Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
sharp
Δημοσιεύσεις: 20930
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 24 Σεπ 2020, 00:24

Germany says it has evidence backed by French and Swedish scientists
Novichok Creator Apologizes to Alexei Navalny
Σκευωρία! Όλος ο κόσμος ενάντια στην Αγία Ρωσική Αυτοκρατορία.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14460
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 24 Σεπ 2020, 00:49

Τελικά πως έβγαλαν τα μόρια του Πολωνιου μέσα από τον οργανισμό του ασθενούς, με έξυπνα νανομποτ που κινουνται με αντιδραστηρες αντιύλης;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 47804
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 24 Σεπ 2020, 00:51

Ζενίθεδρος έγραψε:
24 Σεπ 2020, 00:49
Τελικά πως έβγαλαν τα μόρια του Πολωνιου μέσα από τον οργανισμό του ασθενούς, με έξυπνα νανομποτ που κινουνται με αντιδραστηρες αντιύλης;
Γερμανική τεχνολογία.

Μεγάλη πίκρα πάντως οι αντιρώσοι. Εντελώς μπουμερανγκ το παρόν νήμα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30080
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Σεπ 2020, 01:19

Σενέκας έγραψε:
24 Σεπ 2020, 00:15
μια χαρούλα φαίνεται...σένιος
Εικόνα
στείλε την αγάπη σου

Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30080
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Σεπ 2020, 01:26

dotcom έγραψε:
24 Αύγ 2020, 12:35
Jolly Roger έγραψε:
22 Αύγ 2020, 17:45
Scouser έγραψε:
22 Αύγ 2020, 17:37
O Nαβάλνι είναι ο Στέφανος Μάνος της Ρωσίας. Γιατί να μπει στη διαδικασία ο Πούτιν;
ο Στέφανος Χίος μάλλον. Πριν τον ανακαλύψουν εκ δυσμών και τον κάνουν πόστερ μπόι, δεν υπήρχε βλογκ του στο οποίο να μην χαρακτηρίζει τους Ουκρανούς χαχόλους και τους Γεωργιανούς μαυρόκωλους (τσερνοζόπι) και να κράζει τον Πούτιν επειδή δεν τους βομβαρδίζει. Μετά που έγινε διάσημος και του είπανε ότι αν δεν το παίξει λιμπ-ντεμ δε θα τον προβάλλουν στη δύση, έγινε ξαφνικά και Ουκρανόφιλος και Γεωργιανόφιλος και "βούτυρο αντί κανόνια".

ο μέσος Ρώσος αν και έχει σταματήσει να πολυγουστάρει τον Πούτιν (η νεότερη γενιά παίζει να τον έχει ψιλοβαρεθεί κιόλας), τον Ναβάλνι δεν τον παίρνει ποτέ στα σοβαρά.
Ο τύπος αναβλύζει ψεκαέριο από παντού,δεν καταλαβαίνω γιατι η δύση έχει επενδύσει πάνω του
γράφει στο φακό και δεν καταλαβαίνει o Σενέκας τι λέει,
ο ιδανικός opposition leader



Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29597
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Σεπ 2020, 01:36

dna replication έγραψε:
24 Σεπ 2020, 01:19
Σενέκας έγραψε:
24 Σεπ 2020, 00:15
μια χαρούλα φαίνεται...σένιος
Εικόνα
στείλε την αγάπη σου

Εικόνα
Χλωμός μου φαίνεται.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30080
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Σεπ 2020, 01:40

το χρωματάκι του Ασσάνζ πως σου φαίνεται?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6708
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 24 Σεπ 2020, 01:44

Ο ηγέτης της αντιπολίτευσης Αλεξέι Ναβάλνι σε ανάρτηση του στο δικό του μπλογκ ζητάει να του επιστραφούν τα ρούχα που φορούσε στις 20 Αυγούστου όταν διακομίστηκε στο νοσοκομείο του Όμσκ, καθώς θεωρεί ότι μπορούν να συνιστούν σημαντικό αποδεικτικό στοιχείο, ενώ εκφράζει τη δυσαρέσκειά του για το ότι δεν έχει ασκηθεί ποινική δίωξη για τη δηλητηρίαση του.

«Πριν δώσουν την άδεια για να με μεταφέρουν στη Γερμανία, μου έβγαλαν όλα τα ρούχα και με έστειλαν γυμνό. Λαμβάνοντας υπ’ όψιν ότι στο σώμα μου βρέθηκε Novichok και η μόλυνση λόγω επαφών είναι αρκετά πιθανή, τα ρούχα μου είναι ένα σημαντικό αποδεικτικό στοιχείο» γράφει ο Ναβάλνι και απαιτεί «να πακετάρουν προσεκτικά τα ρούχα μου σε συσκευασία σελοφάν και να μου τα επιστρέψουν».
«Προσπάθησαν να με σκοτώσουν…»

Ο Ναβάλνι για πρώτη φορά γράφει ο ίδιος ότι «προσπάθησαν να τον σκοτώσουν με δηλητηριώδη ουσία που χρησιμοποιεί ο στρατός». Παράλληλα, επισείει την προσοχή στο γεγονός ότι έχει λήξει η προθεσμία διενέργειας «προανακριτικής διαδικασίας» όσον αφορά στην υπόθεση του, καθώς έχουν περάσει από την ημέρα της δηλητηρίασης του ήδη 30 ημέρες.

Ο Ναβάλνι επισημαίνει ότι δύο ανεξάρτητα εργαστήρια στη Γαλλία και τη Σουηδία, καθώς και το γερμανικό ειδικό εργαστήριο του γερμανικού στρατού, επιβεβαίωσαν την ύπαρξη του Novichok στον οργανισμό του. «Ωστόσο στη ρωσική πολιτική και νομική πραγματικότητα αυτό δεν υπάρχει…«Στην Ρωσία δεν έχει ασκηθεί ποινική δίωξη, αλλά υπάρχει ‘προανακριτική διαδικασία’ για την εισαγωγή μου στο νοσοκομείο. Δημιουργείται η εντύπωση ότι δεν έπεσα σε κώμα όταν ήμουν στο αεροπλάνο, αλλά ότι γλίστρησα στο σουπερμάρκετ και έσπασα το πόδι μου» γράφει ο Ναβάλνι.

Ο Αλεξεί Ναβάλνι ευχαριστεί για τη συμπαράσταση την σύζυγό του Γιούλια καθώς, όπως λέει, «έγινε καλά χάρη σ’ αυτήν». «Η κάθε έλευση της ήταν στην κυριολεξία θεραπευτική και η προσδοκία της αναμονής ήταν σαν ντοπαμίνη. Όπως και να ακούγεται η επεξήγηση της επιστήμης και της ιατρικής, τώρα γνωρίζω επακριβώς από τη δική μου πείρα, ότι η αγάπη θεραπεύει και σε επαναφέρει στην ζωή. Γιούλια, εσύ με έσωσες και ας το γράψουν αυτό στα συγγράμματα της νευροβιολογίας» έγραψε ο Ναβάλνι στην ανάρτηση του στο Instagram.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

https://www.in.gr/2020/09/21/world/o-na ... skotosoun/
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29597
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Σεπ 2020, 01:47

dna replication έγραψε:
24 Σεπ 2020, 01:40
το χρωματάκι του Ασσάνζ πως σου φαίνεται?
Μμμμ, εμπ1 αν ήμουν άντρας.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14460
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 24 Σεπ 2020, 01:56

Αρχέλαος έγραψε:
24 Σεπ 2020, 01:44
Ο ηγέτης της αντιπολίτευσης Αλεξέι Ναβάλνι σε ανάρτηση του στο δικό του μπλογκ ζητάει να του επιστραφούν τα ρούχα που φορούσε στις 20 Αυγούστου όταν διακομίστηκε στο νοσοκομείο του Όμσκ, καθώς θεωρεί ότι μπορούν να συνιστούν σημαντικό αποδεικτικό στοιχείο, ενώ εκφράζει τη δυσαρέσκειά του για το ότι δεν έχει ασκηθεί ποινική δίωξη για τη δηλητηρίαση του.

«Πριν δώσουν την άδεια για να με μεταφέρουν στη Γερμανία, μου έβγαλαν όλα τα ρούχα και με έστειλαν γυμνό. Λαμβάνοντας υπ’ όψιν ότι στο σώμα μου βρέθηκε Novichok και η μόλυνση λόγω επαφών είναι αρκετά πιθανή, τα ρούχα μου είναι ένα σημαντικό αποδεικτικό στοιχείο» γράφει ο Ναβάλνι και απαιτεί «να πακετάρουν προσεκτικά τα ρούχα μου σε συσκευασία σελοφάν και να μου τα επιστρέψουν».
«Προσπάθησαν να με σκοτώσουν…»

Ο Ναβάλνι για πρώτη φορά γράφει ο ίδιος ότι «προσπάθησαν να τον σκοτώσουν με δηλητηριώδη ουσία που χρησιμοποιεί ο στρατός». Παράλληλα, επισείει την προσοχή στο γεγονός ότι έχει λήξει η προθεσμία διενέργειας «προανακριτικής διαδικασίας» όσον αφορά στην υπόθεση του, καθώς έχουν περάσει από την ημέρα της δηλητηρίασης του ήδη 30 ημέρες.

Ο Ναβάλνι επισημαίνει ότι δύο ανεξάρτητα εργαστήρια στη Γαλλία και τη Σουηδία, καθώς και το γερμανικό ειδικό εργαστήριο του γερμανικού στρατού, επιβεβαίωσαν την ύπαρξη του Novichok στον οργανισμό του. «Ωστόσο στη ρωσική πολιτική και νομική πραγματικότητα αυτό δεν υπάρχει…«Στην Ρωσία δεν έχει ασκηθεί ποινική δίωξη, αλλά υπάρχει ‘προανακριτική διαδικασία’ για την εισαγωγή μου στο νοσοκομείο. Δημιουργείται η εντύπωση ότι δεν έπεσα σε κώμα όταν ήμουν στο αεροπλάνο, αλλά ότι γλίστρησα στο σουπερμάρκετ και έσπασα το πόδι μου» γράφει ο Ναβάλνι.

Ο Αλεξεί Ναβάλνι ευχαριστεί για τη συμπαράσταση την σύζυγό του Γιούλια καθώς, όπως λέει, «έγινε καλά χάρη σ’ αυτήν». «Η κάθε έλευση της ήταν στην κυριολεξία θεραπευτική και η προσδοκία της αναμονής ήταν σαν ντοπαμίνη. Όπως και να ακούγεται η επεξήγηση της επιστήμης και της ιατρικής, τώρα γνωρίζω επακριβώς από τη δική μου πείρα, ότι η αγάπη θεραπεύει και σε επαναφέρει στην ζωή. Γιούλια, εσύ με έσωσες και ας το γράψουν αυτό στα συγγράμματα της νευροβιολογίας» έγραψε ο Ναβάλνι στην ανάρτηση του στο Instagram.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

https://www.in.gr/2020/09/21/world/o-na ... skotosoun/
Αν και κυκλοφορούν διάφορα, ωστόσο κανεις δεν ξέρει ποια είναι η χημική σύνθεση του Νοβιτσοκ. Πως επιβεβαίωσαν τα εργαστήρια την ύπαρξη του στο σώμα του Ναβαλνι;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30080
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Σεπ 2020, 02:02

Gherschaagk έγραψε:
24 Σεπ 2020, 01:47
dna replication έγραψε:
24 Σεπ 2020, 01:40
το χρωματάκι του Ασσάνζ πως σου φαίνεται?
Μμμμ, εμπ1 αν ήμουν άντρας.
θα σε ξεμαλλιάσει η Πάμελα
https://abcnews.go.com/Entertainment/pa ... d=65430282
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29597
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Σεπ 2020, 08:08

dna replication έγραψε:
24 Σεπ 2020, 02:02
Gherschaagk έγραψε:
24 Σεπ 2020, 01:47
dna replication έγραψε:
24 Σεπ 2020, 01:40
το χρωματάκι του Ασσάνζ πως σου φαίνεται?
Μμμμ, εμπ1 αν ήμουν άντρας.
θα σε ξεμαλλιάσει η Πάμελα
https://abcnews.go.com/Entertainment/pa ... d=65430282
Στην ξανθιά αναφερόμουν που κάθεται στην αγκαλιά του Ναβάλνι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30080
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Σεπ 2020, 11:39

Σενέκας έγραψε:
24 Σεπ 2020, 00:15
επίσης
Navalny May Have Poisoned Himself, Putin Reportedly Tells Macron

themoscowtimes.com/2020/09/23/navalny-may-have-poisoned-himself-putin-reportedly-tells-macron-a71515
sharp :lol:
ε αφού το έγραψαν οι moscow times (χρηματοδοτούνται απο τη δυση) που έχουν και times για να παριστάνουν τους έγκυρους

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30080
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Σεπ 2020, 11:42

dna replication έγραψε:
20 Σεπ 2020, 03:04
Πρώτα ήταν κάτι στο τσάι, γιατί δεν ήπιε ούτε έφαγε τίποτε άλλο εκείνο το πρωι.
Στη Γερμανία ήξεραν αμέσως οτι υπήρχε Νοβιτσοκ στο τσάι.
Αλλά ούτε οι ρώσοι ούτε οι γερμανοί γιατροί βρήκαν δηλητήριο.
Αλλά μετά από μερικές μέρες ο γερμανικός στρατός βρήκε.
Αλλά που?
Α, σε ένα μπουκάλι νερό. Που βρέθηκε το μπουκάλι? Από τη φίλη του τη Μαρία Πεβτσιχ (την ύπαρξη της οποίας αρνούνταν το περιβάλλον του Ναβάλνυ) που μπόρεσε να περάσει λαθραία το μπουκάλι. Μετά άλλα 2 εργαστήρια 1000 χλμ μακριά βρήκαν ταυτόχρονα επίσης κάτι σε ένα μπουκάλι νερό και ξαφνικά υπήρχαν 3 μπουκάλια νερό. Και μετά από 4 εβδομάδες εμφανίστηκε ένα βίντεο με μπουκάλια νερό που υποτίθεται γυρίστηκε στο ξενοδοχείο λίγο μετά που κατέρρευσε ο Ναβάλνυ...

θλιβερό σενάριο C-movie
τώρα είναι τα ρούχα, κάτι βάλανε στα ρούχα! γιατί μας κρύβουν τα ρούχα?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30080
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Σεπ 2020, 21:06

ήρθε στα λόγια των ρωσων γιατρών ο Ναβάλνυ

https://www.rt.com/russia/498637-navaln ... ood-sugar/

Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών