Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12806
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 20 Φεβ 2021, 22:14

Leporello έγραψε:
20 Φεβ 2021, 22:09
Τα πράγματα μπορεί να γίνουν σοβαρά. Υπάρχει καταγγελία γιά απόπειρα βιασμού από "κάποιον κωμικό που ήδη κατηγορείται". Η ο Χαϊκάλης, ή ο Φιλιππίδης είναι. Κανείς μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισε καταγγελία γιά ποινικό αδίκημα. Η απόπειρα βιασμού όμως, είναι άλλο πράγμα. Θα δούμε.
Για τον Φιλιππίδη ακούω ότι έχει 100 (κυριολεκτικά) καταγγελίες για κακοποιητικές συμπεριφορές και σεξουαλικές επιθέσεις και για τον Κιμούλη 19 καταγγελίες για κακοποιητικές συμπεριφορές.
Για τον Χαϊκάλη νομίζω είναι 4 μέχρι στιγμής για σεξουαλική παρενόχληση, εκ των οποίων η μια τουλάχιστον έχει να κάνει με σεξουαλική επίθεση.
Της κακομοίρας γινόταν.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 20 Φεβ 2021, 22:39

Prepon, ρίξε λινκ που μιλάει η Καραξυνίτσα για το προσφυγικό, να γελάσουμε :D



Καραμελίτσα έγραψε:
17 Φεβ 2021, 14:48
Prepon έγραψε:
17 Φεβ 2021, 14:43
Καραμελίτσα έγραψε:
17 Φεβ 2021, 14:40
Οι συριοι είναι δύο επίπεδα πιο νεάντερνταλ, σιγά μη σουτάρουμε τους μπούμερ για να τους αλλάξουμε με τους παππούδες τους
Τότε που κολλάει ότι θέλετε Σύριους στη χώρα μας;
Ποιος σου είπε ότι τους θέλουμε για γαμπρούς ή κάν για συμπολίτες; Όπου πρώτο πληθυντικό είμαστε όσοι λέμε ότι δεχόμαστε πρόσφυγες.
για τι πράγμα τους θέλετε, για μπιμπελό ανθρωπιστικής ομορφιάς στην χοτσποτική βιτρίνα, καλή μου; και ας πούμε ότι τους θέλετε για ό,τι τους θέλετε, μετά από χρόνια παραμονής εδώ, θα σας ρωτήσουν κιόλας -αυτοί ή οι αποπάνω- για το αν θα είναι συμπολίτες μας ή όχι; :c020:

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 20 Φεβ 2021, 22:50

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
20 Φεβ 2021, 22:39
Prepon, ρίξε λινκ που μιλάει η Καραξυνίτσα για το προσφυγικό, να γελάσουμε :D



Καραμελίτσα έγραψε:
17 Φεβ 2021, 14:48
Prepon έγραψε:
17 Φεβ 2021, 14:43

Τότε που κολλάει ότι θέλετε Σύριους στη χώρα μας;
Ποιος σου είπε ότι τους θέλουμε για γαμπρούς ή κάν για συμπολίτες; Όπου πρώτο πληθυντικό είμαστε όσοι λέμε ότι δεχόμαστε πρόσφυγες.
για τι πράγμα τους θέλετε, για μπιμπελό ανθρωπιστικής ομορφιάς στην χοτσποτική βιτρίνα, καλή μου; και ας πούμε ότι τους θέλετε για ό,τι τους θέλετε, μετά από χρόνια παραμονής εδώ, θα σας ρωτήσουν κιόλας -αυτοί ή οι αποπάνω- για το αν θα είναι συμπολίτες μας ή όχι; :c020:
Δεν έχω φίλε.
Απλά ξέρω ότι είναι αριστερή

Δλδ θέλει να τους μαζεύουμε εδώ αλλά ταυτόχρονα δεν τους θέλει για συμπολίτες της.

Πραγματικά, αντιφατικο.
Για αυτό και το εθιξα
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 20 Φεβ 2021, 22:52

Prepon έγραψε:
20 Φεβ 2021, 22:50

Για αυτό και το εθιξα
έπεσες διάνα πάντως, περιμένουμε νεότερες τοποθετήσεις της :popc:

:wave:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20151
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 21 Φεβ 2021, 12:18

«Προσπάθησε να με βιάσει, ολοκλήρωσε επάνω στα ρούχα μου» :-?

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12806
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 21 Φεβ 2021, 12:32

Ετομπουστη και δεν τού τό 'χα. Τον βλέπεις και λες μπαα μπούλης είναι. :lol:

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8640
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 21 Φεβ 2021, 13:18

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
20 Φεβ 2021, 22:39
Prepon, ρίξε λινκ που μιλάει η Καραξυνίτσα για το προσφυγικό, να γελάσουμε :D



Καραμελίτσα έγραψε:
17 Φεβ 2021, 14:48
Prepon έγραψε:
17 Φεβ 2021, 14:43

Τότε που κολλάει ότι θέλετε Σύριους στη χώρα μας;
Ποιος σου είπε ότι τους θέλουμε για γαμπρούς ή κάν για συμπολίτες; Όπου πρώτο πληθυντικό είμαστε όσοι λέμε ότι δεχόμαστε πρόσφυγες.
για τι πράγμα τους θέλετε, για μπιμπελό ανθρωπιστικής ομορφιάς στην χοτσποτική βιτρίνα, καλή μου; και ας πούμε ότι τους θέλετε για ό,τι τους θέλετε, μετά από χρόνια παραμονής εδώ, θα σας ρωτήσουν κιόλας -αυτοί ή οι αποπάνω- για το αν θα είναι συμπολίτες μας ή όχι; :c020:
Ποιοι είναι οι αποπάνω;

Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεσαι. Η παροχή ασύλου σε πρόσφυγες είναι νομική υποχρεώση της χώρας και στις περισσότερες περιπτώσεις η ηθικά σωστή πράξη. Δεν είναι ανάγκη να μου αρέσει ο πρόσφυγας για να κάνω το σωστό.
Z

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 21 Φεβ 2021, 18:45

Καραμελίτσα έγραψε:
21 Φεβ 2021, 13:18
Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
20 Φεβ 2021, 22:39
Prepon, ρίξε λινκ που μιλάει η Καραξυνίτσα για το προσφυγικό, να γελάσουμε :D



Καραμελίτσα έγραψε:
17 Φεβ 2021, 14:48


Ποιος σου είπε ότι τους θέλουμε για γαμπρούς ή κάν για συμπολίτες; Όπου πρώτο πληθυντικό είμαστε όσοι λέμε ότι δεχόμαστε πρόσφυγες.
για τι πράγμα τους θέλετε, για μπιμπελό ανθρωπιστικής ομορφιάς στην χοτσποτική βιτρίνα, καλή μου; και ας πούμε ότι τους θέλετε για ό,τι τους θέλετε, μετά από χρόνια παραμονής εδώ, θα σας ρωτήσουν κιόλας -αυτοί ή οι αποπάνω- για το αν θα είναι συμπολίτες μας ή όχι; :c020:
Ποιοι είναι οι αποπάνω;

Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεσαι. Η παροχή ασύλου σε πρόσφυγες είναι νομική υποχρεώση της χώρας και στις περισσότερες περιπτώσεις η ηθικά σωστή πράξη. Δεν είναι ανάγκη να μου αρέσει ο πρόσφυγας για να κάνω το σωστό.
δεν καταλαβαίνω πού μπερδεύεσαι ότι δήθεν μπερδεύομαι. Αφού είναι νομική υποχρέωση γιατί δεν είναι σχεδόν ισόποσα μοιρασμένοι στις γύρω γειτονικές τους χώρες ή σε αυτές που θέλουν να καταλήξουν; Είναι ανάγκη και μάλιστα αδήριτη να εμποδίσεις εκείνες τις ενέργειες/γεγονότα/αντανακλαστικές συνήθειες/έξωθεν εντολές κλπ κλπ που συντελούν σε μία κοινωνία εχθρική προς τα μέλη της. Αλλά φταίει που είσαι και εσύ, αδείριτη ενώ πετάς αυτές τις κοτσάνες.

Και για να μην κατηγορηθώ για σεξισμό, εννοώ ιδεολογικό δάρσιμο :xena:

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 21 Φεβ 2021, 18:48

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
21 Φεβ 2021, 18:45
Και για να μην κατηγορηθώ για σεξισμό, εννοώ ιδεολογικό δάρσιμο :xena:
:smt122

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 21 Φεβ 2021, 18:56

Ναύτης έγραψε:
21 Φεβ 2021, 12:32
Ετομπουστη και δεν τού τό 'χα. Τον βλέπεις και λες μπαα μπούλης είναι. :lol:
Κατι τετοιοι τα κανουν αυτα

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20151
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 23 Φεβ 2021, 11:52

Σταμάτης Λινάρδος : Χαϊκάλης και [ :a108: ] μου «έκοψαν» την καριέρα


Εικόνα
Ο σκηνοθέτης Σταμάτης Λινάρδος περιγράφει ένα άγνωστο μέχρι σήμερα περιστατικό με θύτες την [ :a108: ] και τον Παύλο Χαϊκάλη, που, όπως υποστηρίζει, του «έκοψαν» την καριέρα.

https://www.in.gr/2021/02/22/greece/sta ... n-kariera/

Διαβάστε παρακάτω την καταγγελία που κοινοποιήθηκε πριν από μερικές ημέρες στο Σωματείο Ελλήνων Ηθοποιών.

«Ο κ. Χαϊκάλης είχε από την αρχή των γυρισμάτων πολύ άσχημη συμπεριφορά»
«Το 2001 εργαζόμουν σαν τηλεσκηνοθέτης στην εταιρία stefi στο σήριαλ »Κάτω από την Ακρόπολη» για τον ALPHA. Ένας από τους πρωταγωνιστές της σειράς ο κ.Χαΐκάλης είχε από την αρχή των γυρισμάτων πολύ άσχημη συμπεριφορά η οποία κορυφώθηκε όταν σε ένα γύρισμα έβρισε χυδαία εμένα και τους άλλους τεχνικούς.

Συγκεκριμένα σε ένα από τα διαλείμματα αναμεσά στις σκηνές και καθώς ο συνάδελφος στη ρύθμιση εικόνας ετοίμαζε τις κάμερες για την επόμενη λήψη ο κ.Χαϊκάλης ζήτησε φωνάζοντας να του ‘’δώσουμε’’ από το κοντρόλ την προηγούμενη σκηνή στο μόνιτορ κάτω στο πλατώ.

Ο συνάδελφος που ήταν στο βίντεο, ήταν ο ίδιος που ρύθμιζε τις κάμερες και του είπε ότι σε 1-2 λεπτά που θα τελειώσει η ρύθμιση [white balance] θα το δώσει γιατί αν έφευγε τότε θα έπρεπε μετά να γίνει όλη η διαδικασία από την αρχή.

Τότε ο κ. Χαϊκάλης άρχισε να βρίζει χυδαία όλους μας στο κοντρόλ με τις φράσεις ΄γαμώ το Θεό σας’, ΄τη παναγία σας’ κλπ κλπ.

Νοιώθοντας εργαζόμενος και όχι σκλάβος [σε αντίθεση με τους υπολοίπους που έσκυψαν το κεφάλι] κατέβηκα και με τα χέρια πίσω πιασμένα και χωρίς να τον ακουμπήσω του φώναξα «ποιανού το Θεό θα γεμίσεις ρε;».

Εκείνος έκανε ένα βήμα πίσω, έπεσε και μετά φώναζε ότι τον χτύπησα. Παρόντες ήταν τουλάχιστον 10-15 άτομα [ηθοποιοί, τεχνικοί, σκηνοθέτες, παραγωγή κα] και όλοι είχαν δει ότι έπεσε μονός του. Μετά έφυγε από το γύρισμα και το γύρισμα τέλειωσε νωρίτερα.

Στη συνέχεια πληροφορήθηκαν τόσο οι υπεύθυνοι της σειράς [κ. [ :a108: ] και κ. Κυρίτσης] όσο και η εταιρία παραγωγής. Όλοι όσοι μίλησαν μαζί μου, μου είπαν ότι είχα δίκιο, ότι γνωρίζουν ότι δεν είναι η πρώτη φορά που ο κ. Χαϊκάλης αντιδρά έτσι και κυρίως με παρακάλεσαν να μην κάνω μήνυση, αν και ήθελα, για το καλό της σειράς.

Η μέρα εκείνη τέλειωσε δίνοντας μου την υπόσχεση ότι θα λυθεί το θέμα. Η λύση που δόθηκε ήταν ότι μερικές μέρες αργότερα με φώναξε στη stefi ο παράγωγος [ο κ.Μιχαλης Δεναξας μαζί με τον κ. Σουντρη] και μου προτείναν για το καλό της σειράς να παραιτηθώ από το συμβόλαιο που όριζε ρήτρες για τυχόν απόλυση μου και σε αντάλλαγμα μου υποσχέθηκαν ότι θα πάω σε μια νέα σειρά των [ :a108: ]-Κυριτση και σε μια νέα παραγωγή της stefi.

Εγώ θέλοντας να δείξω επαγγελματισμό και συνεργασία βλακωδώς δέχτηκα. Λέω βλακωδώς γιατί όχι μόνο άλλη δουλειά δεν είδα, αλλά έμαθα ότι είχαν διαδώσει παντού ότι έφυγα γιατί εγώ ήμουν προβληματικός.

Το αποτέλεσμα ήταν να στιγματιστεί μια καριέρα 14 χρόνων στη δουλειά και μετά από λίγο καιρό να φύγω από την Αθήνα. Μέχρι τότε είχα υπάρξει προϊστάμενος σκηνοθετών στο Star για 7 χρονιά, είχα δουλέψει σε παράγωγες των εταιριών ON, Συναδινος,P.L.D. κ.α. για την ΕΡΤ, ALPHA, ANT1 κ.α. »

«Γιατί κάνω σήμερα την καταγγελία μετά από 20 χρόνια;
Γιατί όπως λέει και ο Εκκλησιαστής: «υπάρχει ο κατάλληλος καιρός για κάθε τι κάτω από τον ουρανό»»

«Όλα τα παραπανω τα γνωριζαν εκτός των παραγωγών και των σκηνοθετών [Μιχαλης Δεναξας, Δημητρης Σοφιανοπουλος και Σταυρος Σταγκος] όλοι οι τεχνικοί πλατω και κοντρόλ, καθως και οι ηθοποιοι-μελη του ΣΕΗ που εργαζονταν εκείνη την εποχη στη σειρά, αφου για αρκετές μέρες ηταν το μόνιμο θέμα συζήτησης, μια και ο κ. Χαϊκάλης είχε απειλησει με αποχωρησή του απο τη σειρά αν δεν έφευγα εγώ.
Οι ηθοποιοι ηταν οι ΓΑΛΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ, ΧΑΤΟΥΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΖΙΑΓΚΟΣ ΝΙΚΟΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ, ΚΑΣΤΟΥΡΑ ΣΑΣΑ, ΜΑΡΚΑΚΗ ΛΙΝΑ, ΠΑΤΖΕΛΗ ΑΝΝΑ, ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ, ΣΚΑΛΕΡΗ ΘΕΩΝΗ, ΤΣΑΒΑΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΣΕΜΠΕΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΤΑΙΖΗ, ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΤΙΣΣΑ, ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΑΒΡΑΜΗ ΧΡΥΣΑ, ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ κ.α.»
Υπογραφή Σταμάτης Λινάρδος
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 23 Φεβ 2021, 12:30

georgebi έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:52
Σταμάτης Λινάρδος : Χαϊκάλης και [ :a108: ] μου «έκοψαν» την καριέρα


[img]https://i.postimg.cc/vTK2km54/718d ... .jpg[/img]
Ο σκηνοθέτης Σταμάτης Λινάρδος περιγράφει ένα άγνωστο μέχρι σήμερα περιστατικό με θύτες την [ :a108: ] και τον Παύλο Χαϊκάλη, που, όπως υποστηρίζει, του «έκοψαν» την καριέρα.

https://www.in.gr/2021/02/22/greece/sta ... n-kariera/

Διαβάστε παρακάτω την καταγγελία που κοινοποιήθηκε πριν από μερικές ημέρες στο Σωματείο Ελλήνων Ηθοποιών.

«Ο κ. Χαϊκάλης είχε από την αρχή των γυρισμάτων πολύ άσχημη συμπεριφορά»
«Το 2001 εργαζόμουν σαν τηλεσκηνοθέτης στην εταιρία stefi στο σήριαλ »Κάτω από την Ακρόπολη» για τον ALPHA. Ένας από τους πρωταγωνιστές της σειράς ο κ.Χαΐκάλης είχε από την αρχή των γυρισμάτων πολύ άσχημη συμπεριφορά η οποία κορυφώθηκε όταν σε ένα γύρισμα έβρισε χυδαία εμένα και τους άλλους τεχνικούς.

Συγκεκριμένα σε ένα από τα διαλείμματα αναμεσά στις σκηνές και καθώς ο συνάδελφος στη ρύθμιση εικόνας ετοίμαζε τις κάμερες για την επόμενη λήψη ο κ.Χαϊκάλης ζήτησε φωνάζοντας να του ‘’δώσουμε’’ από το κοντρόλ την προηγούμενη σκηνή στο μόνιτορ κάτω στο πλατώ.

Ο συνάδελφος που ήταν στο βίντεο, ήταν ο ίδιος που ρύθμιζε τις κάμερες και του είπε ότι σε 1-2 λεπτά που θα τελειώσει η ρύθμιση [white balance] θα το δώσει γιατί αν έφευγε τότε θα έπρεπε μετά να γίνει όλη η διαδικασία από την αρχή.

Τότε ο κ. Χαϊκάλης άρχισε να βρίζει χυδαία όλους μας στο κοντρόλ με τις φράσεις ΄γαμώ το Θεό σας’, ΄τη παναγία σας’ κλπ κλπ.

Νοιώθοντας εργαζόμενος και όχι σκλάβος [σε αντίθεση με τους υπολοίπους που έσκυψαν το κεφάλι] κατέβηκα και με τα χέρια πίσω πιασμένα και χωρίς να τον ακουμπήσω του φώναξα «ποιανού το Θεό θα γεμίσεις ρε;».

Εκείνος έκανε ένα βήμα πίσω, έπεσε και μετά φώναζε ότι τον χτύπησα. Παρόντες ήταν τουλάχιστον 10-15 άτομα [ηθοποιοί, τεχνικοί, σκηνοθέτες, παραγωγή κα] και όλοι είχαν δει ότι έπεσε μονός του. Μετά έφυγε από το γύρισμα και το γύρισμα τέλειωσε νωρίτερα.

Στη συνέχεια πληροφορήθηκαν τόσο οι υπεύθυνοι της σειράς [κ. [ :a108: ] και κ. Κυρίτσης] όσο και η εταιρία παραγωγής. Όλοι όσοι μίλησαν μαζί μου, μου είπαν ότι είχα δίκιο, ότι γνωρίζουν ότι δεν είναι η πρώτη φορά που ο κ. Χαϊκάλης αντιδρά έτσι και κυρίως με παρακάλεσαν να μην κάνω μήνυση, αν και ήθελα, για το καλό της σειράς.

Η μέρα εκείνη τέλειωσε δίνοντας μου την υπόσχεση ότι θα λυθεί το θέμα. Η λύση που δόθηκε ήταν ότι μερικές μέρες αργότερα με φώναξε στη stefi ο παράγωγος [ο κ.Μιχαλης Δεναξας μαζί με τον κ. Σουντρη] και μου προτείναν για το καλό της σειράς να παραιτηθώ από το συμβόλαιο που όριζε ρήτρες για τυχόν απόλυση μου και σε αντάλλαγμα μου υποσχέθηκαν ότι θα πάω σε μια νέα σειρά των [ :a108: ]-Κυριτση και σε μια νέα παραγωγή της stefi.

Εγώ θέλοντας να δείξω επαγγελματισμό και συνεργασία βλακωδώς δέχτηκα. Λέω βλακωδώς γιατί όχι μόνο άλλη δουλειά δεν είδα, αλλά έμαθα ότι είχαν διαδώσει παντού ότι έφυγα γιατί εγώ ήμουν προβληματικός.

Το αποτέλεσμα ήταν να στιγματιστεί μια καριέρα 14 χρόνων στη δουλειά και μετά από λίγο καιρό να φύγω από την Αθήνα. Μέχρι τότε είχα υπάρξει προϊστάμενος σκηνοθετών στο Star για 7 χρονιά, είχα δουλέψει σε παράγωγες των εταιριών ON, Συναδινος,P.L.D. κ.α. για την ΕΡΤ, ALPHA, ANT1 κ.α. »

«Γιατί κάνω σήμερα την καταγγελία μετά από 20 χρόνια;
Γιατί όπως λέει και ο Εκκλησιαστής: «υπάρχει ο κατάλληλος καιρός για κάθε τι κάτω από τον ουρανό»»

«Όλα τα παραπανω τα γνωριζαν εκτός των παραγωγών και των σκηνοθετών [Μιχαλης Δεναξας, Δημητρης Σοφιανοπουλος και Σταυρος Σταγκος] όλοι οι τεχνικοί πλατω και κοντρόλ, καθως και οι ηθοποιοι-μελη του ΣΕΗ που εργαζονταν εκείνη την εποχη στη σειρά, αφου για αρκετές μέρες ηταν το μόνιμο θέμα συζήτησης, μια και ο κ. Χαϊκάλης είχε απειλησει με αποχωρησή του απο τη σειρά αν δεν έφευγα εγώ.
Οι ηθοποιοι ηταν οι ΓΑΛΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ, ΧΑΤΟΥΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΖΙΑΓΚΟΣ ΝΙΚΟΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ, ΚΑΣΤΟΥΡΑ ΣΑΣΑ, ΜΑΡΚΑΚΗ ΛΙΝΑ, ΠΑΤΖΕΛΗ ΑΝΝΑ, ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ, ΣΚΑΛΕΡΗ ΘΕΩΝΗ, ΤΣΑΒΑΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΣΕΜΠΕΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΤΑΙΖΗ, ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΤΙΣΣΑ, ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΑΒΡΑΜΗ ΧΡΥΣΑ, ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ κ.α.»
Υπογραφή Σταμάτης Λινάρδος
Δε μας παρατάει το damage control του in.gr? Μόνο εκεί έπεφταν χριστοπαναγίες; Άμα είναι έτσι θα πρέπει οι μισοί προιστάμενοι θα πρέπει να βγούν στα μανταλάκια


Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 02 Μαρ 2021, 19:56

01|03|2021
ΟΤΑΝ ΝΥΧΤΩΝΕΙ ΚΑΙ Η ΠΟΛΗ ΕΡΗΜΩΝΕΙ… ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΦΙΛΙΠΠΙΔΗ“ΣΚΑΣΕ ΜΩΡΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΡΟΛΟ. ΠΑΡΤΟΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ” ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΣΟΚΑΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ.

Εικόνα

Μετά τον Λιγνάδη που βρίσκεται ήδη στις φυλακές έρχεται η ώρα του Πέτρου Φιλιππίδη του οποίου ο φάκελος με τις ανατριχιαστικές καταγγελίες έχει ήδη παραδοθεί στην Εισαγγελία.

Τρομακτικές περιγραφές ταξιθετριών, μαθητριών και ηθοποιών βρίσκονται στον φάκελο με τις καταγγελίες σε βάρος του έχει ήδη παραδοθεί από το Σωματείο Ελλήνων Ηθοποιών (ΣΕΗ) στην Εισαγγελία και η διαδικασία εξέτασης των καταγγελλόντων και των μαρτύρων ξεκινά. Η διαδικασία προβλέπεται να είναι μακρά και ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα καθώς, ο φάκελος περιλαμβάνει ήδη οκτώ επώνυμες καταγγελίες, ενώ μία ακόμη γυναίκα που τον έχει καταγγείλει δημοσίως με συνέντευξή της αναμένεται να κληθεί να καταθέσει.

Τα χάδια, η αυτοϊκανοποίησή του μπροστά σε μια κοπέλα με την προτροπή «πάρ’ τον, πάρ’ τον στο στόμα», η λεκτική βία και, τέλος, ο βιασμός προκάλεσαν σοκ στην ελληνική κοινωνία. Όλα αυτά πλέον θα ζωντανέψουν. Στη στιγμή της αλήθειας για τον έλληνα πρωταγωνιστή. Από αυτές τις καταγγελίες εικάζεται ότι μία μπορεί να εμπλέξει σε δικαστική διαμάχη τον Πέτρο Φιλιππίδη, καθώς οι υπόλοιπες αφορούν αδικήματα που λόγω χρόνου έχουν παραγραφεί. Αυτή που δεν έχει παραγραφεί είναι αδίκημα κακουργηματικού χαρακτήρα.

Mε βάση τον φάκελο, οι καταγγέλλουσες που δεν γνωρίζαμε έως τώρα είναι μια ταξιθέτρια, δύο ηθοποιοί και μια πρώην μαθήτριά του. H ταξιθέτρια στο θέατρό του, με τα αρχικά Ν.Μ., περιγράφει στην καταγγελία της ότι ο ηθοποιός την είχε ξεχωρίσει και της ζητούσε να πηγαίνει στο καμαρίνι του.

Η νεαρή κοπέλα κάνει λόγο για σεξουαλική παρενόχληση από μέρος του ηθοποιού, η οποία ξεκίνησε με ένα χάιδεμα στο χέρι, πίσω από την κουρτίνα της σκηνής. Κάτι που την ξάφνιασε ενώ ο ηθοποιός φέρεται να την καθησύχασε και να μην επέμεινε, συνέχισε όμως να τη φλερτάρει. Αυτή αρχικά δεν ενέδωσε, αλλά μια μέρα που είχε κληθεί στο καμαρίνι του και μάζευε τα ρούχα, αυτός φέρεται να έκανε κάτι το οποίο την ανάγκασε να φύγει από το καμαρίνι του, έξω από το οποίο συνάντησε στενή του συνεργάτιδα. Τελικά, σύμφωνα με τα όσα αναφέρονται, της πρόσφερε ρόλο ζητώντας της ως αντάλλαγμα συγκεκριμένη σεξουαλική πράξη, στην οποία η κοπέλα δεν ενέδωσε αρχικά. Οταν τελικά ενέδωσε, το έκανε συναινετικά και αυτό φέρεται να έγινε και άλλες φορές κατά τη διάρκεια ενός μήνα, όμως ρόλο δεν πήρε ποτέ. Η ίδια διευκρινίζει, πάντως, στην καταγγελία της ότι της ασκήθηκε ψυχολογική, αλλά όχι σωματική βία.

Η δεύτερη κατηγορία αφορά στην ηθοποίο Λ.Μ που έχει καταγγείλει σεξουαλική παρενόχληση στον χώρο του θεάτρου. Όπως υποστήριξε η ίδια, την απομόνωσε, άρχισε να της χαϊδεύει τα μαλλιά και της πρότεινε να συνευρεθούν ερωτικά. Οταν εκείνη προσπάθησε να φύγει τρέχοντας, διαπίστωσε ότι οι πόρτες του θεάτρου ήταν κλειδωμένες. Και σε αυτή την περίπτωση, πάντως, δεν ασκήθηκε βία.

Η τρίτη καταγγελία έχει γίνει από τον Α.Μ την οποία φέρεται να προσέγγισε τον Ιούλιο του 2008.

Οι καταγγελίες για τον Φιλιππίδη ξεκινούν από το 1994 και φτάνουν στα τελευταία χρόνια και εκτός από ηθοποιούς και ταξιθέτριες περιλαμβάνουν ακόμη και παλιές του μαθήτριες. Μία από αυτές είναι η Μ.Θ. που ως ενήλικη πήγε να δει τον παλιό της καθηγητή στην παράσταση «Ο ηλίθιος» στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά. Θέλησε να τον συγχαρεί μετά το τέλος του έργου και ο ηθοποιός φέρεται να της είπε να τον περιμένει για να τα πουν με την ησυχία τους. Οπως κατήγγειλε η ίδια, την ώρα που συζητούσαν ο Πέτρος Φιλιππίδης της άνοιξε το πουκάμισο σοκάροντάς τη με την κίνησή του αυτή. Η κοπέλα τον έβρισε, γύρισε την πλάτη της και έφυγε, ενώ ο ηθοποιός τής έδειξε τον δρόμο για το ασανσέρ, έχοντας μάλλον πάρει το μήνυμα.

Η πιο σοβαρή μέχρι στιγμής καταγγελία κατά του ηθοποιού, η οποία όμως δεν έχει κατατεθεί στο ΣΕΗ αλλά δημοσιοποιήθηκε μέσω γνωστής ιστοσελίδας, αφορά πασίγνωστη ηθοποιό με τα αρχικά Α.Γ. Σύμφωνα με αυτή, συνέβη τον Αύγουστο του 2014 στην Αθήνα, δεν έχει παραγραφεί και θα διενεργηθεί τακτική ανάκριση για πράξη κακουργηματικού βαθμού, όπως είναι η απόπειρα βιασμού.
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %a1%ce%a7/

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει μια γυναίκα όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 03 Μαρ 2021, 00:47

Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών