Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Δεκ 2020, 11:39

the comet the course the tail έγραψε:
03 Δεκ 2020, 08:35
Adidas έγραψε:
02 Δεκ 2020, 22:51
Βλήμα έγραψε:
02 Δεκ 2020, 22:50
Μόνο άτομα που δεν έχουν καμία σχέση με την βιοπάλη θα ειρωνεύονταν έτσι έναν άνεργο που ψάχνει για δουλειά και τον εμπαίζει το σύστημα. Μετά πουλάτε κι αριστερά, ξεφτίλες.
εαακιτης εναντιον κνιτη
κλασικο ματς :popc:
δεν ήμουν ποτέ στα εαακ.

όπως και να 'χει προτιμώ να συνομιλώ με ένα κνιτη, παρά με ένα ημιαβγό.
κάτι θα βγει από την κουβέντα.
Υπόψιν: έχει παρέλθει ο καιρός που θα μπορούσα να ανήκω στη νεολαία του κόμματος.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2201
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 03 Δεκ 2020, 11:44

Βλήμα έγραψε:
03 Δεκ 2020, 01:41
Στα του νήματος: μπορώ να απαιτήσω από την υπάλληλο, αν αύριο πετύχω την ίδια με σήμερα και χθες, να μου πει το όνομά της;
Είναι υποχρέωσή της να σου πει το όνομά της (εδώ τηλεφωνούμε σε τράπεζες, σε ΔΕΚΟ για κάτι, για μια βλάβη κλπ, και πριν μας δώσουν τον λόγο ακούς: "Μαραδοπούλου Δέσποινα, πώς μπορώ να βοηθήσω;")
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Japetus
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:33
Τοποθεσία: KN21QC

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Japetus » 03 Δεκ 2020, 12:03

Βλήμα
Η 'βεβαίωση κατοικίας ειδικής χρήσης' που εκτυπώνεται αυτόματα μέσω taxisnet (για την επιστροφή λόγω covid στη
μόνιμη κατοικία) μήπως σου κάνει;
https://www.aade.gr/bebaiosi-katoikias-eidikis-hrisis
Αφορά βέβαια σαν σκοπό χρήσης τους κατοίκους νησιωτικών περιοχών, παρόλα αυτά εκδίδεται για όλους..
Είναι επίσημο έγγραφο που αναφέρει καθαρά τα στοιχεία σου και ποια είναι η μόνιμη κατοικία σου και δεν βλέπω για ποιο λόγο να μην μπορεί να γίνει δεκτό..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Japetus την 03 Δεκ 2020, 12:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 03 Δεκ 2020, 12:05

Βλήμα έγραψε:
03 Δεκ 2020, 11:39

δεν ήμουν ποτέ στα εαακ.

:smt122

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Δεκ 2020, 21:55

Japetus έγραψε:
03 Δεκ 2020, 12:03
Βλήμα
Η 'βεβαίωση κατοικίας ειδικής χρήσης' που εκτυπώνεται αυτόματα μέσω taxisnet (για την επιστροφή λόγω covid στη
μόνιμη κατοικία) μήπως σου κάνει;
https://www.aade.gr/bebaiosi-katoikias-eidikis-hrisis
Αφορά βέβαια σαν σκοπό χρήσης τους κατοίκους νησιωτικών περιοχών, παρόλα αυτά εκδίδεται για όλους..
Είναι επίσημο έγγραφο που αναφέρει καθαρά τα στοιχεία σου και ποια είναι η μόνιμη κατοικία σου και δεν βλέπω για ποιο λόγο να μην μπορεί να γίνει δεκτό..
Θα το προσπαθήσω αύριο. Αν πετύχει η απάντησή σου θα αποδειχθεί η πιο χρήσιμη ανάρτηση που έχω διαβάσει ποτέ στο πχόρουμ.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21901
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Δεκ 2020, 22:11

the comet the course the tail έγραψε:
03 Δεκ 2020, 00:16
Βλήμα έγραψε:
02 Δεκ 2020, 23:41
the comet the course the tail έγραψε:
02 Δεκ 2020, 23:29
ναι, καλά Κωστάκη. άνεργοι, εργάτες, βιοπάλη. οι εποχές της αθωότητας τελειώσανε.
από την στιγμή που μπαίνεις στο δημόσιο είσαι κρατικό στέλεχος και συναινείς στην εξουσία που ασκείται μέσω του κράτους από τους αστούς.
Ναι, ρε, οι άνεργοι, οι εργάτες κι η βιοπάλη ήταν στοιχεία φάνταζι που τα σκέφτονταν οι σκηνοθέτες των ταινιών του Ξανθόπουλου. Δεν υπάρχουν. Μέσω του κράτους υφίστανται οι δωρεάν παροχές, αυτές που μειώνονται μέρα με την μέρα.

Αλλά τι σου λέω; Ως η μοναδική γνήσια αριστερά, εσύ κι οι όμοιοί σου θα απαιτήσουν να φάω (και να θεραπευτώ με) παντεσπάνι. Ως γνήσιος αριστερός θες τις δομές να τις αναλάβουν οι ιδιωτικές ΜΚΟ να υποθέσω.
οι δομές δεν θα έπρεπε να υπάρχουν καν, ειδικά όπως λειτουργούν. θες να γίνεις και μέρος τους.... :e040::smt018

κατά τα άλλα δεν με καταλαβαίνεις. υπάρχουν βιοπαλαιστές. αλλά όταν η ανάγκη τους κάνει ασυνεπείς ιδεολογικά, ας μην μας πουλάνε θεωρία... :e040::smt018
Έχω γνωρίσει βιομήχανο οργανωμένο στο ΚΚΕ, με τον οποίο διαφωνούσαμε και με κορόϊδευε ότι δεν καταλαβαίνω τα κομμουνιστικά. Και σε πείραξε κάποιος που ζητιανεύει για δύο μισθά; :smt005:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Δεκ 2020, 22:20

sharp έγραψε:
03 Δεκ 2020, 22:11
Έχω γνωρίσει βιομήχανο οργανωμένο στο ΚΚΕ, με τον οποίο διαφωνούσαμε και με κορόϊδευε ότι δεν καταλαβαίνω τα κομμουνιστικά. Και σε πείραξε κάποιος που ζητιανεύει για δύο μισθά; :smt005:
Ποπο, πριγκίπισσες που υπάρχουν!
Από πού να αρχίσω: Από τη "ζητιανιά" για δουλειά, το ότι προσπαθώ να μπω κάπου μέσω ΑΣΕΠ; Από τα κολλητιλίκια με τους βιομηχάνους; Από την ψευδομανία;
Εγώ πάντως βλέπω ένα μπερδεμένο, δυστυχισμένο, ανίδεο ανθρωπάκι που προσπαθεί να περάσει ως έξυπνο.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21901
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Δεκ 2020, 23:10

Βλήμα έγραψε:
03 Δεκ 2020, 22:20
sharp έγραψε:
03 Δεκ 2020, 22:11
Έχω γνωρίσει βιομήχανο οργανωμένο στο ΚΚΕ, με τον οποίο διαφωνούσαμε και με κορόϊδευε ότι δεν καταλαβαίνω τα κομμουνιστικά. Και σε πείραξε κάποιος που ζητιανεύει για δύο μισθά; :smt005:
Ποπο, πριγκίπισσες που υπάρχουν!
Από πού να αρχίσω: Από τη "ζητιανιά" για δουλειά, το ότι προσπαθώ να μπω κάπου μέσω ΑΣΕΠ; Από τα κολλητιλίκια με τους βιομηχάνους; Από την ψευδομανία;
Εγώ πάντως βλέπω ένα μπερδεμένο, δυστυχισμένο, ανίδεο ανθρωπάκι που προσπαθεί να περάσει ως έξυπνο.
Αυτό που έγραψα ήταν υπέρ σου, αλλά φαίνεται ότι όντως έχεις διαλέξει το σωστό όνομα.
Και είναι πω, πω. Επιφώνημα είναι, το άλλο είναι ο ποπός.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Δεκ 2020, 23:52

Βλήμα έγραψε:
03 Δεκ 2020, 22:20
sharp έγραψε:
03 Δεκ 2020, 22:11
Έχω γνωρίσει βιομήχανο οργανωμένο στο ΚΚΕ, με τον οποίο διαφωνούσαμε και με κορόϊδευε ότι δεν καταλαβαίνω τα κομμουνιστικά. Και σε πείραξε κάποιος που ζητιανεύει για δύο μισθά; :smt005:
Ποπο, πριγκίπισσες που υπάρχουν!
Από πού να αρχίσω: Από τη "ζητιανιά" για δουλειά, το ότι προσπαθώ να μπω κάπου μέσω ΑΣΕΠ; Από τα κολλητιλίκια με τους βιομηχάνους; Από την ψευδομανία;
Εγώ πάντως βλέπω ένα μπερδεμένο, δυστυχισμένο, ανίδεο ανθρωπάκι που προσπαθεί να περάσει ως έξυπνο.
Το πήρες το πιστοποιητικό ρε συ; Λύθηκε; (Δεν διάβασα τα ενδιάμεσα από προχθές)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 04 Δεκ 2020, 02:06

sharp έγραψε:
03 Δεκ 2020, 23:10
Αυτό που έγραψα ήταν υπέρ σου, αλλά φαίνεται ότι όντως έχεις διαλέξει το σωστό όνομα.
Και είναι πω, πω. Επιφώνημα είναι, το άλλο είναι ο ποπός.
Έγραψες αυτό που έγραψες με τον τρόπο που το έγραψες. Το αν είσαι ψαγμένος συγγραφεύς που δεν σε πιάνω εγώ το βλήμα ή αν απλά δεν ξέρεις να χειρίζεσαι την... ξέρω 'γω; Ειρωνεία; Τέσπα, ό,τι πας να χειριστείς 'δωνά, βρες το μόνος σου.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 04 Δεκ 2020, 02:11

Βλήμα έγραψε:
03 Δεκ 2020, 21:55
Japetus έγραψε:
03 Δεκ 2020, 12:03
Βλήμα
Η 'βεβαίωση κατοικίας ειδικής χρήσης' που εκτυπώνεται αυτόματα μέσω taxisnet (για την επιστροφή λόγω covid στη
μόνιμη κατοικία) μήπως σου κάνει;
https://www.aade.gr/bebaiosi-katoikias-eidikis-hrisis
Αφορά βέβαια σαν σκοπό χρήσης τους κατοίκους νησιωτικών περιοχών, παρόλα αυτά εκδίδεται για όλους..
Είναι επίσημο έγγραφο που αναφέρει καθαρά τα στοιχεία σου και ποια είναι η μόνιμη κατοικία σου και δεν βλέπω για ποιο λόγο να μην μπορεί να γίνει δεκτό..
Θα το προσπαθήσω αύριο. Αν πετύχει η απάντησή σου θα αποδειχθεί η πιο χρήσιμη ανάρτηση που έχω διαβάσει ποτέ στο πχόρουμ.
αχαριστε
δεν θυμασαι που σου είπα να κόψεις το ποτό :-?

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 04 Δεκ 2020, 02:18

Χαοτικός έγραψε:
03 Δεκ 2020, 23:52
Βλήμα έγραψε:
03 Δεκ 2020, 22:20
sharp έγραψε:
03 Δεκ 2020, 22:11
Έχω γνωρίσει βιομήχανο οργανωμένο στο ΚΚΕ, με τον οποίο διαφωνούσαμε και με κορόϊδευε ότι δεν καταλαβαίνω τα κομμουνιστικά. Και σε πείραξε κάποιος που ζητιανεύει για δύο μισθά; :smt005:
Ποπο, πριγκίπισσες που υπάρχουν!
Από πού να αρχίσω: Από τη "ζητιανιά" για δουλειά, το ότι προσπαθώ να μπω κάπου μέσω ΑΣΕΠ; Από τα κολλητιλίκια με τους βιομηχάνους; Από την ψευδομανία;
Εγώ πάντως βλέπω ένα μπερδεμένο, δυστυχισμένο, ανίδεο ανθρωπάκι που προσπαθεί να περάσει ως έξυπνο.
Το πήρες το πιστοποιητικό ρε συ; Λύθηκε; (Δεν διάβασα τα ενδιάμεσα από προχθές)
Σήμερα μου στείλανε αυτό το μέιλ
Καλημέρα σας,
Τα χαρτιά σας έχουν προωθηθεί στο δήμο για πρωτόκολλο και υπογραφές.
Όταν είναι έτοιμο, θα σας καλέσουμε να το παραλάβετε στα τηλέφωνα που μας έχετε δώσει.
Σας ευχαριστώ
Δεν ξέρω αν μέχρι αύριο θα το έχουν τελειώσει και την Κυριακή τελειώνει η διορία, οπότε, επειδή μετά την Παρασκευή δεν θα δουλεύουν, Θα ακολουθήσω την συμβουλή του Japetus και θα στείλω αυτό το χαρτί αντί της πιστοποίησης μόνιμης κατοικίας. Όμως θα μάθω ποιοι μπήκανε και θα μάθω κι αν είναι δεξιοί. Κι αν είναι όλοι δεξιοί θα τα κάνω όλα πουτάνα. Όχι εδώ, διότι εδώ δεν ξεραινόμαστε πραγματικά, αλλά σε μια μικρή κοινωνία σαν της Μυτιλήνης, όταν είμαι ΕΓΩ που θα λέω στους δεξιούς "που να ψόφαγε η καργιόλα που γαμήθηκε με σκύλο, για κόκαλα αντί για πληρωμή, πριν ξεπετάξει τον καρκίνο που είναι η πάρτη σου" ακούγεται διαφορετικά.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 04 Δεκ 2020, 02:22

Adidas έγραψε:
04 Δεκ 2020, 02:11
αχαριστε
δεν θυμασαι που σου είπα να κόψεις το ποτό :-?
Εσύ θυμάσαι που σου είπα να πας να γαμηθείς;
Το έκανες;
Ε, τράβα και γαμήσου.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 04 Δεκ 2020, 02:37

Βλήμα έγραψε:
04 Δεκ 2020, 02:22
Adidas έγραψε:
04 Δεκ 2020, 02:11
αχαριστε
δεν θυμασαι που σου είπα να κόψεις το ποτό :-?
Εσύ θυμάσαι που σου είπα να πας να γαμηθείς;
Το έκανες;
Ε, τράβα και γαμήσου.
Δεν δέχομαι συμβουλές μέχρι να ακούσεις την δικη μου

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Υπερεπείγον: τι να κάνω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Δεκ 2020, 09:33

Βλήμα έγραψε:
04 Δεκ 2020, 02:18
Όμως θα μάθω ποιοι μπήκανε και θα μάθω κι αν είναι δεξιοί.
στ αληθεια μπορεις να μαθεις τι ψηφιζει καθενας;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών