εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14548
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 23 Φεβ 2021, 12:36

foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:20
Θυμάστε τις αθώες εποχές προ covid που κατήγγειλα το Facebook συμμαθήτριας στη λογική kill it before it lays eggs;

Fast Forward ένα χρόνο μετά, και τι χρόνο...

Πριν μια εβδομάδα λοιπόν η κόρη μου έστειλε μήνυμα στο ομαδικό skype της τάξης να ρωτήσει τι ώρα ξεκινά το παιχνίδι τους και οι δύο "δημοφιλείς" της απαντήσανε "σταμάτα να στέλνεις, κάνουμε αγγλικά και μας ενοχλείς".
Μελλοντικες ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
Απο εκεινες που αρεσουν στον Daje (οταν γινουν over 25) και απο εκεινες που αντιπαθει ο Εθνι.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 23 Φεβ 2021, 12:37

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:32

θα ηθελα να δω το γραπτο κειμενο, εφοσον το εχεις συνταξει εσυ
Αγαπητοί μελλοντικοί ΖΗΤΙΑΝΟΙ των φόρων μου,


........
........
........

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2021, 12:38

Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:29


Τί είναι οι άνθρωποι για να τους ''στρώσεις'' ; Ριχτάρια;
Υποτίθεται ότι σε μια σχέση, προσμετρώνται όλα εκείνα τα στοιχεία για να την κάνουν λειτουργική απ'την αρχή. Δεν κατανοώ την μονομερή επίθεση.
πολλοι ειμαστε λιγο τσαλακωμενοι, και χρειαζομαστε λιγο στρωσιμο. δεν ειναι μονο αντρες που στρωνουν τις γυναικες τους, αλλα και το αναποδο.

μην ξεχνας και οτι για να συννενοηθω με τον πρεπον, πρεπει να μιλησω τη γλωσσα του. ειδες, τελικα, αναγκαστηκε να συμφωνησει "επι της αρχης".

δηλαδη οτι τελικα φερει ευθυνη ο πατερας, και μαλιστα μεγαλυτερη, ενω αρχικα ειπε οτι αμα ειναι νταλικιερης δεν ευθυνεται κλπ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Φεβ 2021, 12:42

Υπάρχει μεγάλη αγριότητα στα παιδιά και ιδιαίτερα στην εφηβεία. Εγώ λέω στην ανηψια μου που θέλει να πάει μπαλέτο, της βάζω ως όρο για να πάει θα πάει και πολεμικές τέχνες. Πρέπει να μάθει να προστατεύεται.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 23 Φεβ 2021, 12:43

Antipnevma έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:20
Δεν συμφωνώ με αυτές τις μεθόδους γιατί κάνουν τα παιδιά μαλθακά. Πρέπει να εμπαιδώνουν όσο πιο νωρίς γίνεται ότι η πρώτη και τελευταία γραμμή υπεράσπισης που διαθέτουμε είναι ο εαυτός μας και όχι ο μπαμπάς ή η κοινωνία.
Ποιος σου είπε ότι θέλουμε να μεγαλώσουμε Ραμπο; Χρήσιμα μέλη της κοινωνίας μεγαλώνουμε που οταν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα το λύνουν απευθυνομενοι στις αρμόδιες αρχές, όχι τραμπούκους που τα λύνουν όλα με ξύλο σαν πίθηκοι. Το λένε πολιτισμό. Και είναι αυτό στο οποίο χρωστάμε τη σύγχρονη κοινωνία. Βλέπεις σε κάποια φάση οι προϊστορικοι πρόγονοί μας ανακάλυψαν ότι είναι καλύτερο για την κοινωνία να λειτουργεί με δομές και ΚΑΝΟΝΕΣ που κάποιοι επιβάλλουν παρα να προσπαθεί ο καθένας μόνος του να βγάλει άκρη

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13269
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2021, 12:43

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:38
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:29


Τί είναι οι άνθρωποι για να τους ''στρώσεις'' ; Ριχτάρια;
Υποτίθεται ότι σε μια σχέση, προσμετρώνται όλα εκείνα τα στοιχεία για να την κάνουν λειτουργική απ'την αρχή. Δεν κατανοώ την μονομερή επίθεση.
πολλοι ειμαστε λιγο τσαλακωμενοι, και χρειαζομαστε λιγο στρωσιμο. δεν ειναι μονο αντρες που στρωνουν τις γυναικες τους, αλλα και το αναποδο.

μην ξεχνας και οτι για να συννενοηθω με τον πρεπον, πρεπει να μιλησω τη γλωσσα του. ειδες, τελικα, αναγκαστηκε να συμφωνησει "επι της αρχης".

δηλαδη οτι τελικα φερει ευθυνη ο πατερας, και μαλιστα μεγαλυτερη, ενω αρχικα ειπε οτι αμα ειναι νταλικιερης δεν ευθυνεται κλπ.
Ρε μαν, υποτίθεται πως ξέρεις ποιόν άνθρωπο έχεις δίπλα σου και επίλεξες να περάσεις μαζί του τη ζωή σου, να κάνεις οικογένεια κλπ κλπ. Δεν τίθεται θέμα ''στρωσίματος'' αλλά αμοιβαίων υποχωρήσεων σε θέματα καθημερινότητας, είτε σοβαρά, είτε απλούστερα.
Ο Πρέπον, έχει τη δική του νοοτροπία, το δικό του θεό και σκεπτικό. Δεν μπορώ να συμφωνήσω σε πολλά απ'αυτά, ούτε να του κάνω μαθήματα διαπαιδαγώγησης. I rest my case. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 23 Φεβ 2021, 12:45

Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:22
Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:16
Στην άλλη ερώτηση, δύο παιδιά.
11 και 8
Διευκρίνησε και το φύλο τους γιατί μπορεί να παίζει και σκεπτικό "ένα παιδί κι ένα κορίτσι". :lol:
Παιδί 11
Κορίτσι 8
:smt005:
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12488
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 23 Φεβ 2021, 12:46

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:32
foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:25
Η μία μάνα μας πήρε τηλέφωνο και ξεκίνησε "ξέρεις όμως τι έκανε η δικιά σου; Και τι είναι αυτές οι βλακείες για δικηγόρους" Της λέει η CEO "ναι ξέρω τους την είπε και καλά κάνανε και την πετάξανε έξω από το γκρουπ αλλά όλο το υπόλοιπο δεν έπρεπε να είχε γίνει" "ποιο όλο το υπόλοιπο" "παιδί μου κοίτα τα screenshots που σου έστειλα" "ποια σκρήνσοτς" (κενό) "σε κλείνω". Δέκα λεπτά μετά πήρε τηλέφωνο να ζητήσει ταπεινά συγνώμη και να εγγυηθεί ότι δεν πρόκειται να ξαναγίνει ποτέ.

Δεν είχε προσέξει τα screenshots, μόνο το γραπτό κείμενο και όταν ρώτησε την κόρη της τι έγινε της παρουσίασε μια είδηση α λα skai.gr.

Οι άλλες δύο για την ώρα δεν έχουν δει τα μηνύματα.
θα ηθελα να δω το γραπτο κειμενο, εφοσον το εχεις συνταξει εσυ και ειναι γεματο φοσιλιες :003: πρεπει να εχει πολλη πλακα.
ενταξει, φανταζομαι δεν θα το ποσταρεις γιατι παιζει να αποκλαυφθει ποιος εισαι , προσωπικα δεδομενα κλπ. αλλα πρεπει να ειναι και γαμω. :003:
αυτο ρε μλκ στηριζω :+1::+1::+1:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 23 Φεβ 2021, 12:47

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:37
Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:32

θα ηθελα να δω το γραπτο κειμενο, εφοσον το εχεις συνταξει εσυ
Αγαπητοί μελλοντικοί ΖΗΤΙΑΝΟΙ των φόρων μου,


........
........
........
:smt005::smt005:
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2021, 12:48

Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:42
Υπάρχει μεγάλη αγριότητα στα παιδιά και ιδιαίτερα στην εφηβεία. Εγώ λέω στην ανηψια μου που θέλει να πάει μπαλέτο, της βάζω ως όρο για να πάει θα πάει και πολεμικές τέχνες. Πρέπει να μάθει να προστατεύεται.
καλα κανεις. (μονο να βεβαιωθεις οτι δεν θα χρησιμοποιησει τη βια εναντια σε αθωους)

αλλα στη φαση που συζηταμε, δεν παρεχει προστασια απεναντι στον κοινωνικο αποκλεισμο, η την ψυχολογικη βια. αυτα δε λυνονται με φαπες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

- Casper -

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 23 Φεβ 2021, 12:48

Θυμάμαι πως ήμουν κολλητή με μια κοπέλα στο δημοτικό αλλά σαν παρέα είμασταν 4 κορίτσια. Η μια ζήλευε γιατί δεν είχε την "προσοχή" της φίλης μου και έτσι απλά μια μέρα όταν βγαίναμε για διάλειμμα γυρίζει και μου λέει "Κάσπερ εμείς οι 3 δεν σε θέλουμε πια για φίλη μας". Οι άλλες 2 ανέκφραστες, δεν έβγαλαν κιχ. Μιλάμε για ηλικία των 10. Πάγωσα, τους λέω οκ και έφυγα, πήγα και έκατσα σε ένα παγκάκι μόνη μου. Τις επόμενες μέρες η κοπέλα που ζήλευε, όποτε με έβλεπε ερχόταν και μου έριχνε ΠΕΤΡΕΣ από μακριά. :-? Θυμάμαι που το είχα πει μόνο της μητέρας μου και αυτή πήρε τηλέφωνο την μάνα της. Την επόμενη μέρα ήρθαν και 3 και μου ζητούσαν συγγνώμη, ότι δεν το εννοούσαν και η κοπέλα που μου έριχνε τις πέτρες φαινόταν ειλικρινά μετανιωμένη. Στο τέλος όσο περνούσαν τα χρόνια καταλήξαμε να γίνομαι κολλητή μαζί της.

Οπότε ναι, το πώς το χειρίζονται οι γονείς και τι διδάσκουν στα παιδιά τους παίζει μεγάλο ρόλο.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14595
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Φεβ 2021, 12:50

Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:59
don't speak έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:58
Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:48
Αυτό προϋποθέτει πως οι μανάδες τους ειναι άτομα με τα οποία μπορείς να συνεννοηθείς.

Όποτε κρατα και μια πισινή, γιατί μαλακισμενα παιδιά συνήθως βγάζουν οι μαλακισμενες μαναδες
Μπαμπάδες πουθενά; δεν φέρουν ευθύνη;
Και στον φοσίλη πάει αυτό, γιατί δεν έστειλε και στους μπαμπάδες;
Και το αγόρι εκκολαπτόμενη ελληνιόλα;
Προφανώς.
Αγόρι που κάνει τέτοια = κορίτσι

Είναι δυνατόν κανονικό αρσενικό να έχει τέτοια συμπεριφορά;

Και γενικότερα την ευθύνη για την ανατροφή των παιδιών την έχουν οι μανάδες.
Άσε που πιθανολογω ότι τα 1-2 από τα τρία θα είναι χωρισμένων γονιων που ζουνε με τη μάνα.
τι μαλακίες,μα τι μαλακίες

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 12:55

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:48
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:42
Υπάρχει μεγάλη αγριότητα στα παιδιά και ιδιαίτερα στην εφηβεία. Εγώ λέω στην ανηψια μου που θέλει να πάει μπαλέτο, της βάζω ως όρο για να πάει θα πάει και πολεμικές τέχνες. Πρέπει να μάθει να προστατεύεται.
καλα κανεις. (μονο να βεβαιωθεις οτι δεν θα χρησιμοποιησει τη βια εναντια σε αθωους)

αλλα στη φαση που συζηταμε, δεν παρεχει προστασια απεναντι στον κοινωνικο αποκλεισμο, η την ψυχολογικη βια. αυτα δε λυνονται με φαπες.
Δεν παίζουν μόνον οι σωματικές φάπες. Και ναι σε κάποιες περιπτώσεις σαφώς και πρέπει να φάει λεκτική φάπα* το κωλόπαιδο αρκεί να είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις και το γονιό του με τον ίδιο τρόπο.

Κάποια κακομαθημένα θεωρούν ότι όλος ο κόσμος πρέπει να τα αντιμετωπίζει σαν πριγκηπόπουλα επειδή έτσι έχουν μάθει από το οικογενειακό τους περιβάλλον.


*Δώσε όποια ερμηνεία θέλεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 23 Φεβ 2021, 12:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 23 Φεβ 2021, 12:56

alekhine έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:46
Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:32
foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:25
Η μία μάνα μας πήρε τηλέφωνο και ξεκίνησε "ξέρεις όμως τι έκανε η δικιά σου; Και τι είναι αυτές οι βλακείες για δικηγόρους" Της λέει η CEO "ναι ξέρω τους την είπε και καλά κάνανε και την πετάξανε έξω από το γκρουπ αλλά όλο το υπόλοιπο δεν έπρεπε να είχε γίνει" "ποιο όλο το υπόλοιπο" "παιδί μου κοίτα τα screenshots που σου έστειλα" "ποια σκρήνσοτς" (κενό) "σε κλείνω". Δέκα λεπτά μετά πήρε τηλέφωνο να ζητήσει ταπεινά συγνώμη και να εγγυηθεί ότι δεν πρόκειται να ξαναγίνει ποτέ.

Δεν είχε προσέξει τα screenshots, μόνο το γραπτό κείμενο και όταν ρώτησε την κόρη της τι έγινε της παρουσίασε μια είδηση α λα skai.gr.

Οι άλλες δύο για την ώρα δεν έχουν δει τα μηνύματα.
θα ηθελα να δω το γραπτο κειμενο, εφοσον το εχεις συνταξει εσυ και ειναι γεματο φοσιλιες :003: πρεπει να εχει πολλη πλακα.
ενταξει, φανταζομαι δεν θα το ποσταρεις γιατι παιζει να αποκλαυφθει ποιος εισαι , προσωπικα δεδομενα κλπ. αλλα πρεπει να ειναι και γαμω. :003:
αυτο ρε μλκ στηριζω :+1::+1::+1:
:bravo:
Foscilaros rulez!!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Φεβ 2021, 12:56

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:48
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:42
Υπάρχει μεγάλη αγριότητα στα παιδιά και ιδιαίτερα στην εφηβεία. Εγώ λέω στην ανηψια μου που θέλει να πάει μπαλέτο, της βάζω ως όρο για να πάει θα πάει και πολεμικές τέχνες. Πρέπει να μάθει να προστατεύεται.
καλα κανεις. (μονο να βεβαιωθεις οτι δεν θα χρησιμοποιησει τη βια εναντια σε αθωους)

αλλα στη φαση που συζηταμε, δεν παρεχει προστασια απεναντι στον κοινωνικο αποκλεισμο, η την ψυχολογικη βια. αυτα δε λυνονται με φαπες.
Από ότι μου έχει πει άτομο που έχει κάνει πολεμικές τέχνες, πιο πολύ αυτοσυγκράτηση έχει κάποιος που έχει μάθει κάποια πολεμική τέχνη και ξέρει να χτυπήσει και θα μπλέξει πιο δύσκολα σε καυγά για ξύλο από κάποιον που δεν ξέρει. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας υποθέτω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών