Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25514
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 30 Σεπ 2020, 14:46

Οι καταστηματάρχες των Εξαρχείων είναι μεγάλη γλίτσα. Βήγκαν είναι το σουβλατζήδικο, ο ίδιος φραγκοφονιάς είναι.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25514
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 30 Σεπ 2020, 14:50

Kauldron έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:45
Beria έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:37
Kauldron έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:36


Ανάρχας δήλωνε ο πρόβατος.
Δεν έχει αρχή ο ίδιος, θα έχει όμως τέλος η επιχείρησή του. :003:
link
https://athens.indymedia.org/post/1602719/
Ο θεός να σε φυλάει από αριστερό αφεντικό και από δεξιό εργάτη. Έχω πείρα και από τα δύο (τον δεξιό εργάτη τον βλέπω μπροστά μου τώρα :P:lol: ).

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 30 Σεπ 2020, 14:50

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:40
vegan :giggle:
άλλη μια καπιταλιστική παπαριά που ανοίγει νέες αγορές (στις οποίες πέσαν με τα μούτρα αι επαναστάται) :smt005:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 30 Σεπ 2020, 14:52

vantono έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:28
τεν τεν έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:25
Βιγκαν σουβλάκι.
Βομβαρδισμός τώρα. Με τους αναρχοαυτοματους μεσα
Αν πιάνεται ως βιγκανοσούβλακο και το τυλιχτό με μπιφτέκι λαχανικών ή φαλαφελ, τολμώ να πω οτι μ'αρεσει :oops:
Αλλα οχι σε φάση να το καθιεωρώσω αντικαθιστώντας το κρεάτινο, φυσικά.
Εγώ όταν δεν θέλω κρέας στην πίτα παίρνω με χαλούμι και μανιτάρια πλευρώτους και είμαι καλυμμένος, δεν αφήνω περιθώρια
βιγκανισμού.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 30 Σεπ 2020, 14:52

Αν έχεις έστω και περίπτερο ο Ρουβίκωνας δε σε δέχεται ως μέλος τους.

Γιαυτό έχουν φτιάξει ένα σκασμό κοινωφελείς συνεταιριστικές παπαριες και μκο
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20836
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 30 Σεπ 2020, 14:56

Beria έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:35
Πόθεν προκύπτει ότι ο βιγκανοσουβλατζής (θεέ μου) έχει προσλάβει τον μισό Ρουβίκωνα ;
Μάλλον ο ΟΠ το έβγαλε από τον πισινό του
Εσένα ειδικά, αυτό το σχόλιο δεν σε τιμάει... και είμαι σίγουρος και πως και συ ο ίδιος το ξέρεις, ανεξάρτητα από το αν είσαι σε θέση να παραδεχτείς...
Αυτό.... και το λήγω...δεν θα κάνω περαιτέρω συζήτηση γι αυτό το θέμα...
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 30 Σεπ 2020, 15:00

georgebi έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:56
Beria έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:35
Πόθεν προκύπτει ότι ο βιγκανοσουβλατζής (θεέ μου) έχει προσλάβει τον μισό Ρουβίκωνα ;
Μάλλον ο ΟΠ το έβγαλε από τον πισινό του
Εσένα ειδικά, αυτό το σχόλιο δεν σε τιμάει... και είμαι σίγουρος και πως και συ ο ίδιος το ξέρεις, ανεξάρτητα από το αν είσαι σε θέση να παραδεχτείς...
Αυτό.... και το λήγω...δεν θα κάνω περαιτέρω συζήτηση γι αυτό το θέμα...
Εάν το πρόβλημα είναι η φράση την αποσύρω και ζητώ συγγνώμη
Παρ' όλα αυτά απο πουθενά δεν προκύπτει ότι ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας έχει προσλάβει τον μισό Ρουβίκωνα και συνεχίζει να είναι αστήρικτος ο ισχυρισμός σου
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 30 Σεπ 2020, 15:08

Μην τον ξεσυνερίζεσαι Τζωρτζ, πονάει ο κακομοίρης. Πονάει που ο Ολυμπιακός Νέας Σμύρνης θα αγωνίζεται στα ερασιτεχνικά τη νέα χρονιά.
Από την άλλη μεριά, πήρε μια χαρά χθες που τα κεντρικά προκρίθηκαν απέναντι στη ΔΙΧόνοια, αλλά αυτό ήταν αναμενόμενο μετά το score της πρώτης αναμέτρησης και δεν του έκανε ιδιαίτερη αίσθηση.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 30 Σεπ 2020, 15:11

...καθένας με τον πόνο του...

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 30 Σεπ 2020, 15:12

vantono έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:28
τεν τεν έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:25
Βιγκαν σουβλάκι.
Βομβαρδισμός τώρα. Με τους αναρχοαυτοματους μεσα
Αν πιάνεται ως βιγκανοσούβλακο και το τυλιχτό με μπιφτέκι λαχανικών ή φαλαφελ, τολμώ να πω οτι μ'αρεσει :oops:
Αλλα οχι σε φάση να το καθιεωρώσω αντικαθιστώντας το κρεάτινο, φυσικά.
Δεν ξέρω τι λες ρε καρντασι. Εμείς σουβλάκι εννοούμε το σουβλάκι. Τα άλλα είναι σάντουιτς
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 30 Σεπ 2020, 15:15

Jolly Roger έγραψε:
30 Σεπ 2020, 15:11
...καθένας με τον πόνο του...
:+1:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20836
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 30 Σεπ 2020, 15:17

Beria έγραψε:
30 Σεπ 2020, 15:00
georgebi έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:56
Beria έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:35
Πόθεν προκύπτει ότι ο βιγκανοσουβλατζής (θεέ μου) έχει προσλάβει τον μισό Ρουβίκωνα ;
Μάλλον ο ΟΠ το έβγαλε από τον πισινό του
Εσένα ειδικά, αυτό το σχόλιο δεν σε τιμάει... και είμαι σίγουρος και πως και συ ο ίδιος το ξέρεις, ανεξάρτητα από το αν είσαι σε θέση να παραδεχτείς...
Αυτό.... και το λήγω...δεν θα κάνω περαιτέρω συζήτηση γι αυτό το θέμα...
Εάν το πρόβλημα είναι η φράση την αποσύρω και ζητώ συγγνώμη
Παρ' όλα αυτά απο πουθενά δεν προκύπτει ότι ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας έχει προσλάβει τον μισό Ρουβίκωνα και συνεχίζει να είναι αστήρικτος ο ισχυρισμός σου
Αποδεκτή η συγγνώμη σου...

Τον μισό που για δεύτερη φορά γράφεις χωρίς εισαγωγικά εγώ το έχω έτσι :"μισό" σε μια, πιστεύω, εμφανώς 'γαργαλιστικού' ύφους ανάρτηση...

Παρ όλα αυτά... ,πιστευω,δεν είναι άξια λόγου η διαφωνία μας .

Η φράση ήταν αυτό που μ ενόχλησε... ζήτησες συγγνώμη, έγινε αποδεκτή...έληξε...
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19515
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 30 Σεπ 2020, 15:28

περαστικος έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:25
Οπως πολυ σωστα ειπε ο Αδωνις, σε αυτην την χωρα διπλα στο μνημειο του αγνωστου στρατιωτη πρεπει να φτιαξουμε και το μνημειο του αγνωστου εργοδοτη...
Μην το λες, έχει και στους εργοδότες πολύ καλά φρούτα.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 30 Σεπ 2020, 15:55

ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΜΕ ΠΙΤΑ, ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥ...

Εικόνα

Vegan κουζίνα και τ’ αρχίδια μου κουνιούνται!
Το θέμα είναι να γευτούμε και πάλι λίγο απ’ το ξακουστό chilli που με τόσο κόπο παρασκεύαζε ο ήρωας του “The Texas chainsaw massacre”.
Αλλά έτσι είναι, άμα έχεις τις... κατάλληλες πρώτες ύλες θα διαπρέψεις. Πεντανόστιμο το έκανε ο πούστης.
Ξέρει κανείς πως τεμαχίζουμε ρουβίτσες και ποιο κομμάτι προσφέρεται για ψήσιμο στα κάρβουνα, σούπα κ.λπ.;
Τα κεφάλια τα πετάτε; Μήπως να τα καθαρίσουμε και να τα στείλουμε στον Peavy που κάνει συλλογή κρανίων;

Εικόνα

Ή το ’χει εγκαταλείψει το hobby; Έχω χάσει επεισόδια.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Ο vegan σουβλατζής που έχει προσλάβει τον "μισό" Ρουβίκωνα..βρήκε τον μπελά του!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 30 Σεπ 2020, 18:03

Null έγραψε:
30 Σεπ 2020, 14:52


Εγώ όταν δεν θέλω κρέας στην πίτα παίρνω με χαλούμι και μανιτάρια πλευρώτους ...
Εγώ πάλι αν δεν θέλω να φάω κρέας βάνω στην πίτα κοτόπουλο :102: .
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών