Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 14 Ιούλ 2018, 21:34

Tι γνώμη έχετε για τις διαφημίσεις αυτές;
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιούλ 2018, 21:34

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:21
Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:15
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:09

Όποιος και να κάνει τη χειραγώγηση, υπέρ των γυναικών είναι. Περνάει το μήνυμα στους άνδρες ότι μόνο η γυναικεία σεξουαλικότητα έχει αξία, ενώ η ανδρική δεν έχει καμία. Και επομένως για να βρει ένας άντρας γυναίκα, πρέπει να δώσει πολλά και να λάβει λίγα, γιατί εκ φύσεως δεν είναι επιθυμητός.
Και ποιος σου είπε ότι είναι πλεονέκτημα για τις γυναίκες να θεωρούνται σεξουαλικά αντικείμενα όπως χρόοοονια τώρα;ποια ισότητα προάγει;
Πλεονέκτημα είναι 100% και φυσικά και δεν προάγει καμία ισότητα.
Μια αρκετά κάτω του μετρίου γυναίκα μπορεί να βρει ταίρι πάρα πολύ εύκολα και από κεί και πέρα είναι θέμα του αν κάνει καλές επιλογές από τις διαθέσιμες.
Στην ουσία οι γυναίκες έχουν το ερωτικό τους λυμένο.
Συμφωνώ. Ωστόσο η φύση και η θέση της γυναίκας στην κοινωνία δε θα πρέπει να καθορίζεται από τη χρησιμότητά της ως σεξουαλικό αντικείμενο ή από το γεγονός ότι μπορεί πιο εύκολα να καλύψει τις ερωτικές ανάγκες. Με αυτή τη νοοτροπία,γυναίκα=αντικείμενο για αναπαραγωγή και εκτόνωση των αντρικών "ενστίκτων" και τίποτα άλλο, κυριαρχούσε τόσα χρόνια η πατριαρχία με ότι αυτό συνεπάγεται.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Ιούλ 2018, 21:36

Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:34
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:21
Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:15


Και ποιος σου είπε ότι είναι πλεονέκτημα για τις γυναίκες να θεωρούνται σεξουαλικά αντικείμενα όπως χρόοοονια τώρα;ποια ισότητα προάγει;
Πλεονέκτημα είναι 100% και φυσικά και δεν προάγει καμία ισότητα.
Μια αρκετά κάτω του μετρίου γυναίκα μπορεί να βρει ταίρι πάρα πολύ εύκολα και από κεί και πέρα είναι θέμα του αν κάνει καλές επιλογές από τις διαθέσιμες.
Στην ουσία οι γυναίκες έχουν το ερωτικό τους λυμένο.
Συμφωνώ. Ωστόσο η φύση και η θέση της γυναίκας στην κοινωνία δε θα πρέπει να καθορίζεται από τη χρησιμότητά της ως σεξουαλικό αντικείμενο ή από το γεγονός ότι μπορεί πιο εύκολα να καλύψει τις ερωτικές ανάγκες. Με αυτή τη νοοτροπία,γυναίκα=αντικείμενο για αναπαραγωγή και εκτόνωση των αντρικών "ενστίκτων" και τίποτα άλλο, κυριαρχούσε τόσα χρόνια η πατριαρχία με ότι αυτό συνεπάγεται.
Συμφωνώ και μακάρι λοιπόν να την αντιστρέψετε αυτή τη νοοτροπία αλλά δε νομίζω γιατί η κυρίαρχη άποψη στις γυναίκες είναι ότι σας συμφέρει.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 14 Ιούλ 2018, 21:39

Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:19
sys3x έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:13

Όπως και να ' χει δεν ερωτάται α)αυτός που σε βλέπει αν εκείνη την στιγμή θέλει να γαμήσει και β) πρέπει να πάψει η γυναικεία ύπαρξή ομορφιά,θυληκότητα κτλ να προβάλλεται για την ικανοποίηση, διασκέδαση, χειραγώγηση του άντρα.
α)Στα @@ μου τι θέλει να κάνει αυτός που με βλέπει. Με άλλα λόγια πρόβλημά του. Όπως πρόβλημά μου όταν θα δω πχ έναν άντρα με λεοπάρ πουκάμισο και με ανάψει.
β) Να προβάλλεται. Από τρίτους. Αυθαίρετα. Εγώ και κάθε γυναίκα, άντρας μπορούμε να ντυθούμε όπως θέλουμε. Δε χρωστάμε εξήγηση σε κανέναν :102:
Όταν συνυπάρχεις σε έναν χώρο εργασίας και όχι διασκέδασης αν είναι στους πάπαρους του άλλου ή στο πιπί σου η φάση γίνεται προβληματική 99% εις βάρος του πάπαρου. Όταν μια γκόμενά ερεθίζεται σεξουαλικά, όταν καυλώνει δηλαδή, διάφορα σημεία του σώματος της κοκκινίζουν, ο ένας και μοναδικός σκοπός του κόκκινου κραγιόν στα χείλη ή του αντίστοιχου μέηκ απ είναι ακριβώς αυτή η δήλωση από την πλευρά της γκόμενάς πάντα, δεν υπάρχει απολύτως κανένας άλλος λόγος να βαφτείς με αυτόν τον τρόπο ούτε και να ντυθείς αντίστοιχα με ντεκολτέ, μίνι κτλ. Δεν έχει να κάνει με δικαιώματα και λοιπές παπαργιές η φάση αυτή όταν μιλάμε για χώρους εργασίας.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 14 Ιούλ 2018, 21:40

Τι παραμύθια λένε οι συριζαίες ...
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 14 Ιούλ 2018, 21:42

Gm54 έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:31
Χαοτικός έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:22

Τι είναι το αντικειμενικό;

ας πουμε εδω
Gm54 έγραψε:
12 Ιούλ 2018, 16:20
Εικόνα



Εικόνα


η πρωτη αντικειμενικα θελει να την δειξουν στο γηπεδο
ενω η δευτερη ζηλευει που δειχνουν την πρωτη
και προκειμενου να υπαρξει στον χαρτη κανει θορυβο για να την προσεξουν
Δεν δένει αυτό. Το αντικειμενικό που θα αντικαθιστούσε την απάντησή μου στην οποία προσδίδεις το χαρακτήρα "υποκειμενικό".

Η απάντησή μου ήταν πως ναι είναι λόγος να μη δείχνει τέτοια πλάνα η τηλεόραση.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 14 Ιούλ 2018, 21:43

Νταρνάκας έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:34
Tι γνώμη έχετε για τις διαφημίσεις αυτές;


την καυλυτερη

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 14 Ιούλ 2018, 21:49

Αν κάνει ο άντρας κάτι εγώ συμφωνώ να τρώει ξύλο.
Ο κάθε λακασματέρ που θέλει να το παίξει δανδής του Κοννέκτικατ, πρέπει να τρώει ξύλο από τα μεχμετζίκ.
Αφού το λέει το womens lib ;
Αλλά εδώ είναι γυναίκες εναντίον γυναικών !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 14 Ιούλ 2018, 21:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 14 Ιούλ 2018, 21:49

Χαοτικός έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:42
Gm54 έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:31
Χαοτικός έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:22

Τι είναι το αντικειμενικό;

ας πουμε εδω
Gm54 έγραψε:
12 Ιούλ 2018, 16:20
Εικόνα



Εικόνα


η πρωτη αντικειμενικα θελει να την δειξουν στο γηπεδο
ενω η δευτερη ζηλευει που δειχνουν την πρωτη
και προκειμενου να υπαρξει στον χαρτη κανει θορυβο για να την προσεξουν
Δεν δένει αυτό. Το αντικειμενικό που θα αντικαθιστούσε την απάντησή μου στην οποία προσδίδεις το χαρακτήρα "υποκειμενικό".

Η απάντησή μου ήταν πως ναι είναι λόγος να μη δείχνει τέτοια πλάνα η τηλεόραση.
κοιτα
αντικειμενικα,αν οι δυο παραπανω κοπελες πανε στο γηπεδο
θα δειξουν την πρωτη
η δευτερη απο τη ζηλεια της θα ψαξει λογους να σταματησουν να δειχνουν την ομορφη

συμφωνουμε εδω;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιούλ 2018, 21:51

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:36

Συμφωνώ και μακάρι λοιπόν να την αντιστρέψετε αυτή τη νοοτροπία αλλά δε νομίζω γιατί η κυρίαρχη άποψη στις γυναίκες είναι ότι σας συμφέρει.
Έτσι πρέπει. Ν' ανατραπεί. Και δυστυχώς είναι πάαααρα πολλές οι γυναίκες που βολεύονται σε αυτή τη νοοτροπία. Και εγώ προσωπικά ακούω πολλές φορές από τον κύκλο μου εξωφρενικές ατάκες από γυναίκες. Πρόσφατη συζήτηση
"θέλω ο άντρας μου να έχει χρήματα να έχω και εγώ τη βόλτα μου,τα δώρα μου, να με κεράσει κτλ"
" γιατί μωρή; στα χρωστάει; "
"Ε κι εγώ του δίνω το σώμα μου, κάνουμε έρωτα,θα του κάνω παιδιά κτλ"
"Ε τότε κρέμασε το και σ' ένα τσιγκέλι και βάλε τιμή αν είναι και κοστολόγησε τις υπηρεσίες σου σαν μάνα να ξέρει ο/ανθρωπος αν του φτάνουν τα μισθά"
ΤΡΑΓΙΚΟ.
Από την άλλη σκέφτομαι όταν βλέπω κάτι χαϊβάνια να κλαίγονται για τις γυναίκες που τους εκμεταλλεύονται και τους σέρνουν μωρέ καλά τους κάνουν αφού βρίσκουν μαλάκες και τους τ' ακουμπάνε για να τους τον ακουμπάνε ποια είμαι εγώ να πάω κόντρα στο αντρικό ισχυρό φύλο :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 14 Ιούλ 2018, 21:51

Όχι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Ιούλ 2018, 21:55

Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:51
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:36

Συμφωνώ και μακάρι λοιπόν να την αντιστρέψετε αυτή τη νοοτροπία αλλά δε νομίζω γιατί η κυρίαρχη άποψη στις γυναίκες είναι ότι σας συμφέρει.
Έτσι πρέπει. Ν' ανατραπεί. Και δυστυχώς είναι πάαααρα πολλές οι γυναίκες που βολεύονται σε αυτή τη νοοτροπία. Και εγώ προσωπικά ακούω πολλές φορές από τον κύκλο μου εξωφρενικές ατάκες από γυναίκες. Πρόσφατη συζήτηση
"θέλω ο άντρας μου να έχει χρήματα να έχω και εγώ τη βόλτα μου,τα δώρα μου, να με κεράσει κτλ"
" γιατί μωρή; στα χρωστάει; "
"Ε κι εγώ του δίνω το σώμα μου, κάνουμε έρωτα,θα του κάνω παιδιά κτλ"
"Ε τότε κρέμασε το και σ' ένα τσιγκέλι και βάλε τιμή αν είναι και κοστολόγησε τις υπηρεσίες σου σαν μάνα να ξέρει ο/ανθρωπος αν του φτάνουν τα μισθά"
ΤΡΑΓΙΚΟ.
Από την άλλη σκέφτομαι όταν βλέπω κάτι χαϊβάνια να κλαίγονται για τις γυναίκες που τους εκμεταλλεύονται και τους σέρνουν μωρέ καλά τους κάνουν αφού βρίσκουν μαλάκες και τους τ' ακουμπάνε για να τους τον ακουμπάνε ποια είμαι εγώ να πάω κόντρα στο αντρικό ισχυρό φύλο :lol:
Αυτά - ολοσωστα.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 14 Ιούλ 2018, 21:59

Χαοτικός έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:51
Όχι.
που διαφωνουμε;
πιστευεις οτι οι ομορφες που τις δειχνουνε ενοχλουνται;
ή οτι δε ζηλευουν οσες δε τις δειχνουν;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιούλ 2018, 22:01

sys3x έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:39

Όταν συνυπάρχεις σε έναν χώρο εργασίας και όχι διασκέδασης αν είναι στους πάπαρους του άλλου ή στο πιπί σου η φάση γίνεται προβληματική 99% εις βάρος του πάπαρου. Όταν μια γκόμενά ερεθίζεται σεξουαλικά, όταν καυλώνει δηλαδή, διάφορα σημεία του σώματος της κοκκινίζουν, ο ένας και μοναδικός σκοπός του κόκκινου κραγιόν στα χείλη ή του αντίστοιχου μέηκ απ είναι ακριβώς αυτή η δήλωση από την πλευρά της γκόμενάς πάντα, δεν υπάρχει απολύτως κανένας άλλος λόγος να βαφτείς με αυτόν τον τρόπο ούτε και να ντυθείς αντίστοιχα με ντεκολτέ, μίνι κτλ. Δεν έχει να κάνει με δικαιώματα και λοιπές παπαργιές η φάση αυτή όταν μιλάμε για χώρους εργασίας.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει dress code μπορεί ο οποιοσδήποτε να ντυθεί όπως κρίνει ότι του αρμόζει. Αν εγώ θέλω να βάζω κοκκινάδια και ντεκολτε ωε τον αφαλό και να δείχνω σαν ξαναμμένη πορνοσταρ το έχω το δικαίωμα αν μ' εκφράζει.Το αν θα καβλώσει ο χ,ψ συνάδελφος είναι δικό του θέμα να το διαχειριστεί. Το ίδιο ισχύει και σ' ένα μπαράκι, στο δρόμο, στο σούπερ μάρκετ κτλ. Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να υπολογίζουμε αν θα ερεθιστεί κάποιος για να ντυνόμαστε ανάλογα. Αλλά αυτό το δικαίωμα πάνω μας το έχουμε μόνο εμείς. Και όχι ο κάθε διοργανωτής αγώνων, καμεραμάν κτλ
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 14 Ιούλ 2018, 22:16

Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 22:01
sys3x έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 21:39

Όταν συνυπάρχεις σε έναν χώρο εργασίας και όχι διασκέδασης αν είναι στους πάπαρους του άλλου ή στο πιπί σου η φάση γίνεται προβληματική 99% εις βάρος του πάπαρου. Όταν μια γκόμενά ερεθίζεται σεξουαλικά, όταν καυλώνει δηλαδή, διάφορα σημεία του σώματος της κοκκινίζουν, ο ένας και μοναδικός σκοπός του κόκκινου κραγιόν στα χείλη ή του αντίστοιχου μέηκ απ είναι ακριβώς αυτή η δήλωση από την πλευρά της γκόμενάς πάντα, δεν υπάρχει απολύτως κανένας άλλος λόγος να βαφτείς με αυτόν τον τρόπο ούτε και να ντυθείς αντίστοιχα με ντεκολτέ, μίνι κτλ. Δεν έχει να κάνει με δικαιώματα και λοιπές παπαργιές η φάση αυτή όταν μιλάμε για χώρους εργασίας.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει dress code μπορεί ο οποιοσδήποτε να ντυθεί όπως κρίνει ότι του αρμόζει. Αν εγώ θέλω να βάζω κοκκινάδια και ντεκολτε ωε τον αφαλό και να δείχνω σαν ξαναμμένη πορνοσταρ το έχω το δικαίωμα αν μ' εκφράζει.Το αν θα καβλώσει ο χ,ψ συνάδελφος είναι δικό του θέμα να το διαχειριστεί. Το ίδιο ισχύει και σ' ένα μπαράκι, στο δρόμο, στο σούπερ μάρκετ κτλ. Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να υπολογίζουμε αν θα ερεθιστεί κάποιος για να ντυνόμαστε ανάλογα. Αλλά αυτό το δικαίωμα πάνω μας το έχουμε μόνο εμείς. Και όχι ο κάθε διοργανωτής αγώνων, καμεραμάν κτλ
Και γω είμαι υπέρ της αναρχίας κτλ να μην έχουμε νόμους, ειδικά για τόσο απλά πράματα κτλ αλλά αυτό απαιτεί υψηλό μορφωτικό επίπεδο και παιδεία γενικότερα, από την στιγμή όμως που υπάρχουν άτομα σαν εσένα πχ που δεν μπορούν εύκολα ή καθόλου να καταλάβουν την διαφορά μεταξύ χώρου εργασίας, χώρου διασκέδασης, ρδελομπού, μπαράκι κτλ και να διαθέτουν στοιχειώδη αντίληψη της λειτουργίας της ανθρώπινης φύσης σε συνδιασμό με παντελή έλλειψη σεβασμού προς το αντίθετο φύλο και κατά προέκταση προς τον συνάθρωπο τότε θα πρέπει να υπάρχουν νόμοι, αυστηρότατοι νόμοι, οι οποίοι θα επιβάλλονται σε όλους τους ανθρώπους, χτυπάμε τον φασισμό παντού, λέμε όχι στον σεξισμό.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών