Ερχεται η Microsoft

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24844
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Οκτ 2020, 21:13

Στον ΟΤΕ πάντως δεν υπάρχει κανένας τρόπος να απαλλαγείς από τη δυνατότητά τους να σου σπρώχνουν δικές τους διαφημίσεις.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18630
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 05 Οκτ 2020, 21:16


Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 05 Οκτ 2020, 21:17

Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:47
Chainis έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:24
Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:14


Στα Media Markt μου ζήτησαν τηλέφωνο ! και ονοματεπώνυμο! για μια κωλοαπόδειξη για ηχεία των 20 ευρώ!! Ήμουν ψύχραιμος όμως ,αρνήθηκα μεν ,δεν μπινελίκωσα δε. Να καταγραφεί στα πρακτικά.
Μπράβο παιδί μου, αλλά αυτό εχει να κάνει με προώθηση προϊόντων και μάρκετινγκ, καμία σχεση με ότι λέμε.
Θα κάνω καταγγελία ηλεκτρονικά .Εύχομαι η Αρχή Προστασίας Δεδομένων να τους κόψει τον κώλο.
Τίποτα δεν θα του; κάνεις, σου τα ζήτησαν δεν στα υπέκλεψαν.
Αν τα αποκτουσαν θα ήταν με την σύμφωνη γνώμη σου.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 05 Οκτ 2020, 21:28

Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:01
Hector Buas έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:52
Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:47


Θα κάνω καταγγελία ηλεκτρονικά .Εύχομαι η Αρχή Προστασίας Δεδομένων να τους κόψει τον κώλο.
Μάλλον για την εγγύηση σου την ζήτησαν. Και είναι προαιρετικό αν θέλεις να την δώσεις. Κάποιος σίγουρα θα στο είπε αυτό!
Δεν νομιμοποιούνται . Στην απόδειξη υπάρχουν όλα τα στοιχεία. Από πότε η εγγύηση συνδέεται με προσωπικά δεδομένα;
Φέτος αγόρασα προτζέκτορα 340 ευρώ . Στους 2 μήνες χάλασε λόγω τροφοδοτικού. Δωρεάν στην εγγύηση μου τον επισκεύασαν και δε μου ζήτησαν πλην απόδειξης προϊόντος , τίποτα άλλο.
Τυπικά, οποισδήποτε μπορεί να σε ρωτήσει πως λέγεσαι, που μένεις και άλλα στοιχεία, για να σου προσφέρεί κάτι, να σου στείλει διαφημίσεις κτλ. Κανείς δεν μπορεί να σε εξανάγκάσει να τα δώσεις, είναι προαιρετικό.

Σε πολλές περιπτωσεις οι εταιρείες από τις οποίες αγοράζεις προϊόντα μπορούν να σου ζητήσουν τα στοιχεία σου για λόγους εγγύησης. Άλλες φορές θα σου ζητήσουν να δηλωσεις το προϊόν σε έναν ιστότοπο. Όλα αυτά δεν είναι παράνομα, αν δεν σε εξαναγκάζουν να το κάνεις.

Και βέβαια είναι γελοίο να συζητάμε για προσωπικά στοιχεία και δεδομένα την εποχή του facebook...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 05 Οκτ 2020, 21:37

Hector Buas έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:28
Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:01
Hector Buas έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:52


Μάλλον για την εγγύηση σου την ζήτησαν. Και είναι προαιρετικό αν θέλεις να την δώσεις. Κάποιος σίγουρα θα στο είπε αυτό!
Δεν νομιμοποιούνται . Στην απόδειξη υπάρχουν όλα τα στοιχεία. Από πότε η εγγύηση συνδέεται με προσωπικά δεδομένα;
Φέτος αγόρασα προτζέκτορα 340 ευρώ . Στους 2 μήνες χάλασε λόγω τροφοδοτικού. Δωρεάν στην εγγύηση μου τον επισκεύασαν και δε μου ζήτησαν πλην απόδειξης προϊόντος , τίποτα άλλο.
Τυπικά, οποισδήποτε μπορεί να σε ρωτήσει πως λέγεσαι, που μένεις και άλλα στοιχεία, για να σου προσφέρεί κάτι, να σου στείλει διαφημίσεις κτλ. Κανείς δεν μπορεί να σε εξανάγκάσει να τα δώσεις, είναι προαιρετικό.

Σε πολλές περιπτωσεις οι εταιρείες από τις οποίες αγοράζεις προϊόντα μπορούν να σου ζητήσουν τα στοιχεία σου για λόγους εγγύησης. Άλλες φορές θα σου ζητήσουν να δηλωσεις το προϊόν σε έναν ιστότοπο. Όλα αυτά δεν είναι παράνομα, αν δεν σε εξαναγκάζουν να το κάνεις.

Και βέβαια είναι γελοίο να συζητάμε για προσωπικά στοιχεία και δεδομένα την εποχή του facebook...
Δεν έχω facebook και δεν είμαι υποχρεωμένος να έχω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24844
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Οκτ 2020, 21:37

πήζον bot έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:16
Ένα region είναι πολλά data centers, συνδεδεμένα με δικό τους αποκλειστικό δίκτυο ώστε να επικοινωνούν μεταξύ τους ακαριαία σαν ένα ενιαίο κτίριο. Διαχωρίζεται σε ζώνες διαθεσιμότητας, όπου κάθε ζώνη μπορεί να ισοπεδωθεί από πυρηνικό πόλεμο χωρίς να επηρεαστούν οι υποδομές στις άλλες (αλλά ταυτόχρονα εξακολουθούν να διατηρούν την ιδιότητα να επικοινωνούν μεταξύ τους ακαριαία, μπορείς μέσα σε δευτερόλεπτα να αντιγράψεις δεδομένα από τη ζώνη α στη ζώνη β).

Συνολικά μιλάμε για δυναμικότητα δεκάδων χιλιάδων server.

Αυτά τα 14 που αναφέρει ο τύπος είναι εντελώς διαφορετική υπηρεσία. Βασικά οι τύποι προσφέρουν το κτίριο και την καθημερινή διαχείριση υπό τις εντολές σου (π.χ. "πηγαίντε αλλάξτε αυτό το δίσκο"). Τους σέρβερ τους βάζεις εσύ και είναι δικοί σου, απλώς συστεγαζόμενοι.

Το τουί αυτό είναι απερίγραπτα ανόητο ακόμα και για Ζαίο του τουίτερ.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 05 Οκτ 2020, 21:38

πήζον bot έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:16
Επίσης μας ψεκάζουν! Να μην το ξεχνάμε αυτό!

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 05 Οκτ 2020, 21:38

Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:37
Hector Buas έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:28
Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:01


Δεν νομιμοποιούνται . Στην απόδειξη υπάρχουν όλα τα στοιχεία. Από πότε η εγγύηση συνδέεται με προσωπικά δεδομένα;
Φέτος αγόρασα προτζέκτορα 340 ευρώ . Στους 2 μήνες χάλασε λόγω τροφοδοτικού. Δωρεάν στην εγγύηση μου τον επισκεύασαν και δε μου ζήτησαν πλην απόδειξης προϊόντος , τίποτα άλλο.
Τυπικά, οποισδήποτε μπορεί να σε ρωτήσει πως λέγεσαι, που μένεις και άλλα στοιχεία, για να σου προσφέρεί κάτι, να σου στείλει διαφημίσεις κτλ. Κανείς δεν μπορεί να σε εξανάγκάσει να τα δώσεις, είναι προαιρετικό.

Σε πολλές περιπτωσεις οι εταιρείες από τις οποίες αγοράζεις προϊόντα μπορούν να σου ζητήσουν τα στοιχεία σου για λόγους εγγύησης. Άλλες φορές θα σου ζητήσουν να δηλωσεις το προϊόν σε έναν ιστότοπο. Όλα αυτά δεν είναι παράνομα, αν δεν σε εξαναγκάζουν να το κάνεις.

Και βέβαια είναι γελοίο να συζητάμε για προσωπικά στοιχεία και δεδομένα την εποχή του facebook...
Δεν έχω facebook και δεν είμαι υποχρεωμένος να έχω.
Οι περισσότεροι έχουν όμως!

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 05 Οκτ 2020, 21:40

Για κάποιο λόγο το kouli τρελάθηκε στις ανακοινώσεις σήμερα (Microsoft, ΔΕΗ, μόνο τα νούμερα του τζόκερ δεν βγήκε να πει).
Πήγε στραβά μάλλον με την Σύνοδο και όσο και να το σπινάρισαν στο κοινό, δεν πείστηκε.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 05 Οκτ 2020, 21:44

Hector Buas έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:38
Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:37
Hector Buas έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:28


Τυπικά, οποισδήποτε μπορεί να σε ρωτήσει πως λέγεσαι, που μένεις και άλλα στοιχεία, για να σου προσφέρεί κάτι, να σου στείλει διαφημίσεις κτλ. Κανείς δεν μπορεί να σε εξανάγκάσει να τα δώσεις, είναι προαιρετικό.

Σε πολλές περιπτωσεις οι εταιρείες από τις οποίες αγοράζεις προϊόντα μπορούν να σου ζητήσουν τα στοιχεία σου για λόγους εγγύησης. Άλλες φορές θα σου ζητήσουν να δηλωσεις το προϊόν σε έναν ιστότοπο. Όλα αυτά δεν είναι παράνομα, αν δεν σε εξαναγκάζουν να το κάνεις.

Και βέβαια είναι γελοίο να συζητάμε για προσωπικά στοιχεία και δεδομένα την εποχή του facebook...
Δεν έχω facebook και δεν είμαι υποχρεωμένος να έχω.
Οι περισσότεροι έχουν όμως!
Μου είναι παντελώς αδιάφορο, ας έχουν και να το χαίρονται.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15625
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 05 Οκτ 2020, 22:01

aljawn έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:40
Για κάποιο λόγο το kouli τρελάθηκε στις ανακοινώσεις σήμερα (Microsoft, ΔΕΗ, μόνο τα νούμερα του τζόκερ δεν βγήκε να πει).
Πήγε στραβά μάλλον με την Σύνοδο και όσο και να το σπινάρισαν στο κοινό, δεν πείστηκε.
σκούξτε κι άλλο.
Πάνε να μας αποπροσανατολίσουν
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Οκτ 2020, 22:16

Jack Shephard έγραψε:
05 Οκτ 2020, 20:07
hades έγραψε:
05 Οκτ 2020, 19:55
Αττική θα γίνει; Γιατί αν γίνει εκεί η κυβέρνηση σαμποτάρει με το καλημέρα δουλειά δύο και χρόνων από φορείς της Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον αμερικανό πρέσβη
Γιατί μόνο από την κυβέρνηση εξαρτάται; Αν η MS βρήκε στην Αττική τις συνθήκες που έψαχνε τι να της έλεγαν, "α, μόνο Θεσσαλονίκη αλλιώς να πάτε Ρουμανία.";

Έχουν γίνει διάφορα ρε γκρινιάρηδες. Cisco Θεσσαλονίκη, Teamviewer Γιάννενα, IBM και τώρα MS Αθήνα.
ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΑΜΩ ΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 05 Οκτ 2020, 22:17

aljawn έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:40
Για κάποιο λόγο το kouli τρελάθηκε στις ανακοινώσεις σήμερα (Microsoft, ΔΕΗ, μόνο τα νούμερα του τζόκερ δεν βγήκε να πει).
Πήγε στραβά μάλλον με την Σύνοδο και όσο και να το σπινάρισαν στο κοινό, δεν πείστηκε.
Υποθέσεις, υποθέσεις, υποθέσεις. Τι μπορεί άραγε να καταλάβει και ένα αριστερό μυαλό στον 21ο αιώνα?

Ο "Go Back madam Merkel" που βόσκει άραγε?

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 05 Οκτ 2020, 22:20

Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:44
Hector Buas έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:38
Στύγιος έγραψε:
05 Οκτ 2020, 21:37


Δεν έχω facebook και δεν είμαι υποχρεωμένος να έχω.
Οι περισσότεροι έχουν όμως!
Μου είναι παντελώς αδιάφορο, ας έχουν και να το χαίρονται.
Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν πολλά πράγματα που σου είναι προσωπικά αδιάφορα! Αλλά γιατί νομίζεις πως η υπόλοπη κοινωνία ενδιαφέρεται για τα ίδια πράγματα που ενδιαφέρεσαι εσύ? Γιατί να ενδιαφερθούν στο Media Markt για σένα ειδικά?

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27371
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ερχεται η Microsoft

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 05 Οκτ 2020, 22:28

Ακόμα σκούζουν; :)
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών