εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13244
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2021, 14:02

foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:56
Είναι παράνομο να μοιράζεις φωτογραφίες ανηλίκου χωρίς τη συγκατάθεσή του, ιδιαίτερα αν τις συνοδεύεις με σεξουαλικούς χαρακτηρισμούς και ιδιαίτερα αν τις τράβηξες υποκλέπτοντας βιντεοκλήση.
Αυτό και μόνο στοιχειοθετεί κατηγορία, αν θες να το τραβήξεις. Και είναι πολύ σοβαρό.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Φεβ 2021, 14:03

Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:23


Ας επιλέξει το παιδί για αρχή, εφ'όσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για μια δραστηριότητα. Ουδείς άλλος.
Μα δεν είπα εγώ ότι μπορεί να πάει μόνο σε ένα. Είπα ότι θα πάει και στα δύο.

Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:23


Ας επιλέξει το παιδί για αρχή, εφ'όσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για μια δραστηριότητα. Ουδείς άλλος.
Μα δεν είπα εγώ ότι μπορεί να πάει μόνο σε ένα. Είπα ότι θα πάει και στα δύο.

Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
Επιτρέψτε μου να ξέρω καλύτερα και ας μην χαλάμε το υπέροχο ετούτο νήμα του φοσι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13244
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2021, 14:05

Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 14:03
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33



Μα δεν είπα εγώ ότι μπορεί να πάει μόνο σε ένα. Είπα ότι θα πάει και στα δύο.

Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33



Μα δεν είπα εγώ ότι μπορεί να πάει μόνο σε ένα. Είπα ότι θα πάει και στα δύο.

Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
Επιτρέψτε μου να ξέρω καλύτερα και ας μην χαλάμε το υπέροχο ετούτο νήμα του φοσι.
Εσύ το ξεκίνησες και εγώ όπως και πολλοί άλλοι σου εξέφρασαν την άποψή τους. Θα μπορούσες κάλλιστα να ανοίξεις νήμα ξεχωριστό. Τεσπα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69700
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 14:06

Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:23


Ας επιλέξει το παιδί για αρχή, εφ'όσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για μια δραστηριότητα. Ουδείς άλλος.
Μα δεν είπα εγώ ότι μπορεί να πάει μόνο σε ένα. Είπα ότι θα πάει και στα δύο.

Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
Ακριβώς. Στην τελική ένα παιδί που θα πάει μπαλέτο θα αποκτήσει επαρκέστατο έλεγχο και τόνωση του μυικού του συστήματος και θα έχει την ίδια δύναμη η κλωτσιά του.

Το κοριτσάκι που θα πάει για να φορέσει το φουστάκι με το τούλι, θα πάει ακριβώς με την ίδια λογική στη σχολή πολεμικών τεχνών. Οπότε, είτε φορέσει τούλι είτε κιμονό, το ίδιο θα είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13244
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2021, 14:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Φεβ 2021, 14:06
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Naida έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:33



Μα δεν είπα εγώ ότι μπορεί να πάει μόνο σε ένα. Είπα ότι θα πάει και στα δύο.

Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
Ακριβώς. Στην τελική ένα παιδί που θα πάει μπαλέτο θα αποκτήσει επαρκέστατο έλεγχο και τόνωση του μυικού του συστήματος και θα έχει την ίδια δύναμη η κλωτσιά του.

Το κοριτσάκι που θα πάει για να φορέσει το φουστάκι με το τούλι, θα πάει ακριβώς με την ίδια λογική στη σχολή πολεμικών τεχνών. Οπότε, είτε φορέσει τούλι είτε κιμονό, το ίδιο θα είναι.
Άντε να της το εξηγήσεις, διότι όσοι της το λέμε, είμεθα χαζοί προφανώς. Εμένα μου το ''έκοψε'' . Ευλόγησον :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πασιφάη την 23 Φεβ 2021, 14:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7881
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 23 Φεβ 2021, 14:08

Κατά μάνα κατά κύρη κάνουν τα παιδιά το πιθανότερο.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 23 Φεβ 2021, 14:09

foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:56

Καθόλου αποπροσανατολιστικό. Είναι παράνομο να μοιράζεις φωτογραφίες ανηλίκου χωρίς τη συγκατάθεσή του, ιδιαίτερα αν τις συνοδεύεις με σεξουαλικούς χαρακτηρισμούς και ιδιαίτερα αν τις τράβηξες υποκλέπτοντας βιντεοκλήση.
Αυτό είναι νέο δεδομένο.
Ανακαλώ και θεωρώ ότι η στάση σου ήταν η ιδανική.
foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:07
Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:57
Εγώ θα είχα άλλη αντιμετώπιση στο γεγονός.
Θα εξηγούσα στο παιδί μου πως όσοι συμμαθητές δεν στείλουν στο διάολο τις καρχιες, δεν αξίζει να είναι φίλοι σου γιατί είναι παντελώς ηλίθιοι , χωρίς προσωπικότητα.
Η αλήθεια είναι ότι η μία κολλητή της υποκρίθηκε ότι πάει με τα νερά τους για να συνεχίσει να ενημερώνει (από αυτήν τα μάθαμε), η άλλη τσακώθηκε και έφυγε από το γκρουπ και υπήρξε και μια τρίτη δημοφιλής που ήταν φίλη τους και ελαφρώς εχθρική προς τη δικιά μου υπό ΚΣ αλλά τους είπε γύρω στη δεύτερη μέρα ότι αυτό που κάνουν δεν είναι σωστό και δεν θέλει να είναι μέρος του και επίσης σηκώθηκε κι έφυγε από το γκρουπ.

Τα αγόρια ήταν σε γενικές γραμμές αδιάφορα εκτός από τα δύο πιο περιθωριακά που ακολούθησαν τις δημοφιλείς και υπερθεμάτισαν, παράγοντας οι ίδιοι αρκετό υλικό. Αυτό την πλήγωσε ιδιαίτερα γιατί στον έναν ήταν κυριολεκτικά η μόνη που του μίλαγε από την Α' Δημοτικού μέχρι πέρσι και στον άλλον είχε μπει μπροστά να τον γλιτώσει σε φάσεις που ολόκληρη η τάξη αποφάσιζε να του πετάει κουκουνάρια "για πλάκα". Υπάρχει ένα δίδαγμα εδώ νομίζω αλλά δεν είναι πολύ αισιόδοξο.
1. Συγχαρητήρια για τη κορη σου. Το ότι βρέθηκαν παιδιά να ταχθούν με το μέρος της και ενάντια στους δημοφιλείς δείχνει πως έχεις αξιόλογο παιδί.
2. Εννοείται πως αυτοί που αξίζουν είναι λίγοι. Και ακριβώς λόγο της σπανιότητας τους αξίζουν. Και φυσικά αυτούς αξίζει να έχει ως φίλους το κάθε παιδί και όχι το κάθε τίποτα. Γι αυτό κιόλας υποστηρίζω πως δεν πρέπει να μας ενοχλεί το τι κάνει το τίποτα.
3. Ο καθυστέρας που ενώ του ξηγηθηκε σωστά η κόρη σου της φέρθηκε έτσι, ανήκει στους τίποτα. Επομένως είναι αδιάφορο και το πώς φέρθηκε και τι είχε προηγηθεί. Το σωστό το κάνουμε γιατί είμαστε ωραίοι ως άνθρωποι και όχι για να περιμένουμε ανταπόδοση.



foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:18
don't speak έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:58

Μπαμπάδες πουθενά; δεν φέρουν ευθύνη;
Και στον φοσίλη πάει αυτό, γιατί δεν έστειλε και στους μπαμπάδες;
Στους μπαμπάδες θα πήγαινε το εξώδικο αν φτάναμε εκεί. Από εκεί και πέρα με τις μαμάδες ήξερα πώς να επικοινωνήσω γιατί αυτές τις έχει η CEO στο Messenger. Τους μπαμπάδες όχι. Αυτό ήταν όλο.

Εμένα η αρχική μου αντίδραση χθες 11 η ώρα που είδα τα screenshots ήταν ΦΕΡΕ ΜΟΥ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ αλλά προσγειώθηκα γιατί δεν έχουμε τηλέφωνο ούτε του μαλάκα ούτε της γυναίκας του, έχουμε μόνο τη γυναίκα του στο messenger.
Και το αγόρι εκκολαπτόμενη ελληνιόλα;
δεν ήθελα να πάει η συζήτηση στη σεξουαλικότητά του αλλά ΝΑΙ.
Δεν χρειάζονταν καν να το αναφέρεις.
Μην ψαρωνεις από οτι γράφουν οι nowhere και λοιποί μυρωδιαδες.

Αγόρι που κάνει τέτοια = κοριτσι
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32598
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2021, 14:12

Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
δεν το καταλαβαινει. "θα μαθει" λεει. γιατι ετσι. θα κανουμε τη μπαλαρινα καρατεκα με το ζορι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13244
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2021, 14:18

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 14:12
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
δεν το καταλαβαινει. "θα μαθει" λεει. γιατι ετσι. θα κανουμε τη μπαλαρινα καρατεκα με το ζορι.
Νίπτω τας χείρας μου, ότι είχα να πω το είπα, και αμαρτίαν ουκ έχω. :102:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1420
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 23 Φεβ 2021, 14:20

EKPLIKTIKOS έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:43
Antipnevma έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:20
Δεν συμφωνώ με αυτές τις μεθόδους γιατί κάνουν τα παιδιά μαλθακά. Πρέπει να εμπαιδώνουν όσο πιο νωρίς γίνεται ότι η πρώτη και τελευταία γραμμή υπεράσπισης που διαθέτουμε είναι ο εαυτός μας και όχι ο μπαμπάς ή η κοινωνία.
Ποιος σου είπε ότι θέλουμε να μεγαλώσουμε Ραμπο; Χρήσιμα μέλη της κοινωνίας μεγαλώνουμε που οταν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα το λύνουν απευθυνομενοι στις αρμόδιες αρχές, όχι τραμπούκους που τα λύνουν όλα με ξύλο σαν πίθηκοι. Το λένε πολιτισμό. Και είναι αυτό στο οποίο χρωστάμε τη σύγχρονη κοινωνία. Βλέπεις σε κάποια φάση οι προϊστορικοι πρόγονοί μας ανακάλυψαν ότι είναι καλύτερο για την κοινωνία να λειτουργεί με δομές και ΚΑΝΟΝΕΣ που κάποιοι επιβάλλουν παρα να προσπαθεί ο καθένας μόνος του να βγάλει άκρη
Φίλε άμα θεωρείς ότι πρέπει να είσαι "ράμπο" για να υπερασπίζεσαι μόνος σου τον εαυτό σου όταν οι άλλοι σε κοροϊδεύουν απλά σε λυπάμαι και σένα και τα παιδιά σου που θα κακοπεράσουν στο σχολείο και θα βγουν στην κοινωνία εύθραυστοι και ανασφαλείς σαν αυτούς που κλαίνε στα ριάλιτι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69700
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 14:22

Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 14:09

Αγόρι που κάνει τέτοια = κοριτσι
Μεγιστοτεράστιες παπαριές μαρίτσαμ.

Η θρασύδειλη κατινιά, άλλως πουστιά, δεν έχει φύλο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13244
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2021, 14:22

..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πασιφάη την 23 Φεβ 2021, 14:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32598
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2021, 14:25

Antipnevma έγραψε:
23 Φεβ 2021, 14:20


Φίλε άμα θεωρείς ότι πρέπει να είσαι "ράμπο" για να υπερασπίζεσαι μόνος σου τον εαυτό σου όταν οι άλλοι σε κοροϊδεύουν απλά σε λυπάμαι και σένα και τα παιδιά σου που θα κακοπεράσουν στο σχολείο και θα βγουν στην κοινωνία εύθραυστοι και ανασφαλείς σαν αυτούς που κλαίνε στα ριάλιτι.
οταν "οι αλλοι" (πλυθηντικος) σε κοροιδευουν, και ραμπο να εισαι δεν μπορεις να υπερασπιστεις τον εαυτο σου.

σε καθε περιπτωση, εχεις αδικο.

ακομη κι αν πραγματι καποιος δεν μπορει να υπερασπιστει τον εαυτο του, δεν ειναι κατακριτεο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Φεβ 2021, 14:26

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 14:12
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 13:58
Δεν είναι όλοι για όλα. Δεν μπορεί ένα παιδί να έχει στο μυαλό του συγκεχυμένες εννοιες, έπειδή το αποφάσισες εσύ.
δεν το καταλαβαινει. "θα μαθει" λεει. γιατι ετσι. θα κανουμε τη μπαλαρινα καρατεκα με το ζορι.
Πειράζει να μάθει αυτοάμυνα η μπαλαρινα. Όοοοτι να 'ναι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29672
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Φεβ 2021, 14:27

Διάβασα στα πολύ, πολύ, πολύ γρήγορα το op.

Ξύλο μέχρι να στρώσουν χαρακτήρα. Δεν γίνεται θα μου πεις.

Ειδάλλως ο πατέρας της παθούσας που το έχει με τον λόγο, να ανοίξει το στόμα του και να περάσει τους γονείς των κωλόπαιδων γενεές δεκατέσσερις εις την νιοστή.

Τι; Μόνο εμείς θα τον χαιρόμαστε και θα τον καμαρώνουμε εδώ μέσα;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών