Μπεκατώρου & Μπικοφ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44001
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιαν 2021, 19:08

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:06
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:04
Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:57

Είπα εγώ ότι ισχύει αυτόματα η συκοφαντική; Είπα ότι πρέπει να γίνει ακριβώς ορίζει ο νόμος.
Όχι, είπες καλό είναι να γίνει μήνυση. Αυτό έκανες γιατί με αυτόν ταυτίστηκες.
Μη μας παραμυθιάζεις τώρα με το νόμο.
Δεν θα πρέπει να γίνει μήνυση ;
Δεν είμαι δικηγόρος, υπάρχουν άνθρωποι χωρίς ψυχή που πληρώνουμε γι αυτή τη δουλειά.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 16 Ιαν 2021, 19:08

Μαυροβασίλης έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:46
Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:42
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:31


Αν είχα αδερφή, ή φίλη, ή κόρη και μου έλεγε ότι πριν από 20 χρόνια κακοποιήθηκε σεξουαλικά θα φρόντιζα να της πω κάτι άλλο κι όχι πως δε μπορώ να καταλάβω γιατί έκανε μισό αιώνα να το πει, κάπου έλεος.
Ημουν 15 και αυτη ηταν 18, με γυροφερνε καιρο, μεχρι που αρχισε να κανει παρεα και με την αδερφη μου για να με πλησιασει καλυτερα, μια μερα που με πετυχε μονο, μου εκανε στενο μαρκαρισμα και το χερι της το εβαζε συνεχεια στον πουτσο μου μπας και με ερεθισει και την γαμησω, ηταν ομως λιγο χοντρουλα και δεν γουσταρα. ξαναπροσπαθησε μερικες φορες αλλα ετρωγε συνεχεια αρνηση. Τωρα ειμαι στα 43, τι λες να κανω, να τραβηξω μια μηνυση για σεξουαλικη παρενοχληση;
πρέπει να ξεκινήσεις με τίμια αυτοκριτική για το πατριαρχικό μποντυ σεημινγκ που έμμεσα της έκανες και να αναλογισθείς με ποιους τρόπους θα αποκατασταθεί η ζημιά που προκάλεσες μέσω της απόρριψης- έμπρακτη προώθηση των φεμινιστικών αιτημάτων είναι το ελάχιστο για αρχή
Ενοχος το ξερω, να δεις τι εγινε στην δουλεια πριν καμμια 10αρια χρονια, με "ερωτευτηκε" μια εντελως καμμενη, με φωναξε να μου μιλησει εξω απο το γραφειο και μου ελεγε οτι εκει που ηταν στην παραλια το καλοκαιρι σε ενα μερος που δεν εχω παει ποτε στην ζωη μου, με ειδε και ζωγραφισα μια καρδια στην αμμο. Της εξηγησα οτι δεν ημουν εγω μιας και δεν εχω παει ποτε στην Λεσβο, αλλα δεν με πιστευε, πηγε να με φιλησει και την διαολοστειλα. Μετα αρχισε να με ενοχλει μεσω μειλ, μου ελεγε οτι ειμαι αγωγος επικοινωνιας και οτι της μιλαω μεσω τηλεπαθειας, της εξηγησα και μεσω μειλ φυσικα, αρκετες φορες οτι κατι τετοιο δεν συμβαινει. Ενα πρωινο με πηρε τηλεφωνο ο προσισταμενος της και μου ειπε να βιαστω να παω στην δουλεια. Μολις εφτασα ηταν ο προισταμενος της, μια φιλη της απο το τμημα και οι γονεις της, το ειχε σκασει απο το σπιτι της και ηθελε μονο σε μενα να πει που βρισκεται για να παω κοντα της να ζησουμε τον τηλεπαθητικο ερωτα μας.

Με παρακαλεσαν να της μιλησω στο τηλεφωνο για να μαθω που βρισκεται, λυπηθηκα τους γονεις της που ηταν εντελως φρισκαρισμενοι οι ανθρωποι και της μιλησα, μου ειπε που βρισκοταν και οτι με περιμενει. Τους δηλωσα οτι ειναι πρωτη και τελευταια φορα που κανω κατι τετοιο και να μην με ξαναενοχλησουν. Νοσηλευτηκε κανα εξαμηνο και επεστρεψε στην δουλεια, ευτυχως αρκεστηκε στο "καλημερα". Παντως το πιο αισχρο πεσιμο το κανουν τα πουστρακια, μιλαμε για σεξουαλικη παρενοχληση 4Κ, εκτος ενος παπα που ηταν πιο κοσμιο το πεσιμο του. Τελικα ειμαι μαλακας που δεν εχω βγαλει ενα διαμερισμα, αλλα ποτε δεν ειναι αργα, μολις ωριμασει μεσα μου και βρεθω σε οικονομικη δυσκολια ισως το κανω στα 70 μου....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Lestat
Δημοσιεύσεις: 4516
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 14:56
Phorum.gr user: Lestat

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lestat » 16 Ιαν 2021, 19:08

panos291 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:02
Lestat έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:58
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:57

Τι ηλίθια λογική είναι αυτή;
Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι κατασκευασμενη η καταγγελια;
Εγώ προσωπικά όχι, αλλά αν εσύ είσαι δικαστής και σου φέρουν την μήνυση του αλλου που θα ζητάει ας πούμε 100 χιλιάρικα για συκοφαντική δυσφήμιση από την Μπεκατωρου αν δεν αποδείξει τα λεγόμενα της τι θα κάνεις?
Τα παντα εξαρτωνται απο την αποδειξη των λεγομενων της. Προφανως, αν δεν αποδειξει οσα λεει, μετα θα εχει δικαιωμα ο άλλος να κινηθει νομικά εναντιον της.
Δεν πιστευω ομως οτι λεει ψεμματα, αυτο λεω. Και φυσικα δεν ειμαι δικαστης.
Winter is coming

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6514
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 16 Ιαν 2021, 19:09

Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:45
Όσο για τον άνθρωπο όπως είπες κατά 90% είναι όντως έτσι τα πράγματα οπότε ναι του αξίζει να γίνει ο παριας. Αν πέσει στο 10% και είναι αθώος ο παριας θα γίνει αυτή. Έτσι λειτουργεί η κοινωνία μας αιώνες τώρα.
Δύο με τρεις δεκαετίες μετά; Άντε βρες αποδείξεις... Έλα όμως που αυτουνού του ανθρώπου η ζωή θα καταστραφεί άσχετα από το αν είναι αθώος ή ένοχος. Και αν είναι ένοχος οκ σκατα να φάει και καλά να πάθει, αν είναι αθώος όμως αξίζει να τον διασύρουν έτσι; Και φυσικά αυτό ισχύει και γενικότερα όχι μόνο στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:02
Φαντάζομαι θα προτιμούσες οι γυναίκες της οικογένειας σου να εργάζονται σε μια εταιρία που θα προτιμά οι γυναίκες να αποσιωπούν τον βιασμό από μια εταιρία που θα κάνει σαφές ότι δεν κάνει αποδεκτή αυτή την νοοτροπία και θα στηρίζει τις γυναίκες να μιλούν.
Θα προτιμούσα να δουλεύουν κάπου που προλαμβάνει τέτοια ζητήματα και αν συμβεί οτιδήποτε να το καταγγέλλουν αμέσως. Όχι να το πουν μετά από δύο δεκαετίες χωρίς κανένα τρόπο να τιμωρηθεί ο ένοχος.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2021, 19:10

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:08
Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:06
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:02

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Είπα ότι η λογική σου είναι ηλίθια.
Εσύ τι πιστεύεις; είναι κατασκευασμενη η καταγγελία;
Γιατί το αποκλείεις;
Είδες να το αποκλείσω;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

ptomahawk
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 14 Δεκ 2020, 10:42

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ptomahawk » 16 Ιαν 2021, 19:10

Γαληνός έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:03
Πολιτική η ατζέντα. Αυτός ό,τι ήταν να πάθει το έπαθε: καθαιρέθηκε από τον όμιλο, διεγράφη προσωρινά με την πιθανότητα αργότερα οριστικά από το κόμμα... και εκεί θα μείνει. Στην Ελλάδα ζούμε.
Raise the urinals

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Ιαν 2021, 19:11

Rocco Siffredi έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:06
ωραια αλλα τι σχεση εχει το ντοπινγκ με αυτο το θεμα
η καταγγελια του κωνσταντινιδη εγινε στον σωστο χρονο το 1997 που ηταν η αρση βαρων στα πανω της και εργαλειοποιουνταν απο το πολιτικοικονομικο συστημα ως παραδειγμα προς μιμηση

ολες αυτες οι καταγγελιες εμπεριεχουν το ξεκαθαρισμα λογαριασμνων και το οικονομικο κινητρο απο πισω τους ειτε με ξεκατανιασμα πρωην συναθλητων ειτε μεταξυ παραγοντων και πρωην αθλητων που επιθυμουν επαγγελματικη αναδειξη μεσω της ομοσπονδιας
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 16 Ιαν 2021, 19:11

Φασισταριά και ακροδεξιοί είναι αυτοί που:
1. σε κάθε καταγγελία γυναίκας/εργαζομένου/μετανάστη και κάθε αδύναμου ψάχνουν αποδείξες.
2. αν τους πουν πως Αλγερινοί έδειραν στο μετρό και μουσουλμάνος έχεσε σε παγκάρι το πιστεύουν χωρίς δευτερη κουβέντα.

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 16 Ιαν 2021, 19:12

3f3k έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:11
Φασισταριά και ακροδεξιοί είναι αυτοί που:
1. σε κάθε καταγγελία γυναίκας/εργαζομένου/μετανάστη και κάθε αδύναμου ψάχνουν αποδείξες.
2. αν τους πουν πως Αλγερινοί έδειραν στο μετρό και μουσουλμάνος έχεσε σε παγκάρι το πιστεύουν χωρίς δευτερη κουβέντα.
:smt038:smt038:smt038

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71662
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιαν 2021, 19:13

Lestat έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:08
panos291 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:02
Lestat έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:58


Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι κατασκευασμενη η καταγγελια;
Εγώ προσωπικά όχι, αλλά αν εσύ είσαι δικαστής και σου φέρουν την μήνυση του αλλου που θα ζητάει ας πούμε 100 χιλιάρικα για συκοφαντική δυσφήμιση από την Μπεκατωρου αν δεν αποδείξει τα λεγόμενα της τι θα κάνεις?
Τα παντα εξαρτωνται απο την αποδειξη των λεγομενων της. Προφανως, αν δεν αποδειξει οσα λεει, μετα θα εχει δικαιωμα ο άλλος να κινηθει νομικά εναντιον της.
Δεν πιστευω ομως οτι λεει ψεμματα, αυτο λεω. Και φυσικα δεν ειμαι δικαστης.
Με δεδομένο ότι σαφώς και δεν μπορεί να αποδείξει όσα είπε, λόγω μακρόχρονης απομάκρυνσης εκ του ταμείου, ο "άλλος" θα έπρεπε να είχε ήδη κινηθεί νομικά εναντίον της.

Τι πιο απλό;

Κινήθηκε;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 16 Ιαν 2021, 19:13

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:04
Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:57
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:51
Ενώ για την συκοφαντική δυσφήμιση δεν χρειάζονται αποδείξεις ε; Ισχύει αυτόματα.
Οι νόμοι είναι για συγκεκριμένα πράγματα στην Δύση, τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνουν οι ιδιώτες.
Είπα εγώ ότι ισχύει αυτόματα η συκοφαντική; Είπα ότι πρέπει να γίνει ακριβώς ορίζει ο νόμος.
Όχι, είπες καλό είναι να γίνει μήνυση. Αυτό έκανες γιατί με αυτόν ταυτίστηκες.
Μη μας παραμυθιάζεις τώρα με το νόμο.
Εγω μπορεί να ταυτίζομαι με όποιον θέλω. Μπορεί να έχω βιάσει και γυναικείο τάγμα 20+ χρόνια πριν. Μόνο που αυτά δεν είναι επιχειρήματα για το τι πρέπει να ισχύσει.

Το θέμα είναι τι ορίζει ο νόμος, όχι ο όχλος. Αν είμαι αθώος και κατηγορούμαι κάνω μήνυση. Αν δε κάνω μήνυση για συκοφαντία, όταν μου αποδίδεται κάτι τόσο σοβαρό εμπρός στο πανελλήνιο, είναι σαν παραδοχή ενοχής.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 16 Ιαν 2021, 19:13

Κλήθηκε από τον Εισαγγελέα να καταθέσει μετά το βίντεο λέει το δημοσίευμα στην τελευταία παράγραφο
https://www.tanea.gr/2021/01/16/sports/ ... oiisi-tis/

Γιατί να μην πει όνομα εκεί;
Τώρα πως έφτασε στα ειδησεογραφικά το όνομά του, είναι άλλο θέμα.

Άβαταρ μέλους
Lestat
Δημοσιεύσεις: 4516
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 14:56
Phorum.gr user: Lestat

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lestat » 16 Ιαν 2021, 19:14

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:02
Lestat έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:58
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:57

Τι ηλίθια λογική είναι αυτή;
Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι κατασκευασμενη η καταγγελια;
Δεν είπα κάτι τέτοιο. Είπα ότι η λογική σου είναι ηλίθια.
Μπορεις να το πιστευεις αυτο, ομως ισχυουν και τα δυο που λεω, δηλαδη και εχει το δικαιωμα να θεωρειται αθωος μεχρι να δικαστει και να πιστευω οτι μια γυναικα πολυ δυσκολα θα εφτανε να κατηγορησει δημοσια καποιον για βιασμο, χωρις αυτο να ειναι αληθεια.
Ειναι σοβαροτατη καταγγελια, εκτιθεται και γνωριζει οτι αν δεν μπορεσει να το αποδειξει, τοτε στην καλυτερη περιπτωση για αυτην θα εχει κάνει μια τρυπα στο νερο (στη χειροτερη θα φαει μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση).
Winter is coming

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44001
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιαν 2021, 19:14

Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:13
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:04
Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 18:57

Είπα εγώ ότι ισχύει αυτόματα η συκοφαντική; Είπα ότι πρέπει να γίνει ακριβώς ορίζει ο νόμος.
Όχι, είπες καλό είναι να γίνει μήνυση. Αυτό έκανες γιατί με αυτόν ταυτίστηκες.
Μη μας παραμυθιάζεις τώρα με το νόμο.
Εγω μπορεί να ταυτίζομαι με όποιον θέλω. Μπορεί να έχω βιάσει και γυναικείο τάγμα 20+ χρόνια πριν. Μόνο που αυτά δεν είναι επιχειρήματα για το τι πρέπει να ισχύσει.

Το θέμα είναι τι ορίζει ο νόμος, όχι ο όχλος. Αν είμαι αθώος και κατηγορούμαι κάνω μήνυση. Αν δε κάνω μήνυση για συκοφαντία, όταν μου αποδίδεται κάτι τόσο σοβαρό εμπρός στο πανελλήνιο, είναι σαν παραδοχή ενοχής.
Άρα αντί να παραδεχθεί την ενοχή του, λες ότι πρέπει να περάσει στην αντεπίθεση. Γιατί δεν θέλεις να την παραδεχθεί;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6514
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 16 Ιαν 2021, 19:15

3f3k έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:11
Φασισταριά και ακροδεξιοί είναι αυτοί που:
1. σε κάθε καταγγελία γυναίκας/εργαζομένου/μετανάστη και κάθε αδύναμου ψάχνουν αποδείξες.
Μετάφραση: δεν έχει σημασία αν είναι αλήθεια, εφόσον το λέει κάποιος που ανήκει σε συγκεκριμένη κατηγορία είναι a priori αλήθεια. Τα δικαστήρια είναι περιττά αλλιώς μπου φασίστες.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών