Πυρκαγιες στην Αττική

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Ιούλ 2018, 15:19

metaxoskolikas έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:56
Χαοτικός έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:51
metaxoskolikas έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:40


ευτυχώς να λέμε δηλαδή που ο συριζα δεν τα ψηφίζει
Τα ψηφίζει όπως και οι δικοί σου. Τι;
εγώ εξαρχής θεώρησα ότι δε γίνεται αλλιώς...
παρ ολ αυτά νδ πασόκ έχω να στηρίξω δεκαπέντε χρόνια τώρα διότι τους θεωρώ υπεύθυνους για την κατάσταση
μόνον που και ο συριζα έχει βγει μέσα από τα σπλάχνα τους, δηλαδή από την καραμανλική νδ και το πασόκ
πράττει ακριβώς τα ίδια κι όμως εσύ χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα ότι ο άδωνις θα ψηφίσει τα μέτρα της τρόικας, ενώ κι οι συριζανελ αυτό κάνουν τα χρόνια που ναι στην εξουσία...
το δούλεμα δεν πιάνει
Ποιο δούλεμα; Εσύ παίζεις με τη νοημοσύνη μας. Τι θα πει ότι δεν τους ψήφισες για 10 χρόνια; Κι εγώ τον Σεπτέμβρη δεν ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ μετά την υποχώρηση. Δεν λέει κάτι. Όταν σε μία κόντρα παίρνεις θέση, αυτό είσαι.
Ασφαλώς και θα πω για τον βλάκα που λέει ότι θα ψηφίσει τα μέτρα της τρόικας όταν μας το παίζουν αντιπολίτευση από τα αριστερά. Ψάχνουνε να βρουν και να καταδείξουν πόσο αριστερα δεν είναι ο ΣΥΡΙΖΑ με σκοπό, τι; Μα να μην τον ψηφίσουν οι ιδεολόγοι αριστεροί και για να βγουν αυτοί. Και μου λες να δω τα σκατά του ΣΥΡΙΖΑ; άζω άλλη προταιρεότητα ρε φίλε, όπως την είχα βάλει και πριν ψηφίσω το 15. Στην τελικά όσο μου την έσπαγαν οι κουκουέδες άλλο τόσο μου την έσπαγαν και ο Συριζαίοι με τις χρωματιστές πορείες τους, Γένοβες, φεστιβαλάκια, Ψυρρή και παπαριές. Όμως έχω και οργή και θυμο γι αυτούς που χαντάκωσαν τη χώρα από .... τι να σου πω τώρα; Οι ίδιοι που
δέχτηκαν τον Όθωνα και την τράπεζα Αγγλίας είναι. Αλλά άστο πάει μακριά. Ας το αρχίσουμε από τον πόλεμο. Είναι λοιπόν αυτοί φίλε που συνεργάστηκσν με τους Γερμανούς για να σκοτωθούν Έλληνες. Αυτό μου φτάνει σαν κριτήριο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30537
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 28 Ιούλ 2018, 15:20

enaon έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:10
ρε τι γίνεται πάντως, τα έχουμε κάνει αχταρμά. Αν συμφωνήσεις με την Γαλή, θα πρέπει να μάθεις κώδικα επικοινωνίας με τον ΣΕ, επιστροφή στο νηπιαγωγείο και τα μουγκρίσματα. Αν πεις ο φόσι τα λέει καλά, ακούς ένα θα-θα-θά-θάντερ, βγαίνει ο πράσινος ήλιος και σου καίει τα μάτια.
τα ύστερα του κόσμου σε αυτό το νήμα, :Dγίναμε μαλλιά κουβάρια
εδώ ο Ελβετός Τραπεζίτης γράφει για τη συμπεριφορά του ξύλου..
Наше дело правое - победа будет за нами!

nemo
Δημοσιεύσεις: 7084
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 28 Ιούλ 2018, 15:21

enaon έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:10
ρε τι γίνεται πάντως, τα έχουμε κάνει αχταρμά. Αν συμφωνήσεις με την Γαλή, θα πρέπει να μάθεις κώδικα επικοινωνίας με τον ΣΕ, επιστροφή στο νηπιαγωγείο και τα μουγκρίσματα. Αν πεις ο φόσι τα λέει καλά, ακούς ένα θα-θα-θά-θάντερ, βγαίνει ο πράσινος ήλιος και σου καίει τα μάτια.
Αν ακούσουμε τον φόσι θα πρέπει να τριγυρνάμε συνεχώς σαν την αρχαία δαμάλα μεχρι να λυσάξουμε

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22342
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 28 Ιούλ 2018, 15:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:17
enaon έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:10
ρε τι γίνεται πάντως, τα έχουμε κάνει αχταρμά. Αν συμφωνήσεις με την Γαλή, θα πρέπει να μάθεις κώδικα επικοινωνίας με τον ΣΕ, επιστροφή στο νηπιαγωγείο και τα μουγκρίσματα. Αν πεις ο φόσι τα λέει καλά, ακούς ένα θα-θα-θά-θάντερ, βγαίνει ο πράσινος ήλιος και σου καίει τα μάτια.
Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά.

Μπορείς να πεις σε τι συμφωνείς με μένα, με τον φόσι ή τον ΣΕ. Και σε τι διαφωνείς.
με τον Σε συμφωνώ στα πάντα, μου θυμίζει τότε που ήμουνα μωρό και όλα ήταν πολύχρωμα, ό,τι και να λέει ειναι ένα χαμόγελο και μία αγκαλιά, οκ δεν έχω απαιτήσεις.

Για εσένα απλά θα ήθελα λίγο να κρύψεις την χαρά σου, αλλά οκ, περιμένω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 28 Ιούλ 2018, 15:22

Higlander- έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:15
Higlander- έγραψε:
27 Ιούλ 2018, 20:42
Γ. Σταθάκης: Δυστυχώς για τους συκοφάντες η περιοχή Κόκκινο Λιμανάκι δεν πολεοδομήθηκε επί κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ

https://left.gr/news/g-stathakis-dystyh ... ithike-epi
Αυτό το χωνέψατε ή όχι ακόμη;
Κάποιοι συνεχίζουν να κατηγορούν τον ΣΥΡΙΖΑ και παρουσιάζουν τη... ΝΔ ως σωτήρα από τις πυρκαγιές!
Η προπαγάνδα έχει και όρια.
Άνθρωπε μου πότε θα καταλάβεις ότι οι περισσότεροι δεν κατηγορούμε το ΣΥΡΙΖΑ για τις φωτιές αλλά για τη χυδαιότητα που ακολούθησε;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15811
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 28 Ιούλ 2018, 15:23

Heritage86 έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:09
zteo έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 12:53
Athina__P έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 12:50

Μιλώντας για υπευθυνότητα. Ποια θα ήταν η ενδεδειγμένη στάση της αντιπολίτευσης κατά τη γνώμη σου; Σε μια τραγωδία που ήταν ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ υποοστηρίζεις αν κατάλαβα καλά; Σε αντίστοιχη περίπτωση ποια ήταν η στάση της τωρινής κυβέρνησης σε μικρότερες τραγωδίες; Θυμάσαι κανένα παράδειγμα; Θυμάται Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ κανένα παράδειγμα; Και το να πουλάς τρέλα έχει τα όριά του. Ίσα ίσα που η αντιπολίτευση κράτησε εξαιρετικά χαμηλούς τόνους σε σχέση με οποιαδήποτε μεγάλη καταστροφή θυμάται κανείς. Το ότι βγήκε ένας άντερ και είπε τελειώσατε μερικές φορές σε χάλασε; Λες και είναι ό,τι χειρότερο έχει ακουστεί από μποτς των άλλων κομμμάτων.
ΕΕΕΕ το τελειωσατε ειναι φραση του Λουγκοζι οχι του Αντερ. :D
Αυτός πρέπει να πάσχει από ιγμορίτιδα,καλεί μαζικά τους αναγνώστες να φτύνουν και μάλιστα παντού...διαφορετικά χρήζει ψυχιατρικής παρακολούθησης :goodpost:
εσύ που μοιράζεις ψόφους από τι πάσχεις?
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 28 Ιούλ 2018, 15:24

Nero έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 13:57
και συνεχίζουν....
Κώστας Ζουράρης : «Εγώ δε θα παραιτούμουν. Πολιτική ευθύνη έχει και ο λαός, ως πολιτειακός παράγων»


https://www.focusfm.gr/synenteyxeis/item/106748-
Προσέξτε πως για να αποδώσει ευθύνες σε πολιτικούς περιμένει τις εκλογές και τις έρευνες αλλά για τον "λαο" δεν εχει τις ίδιες ευαισθησίες :D
:smt005:


ζουραρις: να ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ο Λαος

τ καραγκιοζο μλκς ειναι :smt005:
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Ιούλ 2018, 15:25

Higlander- έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:13
Για όσους επιμένουν λαϊκιστικα να κατηγορούν τον ΣΥΡΙΖΑ

Ν. Τόσκας: Η Πυροσβεστική πρότεινε εκκένωση όταν ακόμα η φωτιά ήταν στον Νέο Βουτζά (βίντεο)

Ο κ. Τόσκας επανέλαβε ότι η κινητοποίηση εναέριων και επίγειων μέσων ήταν άμεση αλλά η φωτιά με ανέμους στα 11 μποφόρ δεν γινόταν να συγκρατηθεί.
Αυτό πρέπει να είναι υπερβολή.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 28 Ιούλ 2018, 15:26

θα παρακαλεσω οσους καλοπιστους ( δεν μιλαω για ψυχακηδες και 60λεπτους) απορουν που δεν κρατωνται ισες αποστασεις κλπ, να μου φερουν Ενα παραδειγμα οπου μετα απο μια τετοια καταστροφη η κυβερνηση αρχισε να κατηγορει τα θυματα δηλωνοντας οτι αυτη δεν εχει ευθυνη.

Μερσι

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Ιούλ 2018, 15:26

Ερμής έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:17
Χαοτικός έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:08



Έχεις δίκιο σε αυτό και το έγραψα πριν πολλές σελίδες. ότι "μόνο ο Ερμής τοποθετείται σοβαρά", κάπως έτσι έτσι το γραψα. Επειδή σκριβώς είπες ότι λάθος η προσέγγιση αυτή στην κουβέντα.
Για πολλές σελίδες γινόταν τεχνική συζήτηση και μάθαμε και πράγματα. Εγώ δεν ήξερα για το πεύκο όλα αυτά κι ότι καλύτερα βελλανιδιές κλπ κλπ.
Μετά το γαμήσανε πάλι οι γνωστοί - όχι εσύ. Κι αφού έχει γαμηθεί η κουβέντα όπως πάντα
έρχεσαι προς το τέλος να πεις ότι αυτοί που γαμάνε τη κουβέντα είναι οι συριζαίοι και όχι Οι άντερ, ταλαίπωροι, Λουγκόζηδες κλπ (Εμ έχεις και ένα δέσιμο, τι να κάνεις κι εσύ). Είναι ντροπή να λέγεται αυτό για τί το νήμα είναι πάνω και το βλέπει ο καθένας. Θες να κάνουμε μία ομάδα μελέτης και να δούμε αρχικά τις δέκα πρώτες σελίδες;
Ωραία εργασία θα ήταν.
Είπα οτι το καταλαβαίνω να το κάνουν οι συριζαίοι αλλά όχι και οι υπόλοιποι.
Δλδ τους χρεώνω οτι μιλούν και αυτοί με τα εμετικά κομματικά κριτήρια. Διάβασε πιο προσεκτικά τι έγραψα.
Αν θες πραγματικά τη γνώμη μου ο Τσιπρας έχει μικρή ευθύνη σε αυτό που έγινε, αν θες τον βαραίνει κυρίως η ευθύνη του πρωθυπουργού. Απο τους κυβερνητικούς, η ευθύνη βαρύνει τον Τόσκα και το αυτό επειδή είναι ο επικεφαλής.
Αυτοί που είναι πραγματικά υπεύθυνοι είναι οι τοπικοί φορείς ( όπως ο αντιδήμαρχος που μάζεψε τις ανάποδες), οι αρχηγοί πυροσβεστικής(δε γίνεται να στέλνεις όλες σου τις δυνάμεις σε ένα μέρος αφήνοντας ακάλυπτα και στο έλεος της τύχης άλλες περιοχές που πιθανό να αρπάξουν, όπως και έγινε) ακι αστυνομίας επειδή δεν δόθηκε εντολή στους κατα τόπους αξιωματούχους για αντιμετώπιση και φυσικά η Δούρου και η περιφέρεια λόγω του ότι λόγω της ιδιομορφίας των δήμων Μαραθώνα,ν.μάκρης αλλά και Διονύσου, επεμβαίνει η ανώτερη αρχή.
Στην κυβέρνηση τα χώνουμε για τον τουπε που βγαίνουν και δικαιολογούνται(προσπάθησε να τα μαζέψει ο τσιπρας αλλά μάταια), ο μεν Κουρουπλης με αλήτικη συμπεριφορά, ο δε Καμμένος να κάνει επίθεση στους πληγέντες. Και για να το πάω και πιο μακρυά, κάποια απο αυτά που είπε ο Καμμένος στέκουν αλλά δε τα λες ούτε την ώρα που ο άλλος έχει καταστραφεί αλλά ούτε και όταν ξέρεις οτι οι δικοί σου ψήφισαν νομιμοποιήσεις συγκεκριμένα για την περιοχή.
Απο την άλλη Αδωνις, Προτοσάλτε και λοιποί γλύφτες καρεκλοκένταυροι της ΝΔ είναι εμετικοί και θα ήταν έκπληξη αν δε χόρευαν πάνω στους νεκρούς, όπως βέβαια έκαναν και οι ζαίοι επι Σαμαρά και τότε με τα μαγκάλια.
Νομίζω οτι ήμουν πολύ σαφής.
Μα κι εγώ σαφής. Όταν λες

Είπα οτι το καταλαβαίνω να το κάνουν οι συριζαίοι αλλά όχι και οι υπόλοιποι.

απλά το συνεχίζεις; Ποιοι είναι οι συριζαίοι και ποιοι οι υπόλοιποι; Σου ανφερα κάποια ονόματα για το ποιοι είναι οι υπόλοιποι. Από κει και πέρα στους συριζαίους άντε να βάλεις τον Μάντη (αν είναι ο Μάντης που ειπώθηκε και όχι ο Γύπας), τον dna, τον omg που κάτι έγραψε και τον Φος. Δηλαδή τώρα για πες;
Οι μεν είναι τα ποιοτικά μυαλά και οι άλλοι είναι πράκτορες του κακού; Ή ηλίθιοι και ο Ταλαίπωρος είναι ο Αϊνστάιν;

Σου ξαναλέω, δες ποιοι αρχίζουν αυτόν τον τρόπο συζήτησης (αδιαφορία για τα θύματα και πολιτική-κομματική εκμετάλλευση των γεγονότων).
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Fuerte
Δημοσιεύσεις: 1918
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 16:11
Phorum.gr user: petit_bourgeois

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fuerte » 28 Ιούλ 2018, 15:28

ST48410 έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:25
Higlander- έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:13
Για όσους επιμένουν λαϊκιστικα να κατηγορούν τον ΣΥΡΙΖΑ

Ν. Τόσκας: Η Πυροσβεστική πρότεινε εκκένωση όταν ακόμα η φωτιά ήταν στον Νέο Βουτζά (βίντεο)

Ο κ. Τόσκας επανέλαβε ότι η κινητοποίηση εναέριων και επίγειων μέσων ήταν άμεση αλλά η φωτιά με ανέμους στα 11 μποφόρ δεν γινόταν να συγκρατηθεί.
Αυτό πρέπει να είναι υπερβολή.
Ο Τοσκας πήρε τις πιο έντονες ριπες ανέμου και τις παρουσιάζει σαν συνεχή ένταση του αέρα.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3657
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 28 Ιούλ 2018, 15:29

Χαοτικός έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:19
metaxoskolikas έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:56
Χαοτικός έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:51


Τα ψηφίζει όπως και οι δικοί σου. Τι;
εγώ εξαρχής θεώρησα ότι δε γίνεται αλλιώς...
παρ ολ αυτά νδ πασόκ έχω να στηρίξω δεκαπέντε χρόνια τώρα διότι τους θεωρώ υπεύθυνους για την κατάσταση
μόνον που και ο συριζα έχει βγει μέσα από τα σπλάχνα τους, δηλαδή από την καραμανλική νδ και το πασόκ
πράττει ακριβώς τα ίδια κι όμως εσύ χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα ότι ο άδωνις θα ψηφίσει τα μέτρα της τρόικας, ενώ κι οι συριζανελ αυτό κάνουν τα χρόνια που ναι στην εξουσία...
το δούλεμα δεν πιάνει
Ποιο δούλεμα; Εσύ παίζεις με τη νοημοσύνη μας. Τι θα πει ότι δεν τους ψήφισες για 10 χρόνια; Κι εγώ τον Σεπτέμβρη δεν ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ μετά την υποχώρηση. Δεν λέει κάτι. Όταν σε μία κόντρα παίρνεις θέση, αυτό είσαι.
Ασφαλώς και θα πω για τον βλάκα που λέει ότι θα ψηφίσει τα μέτρα της τρόικας όταν μας το παίζουν αντιπολίτευση από τα αριστερά. Ψάχνουνε να βρουν και να καταδείξουν πόσο αριστερα δεν είναι ο ΣΥΡΙΖΑ με σκοπό, τι; Μα να μην τον ψηφίσουν οι ιδεολόγοι αριστεροί και για να βγουν αυτοί. Και μου λες να δω τα σκατά του ΣΥΡΙΖΑ; άζω άλλη προταιρεότητα ρε φίλε, όπως την είχα βάλει και πριν ψηφίσω το 15. Στην τελικά όσο μου την έσπαγαν οι κουκουέδες άλλο τόσο μου την έσπαγαν και ο Συριζαίοι με τις χρωματιστές πορείες τους, Γένοβες, φεστιβαλάκια, Ψυρρή και παπαριές. Όμως έχω και οργή και θυμο γι αυτούς που χαντάκωσαν τη χώρα από .... τι να σου πω τώρα; Οι ίδιοι που
δέχτηκαν τον Όθωνα και την τράπεζα Αγγλίας είναι. Αλλά άστο πάει μακριά. Ας το αρχίσουμε από τον πόλεμο. Είναι λοιπόν αυτοί φίλε που συνεργάστηκσν με τους Γερμανούς για να σκοτωθούν Έλληνες. Αυτό μου φτάνει σαν κριτήριο.
όταν σε μία κόντρα παίρνεις θέση κατά του συριζα δε σημαίνει ότι στηρίζεις τη νδ
από το 2001 - 2002 στηρίζω τον καρατζαφέρη και από το 2012 τη χρυσή αυγή
αλλά όχι να βγαίνουν και οι πασόκοι με τους καραμανλικούς να το παίζουν η ελπίδα που έρχεται. πόσο μάλλον όταν παίρνουν και αντεθνικές "προοδευτικές" θέσεις σε όλους τους τομείς δυστυχώς
εσύ ισχυρίζεσαι ότι η νδ κάνει αισχρή αντιπολίτευση από τα αριστερά, επειδή λέει ότι θα βάλω ένα μέτρο λιγότερο
ο συριζα που έλεγε τα τρελά το 2015 ότι θα φέρει μισθούς ελβετίας και θα μας βγάλει από τα μνημόνια, αλλά έφερε σκληρότερα μέτρα δηλαδή πως θα πρέπει να χαρακτηριστεί;

Heritage86
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2018, 23:24

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Heritage86 » 28 Ιούλ 2018, 15:29

foscilis έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:57
nik_killthemall έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:45
το ότι η νουδου έπαιξε κομματική εκμετάλλευση ΜΟΝΟ να υποτεθεί μπορεί ! 5 μέρες δεν έβγαλε μιλιά ! Άρα τσάμπα σκούζουν τα κομματόσκυλα. Κατά 99% βέβαια στο πλαίσιο της τακτικής της για κομματική εκμετάλλευση τήρησε σιγή για 5 μέρες, αλλά αυτό πέραν του ότι ΜΟΝΟ να υποτεθεί μπορεί, επιπλέον γιατί θεωρείται κάτι το μεμπτό από τον πιο σκληρό καριόλη έβερ της πολιτικής εκμετάλλευσης των τελευταίων 10 ετών δηλ το συριζανελ ο οποίος εκμεταλλεύεται όχι μόνο νεκρούς αλλά και νεκρούς που δεν υπάρχουν (ερτ) ?

Κανονικά οι συριζανελ αν είχαν μπεσα στη ξεφτίλα θα έπρεπε να βγάζουν το καπέλο στη ΝΔ που υποδειγματικά τους εκμηδένισε στο εν λόγω "άθλημα" ... χωρίς καν να μπορείς να της το καταλογίσεις !
Το οτι μερος της προπαγανδας της νδ επεισε εσενα δεν την καθιστα επιτυχημενη, εκτος αν σκοπευεις να ριξεις ΝΔ και δε μας το λες.

Η καλη κομματικη εκμεταλλευση δεν φανατιζει τους δικους σου που ουτως ή αλλως θα σε ψηφιζανε, αλλα μεταστρεφει τους απεναντι.

Ο συμπαθης κ. Παπαζαχαριας ή πως τον λενε που εβαλε ο Σατανικος ειναι το ταργκετ γκρουπ οχι ο αντιπαλος.

Αυτα θα τα ηξερε ο Κουλης αν ειχε γινει κι αυτος αρχηγος κομματος ξεκινωντας απο προεδρος 15μελους αντι αρχηγος φατριάς προνεωτερικων τζομπανων ξεκινωντας απο τα @@ του πατερα του. Ή η Φωφικω for that matter.
Καλό :goodpost:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24492
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Ιούλ 2018, 15:31

talaipwros έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 15:26
θα παρακαλεσω οσους καλοπιστους ( δεν μιλαω για ψυχακηδες και 60λεπτους) απορουν που δεν κρατωνται ισες αποστασεις κλπ, να μου φερουν Ενα παραδειγμα οπου μετα απο μια τετοια καταστροφη η κυβερνηση αρχισε να κατηγορει τα θυματα δηλωνοντας οτι αυτη δεν εχει ευθυνη.

Μερσι
Ουτε τωρα εγινε αυτο. Εσυ βαφτιζεις θυματα τους αυθαιρετιστας μασωντας την προπαγανδα της ΝΔ.

Σου φανηκε να εχει παθει κατι αυτος ο Φραγκος εκτος απο διαταραξη της οικιακης του ησυχιας απο τις ερευνες για τα 26 θυματα οπως μας πληροφορησε η ταμπελα με την οποια αποπειραθηκε να εμποδισει την εισοδο στα forensics της πυροσβεστικης;

Ορέστης 35

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 28 Ιούλ 2018, 15:31

Ερμής έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:41
Ερμής έγραψε:
28 Ιούλ 2018, 14:36


Ας τους ακούσουμε. Μόνο χρήσιμα συμπεράσματα θα βγουν.
Δεν είδες το άλλο το ζουδι παραπάνω
Ποιο απ' όλα;
Αυτο με την συγκλονιστική αυτογνωσία.
Heritage86 έγραψε:
17 Ιούλ 2018, 17:19
Είμαι ένας από τους ξεβράκωτους που αποκαλούν λούμπεν και καρκίνωμα
Heritage86 @ Τέλος το Airbnb σε έναν από τους διασημότερους τουριστικούς προορισμούς
Η Ελλαδα δεν εχει κοινωνικες ταξεις. Μονο οικονομικες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών