Cryptocurrency

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6580
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 21 Φεβ 2021, 22:48

enterprise-psi έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:20
Έχει dot το coinbase ; Νομίζω όχι. , Τα στέλνεις binance τα κάνεις bitcoin τα στέλνεις coinbase τα πουλάς για ευρώ ,και μετά στην τράπεζα . Νομίζω κάτι παίζει binance και τα κάνει ευρώ αλλά δεν τους εμπιστεύομαι τους Κινέζους .

Το θέμα είναι το εξής : στέλνεις 30.000 ευρώ από coinbase στην Πειραιώς , με την εφορία τι γίνεται;
Νομίζω σκέφτονται να τα φορολογήσουν 15% όπως τις μετοχες
Εγώ να κάνω άλλη μια ερώτηση Αν αντί να τα μεταφέρεις στην Πειραιώς όπως λες τα μετέφερεςστην ρεβολουντ πως θα σε έλεγχαν;Η αν αντί για ρεβολουντ είχες μια άλλη prepaid όπως της binance η της κρυπτο Θα μπορούσες αν είχες την κάρτα να κάνεις ανάληψη όπου ήθελες η αγορές
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6580
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 21 Φεβ 2021, 22:52

enterprise-psi έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:26
Ρώτησα τον λογιστή και μου λέει για καλό και για κακό , έμβασμα 15% , για να πέφτει το ρεύμα εν έτη 2021 😠😠😠😠

Πάω Εσθονία να τα ράψω πάνω μου 🤣
Με το έμβασμα 15% τι εννοει;
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23218
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 21 Φεβ 2021, 22:53

Από το πρώτο ευρώ όλα αυτά; δε νομίζω για μικρά εμβάσματα να παίζει σοβαρός έλεγχος.
Αυτό που είπατε για τα πορτοφόλια. Δλδ το coinbase Δεν είναι σε φάση long hold; Τι εννοείτε με τον όρο κανονικά πορτοφολια;
Επίσης με το tron ξέρει κανείς τι φάση είναι;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25121
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 21 Φεβ 2021, 22:56

To coinbase μεταφέρει και σε PayPal.
Θα ισχύει κι εκεί η φορολόγηση;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12527
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 21 Φεβ 2021, 22:58

Ότι το βάζεις τα λεφτά στην δήλωση , γιατί θα τα δει αφού οι τράπεζες τα στέλνουν όλα , και θα βάλει 15% φόρο , νομίζω , είναι και γαύρος και τον έβρισα 🤣
Ερμής έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:53
Από το πρώτο ευρώ όλα αυτά; δε νομίζω για μικρά εμβάσματα να παίζει σοβαρός έλεγχος.
Αυτό που είπατε για τα πορτοφόλια. Δλδ το coinbase Δεν είναι σε φάση long hold; Τι εννοείτε με τον όρο κανονικά πορτοφολια;
Επίσης με το tron ξέρει κανείς τι φάση είναι;
Εφόσον δεν έχεις τον μάστερ κωδικό και τις λέξεις κλειδιά δεν είναι δικά σου λεφτά νούμερο ένας κανόνας

Ή κατεβάζεις το πορτοφόλι και συγχρονίζει όλη την αλυσίδα , τυπώνεις τα seed keys και φορμάτ το πισι για ultimate ασφαλεία ή κάτι τέτοιο

https://trezor.io/
Beria έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:56
To coinbase μεταφέρει και σε PayPal.
Θα ισχύει κι εκεί η φορολόγηση;
Έλα ντε ;
Πως φτιάχνουμε εύκολα οφσορς , να μας πει κάποιος 😁
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Magnus3
Δημοσιεύσεις: 1626
Εγγραφή: 16 Αύγ 2019, 14:21

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Magnus3 » 21 Φεβ 2021, 22:59

Ερμής έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:53
Από το πρώτο ευρώ όλα αυτά; δε νομίζω για μικρά εμβάσματα να παίζει σοβαρός έλεγχος. οχι μόνο στα μεγάλα εμβάσματα
Αυτό που είπατε για τα πορτοφόλια. Δλδ το coinbase Δεν είναι σε φάση long hold; Τι εννοείτε με τον όρο κανονικά πορτοφολια;
Επίσης με το tron ξέρει κανείς τι φάση είναι; Shitcoin ενός Ρώσσου απατεώνα που θα εφτιαχνε το ρωσσικο facebook
Το πορτοφόλι εγω το θελω για να τα κλεισω και να μαζευω απο stakcing το ADA εχει 5% περίπου και για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6580
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 21 Φεβ 2021, 23:01

enterprise-psi έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:58
Ότι το βάζεις τα λεφτά στην δήλωση , γιατί θα τα δει αφού οι τράπεζες τα στέλνουν όλα , και θα βάλει 15% φόρο , νομίζω , είναι και γαύρος και τον έβρισα 🤣
Ερμής έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:53
Από το πρώτο ευρώ όλα αυτά; δε νομίζω για μικρά εμβάσματα να παίζει σοβαρός έλεγχος.
Αυτό που είπατε για τα πορτοφόλια. Δλδ το coinbase Δεν είναι σε φάση long hold; Τι εννοείτε με τον όρο κανονικά πορτοφολια;
Επίσης με το tron ξέρει κανείς τι φάση είναι;
Εφόσον δεν έχεις τον μάστερ κωδικό και τις λέξεις κλειδιά δεν είναι δικά σου λεφτά νούμερο ένας κανόνας

Ή κατεβάζεις το πορτοφόλι και συγχρονίζει όλη την αλυσίδα , τυπώνεις τα seed keys και φορμάτ το πισι για ultimate ασφαλεία ή κάτι τέτοιο

https://trezor.io/
Beria έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:56
To coinbase μεταφέρει και σε PayPal.
Θα ισχύει κι εκεί η φορολόγηση;
Έλα ντε ;
Πως φτιάχνουμε εύκολα οφσορς , να μας πει κάποιος 😁

Νομίζω έχει να τα μεταφέρεις paypal αλλά δεν ξέρω με την φορολόγηση τι παίζει Ούτε και οι λογιστές και οι εφοριακοι παίζει να ξέρουν
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6580
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 21 Φεβ 2021, 23:03

Αυτό που είπα με τις ξένες prepaid Έχω κάτι λαμόγια φίλους που ζούνε απο το στοίχημα και όλα τα μεταφέρουν στην ρεβολουντ
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Magnus3
Δημοσιεύσεις: 1626
Εγγραφή: 16 Αύγ 2019, 14:21

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Magnus3 » 21 Φεβ 2021, 23:03

hades έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:48
enterprise-psi έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:20
Έχει dot το coinbase ; Νομίζω όχι. , Τα στέλνεις binance τα κάνεις bitcoin τα στέλνεις coinbase τα πουλάς για ευρώ ,και μετά στην τράπεζα . Νομίζω κάτι παίζει binance και τα κάνει ευρώ αλλά δεν τους εμπιστεύομαι τους Κινέζους .

Το θέμα είναι το εξής : στέλνεις 30.000 ευρώ από coinbase στην Πειραιώς , με την εφορία τι γίνεται;
Νομίζω σκέφτονται να τα φορολογήσουν 15% όπως τις μετοχες
Εγώ να κάνω άλλη μια ερώτηση Αν αντί να τα μεταφέρεις στην Πειραιώς όπως λες τα μετέφερεςστην ρεβολουντ πως θα σε έλεγχαν;Η αν αντί για ρεβολουντ είχες μια άλλη prepaid όπως της binance η της κρυπτο Θα μπορούσες αν είχες την κάρτα να κάνεις ανάληψη όπου ήθελες η αγορές
σε λειτουργία έθεσε την Τετάρτη στην Ελλάδα την εξειδικευμένη Ευρωπαϊκή τραπεζική άδειά της, η Revolut, η παγκόσμια χρηματοπιστωτική πλατφόρμα με περισσότερους από 15 εκατομμύρια πελάτες παγκοσμίως. Πλέον, οι πελάτες της εταιρείας στη χώρα που θα αναβαθμίσουν τους λογαριασμούς τους σε Revolut Bank για επιπλέον υπηρεσίες θα απολαμβάνουν προστασία στις καταθέσεις τους, μέσω του συστήματος εγγύησης καταθέσεων.

αρα θα έχει πρόσβαση το υπ.οικ. λογικά

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12527
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 21 Φεβ 2021, 23:05

Magnus3 έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:59


Το πορτοφόλι εγω το θελω για να τα κλεισω και να μαζευω απο stakcing το ADA εχει 5% περίπου και για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο.
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6580
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 21 Φεβ 2021, 23:08

Ερμής έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:53
Από το πρώτο ευρώ όλα αυτά; δε νομίζω για μικρά εμβάσματα να παίζει σοβαρός έλεγχος.
Αυτό που είπατε για τα πορτοφόλια. Δλδ το coinbase Δεν είναι σε φάση long hold; Τι εννοείτε με τον όρο κανονικά πορτοφολια;
Επίσης με το tron ξέρει κανείς τι φάση είναι;
Σκέψου το σαν στικάκι που μεταφέρεις εκεί τα νομισματα σου Φυσικα.δεν είναι όλα τα πορτοφόλια για όλα τα νομίσματα Και θέλει προσοχή γιατί αν ξεχάσεις τον κωδικό πάνε τα.νομισματα
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23218
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 21 Φεβ 2021, 23:12

Άστο καλά είναι στην coinbase, του πουστη δεν έχω τπτ μύρια έτσι και αλλιως. Τέτοιος νουμπας που είμαι με τα ηλεκτρονικά με βλέπω να τα χάνω όλα.😂
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Φεβ 2021, 01:25

Ερμής έγραψε:
21 Φεβ 2021, 19:53
Klg υποτίθεται( με κεφαλαίο Υ) ότι τα χρήματα που έχουμε τώρα, έχουν αντίκρυσμα στο χρυσό που κατέχει κάθε κράτος στο παγκόσμιο κέντρο αποθεμάτων της ΝΥ. Με πολλές υποσημειώσεις, αστερίσκους και αμφιβολίες. Υπάρχουν αποδείξεις άλλωστε ότι η FED κόβει χρήμα χωρίς αυτές τις προϋποθέσεις.
Απάτη θα την λοιπόν αν κάποιος σου έθετε ότι το Bitcoin είναι backed σε αποθέματα χρυσού.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4997
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 22 Φεβ 2021, 03:13

enterprise-psi έγραψε:
21 Φεβ 2021, 22:20
Έχει dot το coinbase ; Νομίζω όχι. , Τα στέλνεις binance τα κάνεις bitcoin τα στέλνεις coinbase τα πουλάς για ευρώ ,και μετά στην τράπεζα . Νομίζω κάτι παίζει binance και τα κάνει ευρώ αλλά δεν τους εμπιστεύομαι τους Κινέζους .

Το θέμα είναι το εξής : στέλνεις 30.000 ευρώ από coinbase στην Πειραιώς , με την εφορία τι γίνεται;

Δεν υπαρχει κανενα θεμα, αν στελνεις κατω απο 10.000 το μηνα (και τη φορα).

το παρανω οπως μου μετερφεραν το εχουν ρωτησει σε διευθυντη υποκ/τος της Εθνικης

Άβαταρ μέλους
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης
Δημοσιεύσεις: 918
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 18:20
Phorum.gr user: Stavros ΚΟΣΜΆ Πετρης
Τοποθεσία: σ' αυτή τη χώρα που ζεις / όλοι βρίζουν την τάξη

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης » 22 Φεβ 2021, 16:06

Βλέπω ταυτόχρονο nosedive σε όλα και δε μου αρέσει

Απάντηση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών