Ερχεται η Microsoft

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18630
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 05 Οκτ 2020, 19:58

a8s έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:51
πήζον bot έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:41

θα τρελλαθω ρ μλκ :011::011:

ενταξει παω σουηδια.


Φιλαρακο μου οταν καταλαβαν τα σοσιαλ μιντια τι επιρροη εχουν στον κοσμο αρχισε ο καταιγισμος των φεικ νιουζ και τωρα την πραγματικοτητα την αντιλαμβανεται 1 στους 150.000 και πολυ λεω..

Μπορουν να σε στειλουν να διαμαρτυρεσαι για blm μονο πριν τις εκλογες. Να το πιστευεις πραγματικα, να αγωνιζεσαι, να ελπιζεις κλπ χωρις να περναει ουτε μια στο εκ απ το μυαλο σου οτι κατα βαθος εισαι κατευθυνομενος..
Γιατι αν δεν ησουν δεν θα κατεβαινες μονο πριν τις εκλογες..

Οταν εχεις μια δυναμη για να βλαψεις καθοδηγησεις υποταξεις τον αλλον,
παντα μα παντα μα παντα ΜΑ ΠΑΝΤΑ
SpoilerShow
ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ
θα τη χρησιμοποιησεις.

Χαριζουμε λοιπον την υπερτατη δυναμη (ντατα) σε μια ιδ εταιρεια.

Ελλαδα τελος
Τι να λεμε τωρα? οποιος καταλαβε καταλαβε
Πως ακριβώς σχετίζονται τα fake news του facebook με το πληροφοριακό σύστημα κάποιας δημόσιας υπηρεσίας που πιθανότατα θα φιλοξενηθεί στα cloud services του azure; Γνωρίζεις για τι πράγματα μιλάς, ή απλώς θέλεις να πολιτικοποιήσεις την κουβέντα χωρίς να γνωρίζεις καν το αντικείμενο; Μπορείς να κάνεις αντιπολίτευση για το αν η τιμή που πρόσφερε η microsoft είναι όντως η χαμηλότερη της αγοράς για cloud services for governments. Εκεί ναι, να την κάνουμε τη συζήτηση, αλλά όχι για το αν είναι ασφαλή τα δεδομένα τη στιγμή που τα πληροφοριακά συστήματα του ελληνικού δημοσίου δεν κάνουν καν load balancing γαμώ το στανιό μου και έχουν ωράριο λειτουργίας.
Συγκρινω τις δυναμεις που αποκτα ο κατοχος των ντατα στη μια, της ενημερωσης στην αλλη.
Θα την χρησιμοποιησει. τελος

Τα περι κρυπτογραφησης ειναι αστεια. σκεψου ποσοι νομοι και για ποσους καλους λογους θα υπαρχει η δυνατοτητα για εμφανιση των δεδομενων και suspension κρυπτογραφησης για το κοινο καλο.

βλεπε τρομοκρατια

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 05 Οκτ 2020, 20:01

Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:57
Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:53
Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:43


Ρε φίλε παραδίδεις τα δεδομένα ενός ολόκληρου κράτους σε μια ιδιωτική εταιρία; Δεν ξέρω πως το βλέπετε μερικοί.

Δώσε προέκταση μόνος σου για να δεις τι σημαίνει, αν μπορείς.

Η Cisco με το Webex μια χαρά "αλίευσε" τα προσωπικά δεδομένα δασκάλων και καθηγητών. Αλλά "μούγκα στη στρούγκα" λέμε.
Μετά εμείς φταίμε που είμαστε ξυπνητζήδες... έτσι χωρίς λόγο.
Τα επιχειρήματα με αριθμό 2 και 3 του υπευθύνου επεξεργασίας, δεν είναι βάσιμα. Τα μέτρα που έχει λάβει το ΥΠΑΙΘ για την απρόσκοπτη και ασφαλή διεξαγωγή της επεξεργασίας και τα οποία υποστηρίζει ότι πρέπει να παραμείνουν εμπιστευτικά, περιλαμβάνουν κυρίως οργανωτικά και λιγότερο τεχνικά μέτρα, τα οποία είτε είναι ήδη δημόσια γνωστά μέσω των εγκυκλίων του Υπουργείου είτε αποτελούν τυπική πρακτική κατά τη λήψη μέτρων σε αντίστοιχες περιπτώσεις, ώστε να μην τίθεται κανένα θέμα διακινδύνευσης. Όσον αφορά τα μέτρα προστασίας προσωπικών δεδομένων τα οποία εφαρμόζει η Cisco, αυτά βασίζονται στις ήδη δημοσιευμένες πρακτικές της εταιρείας (π.χ. Cisco Webex Meetings Privacy Data Sheet, δημόσια διαθέσιμα στο https://trustportal.cisco.com), χωρίς να μπορεί να τεκμηριωθεί θέμα εμπιστευτικότητας ή επιχειρηματικού απορρήτου.

Όπως προκύπτει από το ιστορικό της υπόθεσης, η επεξεργασία αφορά μεγάλο αριθμό ευάλωτων υποκειμένων (μαθητών και εργαζομένων) ενώ, έμμεσα ή άμεσα, επηρεάζεται και το οικογενειακό περιβάλλον των μαθητών. Τα επηρεαζόμενα δικαιώματα συνδέονται με την εκπαίδευση και την υγεία, και όχι μόνο στενά με την προστασία των δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα. Συνεπώς, ο υπεύθυνος επεξεργασίας που προτίθεται να εισάγει μια καινοφανή λύση (ιδίως ως προς τη παράμετρο της «ταυτόχρονης» τηλεκπαίδευσης) οφείλει να ακολουθεί συστηματική προσέγγιση ως προς τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση των κινδύνων. Απαραίτητο στοιχείο της προσέγγισης αυτής είναι η εμπλοκή των υποκειμένων των δεδομένων, τα οποία επηρεάζονται άμεσα ή έμμεσα, αλλά και κατάλληλων εμπειρογνωμόνων.



https://www.taxheaven.gr/news/50428/nom ... ekpaideysh

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 05 Οκτ 2020, 20:03

sys3x έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:56
hades έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:55
Αττική θα γίνει; Γιατί αν γίνει εκεί η κυβέρνηση σαμποτάρει με το καλημέρα δουλειά δύο και χρόνων από φορείς της Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον αμερικανό πρέσβη
ΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑΙ.
Όταν έρθουν τα Wendy's να ανοίξουν μπουγατσάδικο, θα σας ειδοποιήσουμε
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18630
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 05 Οκτ 2020, 20:04

Νουμερο ενα προιον παγκοσμιως.
Τι λιθιο τι ηρωινη και μλκις..
Ντατα κυριοι


Γιατι φεισ και γκουγκλ εχουν τετοια αξια?
για τη διαφημισουλα που σου κοτσαρουν στο πλαι "συνεργειο ο Μπαμπης"?
Γιατι σε παιζουν σα μαριονετα γι αυτο

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 05 Οκτ 2020, 20:06

Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:50
Chainis έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:48
Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:43


Θα μου επιτρέψεις να γελάσω τώρα. :lol:
Γελά άμα σου κάνει καλό.
Εχεις ομως εικόνα τι σημαίνει security σε μεγάλους οργανισμούς;
Πες ότι οι ΗΠΑ το εξασφαλίζουν, πιστεύεις ότι εμείς μπορούμε;
Το εξασφαλίζουν 100% πολλές μεγάλες επιχειρήσεις.
Υπάρχουν έτοιμα πρωτόκολλα που εφαρμόζονται και βελτιώνονται συνέχεια.
Δεν. Ππρςις να φανταστείς μέχρι που φτάνουν οι έλεγχοι.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Jack Shephard
Δημοσιεύσεις: 1837
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 20:06
Phorum.gr user: Jack Shephard

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jack Shephard » 05 Οκτ 2020, 20:07

hades έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:55
Αττική θα γίνει; Γιατί αν γίνει εκεί η κυβέρνηση σαμποτάρει με το καλημέρα δουλειά δύο και χρόνων από φορείς της Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον αμερικανό πρέσβη
Γιατί μόνο από την κυβέρνηση εξαρτάται; Αν η MS βρήκε στην Αττική τις συνθήκες που έψαχνε τι να της έλεγαν, "α, μόνο Θεσσαλονίκη αλλιώς να πάτε Ρουμανία.";

Έχουν γίνει διάφορα ρε γκρινιάρηδες. Cisco Θεσσαλονίκη, Teamviewer Γιάννενα, IBM και τώρα MS Αθήνα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Οκτ 2020, 20:07

elchav έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:03
sys3x έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:56
hades έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:55
Αττική θα γίνει; Γιατί αν γίνει εκεί η κυβέρνηση σαμποτάρει με το καλημέρα δουλειά δύο και χρόνων από φορείς της Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον αμερικανό πρέσβη
ΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑΙ.
Όταν έρθουν τα Wendy's να ανοίξουν μπουγατσάδικο, θα σας ειδοποιήσουμε
Θ' ανοίξουν σ' εσάς εκεί κάτω. Ήδη ετοιμάζουν τα μπουγατσομάχαιρα οι επενδυτές.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 05 Οκτ 2020, 20:09

Η Θεσσαλονικη πηρε και την Pfizer.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

a8s
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:04
Τοποθεσία: /dev/null

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από a8s » 05 Οκτ 2020, 20:10

πήζον bot έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:58
Συγκρινω τις δυναμεις που αποκτα ο κατοχος των ντατα στη μια, της ενημερωσης στην αλλη.
Θα την χρησιμοποιησει. τελος

Τα περι κρυπτογραφησης ειναι αστεια. σκεψου ποσοι νομοι και για ποσους καλους λογους θα υπαρχει η δυνατοτητα για εμφανιση των δεδομενων και suspension κρυπτογραφησης για το κοινο καλο.

βλεπε τρομοκρατια
Η κρυπτογράφηση γίνεται για να μην έχουν εξωγενείς παράγοντες πρόσβαση στα δεδομένα. Το δημόσιο... θα έχει ήδη πρόσβαση σ' αυτά τα δεδομένα. Έχει ήδη πρόσβαση στα δεδομένα των εκάστοτε υπηρεσιών και έτσι πρέπει. Οι εκάστοτε δημόσιες υπηρεσίες δεν κρατούν προσωπικά σου δεδομένα, αλλά δεδομένα που σχετίζονται με την υπηρεσία καθαυτή (εκτός από τα ασφαλιστικά ταμεία και τα υποθηκοφυλάκια). Έχουν ήδη πρόσβαση. Όταν έκανα το κτηματολόγιό μου, έπρεπε να περάσω από το υποθηκοφυλάκιο για να βρω μια διαθήκη και με άφησαν να μπω και να βρω μόνος μου τον φάκελο (για την ακρίβεια δεν με άφησαν, μου είπαν να κάπου εκεί είναι οι φάκελοι, ψάξε μόνος σου). Άνοιξα αρκετούς φακέλους που δεν μου άνηκαν και διάβασα το περιεχόμενό τους. Αυτό πως σου φαίνεται σαν security model; Δεν είναι υπέροχο; Ε, αν ήταν σε cloud service δεν θα έβλεπα τίποτα και με μια αναζήτηση θα έβρισκαν το φάκελό μου και δεν θα μου έπαιρνε τρεις μέρες να βρω τον φάκελό μου διαβάζοντας προσωπικά δεδομένα αγνώστων.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 05 Οκτ 2020, 20:11

Kauldron έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:07
elchav έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:03
sys3x έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:56


ΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑΙ.
Όταν έρθουν τα Wendy's να ανοίξουν μπουγατσάδικο, θα σας ειδοποιήσουμε
Θ' ανοίξουν σ' εσάς εκεί κάτω. Ήδη ετοιμάζουν τα μπουγατσομάχαιρα οι επενδυτές.
αν σου πω αύριο το πρωί καλημέρα, θα μου απαντήσεις ότι καλημέρα λένε και οι λάθρο και ότι πρέπει να μάθω τη λέω στα αραβικά
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 05 Οκτ 2020, 20:13

πήζον bot έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:04
Νουμερο ενα προιον παγκοσμιως.
Τι λιθιο τι ηρωινη και μλκις..
Ντατα κυριοι


Γιατι φεισ και γκουγκλ εχουν τετοια αξια?
για τη διαφημισουλα που σου κοτσαρουν στο πλαι "συνεργειο ο Μπαμπης"?
Γιατι σε παιζουν σα μαριονετα γι αυτο
Εικόνα
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24844
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Οκτ 2020, 20:13

sys3x έγραψε:
05 Οκτ 2020, 16:38
foscilis έγραψε:
05 Οκτ 2020, 16:23
Cecily Anne έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:21
Project managers, system-level mechanical, electrical, site operations experts, constructions κλπ. εννοείς το άπερ μάνατζμεντ; Γιατί για μένα αυτοί ειναι η βάση. Ναι οι καθαρίστριες και οι "τεχνίτες" σίγουρα δεν έχει νόημα να μην είναι Έλληνες/Ελληνίδες. Οι προσλήψεις 2 στις 3 εταιρίες γίνονται σε κοινή πλατφόρμα και με relocation ανάλογα την περιοχή.
Δεν είναι αυτή η εμπειρία μου. Όταν δούλευα σε πολυεθνική είχαμε μόνο έναν Σέρβο που ήταν αρχηγός των developers με πολύ εξειδικευμένες γνώσεις στο τηλεπικοινωνιακό λογισμικό. Οι άλλοι 30-40 ήμασταν κάτοικοι Ελλάδας.

Δεν είδα κάποια διαφορετική εικόνα στις άλλες πολυεθνικές.

Για να φέρεις κάποιον απέξω πρέπει (σωρευτικά) να είναι εξαιρετικής σημασίας αυτό που θα κάνει (μεγαλύτερη σε σχέση με το να έπαιρνες έναν average Joe γλιτώνοντας τα έξοδα μετεγκατάστασης και τον ακριβό μισθό) ΚΑΙ να θέλει φυσική παρουσία ΚΑΙ να μην είναι εύκολο να βρεις κάποιον επιτόπου να το κάνει.

Στην πληροφορική είναι σχετικά σπάνιο να συντρέχουν και τα τρία.
Ισχύει, αλλά όχι παντού, πες παράδειγμα ότι θέλεις να στήσεις κάτι τέτοιο στην Αλβανία.
Και πάλι δε νομίζω ότι θα είναι το προσωπικό το πρόβλημα. Παντού έχει καλούς κομπιουτεράδες και μηχανικούς τώρα πια. Η AMC που ανήκει στη DT μέσω ομίλου ΟΤΕ δεν έχει ιδιαίτερα πολλούς μη Αλβανούς απ' όσο ξέρω. Εννοείται βέβαια ότι σαν επίπεδο οικονομίας, σαν δίκτυα και σαν θεσμικό περιβάλλον η Ελλάδα δε συγκρίνεται με Αλβανία, π.χ. ακόμα κι αν ήταν τρεις φορές μεγαλύτερη και με επίπεδο ανάπτυξης Καλιφόρνια, αυτομάτως γίνεται 100 φορές πιο προβληματικό (νομικά, διοικητικά) να έχεις δεδομένα εκεί μόνο και μόνο επειδή δεν είναι ΕΕ.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 05 Οκτ 2020, 20:14

Chainis έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:06
Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:50
Chainis έγραψε:
05 Οκτ 2020, 15:48


Γελά άμα σου κάνει καλό.
Εχεις ομως εικόνα τι σημαίνει security σε μεγάλους οργανισμούς;
Πες ότι οι ΗΠΑ το εξασφαλίζουν, πιστεύεις ότι εμείς μπορούμε;
Το εξασφαλίζουν 100% πολλές μεγάλες επιχειρήσεις.
Υπάρχουν έτοιμα πρωτόκολλα που εφαρμόζονται και βελτιώνονται συνέχεια.
Δεν. Ππρςις να φανταστείς μέχρι που φτάνουν οι έλεγχοι.
Στα Media Markt μου ζήτησαν τηλέφωνο ! και ονοματεπώνυμο! για μια κωλοαπόδειξη για ηχεία των 20 ευρώ!! Ήμουν ψύχραιμος όμως ,αρνήθηκα μεν ,δεν μπινελίκωσα δε. Να καταγραφεί στα πρακτικά.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18630
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 05 Οκτ 2020, 20:17

a8s έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:10
πήζον bot έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:58
Συγκρινω τις δυναμεις που αποκτα ο κατοχος των ντατα στη μια, της ενημερωσης στην αλλη.
Θα την χρησιμοποιησει. τελος

Τα περι κρυπτογραφησης ειναι αστεια. σκεψου ποσοι νομοι και για ποσους καλους λογους θα υπαρχει η δυνατοτητα για εμφανιση των δεδομενων και suspension κρυπτογραφησης για το κοινο καλο.

βλεπε τρομοκρατια
Η κρυπτογράφηση γίνεται για να μην έχουν εξωγενείς παράγοντες πρόσβαση στα δεδομένα. Το δημόσιο... θα έχει ήδη πρόσβαση σ' αυτά τα δεδομένα. Έχει ήδη πρόσβαση στα δεδομένα των εκάστοτε υπηρεσιών και έτσι πρέπει. Οι εκάστοτε δημόσιες υπηρεσίες δεν κρατούν προσωπικά σου δεδομένα, αλλά δεδομένα που σχετίζονται με την υπηρεσία καθαυτή (εκτός από τα ασφαλιστικά ταμεία και τα υποθηκοφυλάκια). Έχουν ήδη πρόσβαση. Όταν έκανα το κτηματολόγιό μου, έπρεπε να περάσω από το υποθηκοφυλάκιο για να βρω μια διαθήκη και με άφησαν να μπω και να βρω μόνος μου τον φάκελο (για την ακρίβεια δεν με άφησαν, μου είπαν να κάπου εκεί είναι οι φάκελοι, ψάξε μόνος σου). Άνοιξα αρκετούς φακέλους που δεν μου άνηκαν και διάβασα το περιεχόμενό τους. Αυτό πως σου φαίνεται σαν security model; Δεν είναι υπέροχο; Ε, αν ήταν σε cloud service δεν θα έβλεπα τίποτα και με μια αναζήτηση θα έβρισκαν το φάκελό μου και δεν θα μου έπαιρνε τρεις μέρες να βρω τον φάκελό μου διαβάζοντας προσωπικά δεδομένα αγνώστων.
φιλε μου αλλο το δημοσιο.
και αλλο ο αγνωστος χ. που μπορει να θελει να βλαψει την χωρα τον πρωθυπουργο την αντιπολιτευση κλπ.
Και αλλο "ξερω τα του κτηματολογιου σου" και αλλο "ξερω τα παντα για τα παντα σου".

Συνειδητοποιησε για τι δυναμη μιλαμε. δεν την χαριζεις σε ιδιωτη.
ειναι ξεφτιλα.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18630
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 05 Οκτ 2020, 20:18

και εννοειται οτι θα ελεγα τα ιδια και με συριζα.
αλλα πιστευω δεν θα το εκαναν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών