της είπαν πως κάθε μέρα περνάνε από εκεί και ο δρόμος έτσι είναι, τον περνάνε κι' αυτοί χωρίς δυσκολία.

Ε το ερμήνευσα πως φέτος θα περάσουμε δυσκολίες με τα μαθήματα αλλά στο τέλος θα ξεπεράσουμε τα εμπόδια παρεούλα.
Ή/και έχεις αρκετό άγχος. :102:
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 27 Σεπ 2020, 22:13

aLiCat έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:09
- Casper - έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:07
Αντί σε αυτοκίνητο ήμουνα λέει ΣΕ ΠΛΟΙΟ και προσπαθούσα να διασχίσω ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟ φροντίζοντας να σπρώξω μόνη μου το πλοίο και να προσέξω μην χτυπήσει σε ένα τεράστιο δέντρο και βουλιάξει. Πού να βουλιάξει τώρα στην άσφαλτο δεν ξέρω. Θα πηγαίναμε Λεμεσό λέει για κάτι εξετάσεις, ούτε εγώ κατάλαβα.


Η φίλη μου (συμφοιτήτρια) είχε δει παρόμοιο. Οδηγούσα λέει και ήταν μαζί μου εκείνη και ο αδερφός της. Αυτή φοβάται γενικά τις ανηφόρες ενώ εγώ είμαι χαλαρή, το ελέγχω με τις ταχύτητες και όοταν το κρίνω απαραίτητο τραβάω και χειρόφρενο για έξτρα ασφάλεια. Ε στο όνειρο επίσης. Ήμουν αρκετά ήρεμη ενώ αυτή μου φώναζε να σταματήσω. Ήμασταν λέει σε έναν πολύ ανηφορικό δρόμο και χωρίς να το καταλάβω το αυτοκίνητο έκανε πίσω. Έβλεπε τους υπόλοιπους να ανεβαίνουν χωρίς δυσκολία και απορούσε γιατί το δικό μας δυσκολευόταν. Τελικά σε μια φάση το ξαναξεκίνησα λέει και επιστρέψαμε στο σπίτι. Το είπε στους γονείς της για τον δρόμο που συναντήσαμε και τι είχε γίνει και της είπαν πως κάθε μέρα περνάνε από εκεί και ο δρόμος έτσι είναι, τον περνάνε κι' αυτοί χωρίς δυσκολία.

Ε το ερμήνευσα πως φέτος θα περάσουμε δυσκολίες με τα μαθήματα αλλά στο τέλος θα ξεπεράσουμε τα εμπόδια παρεούλα.
Ή/και έχεις αρκετό άγχος. :102:
Καλά ναι, πάντα έχω άγχος :lol:

Θυμάμαι μια περίοδο, ΝΟΜΙΖΑ πως ήμουν χαλαρή. Μετά από δουλειά είχα πάει διακοπές στην Πάτρα που σπούδαζα και μου' χε λείψει. Πήγα να κάνω κάτι εξετάσεις που δείχνουν ορμόνες κτλ, ο άνθρωπος σοκαρισμένος με ρωτάει "τα επίπεδα άγχους σου είναι ΣΤΑ ΥΨΗ". Είδε την κορτιζόλη νομίζω. Σοκαρισμένη εγώ να προσπαθώ να εξηγήσω πως είμαι χαλαρή. Είναι χρόνιο το πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 27 Σεπ 2020, 22:15

- Casper - έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:13
aLiCat έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:09
- Casper - έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:07
Αντί σε αυτοκίνητο ήμουνα λέει ΣΕ ΠΛΟΙΟ και προσπαθούσα να διασχίσω ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟ φροντίζοντας να σπρώξω μόνη μου το πλοίο και να προσέξω μην χτυπήσει σε ένα τεράστιο δέντρο και βουλιάξει. Πού να βουλιάξει τώρα στην άσφαλτο δεν ξέρω. Θα πηγαίναμε Λεμεσό λέει για κάτι εξετάσεις, ούτε εγώ κατάλαβα.


Η φίλη μου (συμφοιτήτρια) είχε δει παρόμοιο. Οδηγούσα λέει και ήταν μαζί μου εκείνη και ο αδερφός της. Αυτή φοβάται γενικά τις ανηφόρες ενώ εγώ είμαι χαλαρή, το ελέγχω με τις ταχύτητες και όοταν το κρίνω απαραίτητο τραβάω και χειρόφρενο για έξτρα ασφάλεια. Ε στο όνειρο επίσης. Ήμουν αρκετά ήρεμη ενώ αυτή μου φώναζε να σταματήσω. Ήμασταν λέει σε έναν πολύ ανηφορικό δρόμο και χωρίς να το καταλάβω το αυτοκίνητο έκανε πίσω. Έβλεπε τους υπόλοιπους να ανεβαίνουν χωρίς δυσκολία και απορούσε γιατί το δικό μας δυσκολευόταν. Τελικά σε μια φάση το ξαναξεκίνησα λέει και επιστρέψαμε στο σπίτι. Το είπε στους γονείς της για τον δρόμο που συναντήσαμε και τι είχε γίνει και της είπαν πως κάθε μέρα περνάνε από εκεί και ο δρόμος έτσι είναι, τον περνάνε κι' αυτοί χωρίς δυσκολία.

Ε το ερμήνευσα πως φέτος θα περάσουμε δυσκολίες με τα μαθήματα αλλά στο τέλος θα ξεπεράσουμε τα εμπόδια παρεούλα.
Ή/και έχεις αρκετό άγχος. :102:
Καλά ναι, πάντα έχω άγχος :lol:

Θυμάμαι μια περίοδο, ΝΟΜΙΖΑ πως ήμουν χαλαρή. Μετά από δουλειά είχα πάει διακοπές στην Πάτρα που σπούδαζα και μου' χε λείψει. Πήγα να κάνω κάτι εξετάσεις που δείχνουν ορμόνες κτλ, ο άνθρωπος σοκαρισμένος με ρωτάει "τα επίπεδα άγχους σου είναι ΣΤΑ ΥΨΗ". Είδε την κορτιζόλη νομίζω. Σοκαρισμένη εγώ να προσπαθώ να εξηγήσω πως είμαι χαλαρή. Είναι χρόνιο το πρόβλημα.





Χρόνιο, αλλά διαχειρίσιμο (ποιος μιλάει τώρα!... :P )
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 27 Σεπ 2020, 22:20

aLiCat έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:15
- Casper - έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:13
aLiCat έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:09


Ή/και έχεις αρκετό άγχος. :102:
Καλά ναι, πάντα έχω άγχος :lol:

Θυμάμαι μια περίοδο, ΝΟΜΙΖΑ πως ήμουν χαλαρή. Μετά από δουλειά είχα πάει διακοπές στην Πάτρα που σπούδαζα και μου' χε λείψει. Πήγα να κάνω κάτι εξετάσεις που δείχνουν ορμόνες κτλ, ο άνθρωπος σοκαρισμένος με ρωτάει "τα επίπεδα άγχους σου είναι ΣΤΑ ΥΨΗ". Είδε την κορτιζόλη νομίζω. Σοκαρισμένη εγώ να προσπαθώ να εξηγήσω πως είμαι χαλαρή. Είναι χρόνιο το πρόβλημα.





Χρόνιο, αλλά διαχειρίσιμο (ποιος μιλάει τώρα!... :P )
Το' χουμε!!! :a010::goal:

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 27 Σεπ 2020, 22:26

- Casper - έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:20
aLiCat έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:15
- Casper - έγραψε:
27 Σεπ 2020, 22:13


Καλά ναι, πάντα έχω άγχος :lol:

Θυμάμαι μια περίοδο, ΝΟΜΙΖΑ πως ήμουν χαλαρή. Μετά από δουλειά είχα πάει διακοπές στην Πάτρα που σπούδαζα και μου' χε λείψει. Πήγα να κάνω κάτι εξετάσεις που δείχνουν ορμόνες κτλ, ο άνθρωπος σοκαρισμένος με ρωτάει "τα επίπεδα άγχους σου είναι ΣΤΑ ΥΨΗ". Είδε την κορτιζόλη νομίζω. Σοκαρισμένη εγώ να προσπαθώ να εξηγήσω πως είμαι χαλαρή. Είναι χρόνιο το πρόβλημα.





Χρόνιο, αλλά διαχειρίσιμο (ποιος μιλάει τώρα!... :P )
Το' χουμε!!! :a010::goal:

Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών