Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 01 Ιαν 2021, 01:17

Καραμελίτσα έγραψε:
31 Δεκ 2020, 19:41
TOR έγραψε:
31 Δεκ 2020, 18:53
21ος αιώνας προς απανταχού (λυσσασμένες) φεμιναζί: ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ.
Στα όνειρά σου. Αυτό το έκτρωμα θα κρατήσει όσο ο Κούλης και αν.
ποιο ειναι το προβλημα σου;

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Ιαν 2021, 02:01

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
01 Ιαν 2021, 01:17
Καραμελίτσα έγραψε:
31 Δεκ 2020, 19:41
TOR έγραψε:
31 Δεκ 2020, 18:53
21ος αιώνας προς απανταχού (λυσσασμένες) φεμιναζί: ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ.
Στα όνειρά σου. Αυτό το έκτρωμα θα κρατήσει όσο ο Κούλης και αν.
ποιο ειναι το προβλημα σου;
Οι άντρες.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40713
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Ιαν 2021, 02:06

Cecily Anne έγραψε:
31 Δεκ 2020, 16:43
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
31 Δεκ 2020, 16:41
Δεν απαντάς στο βασικό ερώτημα. Πόσο λειτουργικό είναι αυτό για 2 γονείς που δεν έχουν διάθεση συνεννόησης.
Όταν για κάθε τι στη ζωή του παιδιού θα πρέπει να συναποφασίζουν.
Απλά δεν είναι εφικτό, παρα μονο αν ζεις σε στρουμφοχωριό.
Σου απάντησα, δύο γονείς που δεν έχουν διάθεση συνεννόησης ήδη έχουν προβλήματα, απλά θεωρείς δεδομένο ότι τα προβλήματα λύνονται επειδή η μαμά θα πει "έχω την επιμέλεια και σε γράφω στ'αρχίδια μου".
Στον ρεαλιστικό κόσμο του Τζιτζί αυτό δεν συνεπάγεται να πει ο άλλος γονιός «τότε μεγάλωσέ το με δικά σου λεφτά και στ' αρχίδια μου».
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11688
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 02 Ιαν 2021, 02:34

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
31 Δεκ 2020, 16:41
Δεν απαντάς στο βασικό ερώτημα. Πόσο λειτουργικό είναι αυτό για 2 γονείς που δεν έχουν διάθεση συνεννόησης.
Γενικά μιλώντας, η κεντρική ιδέα κάθε νόμου είναι πως αυτοί που καλούνται να συμμορφωθούν μαζί του δεν ερωτώνται προηγουμένως για το αν έχουν διάθεση συμμόρφωσης.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Ιαν 2021, 03:08

Χαοτικός έγραψε:
31 Δεκ 2020, 17:18
Έχετε κάποια αίσθηση του πόσο μαλάκες είναι μπαμπάδες;
Άχρηστοι, Ανώριμοι, ανεύθυνοι, και ζώα;
Έχεις προσέξει όμως ότι εκτός από όλα αυτά είναι και αναθρεμμενοι από τις μαμάδες τους, είτε αποκλειστικά είτε σε εντελώς δυσανάλογο βαθμό;

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 02 Ιαν 2021, 18:27

foscilis έγραψε:
02 Ιαν 2021, 03:08
Χαοτικός έγραψε:
31 Δεκ 2020, 17:18
Έχετε κάποια αίσθηση του πόσο μαλάκες είναι μπαμπάδες;
Άχρηστοι, Ανώριμοι, ανεύθυνοι, και ζώα;
Έχεις προσέξει όμως ότι εκτός από όλα αυτά είναι και αναθρεμμενοι από τις μαμάδες τους, είτε αποκλειστικά είτε σε εντελώς δυσανάλογο βαθμό;

Ναι από τις μαμάδες τους είναι αναθρεμμένοι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8056
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 02 Ιαν 2021, 18:51

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
31 Δεκ 2020, 14:56
Cecily Anne έγραψε:
31 Δεκ 2020, 14:55
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
31 Δεκ 2020, 14:54


Ναι αλλά εκεί οταν φτάσει στο απροχώρητο, μπορείς να απειλησεις πως θα χωρισεις. Εδώ τι κάνεις; απειλείς με γαμο;
Σοβαρεύεσαι και αρχίζεις να αντιμετωπίζεις τη ζωή πιο ώριμα και με επιχειρήματα και όχι με εκβιασμούς.
Οι άνθρωποι δεν σοβαρευονται με τους νομους.
Βασικά, μόνο με τους νόμους σοβαρεύονται!
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 02 Ιαν 2021, 18:56

Εγώ πάντως άμα ήμουν διαζευγμένος πατέρας δεν θα ήθελα συνεπιμέλεια. Θα ήθελα να τα βλέπω μόνο σαββατοκύριακα και σε γιορτές και τον υπόλοιπο χρόνο να είναι με την μάνα τους. Να συνδέσουν αυτή στο μυαλό τους με "ακόμα δεν διάβασες;" και "δεν είπαμε ότι δεν θα το ξανακάνεις αυτό;" και "αν δεν φας το μπρόκολό σου δεν έχει επιδόρπιο" κι εμένα να με συνδέσουν με διακοπές, λούνα παρκ, μπέργκερ και πλεϊστέισο.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 02 Ιαν 2021, 19:22

Δεν είναι όλες οι δουλειές για τη μητέρα. Το αγόρι όταν γίνει 16 ποιος θα το πάει στις πουτάνες;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Ιαν 2021, 19:27

Χαοτικός έγραψε:
02 Ιαν 2021, 18:27
foscilis έγραψε:
02 Ιαν 2021, 03:08
Χαοτικός έγραψε:
31 Δεκ 2020, 17:18
Έχετε κάποια αίσθηση του πόσο μαλάκες είναι μπαμπάδες;
Άχρηστοι, Ανώριμοι, ανεύθυνοι, και ζώα;
Έχεις προσέξει όμως ότι εκτός από όλα αυτά είναι και αναθρεμμενοι από τις μαμάδες τους, είτε αποκλειστικά είτε σε εντελώς δυσανάλογο βαθμό;

Ναι από τις μαμάδες τους είναι αναθρεμμένοι.
Οπότε καταλήγουμε πως το να μειωθεί το ποσοστό επιμέλειας που ασκούν οι μητέρες θα έχει σαν αποτέλεσμα λιγότερους μαλάκες.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 02 Ιαν 2021, 19:30

foscilis έγραψε:
02 Ιαν 2021, 19:27
Χαοτικός έγραψε:
02 Ιαν 2021, 18:27
foscilis έγραψε:
02 Ιαν 2021, 03:08


Έχεις προσέξει όμως ότι εκτός από όλα αυτά είναι και αναθρεμμενοι από τις μαμάδες τους, είτε αποκλειστικά είτε σε εντελώς δυσανάλογο βαθμό;

Ναι από τις μαμάδες τους είναι αναθρεμμένοι.
Οπότε καταλήγουμε πως το να μειωθεί το ποσοστό επιμέλειας που ασκούν οι μητέρες θα έχει σαν αποτέλεσμα λιγότερους μαλάκες.
Όχι. Δεν έχουμε γνώση του τι κάνει μαλάκα τον άνθρωπο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 02 Ιαν 2021, 19:33

Χαοτικός έγραψε:
02 Ιαν 2021, 19:30
Όχι. Δεν έχουμε γνώση του τι κάνει μαλάκα τον άνθρωπο.
Οι παρατηρητές που του προσδίδουν την ιδιότητα του μαλάκα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 02 Ιαν 2021, 19:33

Βλήμα έγραψε:
02 Ιαν 2021, 19:33
Χαοτικός έγραψε:
02 Ιαν 2021, 19:30
Όχι. Δεν έχουμε γνώση του τι κάνει μαλάκα τον άνθρωπο.
Οι παρατηρητές που του προσδίδουν την ιδιότητα του μαλάκα.

Κι αυτό. Γιατί όχι;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Ιαν 2021, 19:40

Βλήμα έγραψε:
02 Ιαν 2021, 18:56
Εγώ πάντως άμα ήμουν διαζευγμένος πατέρας δεν θα ήθελα συνεπιμέλεια. Θα ήθελα να τα βλέπω μόνο σαββατοκύριακα και σε γιορτές και τον υπόλοιπο χρόνο να είναι με την μάνα τους. Να συνδέσουν αυτή στο μυαλό τους με "ακόμα δεν διάβασες;" και "δεν είπαμε ότι δεν θα το ξανακάνεις αυτό;" και "αν δεν φας το μπρόκολό σου δεν έχει επιδόρπιο" κι εμένα να με συνδέσουν με διακοπές, λούνα παρκ, μπέργκερ και πλεϊστέισο.
μην ανησυχείς, κανείς δεν δίνει συνεπιμέλεια σε αλκοολικό

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Μαμάδες ενάντια στην υποχρεωτική συνεπιμέλεια: Το δημοψήφισμα που κάνει το γύρο του διαδικτύου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 02 Ιαν 2021, 19:51

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
02 Ιαν 2021, 19:40
Βλήμα έγραψε:
02 Ιαν 2021, 18:56
Εγώ πάντως άμα ήμουν διαζευγμένος πατέρας δεν θα ήθελα συνεπιμέλεια. Θα ήθελα να τα βλέπω μόνο σαββατοκύριακα και σε γιορτές και τον υπόλοιπο χρόνο να είναι με την μάνα τους. Να συνδέσουν αυτή στο μυαλό τους με "ακόμα δεν διάβασες;" και "δεν είπαμε ότι δεν θα το ξανακάνεις αυτό;" και "αν δεν φας το μπρόκολό σου δεν έχει επιδόρπιο" κι εμένα να με συνδέσουν με διακοπές, λούνα παρκ, μπέργκερ και πλεϊστέισο.
μην ανησυχείς, κανείς δεν δίνει συνεπιμέλεια σε αλκοολικό
Να σου γνωρίσω μια μασημένη τσίχλα που ξέρω, θα γινόσασταν καλοί φίλοι. Κι αυτή κολλάει σε κόσμο, δεν μπορείς να την ξεκολλήσεις με τίποτα από πάνω σου, δεν την γουστάρει κανείς κι έχει κι αυτή την ψευδαίσθηση ότι τα σκουπίδια δεν είναι ο φυσικός της χώρος.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών