Ξύλο στο μετρό

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 14 Ιαν 2021, 16:51

ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2021, 12:05
Von Mackensen έγραψε:
14 Ιαν 2021, 12:04
Τι σοβαρές; Μια ποινή με αναστολή θα φας φαντάζομαι.
Αν στείλεις άνθρωπο στο νοσοκομείο με κλωτσιές στο κεφάλι; Μόνο;
Δεν είμαι νομικός, αλλά θεωρώ με μια καταδίκη τους, έστω και με αναστολή, το θύμα ίσως μπορεί να τους κυνηγήσει αστικά (πονάει το κεφάλι μου - πονάει η μέση μου) και να τους πηδήξει ότι έχουν και δεν έχουν οι αλητάμπουρες.
.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 14 Ιαν 2021, 16:59

ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2021, 11:42
Το μετρό είναι γεμάτο κάμερες. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία στο να μη μπορέσουν να ταυτοποιηθούν.

Έχω μία απορία. Αν πάω και τσακίσω στο ξύλο πχ το γείτονά μου, νομίζω ότι οι νομικές συνέπειες είναι πολύ σοβαρές. Τι αλλάζει και ο χουλιγκανισμός πέφτει τόσο πολύ στα μαλακά;

stavmanr ή όποιος άλλος ξέρει
Όχι ρε! Μην καλείς τον στραβομανούρα τον Διαστρεβλωτή!
Θα αρχίσει πάλι τις μακακίες και θα το μαμήσει το νήμα! :011:
.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 14 Ιαν 2021, 16:59

Πήγε λεει ο άνθρωπος και τους είπε να κατεβάσουν τα πόδια από τα καθίσματα και να βάλουν μάσκες και τα κωλοπαιδα τον έφτυσαν και έγιναν επιθετικα. Αυτός φοβήθηκε και έκανε πίσω. Όταν κατέβηκε από το τραίνο τον πλάκωσαν και στο ξύλο.

Το κακο ξέρετε ποιο είναι;
Αν πχ ήμουν μπροστά στο σκηνικό μες στο βαγόνι και την ώρα που τον έφτυσαν σηκωνομουν εγώ από δίπλα και τα πλακωνα στις μπουνιές , ή καποιος άλλος ρε παιδί μου πιο μάγκας από εμενα, θα πεταγονταν καμία αγαμητη από δίπλα και θα έλεγε πως χτυπάω παιδάκια. Μπορεί κανενας αντικοινωνικός αριστερός να με κατέγραφε και στο κινητό του και μετά να με έκανε στόχο κάθε ψυχακια από το youtube.

Για αυτό έχουμε γίνει απαθείς. Και οι πόρτες να άνοιγαν κανείς δε θα τα αφαλοκοβε, αυτό είναι το χειρότερο.
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 14 Ιαν 2021, 17:00

Nandros έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:59
ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2021, 11:42
Το μετρό είναι γεμάτο κάμερες. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία στο να μη μπορέσουν να ταυτοποιηθούν.

Έχω μία απορία. Αν πάω και τσακίσω στο ξύλο πχ το γείτονά μου, νομίζω ότι οι νομικές συνέπειες είναι πολύ σοβαρές. Τι αλλάζει και ο χουλιγκανισμός πέφτει τόσο πολύ στα μαλακά;

stavmanr ή όποιος άλλος ξέρει
Όχι ρε! Μην καλείς τον στραβομανούρα τον Διαστρεβλωτή!
Θα αρχίσει πάλι τις μακακίες και θα το μαμήσει το νήμα! :011:
.
σε μας ευκολο ειναι να τα λεει
ας πηγαινε αν ειχε @@, να τα πει απο κοντα σε συγγενεις θυματων

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20563
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 14 Ιαν 2021, 17:01

Nandros έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:51
ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2021, 12:05
Von Mackensen έγραψε:
14 Ιαν 2021, 12:04
Τι σοβαρές; Μια ποινή με αναστολή θα φας φαντάζομαι.
Αν στείλεις άνθρωπο στο νοσοκομείο με κλωτσιές στο κεφάλι; Μόνο;
Δεν είμαι νομικός, αλλά θεωρώ με μια καταδίκη τους, έστω και με αναστολή, το θύμα ίσως μπορεί να τους κυνηγήσει αστικά (πονάει το κεφάλι μου - πονάει η μέση μου) και να τους πηδήξει ότι έχουν και δεν έχουν οι αλητάμπουρες.
.
Αν ισχύει ότι πρόκειται για Αλγερινούς, σώθηκε.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12136
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 14 Ιαν 2021, 17:03

Prepon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:59
Πήγε λεει ο άνθρωπος και τους είπε να κατεβάσουν τα πόδια από τα καθίσματα και να βάλουν μάσκες και τα κωλοπαιδα τον έφτυσαν και έγιναν επιθετικα. Αυτός φοβήθηκε και έκανε πίσω. Όταν κατέβηκε από το τραίνο τον πλάκωσαν και στο ξύλο.

Το κακο ξέρετε ποιο είναι;
Αν πχ ήμουν μπροστά στο σκηνικό μες στο βαγόνι και την ώρα που τον έφτυσαν σηκωνομουν εγώ από δίπλα και τα πλακωνα στις μπουνιές , ή καποιος άλλος ρε παιδί μου πιο μάγκας από εμενα, θα πεταγονταν καμία αγαμητη από δίπλα και θα έλεγε πως χτυπάω παιδάκια. Μπορεί κανενας αντικοινωνικός αριστερός να με κατέγραφε και στο κινητό του και μετά να με έκανε στόχο κάθε ψυχακια από το youtube.

Για αυτό έχουμε γίνει απαθείς. Και οι πόρτες να άνοιγαν κανείς δε θα τα αφαλοκοβε, αυτό είναι το χειρότερο.
:+1:

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12306
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 14 Ιαν 2021, 17:06

Prepon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:59
Πήγε λεει ο άνθρωπος και τους είπε να κατεβάσουν τα πόδια από τα καθίσματα και να βάλουν μάσκες και τα κωλοπαιδα τον έφτυσαν και έγιναν επιθετικα. Αυτός φοβήθηκε και έκανε πίσω. Όταν κατέβηκε από το τραίνο τον πλάκωσαν και στο ξύλο.

Το κακο ξέρετε ποιο είναι;
Αν πχ ήμουν μπροστά στο σκηνικό μες στο βαγόνι και την ώρα που τον έφτυσαν σηκωνομουν εγώ από δίπλα και τα πλακωνα στις μπουνιές , ή καποιος άλλος ρε παιδί μου πιο μάγκας από εμενα, θα πεταγονταν καμία αγαμητη από δίπλα και θα έλεγε πως χτυπάω παιδάκια. Μπορεί κανενας αντικοινωνικός αριστερός να με κατέγραφε και στο κινητό του και μετά να με έκανε στόχο κάθε ψυχακια από το youtube.

Για αυτό έχουμε γίνει απαθείς. Και οι πόρτες να άνοιγαν κανείς δε θα τα αφαλοκοβε, αυτό είναι το χειρότερο.
Και αν τραβουσαν μαχαιρι;
Δεν το εχουν και δυσκολο.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12136
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 14 Ιαν 2021, 17:08

Την παρέμβαση της Εισαγγελίας Πρωτοδικών της Αθήνας προκάλεσε η πρωτοφανούς αγριότητας επίθεση δύο νεαρών σε βάρος σταθμάρχη του ΜΕΤΡΟ στον σταθμό της Ομόνοιας.

Οι εισαγγελείς ποινικής δίωξης παρήγγειλαν τη διενέργεια προκαταρκτικής εξέτασης, προκειμένου να καταλογιστούν ευθύνες στους δράστες που αναζητούνται από την Αστυνομία και να αποτιμηθεί ποινικά η πράξη τους, εάν πρόκειται για βαριά σκοπούμενη σωματική βλάβη ή εάν στοιχειοθετείται το αδίκημα της απόπειρας ανθρωποκτονίας.

Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/paremb ... stathmarhi

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11650
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 14 Ιαν 2021, 17:11

Prepon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:59
Πήγε λεει ο άνθρωπος και τους είπε να κατεβάσουν τα πόδια από τα καθίσματα και να βάλουν μάσκες και τα κωλοπαιδα τον έφτυσαν και έγιναν επιθετικα. Αυτός φοβήθηκε και έκανε πίσω. Όταν κατέβηκε από το τραίνο τον πλάκωσαν και στο ξύλο.

Το κακο ξέρετε ποιο είναι;
Αν πχ ήμουν μπροστά στο σκηνικό μες στο βαγόνι και την ώρα που τον έφτυσαν σηκωνομουν εγώ από δίπλα και τα πλακωνα στις μπουνιές , ή καποιος άλλος ρε παιδί μου πιο μάγκας από εμενα, θα πεταγονταν καμία αγαμητη από δίπλα και θα έλεγε πως χτυπάω παιδάκια. Μπορεί κανενας αντικοινωνικός αριστερός να με κατέγραφε και στο κινητό του και μετά να με έκανε στόχο κάθε ψυχακια από το youtube.

Για αυτό έχουμε γίνει απαθείς. Και οι πόρτες να άνοιγαν κανείς δε θα τα αφαλοκοβε, αυτό είναι το χειρότερο.
Οτι δεν τους εδειρες λόγω των αριστερών .
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 14 Ιαν 2021, 17:14

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Ιαν 2021, 17:11
Prepon έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:59
Πήγε λεει ο άνθρωπος και τους είπε να κατεβάσουν τα πόδια από τα καθίσματα και να βάλουν μάσκες και τα κωλοπαιδα τον έφτυσαν και έγιναν επιθετικα. Αυτός φοβήθηκε και έκανε πίσω. Όταν κατέβηκε από το τραίνο τον πλάκωσαν και στο ξύλο.

Το κακο ξέρετε ποιο είναι;
Αν πχ ήμουν μπροστά στο σκηνικό μες στο βαγόνι και την ώρα που τον έφτυσαν σηκωνομουν εγώ από δίπλα και τα πλακωνα στις μπουνιές , ή καποιος άλλος ρε παιδί μου πιο μάγκας από εμενα, θα πεταγονταν καμία αγαμητη από δίπλα και θα έλεγε πως χτυπάω παιδάκια. Μπορεί κανενας αντικοινωνικός αριστερός να με κατέγραφε και στο κινητό του και μετά να με έκανε στόχο κάθε ψυχακια από το youtube.

Για αυτό έχουμε γίνει απαθείς. Και οι πόρτες να άνοιγαν κανείς δε θα τα αφαλοκοβε, αυτό είναι το χειρότερο.
Οτι δεν τους εδειρες λόγω των αριστερών .
Ότι εμείς οι δυο αντιδρούμε το ίδιο ....
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 14 Ιαν 2021, 17:15

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:39
Hector Buas έγραψε:
14 Ιαν 2021, 12:59
Guybrush Threepwood έγραψε:
14 Ιαν 2021, 10:46
Τι ψηφίζει ο Σταθμάρχης;
Σύντροφοι σου είναι?
Guybrush Threepwood έγραψε:
14 Ιαν 2021, 13:03
Οι συνεργάτες της Ασφάλειας δεν είναι σύντροφοι κανενός.
αυτό εδώ το πράγμα εχμ πιστεύει ότι η επίθεση ήταν προβοκάτσια; :smt017
σοβαρά τώρα; λύσε μου αυτήν την απορία
πιστεύεις αυτό; :o:o:o:o:o
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΝΝΟΕΙΣ

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6512
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 14 Ιαν 2021, 17:25

Ρατσιστικό έγκλημα ξεκάθαρα. Σαν δεν ντράπηκε το κάθαρμα να επιτεθεί με το φασιστικό του πρόσωπο στα τρυφερά ποδαράκια των κατατρεγμένων ταξικών αδελφών.

Ευελπιστώ ότι θα έρθει ο Highlander να αποκαταστήσει την τάξη στο νήμα.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49281
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Ιαν 2021, 17:32

adon99 έγραψε:
14 Ιαν 2021, 16:50
H αριστεροι θα ηταν η λαθρο
Ή "ευπαθείς".
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

CRWH
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 19 Μαρ 2020, 23:58
Phorum.gr user: CRWH

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CRWH » 14 Ιαν 2021, 17:35

Εκτος απο «αρνητες μασκας» οπως μας ενημερωσαν τα βοθροκαναλα ηταν και αρνητες εισητηριου και αρνητες αδειας παραμονης.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 14 Ιαν 2021, 17:36

Έχουν πόλεμο στην Αλγερία;
Αν όχι, μιλάμε για εισβολείς.
Να δικαστούν ως τετοιοι
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών