Μπεκατώρου & Μπικοφ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 16 Ιαν 2021, 18:44

Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:42
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:31
Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 17:58
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν μισο αιωνα μετα. Δηλαδη καπου ελεος....
Αν είχα αδερφή, ή φίλη, ή κόρη και μου έλεγε ότι πριν από 20 χρόνια κακοποιήθηκε σεξουαλικά θα φρόντιζα να της πω κάτι άλλο κι όχι πως δε μπορώ να καταλάβω γιατί έκανε μισό αιώνα να το πει, κάπου έλεος.
Ημουν 15 και αυτη ηταν 18, με γυροφερνε καιρο, μεχρι που αρχισε να κανει παρεα και με την αδερφη μου για να με πλησιασει καλυτερα, μια μερα που με πετυχε μονο, μου εκανε στενο μαρκαρισμα και το χερι της το εβαζε συνεχεια στον πουτσο μου μπας και με ερεθισει και την γαμησω, ηταν ομως λιγο χοντρουλα και δεν γουσταρα. ξαναπροσπαθησε μερικες φορες αλλα ετρωγε συνεχεια αρνηση. Τωρα ειμαι στα 43, τι λες να κανω, να τραβηξω μια μηνυση για σεξουαλικη παρενοχληση;
Ναι. Και να μην μπει μέσα, θα την διαπομπεύσεις. Δεν πρέπει να δείχνουμε κανένα έλεος σε τέτοιες περιπτώσεις.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19484
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2021, 18:45

Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:42
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:31
Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 17:58
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν μισο αιωνα μετα. Δηλαδη καπου ελεος....
Αν είχα αδερφή, ή φίλη, ή κόρη και μου έλεγε ότι πριν από 20 χρόνια κακοποιήθηκε σεξουαλικά θα φρόντιζα να της πω κάτι άλλο κι όχι πως δε μπορώ να καταλάβω γιατί έκανε μισό αιώνα να το πει, κάπου έλεος.
Ημουν 15 και αυτη ηταν 18, με γυροφερνε καιρο, μεχρι που αρχισε να κανει παρεα και με την αδερφη μου για να με πλησιασει καλυτερα, μια μερα που με πετυχε μονο, μου εκανε στενο μαρκαρισμα και το χερι της το εβαζε συνεχεια στον πουτσο μου μπας και με ερεθισει και την γαμησω, ηταν ομως λιγο χοντρουλα και δεν γουσταρα. ξαναπροσπαθησε μερικες φορες αλλα ετρωγε συνεχεια αρνηση. Τωρα ειμαι στα 43, τι λες να κανω, να τραβηξω μια μηνυση για σεξουαλικη παρενοχληση;
Άμα έχει λεφτά μπορείς να την εκβιάσεις η να της φας χρήματα , με το να της κάνεις μήνυση :wink

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Ιαν 2021, 18:45

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:42
foscilis έγραψε:
16 Ιαν 2021, 16:41
Ώστε έχει δώσει όνομα στον εισαγγελέα εδώ και ένα μηνα και άρα όσοι το ζηταγανε είναι μαλάκες...

Τι έκπληξη.
Μήπως τελικά του την είχαν στημένη αυτού του συγκεκριμένου παράγοντα για να τον βγάλουν από την θεση του με τέτοιο τρόπο;
Μήπως είχε πέσει εκβιασμός ;
οχι οτι δεν μπορει να συνεβη με τετοιους καραμπαμπες κομματανθρωπους και διοικητικους των ομοσπονδιων αλλα :102:

οι ολυμπιονικες δεν ειναι τα καλυτερα παιδια
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 16 Ιαν 2021, 18:45

Fluffy έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:10
Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 17:58
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν μισο αιωνα μετα. Δηλαδη καπου ελεος....
εξαρχης λογω φόβου προσπαθουννα το πνιξουν ωσπου επερχεται η ωρίμανση και θέλουν να το αναφερουν
θα τις ρίξουμε και ενοχες γιατι φοβήθηκαν καποια στιγμη και μετα θελαν να το αναφερουν, πρεπει να βγαλουν τον σκασμο δηλαδή επειδη φοβηθηκαν στο παρελθον;
ενα θυμα του 2018 θα μπορουσε να την κατηγορησει για αυτο.
εκανε την παπια βολευτηκε αφησε τον τυπο να κανει την δουλεια του 30 χρονια και το 2020 το θυμηθηκε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2021, 18:45

Awesomatic έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:30
Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:24
Ναι μπορείς να κατηγορήσεις μια εταιρία που ακολουθεί τέτοιες πρακτικές γιατί χαϊδεύει τα αυτιά των εχόντων νοοτροπία βιαστή. Βασικά όχι απλά α την κατηγορήσεις. Το ιδανικό είναι να την κλείσεις.
Επίσης
κάποιος που σκότωσε και το πτώμα εχει εξαφανιστεί παύει να είναι δολοφόνος ή να παύει να υφίσταται το έγκλημα;
"χαϊδεύει τα αυτιά των εχόντων νοοτροπία βιαστή"

Αυτά λέτε και σκιάζονται όσοι είναι στο HR και στο τέλος ούτε για πωλήτριες δεν θα παίρνουν γυναίκες.

Όσο για τον άνθρωπο που κατηγορείται τώρα. Να δεις ότι χωρίς καμία απόδειξη μέχρι αύριο θα έχει γίνει κοινωνικός παρίας, θα έχει παραδοθεί στον όχλο και θα εκδιωχθεί από παντού. Χωρίς να περάσει ούτε από αίθουσα δικαστηρίου ούτε από πουθενά.
Έχω καλύτερη λυση. Οι εταιρίες να αποτελούνται μόνο από γυναίκες. Ή από γυναίκες και άντρες που θα υπογράφουν υ/δ που θα λέει αν βιάσουν κάποια θα συναινούν να τους τον κόβουν από τη βάση.
Όσο για τον άνθρωπο όπως είπες κατά 90% είναι όντως έτσι τα πράγματα οπότε ναι του αξίζει να γίνει ο παριας. Αν πέσει στο 10% και είναι αθώος ο παριας θα γίνει αυτή. Έτσι λειτουργεί η κοινωνία μας αιώνες τώρα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25895
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Ιαν 2021, 18:46

στο νομικο κομματι δυσκολα θα μπει φυλακη ο τυπος ( εκτος και βγουν και αλλα μετα, πιο προσφατα )

στο διοικητικο κομματι προφανως και θα πρεπει να φυγει απο την ομοσπονδια αμέσως μεχρι να γινει διερευνηση της καταγγελιας

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 16 Ιαν 2021, 18:46

Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:42
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:31
Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 17:58
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν μισο αιωνα μετα. Δηλαδη καπου ελεος....
Αν είχα αδερφή, ή φίλη, ή κόρη και μου έλεγε ότι πριν από 20 χρόνια κακοποιήθηκε σεξουαλικά θα φρόντιζα να της πω κάτι άλλο κι όχι πως δε μπορώ να καταλάβω γιατί έκανε μισό αιώνα να το πει, κάπου έλεος.
Ημουν 15 και αυτη ηταν 18, με γυροφερνε καιρο, μεχρι που αρχισε να κανει παρεα και με την αδερφη μου για να με πλησιασει καλυτερα, μια μερα που με πετυχε μονο, μου εκανε στενο μαρκαρισμα και το χερι της το εβαζε συνεχεια στον πουτσο μου μπας και με ερεθισει και την γαμησω, ηταν ομως λιγο χοντρουλα και δεν γουσταρα. ξαναπροσπαθησε μερικες φορες αλλα ετρωγε συνεχεια αρνηση. Τωρα ειμαι στα 43, τι λες να κανω, να τραβηξω μια μηνυση για σεξουαλικη παρενοχληση;
πρέπει να ξεκινήσεις με τίμια αυτοκριτική για το πατριαρχικό μποντυ σεημινγκ που έμμεσα της έκανες και να αναλογισθείς με ποιους τρόπους θα αποκατασταθεί η ζημιά που προκάλεσες μέσω της απόρριψης- έμπρακτη προώθηση των φεμινιστικών αιτημάτων είναι το ελάχιστο για αρχή
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 16 Ιαν 2021, 18:47

Μαζί της με 1000 αν είναι έτσι, αλλά δεν γίνεται να βγαίνει η καθεμια μετά από 20τοσα χρονια, να λέει ο ταδε ασελγησε πάνω μου το 199Χ και να πέφτει ο όχλος πάνω του να τον φάει χωρίς καμία απόδειξη.
Πρώτον εδώ ακόμα και καταδικασμενους εγκληματίες δεν δείχνουν τις φάτσες τους και αυτός την επόμενη μέρα της καταγγελίας του ξεφτιλιστηκε σε όλη την Ελλάδα.
Δεύτερον τι απογινε το τεκμήριο αθωότητας? Όλοι τον καταδίκασαν χωρίς δική. Από ποτέ πρέπει κάποιος να αποδείξει ότι ΔΕΝ έκανε έγκλημα?
Τριτον, τι θα γίνει αν της τραβήξει ο άλλος μια μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση και της ζητάει τα μαλλιά της κεφαλής της (μια που αυτός δεν έχει) αν δεν αποδείξει τα λεγόμενα της?

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19484
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2021, 18:47

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:45
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:42
foscilis έγραψε:
16 Ιαν 2021, 16:41
Ώστε έχει δώσει όνομα στον εισαγγελέα εδώ και ένα μηνα και άρα όσοι το ζηταγανε είναι μαλάκες...

Τι έκπληξη.
Μήπως τελικά του την είχαν στημένη αυτού του συγκεκριμένου παράγοντα για να τον βγάλουν από την θεση του με τέτοιο τρόπο;
Μήπως είχε πέσει εκβιασμός ;
οχι οτι δεν μπορει να συνεβη με τετοιους καραμπαμπες κομματανθρωπους και διοικητικους των ομοσπονδιων αλλα :102:

οι ολυμπιονικες δεν ειναι τα καλυτερα παιδια
Μήνυση από γυναίκα για βιασμό η για σεξουαλική παρενόχληση μετά από χρόνια σε άνδρα ο οποίος ΔΕΝ έχει χρήματα η ΔΕΝ έχει αξίωμα σαν ισχυρός παράγοντας έχει ποτέ γίνει ;

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Ιαν 2021, 18:48

panos291 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:47
Μαζί της με 1000 αν είναι έτσι, αλλά δεν γίνεται να βγαίνει η καθεμια μετά από 20τοσα χρονια, να λέει ο ταδε ασελγησε πάνω μου το 199Χ και να πέφτει ο όχλος πάνω του να τον φάει χωρίς καμία απόδειξη.
Πρώτον εδώ ακόμα και καταδικασμενους εγκληματίες δεν δείχνουν τις φάτσες τους και αυτός την επόμενη μέρα της καταγγελίας του ξεφτιλιστηκε σε όλη την Ελλάδα.
Δεύτερον τι απογινε το τεκμήριο αθωότητας? Όλοι τον καταδίκασαν χωρίς δική. Από ποτέ πρέπει κάποιος να αποδείξει ότι ΔΕΝ έκανε έγκλημα?
Τριτον, τι θα γίνει αν της τραβήξει ο άλλος μια μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση και της ζητάει τα μαλλιά της κεφαλής της (μια που αυτός δεν έχει) αν δεν αποδείξει τα λεγόμενα της?
επικεινται εκλογες στις αθλητικες ομοσπονδιες

τυχαιος ο χρονος :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 16 Ιαν 2021, 18:49

Awesomatic έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:20
Ναι πλέον είναι κοινή πρακτική να κρατιούνται γυναίκες μακριά από κάποιες θέσεις. Ναι είναι πολύ άσχημο αλλά μπορείς να κατηγορήσεις κάποια επιχείρηση επειδή είναι πολύ προσεκτική για να μην βρεθεί μπλεγμένη σε τέτοια σκάνδαλα; Όλο το κίνημα αυτό έχει κάνει τεράστια ζημιά στον τρόπο που αντιμετωπίζονται οι γυναίκες σε κάποιους χώρους εργασίας.
το συγκεκριμενο ειναι αθλητισμος ομως τι το μπλεκεις με την επιχειρηση
και επειδη εχει να κανει με παιδια κλπ ειναι αλλιως
Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:45

Όσο για τον άνθρωπο όπως είπες κατά 90% είναι όντως έτσι τα πράγματα οπότε ναι του αξίζει να γίνει ο παριας. Αν πέσει στο 10% και είναι αθώος ο παριας θα γίνει αυτή. Έτσι λειτουργεί η κοινωνία μας αιώνες τώρα.
και πως θα το αποδειξει οτι ειναι αθωος 20 χρονια μετα δεν ειναι και τοσο ευκολο

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25895
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Ιαν 2021, 18:49

να θυμησω οτι ενας μηνας τωρα τρεχει στην εισαγγελια η ολη φαση.
Δεν ξερουμε τι αλλα στοιχεια απο αλλες εχουν κατατεθει αυτο το μηνα

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 16 Ιαν 2021, 18:50

panos291 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:47
και αυτός την επόμενη μέρα της καταγγελίας του ξεφτιλιστηκε σε όλη την Ελλάδα.
Χθες έφταιγε που δεν έλεγε όνομα, σήμερα φταίει που το είπε. :lol:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2021, 18:50

Rocco Siffredi έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:49
Awesomatic έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:20
Ναι πλέον είναι κοινή πρακτική να κρατιούνται γυναίκες μακριά από κάποιες θέσεις. Ναι είναι πολύ άσχημο αλλά μπορείς να κατηγορήσεις κάποια επιχείρηση επειδή είναι πολύ προσεκτική για να μην βρεθεί μπλεγμένη σε τέτοια σκάνδαλα; Όλο το κίνημα αυτό έχει κάνει τεράστια ζημιά στον τρόπο που αντιμετωπίζονται οι γυναίκες σε κάποιους χώρους εργασίας.
το συγκεκριμενο ειναι αθλητισμος ομως τι το μπλεκεις με την επιχειρηση
και επειδη εχει να κανει με παιδια κλπ ειναι αλλιως
Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:45

Όσο για τον άνθρωπο όπως είπες κατά 90% είναι όντως έτσι τα πράγματα οπότε ναι του αξίζει να γίνει ο παριας. Αν πέσει στο 10% και είναι αθώος ο παριας θα γίνει αυτή. Έτσι λειτουργεί η κοινωνία μας αιώνες τώρα.
και πως θα το αποδειξει οτι ειναι αθωος 20 χρονια μετα δεν ειναι και τοσο ευκολο
Για αυτο είναι τα δικαστήρια. Να δικάζουν τους ενόχους (όχι πάντα) και να αθωωνουν τους αθώους.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιαν 2021, 18:51

Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:44
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 17:30
Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 17:05
Δεν έχω καταλάβει τι έγινε στη συγκεκριμένη περίπτωση. Πριν διαβάσω και ενδεχομένως επηρεαστώ, θεωρώ πως αν το αδίκημα δεν έχει παραγραφεί ή αν έχει παραγραφεί* αλλά υπάρχουν ατράνταχτες αποδείξεις καλώς γίνεται η καταγγελία. Αν έχει παραγραφεί και δεν υπάρχουν αποδείξεις είναι επικίνδυνο και καλό θα είναι να γίνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση.

*στη περίπτωση παραγραφής δαγκώνομαι, καθώς και ο φονιάς συγχωρείται.
Ο μπουμερισμος με μια φράση: "αφού δεν με πιάσανε, ήταν ηθικό".
Δεν είπα κάτι τέτοιο. Για να αναγκάζεσαι να με παραφράσεις τόσο πολύ θα έχω δίκιο.

Τα δυτικά κράτη δεν είναι οχλοκρατίες (αν και προς τα εκεί πάμε). Υπάρχουν νόμοι που θα πρέπει να εφαρμοστούν στη συγκεκριμένη περίπτωση. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Τα υπόλοιπα είναι λαϊκισμός της κυρά Κατίνας και πολιτική σπέκουλα.
Ενώ για την συκοφαντική δυσφήμιση δεν χρειάζονται αποδείξεις ε; Ισχύει αυτόματα.
Οι νόμοι είναι για συγκεκριμένα πράγματα στην Δύση, τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνουν οι ιδιώτες.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών