εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 13:37

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:52
Ενδιαφέρον θέμα, κράτα μας ενήμερους.
Βέβαια δεν νομίζω να ξεκινήσε από το μήνυμα στα αγγλικά η κόντρα, κάτι θα προϋπήρχε.
Και τι σημασία έχει αυτό; Με τη συμπεριφορά και το θράσος που έδειξαν τα ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ, σημαίνει ότι και αυτό που προϋπήρχε θα ήταν εξίσου δείγμα κωλοπαιδισμού.
:smt005: άρχισε να μαζεύει προσάναμμα για τον μπρούτζινο ταύρο

(στηρίζω τάραγμα στην φοσίλεια νομιμότητα, ολ δε γουέι)
Κι εσύ έχεις κατιτίς το φοσιλικόν σε μέγα βαθμό αλλά σε έχουν πλανέψει τα σειρήνα της πολιτικής ορθότης, λατρεία. :g094:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 23 Φεβ 2021, 13:38

Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:16
nowhere έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:14
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:05
Ως θεία :102:
πέρα από το ότι σαν θεία δεν έχεις αυτό το δικαίωμα ο όρος είναι ηλίθιος.θα γίνει φλώρος η ανηψιά αν κάνει μπαλέτο ενώ αν κάτσει σπιτι και γίνει σαν λουκουμάς θα είναι σκληρή?
Όχι θα πάει μπαλέτο και πολεμικές τέχνες. Win win.
μην μπερδέψει τις χορογραφίες και ρίξει καμιά μπούφλα πάνω στην πιρουέτα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Φεβ 2021, 13:42

Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:16
Όχι θα πάει μπαλέτο και πολεμικές τέχνες. Win win.
εγώ προτείνω να αφήσεις ήσυχο το κοριτσάκι και να γραφτείς εσύ σε καμιά σχολή που βαράνε τον αέρα με πιτζάμες να σου φύγει το απωθημένο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 13:46

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:30
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:25
Το θέμα δεν είναι να αποδοθούν χαρακτηρισμοί στα παιδιά, ανάθεμα κι αν ξέρουν τι κάνουν και γιατί το κάνουν, αποδεδειγμένα. Οι συμπεριφορές είναι το θέμα κι αν στρώσουν αυτές θα βγουν οκ και τα παιδιά μόλις πήξει το μυαλό τους.
Αυτά είναι ευχολόγια.

Οι πιο δομικές εγγενείς και επίκτητες τάσεις του παιδιού (πιο γενικά η σχέση του με τον κόσμο), διαμορφώνονται μέχρι τα πέντε.

Από εκεί και πέρα, η όποια αλλαγή θα είναι ένας απλός συμβιβασμός με το περιβάλλον και τίποτα περισσότερο.


Το θέτω κάπως ακραία αλλά δεν έχει μεγάλη απόσταση από την πραγματικότητα.
Η δικιά μου εμπειρία δεν είναι αυτή, δυσκολεύομαι πάρα πολύ να εξηγήσω γιατί έκανα ότιδηποτε ως παιδί γιατί δεν υπήρχε συνοχή τότε.
Μα δεν είναι θέμα συνειδητής αλλά ασυνείδητης συνοχής.

Για να το θέσω πιο απλά, αυτό που γεννά και αναπαράγει την ενήλικη βία είναι το δόγμα αθωότητας των ανηλίκων.

Με την ενηλικίωση αλλάζει μόνον ένας αριθμός στην γραφειοκρατική ταυτότητα και όχι το λειτουργικό των ανθρώπων.

Και ακριβώς, γι' αυτό ήταν τεράστιας κοινωνιολογικής σημασίας ο όρος "ημιπιτσιρικάδες". :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32147
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2021, 13:48

Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33
Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:19
αν δεν παει πτ με τη θεληση της αλλα με το ζορι, δεν θα τα παει καλα. ισως αν δοκιμασει να της αρεσει και να παθιαστει, αλλα αν πηγαινει εξ αναγκης για να μη χασει το μπαλετο, δεν εχει νοημα. δεν θα μαθει.
Δεν με νοιάζει να τα πάει καλά, να πάρει μετάλλια ή να παθιαστει, να το αγαπήσει κτλ κτλ αυτά θέλω να τα έχει με αυτό που γουστάρει να κάνει, το μπαλέτο, το σύγχρονο κτλ . Με νοιάζει να μάθει να προστατεύει τον εαυτό της γιατί οι εποχές αγριεύουν κι άλλο. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
ε, με το ζορι, δε θα μαθει.

δεν ειναι ιστορια και μαθηματικα, να τη βαλεις να κατσει κατω να διαβασει και να μαθει. πολεμικες τεχνες, και λοιπες αθλητικες δραστηριοτητες δεν μαθαινονται ετσι. πρεπει ο μαθητης να θελει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32147
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2021, 13:50

Καραμελίτσα έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:35
Αλλά ο εκφοβισμός από κορίτσι σε κορίτσι έχει διαστάσεις που δεν τις αντιλαμβάνονται οι άντρες.
αυτο πρεπει να ισχυει. :102: ως αντρας, μου ειναι καπως ακαταλαβιστικο, η αληθεια ειναι. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Φεβ 2021, 13:51

nowhere έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:42
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:16
Όχι θα πάει μπαλέτο και πολεμικές τέχνες. Win win.
εγώ προτείνω να αφήσεις ήσυχο το κοριτσάκι και να γραφτείς εσύ σε καμιά σχολή που βαράνε τον αέρα με πιτζάμες να σου φύγει το απωθημένο
Εντάξει θα λάβω σοβαρά υπόψιν την πρόταση σου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Φεβ 2021, 13:52

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:48
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33
Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:19
αν δεν παει πτ με τη θεληση της αλλα με το ζορι, δεν θα τα παει καλα. ισως αν δοκιμασει να της αρεσει και να παθιαστει, αλλα αν πηγαινει εξ αναγκης για να μη χασει το μπαλετο, δεν εχει νοημα. δεν θα μαθει.
Δεν με νοιάζει να τα πάει καλά, να πάρει μετάλλια ή να παθιαστει, να το αγαπήσει κτλ κτλ αυτά θέλω να τα έχει με αυτό που γουστάρει να κάνει, το μπαλέτο, το σύγχρονο κτλ . Με νοιάζει να μάθει να προστατεύει τον εαυτό της γιατί οι εποχές αγριεύουν κι άλλο. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
ε, με το ζορι, δε θα μαθει.

δεν ειναι ιστορια και μαθηματικα, να τη βαλεις να κατσει κατω να διαβασει και να μαθει. πολεμικες τεχνες, και λοιπες αθλητικες δραστηριοτητες δεν μαθαινονται ετσι. πρεπει ο μαθητης να θελει.
Θα μάθει καλέ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 23 Φεβ 2021, 13:52

foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:25
Η μία μάνα μας πήρε τηλέφωνο και ξεκίνησε "ξέρεις όμως τι έκανε η δικιά σου; Και τι είναι αυτές οι βλακείες για δικηγόρους" Της λέει η CEO "ναι ξέρω τους την είπε και καλά κάνανε και την πετάξανε έξω από το γκρουπ αλλά όλο το υπόλοιπο δεν έπρεπε να είχε γίνει" "ποιο όλο το υπόλοιπο" "παιδί μου κοίτα τα screenshots που σου έστειλα" "ποια σκρήνσοτς" (κενό) "σε κλείνω". Δέκα λεπτά μετά πήρε τηλέφωνο να ζητήσει ταπεινά συγνώμη και να εγγυηθεί ότι δεν πρόκειται να ξαναγίνει ποτέ.

Δεν είχε προσέξει τα screenshots, μόνο το γραπτό κείμενο και όταν ρώτησε την κόρη της τι έγινε της παρουσίασε μια είδηση α λα skai.gr.

Οι άλλες δύο για την ώρα δεν έχουν δει τα μηνύματα.


Μια χαρά είμαι μαζί σου αλλά και εγώ δε θα έλεγε τη λέξη δικηγόρος,είναι εντελώς άστοχο και απροσανατολιστικό.
vantono έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:56
alekhine έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:46
Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:32


θα ηθελα να δω το γραπτο κειμενο, εφοσον το εχεις συνταξει εσυ και ειναι γεματο φοσιλιες :003: πρεπει να εχει πολλη πλακα.
ενταξει, φανταζομαι δεν θα το ποσταρεις γιατι παιζει να αποκλαυφθει ποιος εισαι , προσωπικα δεδομενα κλπ. αλλα πρεπει να ειναι και γαμω. :003:
αυτο ρε μλκ στηριζω :+1::+1::+1:
:bravo:
Foscilaros rulez!!
Σας το έχω σε βίντεο



Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 23 Φεβ 2021, 13:53

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:50
Καραμελίτσα έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:35
Αλλά ο εκφοβισμός από κορίτσι σε κορίτσι έχει διαστάσεις που δεν τις αντιλαμβάνονται οι άντρες.
αυτο πρεπει να ισχυει. :102: ως αντρας, μου ειναι καπως ακαταλαβιστικο, η αληθεια ειναι. :102:
ναι ρε συ στο σχολείο θυμάμαι ξεσπούσε κάπως η επιθετικότητα με καμιά μπούφλα και ηρεμούσε η κατάσταση δεν έφτανε στα άκρα ανάμεσα στα αγόρια. Είμαστε και λίγο πιο μπουνταλάδες δεν το έχουμε πολύ με την ίντριγκα και την ψυχολογική βία
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24367
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 23 Φεβ 2021, 13:56

dotcom έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:52
foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:25
Η μία μάνα μας πήρε τηλέφωνο και ξεκίνησε "ξέρεις όμως τι έκανε η δικιά σου; Και τι είναι αυτές οι βλακείες για δικηγόρους" Της λέει η CEO "ναι ξέρω τους την είπε και καλά κάνανε και την πετάξανε έξω από το γκρουπ αλλά όλο το υπόλοιπο δεν έπρεπε να είχε γίνει" "ποιο όλο το υπόλοιπο" "παιδί μου κοίτα τα screenshots που σου έστειλα" "ποια σκρήνσοτς" (κενό) "σε κλείνω". Δέκα λεπτά μετά πήρε τηλέφωνο να ζητήσει ταπεινά συγνώμη και να εγγυηθεί ότι δεν πρόκειται να ξαναγίνει ποτέ.

Δεν είχε προσέξει τα screenshots, μόνο το γραπτό κείμενο και όταν ρώτησε την κόρη της τι έγινε της παρουσίασε μια είδηση α λα skai.gr.

Οι άλλες δύο για την ώρα δεν έχουν δει τα μηνύματα.


Μια χαρά είμαι μαζί σου αλλά και εγώ δε θα έλεγε τη λέξη δικηγόρος,είναι εντελώς άστοχο και απροσανατολιστικό.
Καθόλου αποπροσανατολιστικό. Είναι παράνομο να μοιράζεις φωτογραφίες ανηλίκου χωρίς τη συγκατάθεσή του, ιδιαίτερα αν τις συνοδεύεις με σεξουαλικούς χαρακτηρισμούς και ιδιαίτερα αν τις τράβηξες υποκλέπτοντας βιντεοκλήση. Μόνο ο Χίος μπορεί να τη βγάλει καθαρή από κάτι τέτοιο. Και μόνο ο Χίος είναι Χίος.

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 23 Φεβ 2021, 13:58

Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33
Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:19
αν δεν παει πτ με τη θεληση της αλλα με το ζορι, δεν θα τα παει καλα. ισως αν δοκιμασει να της αρεσει και να παθιαστει, αλλα αν πηγαινει εξ αναγκης για να μη χασει το μπαλετο, δεν εχει νοημα. δεν θα μαθει.
Δεν με νοιάζει να τα πάει καλά, να πάρει μετάλλια ή να παθιαστει, να το αγαπήσει κτλ κτλ αυτά θέλω να τα έχει με αυτό που γουστάρει να κάνει, το μπαλέτο, το σύγχρονο κτλ . Με νοιάζει να μάθει να προστατεύει τον εαυτό της γιατί οι εποχές αγριεύουν κι άλλο. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:23
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:16


Όχι θα πάει μπαλέτο και πολεμικές τέχνες. Win win.
Ας επιλέξει το παιδί για αρχή, εφ'όσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για μια δραστηριότητα. Ουδείς άλλος.
Μα δεν είπα εγώ ότι μπορεί να πάει μόνο σε ένα. Είπα ότι θα πάει και στα δύο.
ασε ησυχη την μικρη
για να προστατευει κ να υπερασπιζεται τον εαυτο της θα της χρειαστουν αλλα μαθηματα κ εισαι απολυτως ακαταλληλη για να της τα δωσεις
σταματα να βλεπεις ταινιες κ κανε αναζητηση να διαβασεις την αυτοκριτικη που εκαναν πρωταθλητριες για τις αντιδρασεις τους οταν ενεπλακησαν σε δυσκολες καταστασεις

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12778
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2021, 13:58

Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:23
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:16


Όχι θα πάει μπαλέτο και πολεμικές τέχνες. Win win.
Ας επιλέξει το παιδί για αρχή, εφ'όσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για μια δραστηριότητα. Ουδείς άλλος.
Μα δεν είπα εγώ ότι μπορεί να πάει μόνο σε ένα. Είπα ότι θα πάει και στα δύο.

Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 23 Φεβ 2021, 13:58

foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:56
dotcom έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:52
foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:25
Η μία μάνα μας πήρε τηλέφωνο και ξεκίνησε "ξέρεις όμως τι έκανε η δικιά σου; Και τι είναι αυτές οι βλακείες για δικηγόρους" Της λέει η CEO "ναι ξέρω τους την είπε και καλά κάνανε και την πετάξανε έξω από το γκρουπ αλλά όλο το υπόλοιπο δεν έπρεπε να είχε γίνει" "ποιο όλο το υπόλοιπο" "παιδί μου κοίτα τα screenshots που σου έστειλα" "ποια σκρήνσοτς" (κενό) "σε κλείνω". Δέκα λεπτά μετά πήρε τηλέφωνο να ζητήσει ταπεινά συγνώμη και να εγγυηθεί ότι δεν πρόκειται να ξαναγίνει ποτέ.

Δεν είχε προσέξει τα screenshots, μόνο το γραπτό κείμενο και όταν ρώτησε την κόρη της τι έγινε της παρουσίασε μια είδηση α λα skai.gr.

Οι άλλες δύο για την ώρα δεν έχουν δει τα μηνύματα.


Μια χαρά είμαι μαζί σου αλλά και εγώ δε θα έλεγε τη λέξη δικηγόρος,είναι εντελώς άστοχο και απροσανατολιστικό.
Καθόλου αποπροσανατολιστικό. Είναι παράνομο να μοιράζεις φωτογραφίες ανηλίκου χωρίς τη συγκατάθεσή του, ιδιαίτερα αν τις συνοδεύεις με σεξουαλικούς χαρακτηρισμούς και ιδιαίτερα αν τις τράβηξες υποκλέπτοντας βιντεοκλήση. Μόνο ο Χίος μπορεί να τη βγάλει καθαρή από κάτι τέτοιο. Και μόνο ο Χίος είναι Χίος.
οκ σορρυ από την περιγραφή δεν κατάλαβα ότι ήταν ΤΟΣΟ χοντρο.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 23 Φεβ 2021, 13:59

dotcom έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:52
Σας το έχω σε βίντεο
ή ακόμα καλύτερο...


Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών