Κιμούλης - μπούλινκ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Ιαν 2021, 12:23

Γιώργο, πολυαγαπημένε ΔΑΣΚΑΛΕ, κατάφερες τότε και με χαράκωσες βαθιά.
Ζέτα Δούκα, σε ευχαριστώ πολύ που υπάρχεις.
:)

Kι εγώ ευχαριστώ τη Ζέτα Δούκα που υπάρχει αλλά για άλλους λόγους.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 29 Ιαν 2021, 12:55

Maspoli έγραψε:
29 Ιαν 2021, 10:35
Η Μαρία Σνάιντερ (η ηθοποιός του Last tango in Paris) ειχε ισχυριστεί κάποια στιγμή ότι η διαβόητη σκηνή με το βούτυρο είχε γυριστεί δίχως αυτή να γνωρίζει από πριν τις λεπτομέρειες. Ούτε ο Μπερτολούτσι που ήταν ο σκηνοθέτης, ούτε ο Μπράντο (που μάλλον είχε την ιδέα για το βούτυρο) την είχαν ενημερώσει για το τι ακριβώς θα διαδραματίζονταν (μόνο ότι μέσες άκρες θα είχε μια παθιασμένη ερωτική σκηνή). Ο Μπερτολούτσι ήθελε να υπάρχει έντονο το στοιχείο της έκπληξης, της ντροπής, της οργής κτλ και φοβόταν ότι αν η ηθοποιός ήξερε από πριν τι θα συνέβαινε, η σκηνή δε θα έβγαινε όπως αυτός την ήθελε.

Το θέμα είναι αρκετά δύσκολο. Και η άποψη που κρίνει ότι υπάρχει σοβαρότατο ηθικό θέμα και η άποψη που το δικαιολογεί στο βωμό της Τέχνης έχουν ισχυρή βάση. Και δε νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να συγκεραστούν. Η σκηνή είτε θα έπρεπε να γυριστεί έτσι είτε δε θα έπρεπε να γυριστεί.

(παρεμπιπτόντως ούτε η ταινία αλλά ούτε κι η σκηνή μου άρεσαν)
Off topic

Ο Μπερτολούτσι στην μεθεπόμενη (χμμμ ξεχασμένη.... :p2: ) ταινία του La Luna 1979

είχε ''παίξει'' και με το θέμα της ..........αιμομιξίας μητέρας-γιού :-?

Εικόνα


https://en.wikipedia.org/wiki/La_Luna_(1979_film)
The film concerns the troubled life of a teenage boy and his relationship with his parents, including an incestuous relationship with his mother.
At one point, when Joe (the teen son) is desperate for a fix, his mother masturbates him just to get his mind off drugs temporarily

Εικόνα

Το ότι ο Μπερτολούτσι ήταν αριστερός δεν ξέρω τι ρόλο έπαιξε.....αλλά τότε ήταν άλλες εποχές...άλλα ήθη...

Ας μην τα σκαλίζουμε...
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7690
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 29 Ιαν 2021, 12:58

οφφ τοπικ δεν βλεπεται το Last Tango

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 29 Ιαν 2021, 13:12

οντως δεν μου αρεσε καθολου η ταινια
και μαλιστα απο σκηνοθετη που εχει δωσει και καποιες εξαιρετικες

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14616
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 29 Ιαν 2021, 14:18

Papa John έγραψε:
28 Ιαν 2021, 21:48
Αυτό πάντως που έχω καταλάβει από όλα αυτά που έχουν γραφτεί,είναι πως ο Κιμούλης πάσχει από διπολική διαταραχή.
Αμα έχεις να κάνεις με ένα τσούρμο από ψώνια, ετσι καταντας.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17661
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 29 Ιαν 2021, 14:32

georgebi έγραψε:
29 Ιαν 2021, 09:19
Γιώργος Λαμπάτος: «Πήγαινα με κλάματα στην παράσταση με τον Μάρκο Σεφερλή»


Εικόνα




https://www.zappit.gr/showbiz/giorgos-l ... =syndicate



"Ο Μάρκος Σεφερλής μου έδινε αληθινές σφαλιάρες", καταγγέλλει ο Γιώργος Λαμπάτος.

Ψυχολογική και σωματική βία καταγγέλλει -στην ON Τime και την Σάσα Σταμάτη- ότι δέχτηκε πάνω στη σκηνή του θεάτρου ο Γιώργος Λαμπάτος, από το δημοφιλή και ταλαντούχο ηθοποιό και θιασάρχη Μάρκο Σεφερλή. Ο Γιώργος Λαμπάτος αναφέρει μεταξύ άλλων: «Ο Μάρκος Σεφερλής μου έριχνε 15 σφαλιάρες κάθε βράδυ και οι σφαλιάρες αυτές ήταν αληθινές».

Γιώργο, είχες βγει στο παρελθόν και είχες μιλήσει για τη συνεργασία σου με τον Μάρκο Σεφερλή. Είχες εκφράσει παράπονα. Τι είχε συμβεί;

Είχαν συμβεί σε αυτή τη συνεργασία τραγικά πράγματα. Η μεγαλύτερη τραγωδία που είχε συμβεί σε μένα ήταν στην παράσταση «Ο Ηλίας του 16ου» που είχε ανέβει στο Θέατρο «Μινώα» σε κεντρικό θέατρο της Αθήνας. Εγώ έπαιζα το ρόλο του Βέγγου, συμπρωταγωνιστικό ρόλο δηλαδή, και ο Σεφερλής έπαιζε το ρόλο του Χατζηχρήστου. Στο ρόλο αυτό ο Βέγγος «τρώει» σφαλιάρες για να φύγει από το Τμήμα όπως θυμάστε. Αυτές οι σφαλιάρες ήταν αληθινές. Έπρεπε δηλαδή στην παράσταση αυτή να φάω 10-12 σφαλιάρες όπως ήταν σκηνοθετημένο το έργο, οι οποίες η μία ήταν πιο δυνατή από την άλλη. Ήμουν παιδί, μόλις έβγαινα στο θέατρο καλά καλά, και άρχισε να με πονάει αυτό το πράγμα και διαμαρτυρήθηκα.
Του είπα: «Μάρκο, τι γίνεται, ρε συ, πονάω», μου απάντησε: «Μου ξέφυγε». Δίναμε 7 παραστάσεις την εβδομάδα την εποχή αυτή σ’ ένα θέατρο γεμάτο. Την άλλη μέρα, πιο δυνατές οι σφαλιάρες. Να έχω φτάσει σ’ ένα σημείο να μην ξέρω τι να κάνω. Διότι αν αντιδρούσα με κάποιον τρόπο άσχημο, θα σταμάταγα μια παράσταση γεμάτη από κόσμο. Βγάζανε πολλά λεφτά και πίστευα ότι θα καταστραφούμε ακόμα χειρότερα. Θα μου λέγανε: «Του ξέφυγε μια σφαλιάρα κι εσύ αντέδρασες με τέτοιον τρόπο; Και δημιουργείς πρόβλημα στον πρωταγωνιστή;». Ήμουν υποχρεωμένος να κάθομαι να τρώω 15 σφαλιάρες τη μία πιο δυνατή από την άλλη σε σημείο που να πηγαίνω σπίτι μου και όταν έφτανε η ώρα να πηγαίνω στην παράσταση, να πηγαίνω με κλάματα, διότι θα έπρεπε να υποστώ το ξύλο.
Εικόνα
Στα παρασκήνια τι σου έλεγε ο Μάρκος;

Δεν είχαμε πολλά πολλά. Ήταν απόμακρος, δεν είχαμε και σχέσεις ιδιαίτερες. Εγώ για το ρόλο αυτό ήμουν επιλογή της Τίνας Σακελλάριου, που του έδωσε το έργο. Αυτός δεν είχε σκοπό να πάρει εμένα, προφανώς από εκεί ξεκίνησε αυτό το μένος εναντίον μου, γιατί μάλλον είχε άλλον να πάρει για το ρόλο του Βέγγου.
Πήγαινα με κλάματα στην παράσταση. Έπρεπε να υποστώ ένα ψυχολογικό θρίλερ, όπου δεν ήξερα πώς να αντιδράσω και εγώ έριχνα και το βάρος στον εαυτό μου, που δεν έκανα κάτι παραπάνω. Είχα σοκαριστεί με αυτό το πράγμα. Αλλά δεν μπορούσα να σταματήσω και την παράσταση. Έφτασα όμως στο σημείο, εκτός από τον Μάρκο, να πάω και στον επιχειρηματία, τον Γιαννακό που είχε τότε το Θέατρο «Μινώα», να διαμαρτυρηθώ για αυτό το πράγμα. Να του μιλήσει κάποιος αυτού του ανθρώπου να σταματήσει να με βαράει για την παράσταση. Του μίλησε προφανώς, αλλά ήταν τέτοια η «δύναμη» του Μάρκου, ήταν και γεμάτο το θέατρο και δεν μπορούσανε να του επιβληθούν.

Σκέφτηκες να το καταγγείλεις;

Πού να το καταγγείλω; Το είπα στον επιχειρηματία του θεάτρου. Τι άλλο να κάνω; Αλλιώς έπρεπε να κατεβάσω μια παράσταση που έπαιζαν 15 ηθοποιοί.

Οι άλλοι ηθοποιοί τι σου έλεγαν;

Δεν μπορούσα να τους έχω με το μέρος μου, γιατί, όπως καταλαβαίνεις, οι ηθοποιοί ήταν υπάλληλοί του.

Οι σχέσεις σου με τον Μάρκο πώς είναι;

Δεν μιλάμε. Αν τον συναντήσω, θα του πω ένα γεια. Εγώ είχα βγει από τότε και μίλησα.

[img]https://i.postimg.cc/3xS89zpm/laba ... .png[/img]

Η απάντηση του Μάρκου Σεφερλή στον Γιώργο Λαμπάτο
Ο δικηγόρος του Μάρκου Σεφερλή, Μιχάλης Σαρρής, σε τηλεφωνική του επικοινωνία με το Happy Day, δήλωσε τα εξής:
«Ο ισχυρισμοί αυτοί δεν είναι καινούργιοι. Είχε βγει και το 2019 σε δύο τηλεοπτικές εκπομπές. Ο κ. Σεφερλής υπερασπίστηκε τα δικαιώματά του, θεωρούσε ότι είναι απολύτως συκοφαντικοί και ψευδείς οι ισχυρισμοί αυτοί και έκανε αγωγή. Η αγωγή αυτή έχει δικαστεί και δημοσιευτεί.

Σε ένα δικαστήριο που ο κ. Λαμπάτος κλητεύθηκε νόμιμα και δεν ήρθε καν, το δικαστήριο έκρινε ότι είναι ψευδείς και συκοφαντικοί οι ισχυρισμοί του, τον υποχρέωσε να αποκαταστήσει την ηθική βλάβη του κ. Σεφερλή, καταδικάζοντάς τον σε χρηματική αποζημίωση. Με τη βούλα του δικαστηρίου έχουν κριθεί ότι αυτοί οι ισχυρισμοί είναι ψευδείς, συκοφαντικοί και δυσφημιστικοί.

Με λύπη μου λέω ότι όχι μόνο ο κ. Λαμπάτος αυτά που το δικαστήριο τον υποχρέωσε, αλλά από εσάς μαθαίνω ότι επαναλαμβάνει τους ισχυρισμούς».
https://www.e-radio.gr/post/164362/i-ap ... tm_term=08

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10144
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 29 Ιαν 2021, 14:37

Naida έγραψε:
29 Ιαν 2021, 09:23
Νομίζω θα βγουν ΠΟΛΛΟΊ να μιλήσουν και για Σεφερλή. Εγώ το περίμενα.
Σαν τι να πουν;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 29 Ιαν 2021, 14:43

Maspoli έγραψε:
29 Ιαν 2021, 14:32

Η απάντηση του Μάρκου Σεφερλή στον Γιώργο Λαμπάτο
Ο δικηγόρος του Μάρκου Σεφερλή, Μιχάλης Σαρρής, σε τηλεφωνική του επικοινωνία με το Happy Day, δήλωσε τα εξής:
«Ο ισχυρισμοί αυτοί δεν είναι καινούργιοι. Είχε βγει και το 2019 σε δύο τηλεοπτικές εκπομπές. Ο κ. Σεφερλής υπερασπίστηκε τα δικαιώματά του, θεωρούσε ότι είναι απολύτως συκοφαντικοί και ψευδείς οι ισχυρισμοί αυτοί και έκανε αγωγή. Η αγωγή αυτή έχει δικαστεί και δημοσιευτεί.

Σε ένα δικαστήριο που ο κ. Λαμπάτος κλητεύθηκε νόμιμα και δεν ήρθε καν, το δικαστήριο έκρινε ότι είναι ψευδείς και συκοφαντικοί οι ισχυρισμοί του, τον υποχρέωσε να αποκαταστήσει την ηθική βλάβη του κ. Σεφερλή, καταδικάζοντάς τον σε χρηματική αποζημίωση. Με τη βούλα του δικαστηρίου έχουν κριθεί ότι αυτοί οι ισχυρισμοί είναι ψευδείς, συκοφαντικοί και δυσφημιστικοί.

Με λύπη μου λέω ότι όχι μόνο ο κ. Λαμπάτος αυτά που το δικαστήριο τον υποχρέωσε, αλλά από εσάς μαθαίνω ότι επαναλαμβάνει τους ισχυρισμούς».


https://www.e-radio.gr/post/164362/i-ap ... tm_term=08
:goodpost:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 29 Ιαν 2021, 15:09

Και γνωστός μουσικοσυνθέτης...


Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 29 Ιαν 2021, 15:12

georgebi έγραψε:
29 Ιαν 2021, 14:43
Maspoli έγραψε:
29 Ιαν 2021, 14:32

Η απάντηση του Μάρκου Σεφερλή στον Γιώργο Λαμπάτο
Ο δικηγόρος του Μάρκου Σεφερλή, Μιχάλης Σαρρής, σε τηλεφωνική του επικοινωνία με το Happy Day, δήλωσε τα εξής:
«Ο ισχυρισμοί αυτοί δεν είναι καινούργιοι. Είχε βγει και το 2019 σε δύο τηλεοπτικές εκπομπές. Ο κ. Σεφερλής υπερασπίστηκε τα δικαιώματά του, θεωρούσε ότι είναι απολύτως συκοφαντικοί και ψευδείς οι ισχυρισμοί αυτοί και έκανε αγωγή. Η αγωγή αυτή έχει δικαστεί και δημοσιευτεί.

Σε ένα δικαστήριο που ο κ. Λαμπάτος κλητεύθηκε νόμιμα και δεν ήρθε καν, το δικαστήριο έκρινε ότι είναι ψευδείς και συκοφαντικοί οι ισχυρισμοί του, τον υποχρέωσε να αποκαταστήσει την ηθική βλάβη του κ. Σεφερλή, καταδικάζοντάς τον σε χρηματική αποζημίωση. Με τη βούλα του δικαστηρίου έχουν κριθεί ότι αυτοί οι ισχυρισμοί είναι ψευδείς, συκοφαντικοί και δυσφημιστικοί.

Με λύπη μου λέω ότι όχι μόνο ο κ. Λαμπάτος αυτά που το δικαστήριο τον υποχρέωσε, αλλά από εσάς μαθαίνω ότι επαναλαμβάνει τους ισχυρισμούς».


https://www.e-radio.gr/post/164362/i-ap ... tm_term=08
:goodpost:
Τα μονα δικαστηρια που οι αποφασεις τους ειναι εγκυρες ειναι τα λαικά

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24137
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 29 Ιαν 2021, 15:21

vagabondo έγραψε:
29 Ιαν 2021, 14:37
Naida έγραψε:
29 Ιαν 2021, 09:23
Νομίζω θα βγουν ΠΟΛΛΟΊ να μιλήσουν και για Σεφερλή. Εγώ το περίμενα.
Σαν τι να πουν;
οτι πληρωνοτανε να τρωνε σφαλιαρες απο το Σεφερλη ... και τωρα μετανιωσανε :smt005:
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Ιαν 2021, 15:39

vagabondo έγραψε:
29 Ιαν 2021, 14:37
Naida έγραψε:
29 Ιαν 2021, 09:23
Νομίζω θα βγουν ΠΟΛΛΟΊ να μιλήσουν και για Σεφερλή. Εγώ το περίμενα.
Σαν τι να πουν;
Ότι το χιούμορ του ισοδυναμεί με ψυχολογική βία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10144
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 29 Ιαν 2021, 15:57

hellegennes έγραψε:
29 Ιαν 2021, 15:39
vagabondo έγραψε:
29 Ιαν 2021, 14:37
Naida έγραψε:
29 Ιαν 2021, 09:23
Νομίζω θα βγουν ΠΟΛΛΟΊ να μιλήσουν και για Σεφερλή. Εγώ το περίμενα.
Σαν τι να πουν;
Ότι το χιούμορ του ισοδυναμεί με ψυχολογική βία.
Βία προς τους συνεργάτες του;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Ιαν 2021, 16:09

Προς το κοινό, πρωτίστως, που έχει πληρώσει για να την υποστεί. Μόνο δευτερευόντως προς τους συνεργάτες γιατί πληρώθηκαν για να την υποστούν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 29 Ιαν 2021, 16:14

Εικόνα
:lol:
Ordem e Progresso.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών