To "ελληνικό hypercar"

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Uppercut

To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 17 Οκτ 2020, 17:11

Ανοίγω το συγκεκριμένο θέμα στα Κοινωνικά για την προφανή απάτη του πράγματος. Καταρχάς να πω ότι δεν ξέρω τίποτα από αμάξια. Δεν ξέρω μάρκες, μοντέλα ποιο είναι ποιο, πόσο μάλλον για μηχανολογικά θέματα, κινητήρες και τέτοια. Παραταύτα εύκολα αντιλαμβάνομαι ότι πρόκειται περί μούφας. Ο τυπάς περνάει τη μισή ώρα να μας λέει πόσο ελληνοελληνικό είναι το hypercar που φτιάχνει χωρίς πόρους και με ελάχιστο προσωπικό και το εξηγεί λέγοντας ότι οι πανέξυπνοι έλληνες μηχανικοί είναι τόσο έξυπνοι που ένας δικός μας ισοδυναμεί με 100 ξένους κουτόφραγκους. Αυτός που του παίρνει συνέντευξη κάνει γενικά βίντεο με αμάξια και το κοινό του είναι τέτοιο, παρόλα αυτά μόνο ελάχιστοι εκφράζουν αμφιβολίες. Βεβαίως το αμάξι είναι πάντα κρυμμένο και δεν το βλέπουμε ποτέ. Πάντως το βίντεο έχει ένα εκατομμύριο προβολές και οι περισσότεροι περιμένουν να σκάσει το ελληνικότατο hypercar.





Τι παίζει εδώ;

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1541
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 17 Οκτ 2020, 17:25

γιατί να ναι μούφα ρε, επειδή έχει 128.563 ίππους;

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 17 Οκτ 2020, 17:26

Γελανε και τα τσιμεντα.

Ο ιδιος ελεγε βλακειες του τυπου, παντου υπαρχει ενας ελληνας και στο εξωτερικο ειναι ολοι οι ελληνες και και και.

Τα χουμε ξαναπει, ο ελληνας διαπρεπει ΜΟΝΟ ως Σερβιτορος. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 17 Οκτ 2020, 17:28

δε είναι προφανές κάποιο ποντζι, μάλλον απλοί και αγνοί καυλόγκαζοι καράμπαμπες φαίνονται κι αν δάγκωσαν κάποιον επενδυτή δε νομίζω να έγινε εσκεμμένα

ο Ματτε δε διαφέρει τόσο πολύ σε ιδιοσυγκρασία, κροατικό σουπρημασυ ινκλουντηντ, αλλά είναι σαφώς πιο έξυπνος, έχει εξαιρετικά πιτσινγκ σκιλλς και ξεκίνησε με γερά φράγκα (δεν το λέω υποτιμητικά, άλλος θα ήταν 24/7 στο ριτς κιντς οφ ζαγκρεμπ αντί να σπάει το κεφάλι του)
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 17 Οκτ 2020, 17:29

esu έγραψε:
17 Οκτ 2020, 17:25
γιατί να ναι μούφα ρε, επειδή έχει 128.563 ίππους;
Σωστά. Άλλωστε πετυχαίνει αυτό το αποτέλεσμα επειδή ψύχει τα υλικά του στους μείον 789345 βαθμούς κι αλλάζει η μοριακή δομή τους.

Georg Von Balkanen έγραψε:
17 Οκτ 2020, 17:26
Γελανε και τα τσιμεντα.

Ο ιδιος ελεγε βλακειες του τυπου, παντου υπαρχει ενας ελληνας και στο εξωτερικο ειναι ολοι οι ελληνες και και και.

Τα χουμε ξαναπει, ο ελληνας διαπρεπει ΜΟΝΟ ως Σερβιτορος. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Το θέμα είναι ότι 1000000 κόσμος το είδε και το πιστεύει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Uppercut την 17 Οκτ 2020, 17:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14613
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 17 Οκτ 2020, 17:30

υπάρχει ήδη ελληνικό hypercar, το θρυλικό pony απο τη δεκαετία του 80(που σύμφωνα με ένα διαδεδομένο hoax κάθε χρόνο εδώ και 10 χρόνια είναι έτοιμο να επανέλθει στην κυκλοφορία)

Εικόνα
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 17 Οκτ 2020, 17:33

Σενέκας έγραψε:
17 Οκτ 2020, 17:30
υπάρχει ήδη ελληνικό hypercar, το θρυλικό pony απο τη δεκαετία του 80(που σύμφωνα με ένα διαδεδομένο hoax κάθε χρόνο εδώ και 10 χρόνια είναι έτοιμο να επανέλθει στην κυκλοφορία)

Εικόνα
Κι όμως η namco που έφτιαχνε τα pony υπάρχει ακόμη ως εταιρεία και φτιάχνει κάτι αμάξια για χώρες του τρίτου κόσμου.
Την εχουν κάτι μπαρμπάδες που κόβουν τις λαμαρίνες με τα χέρια και τα κολλάνε με οξυγονοκόλληση

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gassim την 17 Οκτ 2020, 17:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 17 Οκτ 2020, 17:33

Ο Σώρρας χρηματοδοτεί;
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 17 Οκτ 2020, 17:36

Hypercar made in Greece?

μερικες δηνμοσιευσεις

Εκτος ελαστικων,ΟΛΑ ελ συμφωνα με τα δικα του λεγομενα.Μεχρι και η τελευταια βιδα.
Στο Εvo που εχει κανει το παγκοσμιο ρεκορ σχεδον τα παντα ειναι ελληνικα (με εξαιρεση το μισο σασι) και εχουν κατασκευαστει απο αυτον.
Μια απορια εχω μονο.Αν στριβει!
Στην ευθεια θα "σκοτωνει",δεν εχω καμμια αμφιβολια.
Αλλωστε εχει αποδειξει ο ανθρωπος οτι το εχει.

:smt005:

Θελει μαλιστα να το βαλει και στο Ring!!! :smt126:smt126:smt126
Μακαρι να δικαιωθει ο ανθρωπος γιατι το αξιζει.
Δεν ξερω τι χαρακτηρας ειναι αλλα μου ειναι συμπαθης απο αυτα που εχω δει.
Ηρεμος,προσγειωμενος,ξερει τι θελει και χωρις επαρση.

Αυτα μονο στην πρωτη σελιδα. Πρεπει να βγαλω και εγω βρωμα οτι φτιαχνω διαστημοπλοιο που θα κανει υπεργαλακτικα ταξιδια και οτι εχω μονο ελ στη δουλεψη μου. θα βαλω κατι σεντονια πανω στη τραπεζαρια, θα το βγαλω μερικες φωτο και ετοιμο.

:smt005:

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 17 Οκτ 2020, 17:38

Δεν είχα δει ότι υπήρχε νήμα.

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 17 Οκτ 2020, 17:39

Για να καταλαβουμε ποσο χωριο ειναι ο ελ. Σε ποια ευρωπαικη χωρα θα διαφημιζαν ετσι αυτοκινητο; Ουτε στη τουρκια αυτη η τσαντιριλα.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 17 Οκτ 2020, 17:42

Georg Von Balkanen έγραψε:
17 Οκτ 2020, 17:36
Hypercar made in Greece?

μερικες δηνμοσιευσεις

Εκτος ελαστικων,ΟΛΑ ελ συμφωνα με τα δικα του λεγομενα.Μεχρι και η τελευταια βιδα.ω δει.
Τα διαστημόπλοια που έφτιαχνε ο Γκιόλβας στο γκαράζ πιο σοβαρό claim ακούγεται
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 17 Οκτ 2020, 17:49

Ναι αλλά δεν το έχει βάλει σε κίνηση. Τι είναι για το σαλόνι όπως μικροί συναρμολογούσαμε αεροπλανάκια;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 17 Οκτ 2020, 17:49

Georg Von Balkanen έγραψε:
17 Οκτ 2020, 17:39
Για να καταλαβουμε ποσο χωριο ειναι ο ελ. Σε ποια ευρωπαικη χωρα θα διαφημιζαν ετσι αυτοκινητο; Ουτε στη τουρκια αυτη η τσαντιριλα.
Ατην Γερμανία και τα σώβρακα έτσι τα διαφημίζουν
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 17 Οκτ 2020, 17:49

Georg Von Balkanen έγραψε:
17 Οκτ 2020, 17:39
Για να καταλαβουμε ποσο χωριο ειναι ο ελ. Σε ποια ευρωπαικη χωρα θα διαφημιζαν ετσι αυτοκινητο; Ουτε στη τουρκια αυτη η τσαντιριλα.
"Δουλεύουμε 9 άτομα, αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι είναι 9 Έλληνες... 9 Έλληνες σημαίνει 90 ξένοι."


Και οι περισσότεροι κι άνθρωποι που ασχολούνται με αμάξια (που εγώ ξαναλέω δεν ξέρω τίποτα) το παίρνουν στα σοβαρά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών