"Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 25 Ιαν 2021, 23:11

Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:10


Επανασυνδέσου με την πραγματικότητα.
Εσύ βρες κουνέλα από εμπόλεμη ζώνη,π.χ. Αλγερία.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 25 Ιαν 2021, 23:12

Kauldron έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:05
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:03
Papa John έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:00


Όταν σου φάνε τη θέση στα 8μηνα βέβαια, θα τσιρίζεις σαν γκομενίτσα.


Το "σαν" τι το' θελα ;
Με μεταπτυχιακό, διδακτορικό, τέσσερις γλώσσες και ξεκινώντας μεταδιδακτορικό;
Μην είσαι μετριόφρων. Ξέχασες και τους σίξπακ κοιλιακούς. Να τα λές όλα, μη μειώνεις τον εαυτό σου.
Όχι δεν έχω σιξπακ κοιλιακούς, μου αρκεί να είμαι υγιής.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 25 Ιαν 2021, 23:12

Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:12
Kauldron έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:05
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:03


Με μεταπτυχιακό, διδακτορικό, τέσσερις γλώσσες και ξεκινώντας μεταδιδακτορικό;
Μην είσαι μετριόφρων. Ξέχασες και τους σίξπακ κοιλιακούς. Να τα λές όλα, μη μειώνεις τον εαυτό σου.
Όχι δεν έχω σιξπακ κοιλιακούς, μου αρκεί να είμαι υγιής.
Ενώ έχεις όλα τ' άλλα... :giggle:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 25 Ιαν 2021, 23:14

Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:05
Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:04
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2021, 22:45
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ!!111!1!??

Εικόνα
ΛΟΛ.Που το βρήκες αυτό?
Έχει κι άλλα. Από τις εκλογές του '19 :lol:
Βαλαν άτομα που είχαν "ελληνοποιηθεί" ένα-δυο χρόνια πριν από τον ΣΥΡΙΖΑ, ενώ έλεγαν παράνομες όλες τις "ελληνοποιήσεις" της τελευταίας δεκαετίας ή κάτι παρόμοιο. :lol:
Μόνο από εσωτερική διαρροή μπορεί βγήκε στην επιφάνεια.Κάποιος στο υπουργείο δηλαδή

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 25 Ιαν 2021, 23:15

stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:07


Και πώς βοήθησαν τα χαρτιά (νομιμοποίηση μετακίνησης) και οι οδοντιατρικές εξετάσεις ώστε να μην πάρουν οι έλληνες τα πρωτεία της εγκληματικότητας στη Ν. Υόρκη, τα οποία και πήραν (νομίζω βασικά μας έφαγαν στατιστικά οι μεξικάνοι) ;
Βοηθησαν γιατι πολυ περισσοτεροι οι οποιοι ειχαν ποινικο μητρωο δεν μπηκαν στην αμερικη καν οπως και οσοι δεν μπορουσαν να απορροφηθουν σε δουλειες και υπηρχαν στοιχεια για να εντοπιστουν οσοι παρανομουσαν.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11562
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Ιαν 2021, 23:15

Μια φορά , αν δουλεύουν κάποιοι σε αυτήν την χώρα, είναι οι Αλβανοί.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 25 Ιαν 2021, 23:16

Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:11


Δεν είμαι ορκ, συνεπώς είμαι συριζαιος. :)
Βαρυσημαντη δηλωση :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Ιαν 2021, 23:22

Obi Wan Iakobi έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:15
stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:07


Και πώς βοήθησαν τα χαρτιά (νομιμοποίηση μετακίνησης) και οι οδοντιατρικές εξετάσεις ώστε να μην πάρουν οι έλληνες τα πρωτεία της εγκληματικότητας στη Ν. Υόρκη, τα οποία και πήραν (νομίζω βασικά μας έφαγαν στατιστικά οι μεξικάνοι) ;
Βοηθησαν γιατι πολυ περισσοτεροι οι οποιοι ειχαν ποινικο μητρωο δεν μπηκαν στην αμερικη καν οπως και οσοι δεν μπορουσαν να απορροφηθουν σε δουλειες και υπηρχαν στοιχεια για να εντοπιστουν οσοι παρανομουσαν.
Μα αυτό δεν είναι υπέρ. Ενώ μπήκαν λιγότεροι είχαμε σχεδόν τα πρωτεία της εγκληματικότητας στη Ν. Υόρκη.
Αυτό σημαίνει υπερηψηλή στατιστική κατά κεφαλήν εγκληματικότητα των ελλήνων στη Ν. Υόρκη.

Και όλα αυτά παρά το γεγονός ότι ελέγχθηκαν σε μεγάλο βαθμό για νόμιμα χαρτιά και ...δόντια, όπως έγραψες παραπάνω.
Ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα συμπέραινε ότι:
1) τα χαρτιά βοήθησαν επειδή οι έλληνες είχαν ακόμα πιο υψηλή εγκληματικότητα, αλλά τους απέτρεψαν την είσοδο κι έριξαν κάπως την εγκληματικότητά τους στη δεύτερη θέση μεταξύ όλων των εθνικοτήτων της Ν. Υόρκης ή
2) τα χαρτιά δεν είχαν καμία επίπτωση στο γεγονός ότι η εγκληματικότητα αναπτύχθηκε σταθερά στις ελληνικές συνοικίες της Ν. Υόρκης, μέχρι που καταλάβαμε το αργυρό μετάλλιο της εγκληματικότητας στην πόλη.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 25 Ιαν 2021, 23:31

stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:22


Μα αυτό δεν είναι υπέρ. Ενώ μπήκαν λιγότεροι είχαμε σχεδόν τα πρωτεία της εγκληματικότητας στη Ν. Υόρκη.
Αυτό σημαίνει υπερηψηλή στατιστική κατά κεφαλήν εγκληματικότητα των ελλήνων στη Ν. Υόρκη.

Και όλα αυτά παρά το γεγονός ότι ελέγχθηκαν σε μεγάλο βαθμό για νόμιμα χαρτιά και ...δόντια, όπως έγραψες παραπάνω.
Ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα συμπέραινε ότι:
1) τα χαρτιά βοήθησαν επειδή οι έλληνες ήταν ακόμα πιο εγκληματικοί στατιστικά αλλά τους απέτρεψαν την είσοδο
2) τα χαρτιά δεν είχαν καμία επίπτωση στο γεγονός ότι η εγκληματικότητα αναπτύχθηκε σταθερά στις ελληνικές συνοικίες της Ν. Υόρκης
Υπερπολλαπλασια εγκληματα αποφευχθηκαν απο το να υπηρχε ελευθερη εισοδος.Εκει βοηθησαν τα χαρτια.Οπως και στον ευκολοτερο εντοπισμο των παρανομουντων.Μου φαινεται πας να γραψεις ιστορια παλι οπως με τους τουριστες :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Ιαν 2021, 23:49

Obi Wan Iakobi έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:31
stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:22


Μα αυτό δεν είναι υπέρ. Ενώ μπήκαν λιγότεροι είχαμε σχεδόν τα πρωτεία της εγκληματικότητας στη Ν. Υόρκη.
Αυτό σημαίνει υπερηψηλή στατιστική κατά κεφαλήν εγκληματικότητα των ελλήνων στη Ν. Υόρκη.

Και όλα αυτά παρά το γεγονός ότι ελέγχθηκαν σε μεγάλο βαθμό για νόμιμα χαρτιά και ...δόντια, όπως έγραψες παραπάνω.
Ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα συμπέραινε ότι:
1) τα χαρτιά βοήθησαν επειδή οι έλληνες ήταν ακόμα πιο εγκληματικοί στατιστικά αλλά τους απέτρεψαν την είσοδο
2) τα χαρτιά δεν είχαν καμία επίπτωση στο γεγονός ότι η εγκληματικότητα αναπτύχθηκε σταθερά στις ελληνικές συνοικίες της Ν. Υόρκης
Υπερπολλαπλασια εγκληματα αποφευχθηκαν απο το να υπηρχε ελευθερη εισοδος.Εκει βοηθησαν τα χαρτια.Οπως και στον ευκολοτερο εντοπισμο των παρανομουντων.
:o
Βρε συ! Αντί να παταχθούν ανέπτυξαν μαφίες ολόκληρες. Τί γράφεις;
Ήμασταν από τους πρώτους σε βαριά εγκλήματα...
Μου φαινεται πας να γραψεις ιστορια παλι οπως με τους τουριστες :lol:
Η ιστορία έχει γραφτεί και με τους έλληνες μετανάστες και με τους αλλοδαπούς τουρίστες.
Στο πώς την διαβάζουμε βρίσκεται το ενδιαφέρον, κι όχι σε παιδιάστικα σχόλια.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 25 Ιαν 2021, 23:52

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:15
Μια φορά , αν δουλεύουν κάποιοι σε αυτήν την χώρα, είναι οι Αλβανοί.
Δεν διαφωνώ,αλλά πολλοί από αυτούς κάνουν και μισές δουλειές.
Έχει καταντήσει λίγο μύθος το ότι ξέρουν τα πάντα,παπάρια ξέρουν.
Όμως,δεν αφήνουν μεροκάματο να πάει χαμένο,οκ.

Η απορία μου είναι,εσύ πως το ξέρεις αυτό ; Πες μου ότι έχεις συναδέλφους σου χειρουργούς από το Φιέρι και το Ελμπασάν.


edit - και,μαλακία είπα,δεν διαφωνώ ότι δουλεύουν,αλλά δεν είναι οι μόνοι "κάποιοι" που δουλεύουν.Έχω πετύχει Έλληνες που θέλουν δέκα Αλβανούς στην καθησιά τους,όσον αφορά την εργατικότητα και την αποτελεσματικότητα,αλλά για κάποιον λόγο,αυτό, μερικοί, δεν το βλέπετε.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 26 Ιαν 2021, 00:06

Kauldron έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:12
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:12
Kauldron έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:05


Μην είσαι μετριόφρων. Ξέχασες και τους σίξπακ κοιλιακούς. Να τα λές όλα, μη μειώνεις τον εαυτό σου.
Όχι δεν έχω σιξπακ κοιλιακούς, μου αρκεί να είμαι υγιής.
Ενώ έχεις όλα τ' άλλα... :giggle:
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 26 Ιαν 2021, 00:08

stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:49

:o
Βρε συ! Αντί να παταχθούν ανέπτυξαν μαφίες ολόκληρες. Τί γράφεις;
Ήμασταν από τους πρώτους σε βαριά εγκλήματα...
Μου φαινεται πας να γραψεις ιστορια παλι οπως με τους τουριστες :lol:
Η ιστορία έχει γραφτεί και με τους έλληνες μετανάστες και με τους αλλοδαπούς τουρίστες.
Στο πώς την διαβάζουμε βρίσκεται το ενδιαφέρον, κι όχι σε παιδιάστικα σχόλια.
Δηλαδη αν τους αφηναν ολους εσυ τι πιστευεις οτι θα γινοταν?θα μειωνοταν η θα αυξανοταν η εγκληματικοτητα? γιατι αν πεις το αυτονοητο οτι θα αυξανοταν τοτε ενισχυεις τη θεση μου οτι η απελαση των λαθρο ειναι μονοδρομος αφου υπαρχει εγκληματικοτητα και με τους νομιμους.

Τι παιδιαστικα σχολια?οταν το αντεπιχειρημα σου ειναι γιατι αφηνουμε τους τουριστες και οχι τους λαθρο τι περιμενεις να ακουσεις?
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Ιαν 2021, 09:33

Obi Wan Iakobi έγραψε:
26 Ιαν 2021, 00:08
stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 23:49

:o
Βρε συ! Αντί να παταχθούν ανέπτυξαν μαφίες ολόκληρες. Τί γράφεις;
Ήμασταν από τους πρώτους σε βαριά εγκλήματα...
Μου φαινεται πας να γραψεις ιστορια παλι οπως με τους τουριστες :lol:
Η ιστορία έχει γραφτεί και με τους έλληνες μετανάστες και με τους αλλοδαπούς τουρίστες.
Στο πώς την διαβάζουμε βρίσκεται το ενδιαφέρον, κι όχι σε παιδιάστικα σχόλια.
Δηλαδη αν τους αφηναν ολους εσυ τι πιστευεις οτι θα γινοταν?θα μειωνοταν η θα αυξανοταν η εγκληματικοτητα?
Δεν το γνωρίζω.
Αυτό που γνωρίζω είναι ότι οι έλληνες στη Ν. Υόρκη, παρότι "ελεγχόμενα" εισερχόμενοι ήμασταν πρωταθλητές της εγκληματικότητας και ειδικά της βαριάς (κακουργήματα).

Κι αυτό σημαίνει ότι αν υπερασπίζεσαι την άποψη ότι η εγκληματικότητα πηγαίνει με την εθνικότητα, δεν έχεις κανένα απολύτως σεβασμό στους προγόνους σου.

Αν δεν το πιστεύεις, τότε μπορούμε να συζητήσουμε τι παράγει αυτή την εγκληματικότητα στο μεταναστευτικό, που μας έκανε πρωταθλητές της στην Αμερική.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: "Ενσωματωμένοι" οι δυο ανήλικοι δράστες ληστείας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 26 Ιαν 2021, 15:42

stavmanr έγραψε:
26 Ιαν 2021, 09:33

Δεν το γνωρίζω.
Αυτό που γνωρίζω είναι ότι οι έλληνες στη Ν. Υόρκη, παρότι "ελεγχόμενα" εισερχόμενοι ήμασταν πρωταθλητές της εγκληματικότητας και ειδικά της βαριάς (κακουργήματα).

Κι αυτό σημαίνει ότι αν υπερασπίζεσαι την άποψη ότι η εγκληματικότητα πηγαίνει με την εθνικότητα, δεν έχεις κανένα απολύτως σεβασμό στους προγόνους σου.

Αν δεν το πιστεύεις, τότε μπορούμε να συζητήσουμε τι παράγει αυτή την εγκληματικότητα στο μεταναστευτικό, που μας έκανε πρωταθλητές της στην Αμερική.
Η λογικη τι λεει?

Δεν ειπα πουθενα οτι η εγκληματικοτητα ταυτιζεται με μια μονο εθνικοτητα.Ειπα οτι επειδη οι λαθρο(ανεξαρτητως εθνικοτητας) ειναι πολυ πιο επιρρεπεις(γιατι ακριβως ειναι χωρις χαρτια αρα εντελως ανεξελεγκτοι) κανουμε αυτο που μπορουμε και επιβαλλεται αμεση απελαση.Σε περιπτωση που και οι νομιμοι δημιουργησουν εστιες εγκληματικοτητας(οπως στη Ν.Υορκη) απελαυνουμε και αυτους τους συγκεκριμενους.Τοσο απλα.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών