Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Φεβ 2021, 18:36

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:25
Instead, same-sex sexual behavior — similar to what's seen for most other human traits — is influenced by a complex mix of genetics and environment, with genes playing a relatively smaller role.
από αυτό προκύπτει ότι η ομοφυλοφιλία είναι περισσότερο αποτέλεσμα του κοινωνικού περιβάλλοντος;
γιατί αν είναι έτσι, γιατί όλοι σκίζονται να υποστηρίζουν ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσικό;
Το ΟΛΟΙ κόφτο, κάποιοι ναι!
Και μέχρι πριν κάτι χρόνια ΟΛΟΙ σκίζονταν να τα χώσουν στοι πούστιδι!
.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Φεβ 2021, 18:39

.
https://www.google.com/search?client=fi ... n%2Bnature

Η ομοφυλοφιλία δεν είναι και τόσο σπάνια στα ζώα. Για κάποιους λόγους υπάρχει.
Γιατί να μην ισχύει το ίδιο και για τους ανθρώπους;
.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Φεβ 2021, 18:42

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:25
Καραμελίτσα έγραψε:
25 Φεβ 2021, 16:36
Jimmy81 έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:50
Εφόσον η σεξουαλικότητα καθορίζεται κυρίως από γενετικούς παράγοντες
Αυτό δεν ισχύει.


https://www.aaas.org/news/genes-cant-pr ... tudy-shows

Στη μεγαλύτερη ως τώρα μελέτη το γενετικό σήμα είναι από 8-25%. Χρειάζεται εξελικτική εξήγηση κάτι τόσο λίγο;
Instead, same-sex sexual behavior — similar to what's seen for most other human traits — is influenced by a complex mix of genetics and environment, with genes playing a relatively smaller role.
από αυτό προκύπτει ότι η ομοφυλοφιλία είναι περισσότερο αποτέλεσμα του κοινωνικού περιβάλλοντος;
γιατί αν είναι έτσι, γιατί όλοι σκίζονται να υποστηρίζουν ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσικό;
Γιατί προφανώς όταν λένε "enviroment" αναφέρονται στο έμβρυο μέσα στη μήτρα και σε νεογνά, όχι στον αν ο θείος Βασίλης στον κάρφωνε ή οι ταπετσαρίες στο σπίτι ήταν πολύ ροζ.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11552
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Φεβ 2021, 18:43

Nandros έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:39
.
https://www.google.com/search?client=fi ... n%2Bnature

Η ομοφυλοφιλία δεν είναι και τόσο σπάνια στα ζώα. Για κάποιους λόγους υπάρχει.
Γιατί να μην ισχύει το ίδιο και για τους ανθρώπους;
.
Στα πλοία σε τι ποσοστό ο πλοίαρχος εκπαιδεύει τον καμαρωτο;
Αληθεύει ότι ο μούτσος πρέπει να μην κάθεται λεπτό,;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17568
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 25 Φεβ 2021, 18:49

klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:42
Γιατί προφανώς όταν λένε "enviroment" αναφέρονται στο έμβρυο μέσα στη μήτρα και σε νεογνά,
E Λ Ε Ο C

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Φεβ 2021, 18:52

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:43
Nandros έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:39
.
https://www.google.com/search?client=fi ... n%2Bnature

Η ομοφυλοφιλία δεν είναι και τόσο σπάνια στα ζώα. Για κάποιους λόγους υπάρχει.
Γιατί να μην ισχύει το ίδιο και για τους ανθρώπους;
.
Στα πλοία σε τι ποσοστό ο πλοίαρχος εκπαιδεύει τον καμαρωτο;
Αληθεύει ότι ο μούτσος πρέπει να μην κάθεται λεπτό,;
Το τρίτο μαλακοπόστ στο νήμα! Παίρνεις το χάλκινο.
.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Φεβ 2021, 19:05

Maspoli έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:49
klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:42
Γιατί προφανώς όταν λένε "enviroment" αναφέρονται στο έμβρυο μέσα στη μήτρα και σε νεογνά,
E Λ Ε Ο C
Πόσο νιανιά πρέπει να σας το κάνει κάποιος ρε πούστη μου.

Μιλάμε για κάποιου είδους ανοσιακής αντίδρασης της εγκύου. Μπορεί να υπάρχει πρωτεϊνη που να μπορεί να ενεργοποιήσει μια τέτοια ανοσιακή επίδραση στην ανάπτυξη του σεξουαλικού προσανατολισμού, τηρώντας βέβαια κάποια κριτήρια (κριτήρια του στυλ πχ, ότι πρέπει να εκφράζεται στην επιφάνεια των εγκεφαλικών κυττάρων ώστε να μπορούν να τη προσεγγίσουν τα μητρικά αντισώματα, φυσικά πρέπει να είναι πρωτεϊνη που κατα αποκλειστικότητα να υπάρχει μόνο σε αρσενικά έμβρυα) που προφανώς μειώνουν δραματικά τον αριθμό των πιθανών τέτοιων πρωτεϊνών. Ίσως τα αντισώματα της μαμάς (τα οποία είναι γνωστό ότι φτάνουν στο έμβρυο) επιδράσουν στην έκφραση των γονιδίων και στην αλληλεπίδρασή τους με το περιβάλλον.

Αυτό εννούμε με το "περιβάλλον". Όχι αν η μαμά ακούει πολύ Ariana Grande όταν είναι έγκυος και το ακούει το έμβρυο.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 25 Φεβ 2021, 19:18

Μπίστης έγραψε:
25 Φεβ 2021, 16:41
Δουλειά δεν είχε ο Διάβολος και έψαχνε επιστημονικές δικαιολογίες
χυδαίος βιολογισμός

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7074
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 25 Φεβ 2021, 19:20

Καλά τώρα, άλλωστε, ποιός σοβαρός άνθρωπος πιστεύει στην θεωρία της εξέλιξης.. :102:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Φεβ 2021, 19:21

Στην γενετική πάντα με την λέξη περιβάλλον εννοείται το προγεννητικό περιβάλλον, δηλαδή η κατάσταση της κύησης, εκτός κι αν αναφέρεται εκπεφρασμένα το μεταγεννητικό περιβάλλον και πάλι δεν εννοείται «κοινωνικό περιβάλλον» αλλά ένας μεγάλος αριθμός μεταβλητών, με πρώτη και κύρια την διατροφή.

Πιο πολύπλοκα φαινόμενα, όπως συμπεριφορές, ορίζονται και από άλλους περιβαλλοντικούς παράγοντες, όπως το ποσοστό έκθεσης στο φως/ήλιο, οι περιβαλλοντικοί ήχοι, το κλίμα, κτλ. Πάντα μιλάμε για στάδια πριν την ομιλία.

Αφού το παιδί αρχίσει και προσπαθεί να επικοινωνεί, τον κύριο ρόλο στην διανοητική ανάπτυξή του παίζει το κοινωνικό περιβάλλον.

Διαβάστε λίγο klg και μην λέτε ό,τι σας κατέβει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Φεβ 2021, 19:35

Parrot έγραψε:
25 Φεβ 2021, 19:20
Καλά τώρα, άλλωστε, ποιός σοβαρός άνθρωπος πιστεύει στην θεωρία της εξέλιξης.. :102:
Έλα μου ντε.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9055
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Φεβ 2021, 19:46

Jimmy81 έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:51
3. Γονίδια που συνδέονται με την ομοφυλοφιλία κάνουν χρήσιμα πράγματα στους συγγενείς

Τα γονίδια της ομοφυλοφιλίας μπορεί να διατηρούνται επειδή προσφέρουν αναπαραγωγική επιτυχία σε άλλα μέλη της οικογένειας. Τα «gay αλληλόμορφα» μπορούν μεν να προκαλούν αναπαραγωγικό «μειονέκτημα» σε κάποιο άτομο αλλά ταυτόχρονα μεγάλα οφέλη στα συγγενικά μέλη του αντίθετου φύλου. Σε μια έρευνα του καθηγητή ψυχοβιολογίας και εξελικτικής βιολογίας Andrea Camperio-Ciani (Πανεπιστήμιο της Πάντοβα) σε ιταλικό πληθυσμό, βρέθηκε ότι οι γυναίκες συγγενείς gay ανδρών από την μητρική πλευρά της οικογένειας έκαναν περισσότερα παιδιά από ότι οι γυναίκες συγγενείς straight ανδρών της μητρικής πλευράς. Ο υπαινιγμός εδώ είναι ότι υπάρχει κάποιος μηχανισμός στο χρωμόσωμα Χ των ανδρών που βοηθά τις γυναίκες της οικογένειας να αποκτήσουν περισσότερα μωρά αλλά οδηγεί σε ομοφυλοφιλία τους άνδρες. Σύμφωνα με αυτή την προσέγγιση η ομοφυλοφιλία των ανδρών είναι το «παραπροϊόν» της υψηλής γυναικείας γονιμότητας.

Σύμφωνα με τον ψυχολόγο Qazi Rahman ένας άλλος τρόπος με τον οποίο μπορεί τα «gay αλληλόμορφα» ή ομάδες σχετικών γονιδίων να περνούν σε επόμενες γενιές είναι να επιφέρουν σε συγκεκριμένη «δοσολογία» ένα ψυχολογικό γνώρισμα που κάνει τα άτομα ιδιαίτερα ελκυστικά στο άλλο φύλο. Π.χ. έχει παρατηρηθεί ότι πολλές γυναίκες επιδεικνύουν έντονο ενδιαφέρον για άντρες με πιο «θηλυκά» χαρακτηριστικά στη συμπεριφορά και στο πρόσωπο όταν στοχεύουν σε μακροχρόνια σχέση. Τέτοια χαρακτηριστικά μπορούν να συνδεθούν στην αντίληψη με «αποτελεσματικότητα στη φροντίδα των τέκνων», «μεγαλύτερη συμπόνοια» κλπ
Η υπόθεση του Rahman λοιπόν λέει ότι μια «χαμηλή δόση» αυτών των γονιδίων ενισχύει την αναπαραγωγική επιτυχία των φορέων τους αλλά μια «υψηλή δόση» των ίδιων γονιδίων μπορεί να τους οδηγήσει στην ομοφυλοφιλία. Οι «straight» φορείς λοιπόν μεταδίδουν τα «gay γονίδια» στις επόμενες γενιές.
εγώ όσους γκέι ξέρω έχουν περισσότερο ανδροπρεπή χαρακτηριστικά από τους στρέιτ, φαίνονται περισσότερο άντρες και σε νεαρή ηλικία αναπτύχτηκαν πολύ πιο γρήγορα και εκδήλωναν κυριαρχική συμπεριφορά στους συμμαθητές και στους γύρω τους.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8174
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 25 Φεβ 2021, 20:04

.

Αν υπάρχει πούστικο γονίδιο..... :roll:

Τότε θα υπάρχει καί κτηνοβατικό..... :roll:

Καί παιδεραστικό..... :roll:

Προσανατολισμοι γαρ..... :p2:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17568
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 25 Φεβ 2021, 20:11

klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 19:05
Maspoli έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:49
klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:42
Γιατί προφανώς όταν λένε "enviroment" αναφέρονται στο έμβρυο μέσα στη μήτρα και σε νεογνά,
E Λ Ε Ο C
Πόσο νιανιά πρέπει να σας το κάνει κάποιος ρε πούστη μου.

Μιλάμε για κάποιου είδους ανοσιακής αντίδρασης της εγκύου. Μπορεί να υπάρχει πρωτεϊνη που να μπορεί να ενεργοποιήσει μια τέτοια ανοσιακή επίδραση στην ανάπτυξη του σεξουαλικού προσανατολισμού, τηρώντας βέβαια κάποια κριτήρια (κριτήρια του στυλ πχ, ότι πρέπει να εκφράζεται στην επιφάνεια των εγκεφαλικών κυττάρων ώστε να μπορούν να τη προσεγγίσουν τα μητρικά αντισώματα, φυσικά πρέπει να είναι πρωτεϊνη που κατα αποκλειστικότητα να υπάρχει μόνο σε αρσενικά έμβρυα) που προφανώς μειώνουν δραματικά τον αριθμό των πιθανών τέτοιων πρωτεϊνών. Ίσως τα αντισώματα της μαμάς (τα οποία είναι γνωστό ότι φτάνουν στο έμβρυο) επιδράσουν στην έκφραση των γονιδίων και στην αλληλεπίδρασή τους με το περιβάλλον.

Αυτό εννούμε με το "περιβάλλον". Όχι αν η μαμά ακούει πολύ Ariana Grande όταν είναι έγκυος και το ακούει το έμβρυο.
Ποιοι ακριβώς είστε εσείς που λέτε τέτοιες μαλακιες;

Ο όρος περιβάλλον όσον αφορά την εκδήλωση ενός γονότυπου ασφαλως και δεν αναφέρεται μόνο στο περιβάλλον της μήτρας ή στο μητρικό γάλα. Λίγο λιγότερο θράσος θα σας συμβούλευα όταν γράφετε εικασίες.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Φεβ 2021, 20:31

Maspoli έγραψε:
25 Φεβ 2021, 20:11
klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 19:05
Maspoli έγραψε:
25 Φεβ 2021, 18:49


E Λ Ε Ο C
Πόσο νιανιά πρέπει να σας το κάνει κάποιος ρε πούστη μου.

Μιλάμε για κάποιου είδους ανοσιακής αντίδρασης της εγκύου. Μπορεί να υπάρχει πρωτεϊνη που να μπορεί να ενεργοποιήσει μια τέτοια ανοσιακή επίδραση στην ανάπτυξη του σεξουαλικού προσανατολισμού, τηρώντας βέβαια κάποια κριτήρια (κριτήρια του στυλ πχ, ότι πρέπει να εκφράζεται στην επιφάνεια των εγκεφαλικών κυττάρων ώστε να μπορούν να τη προσεγγίσουν τα μητρικά αντισώματα, φυσικά πρέπει να είναι πρωτεϊνη που κατα αποκλειστικότητα να υπάρχει μόνο σε αρσενικά έμβρυα) που προφανώς μειώνουν δραματικά τον αριθμό των πιθανών τέτοιων πρωτεϊνών. Ίσως τα αντισώματα της μαμάς (τα οποία είναι γνωστό ότι φτάνουν στο έμβρυο) επιδράσουν στην έκφραση των γονιδίων και στην αλληλεπίδρασή τους με το περιβάλλον.

Αυτό εννούμε με το "περιβάλλον". Όχι αν η μαμά ακούει πολύ Ariana Grande όταν είναι έγκυος και το ακούει το έμβρυο.
Ποιοι ακριβώς είστε εσείς που λέτε τέτοιες μαλακιες;

Ο όρος περιβάλλον όσον αφορά την εκδήλωση ενός γονότυπου ασφαλως και δεν αναφέρεται μόνο στο περιβάλλον της μήτρας ή στο μητρικό γάλα. Λίγο λιγότερο θράσος θα σας συμβούλευα όταν γράφετε εικασίες.
Εμείς είμαστε το consensus της επιστημονικής έρευνας στο ζήτημα της ομοφυλοφιλίας.

Αντιγράφω verbatim από άλλο μου post:

Σε σχέση με την ανοσολογιακή θεωρία που έγραψα πάνω σε παραπέμπω στο Bogaert & Skorska, 2011.
Σε σχέση με το φαινόμενο των μεγαλύτερων αδελφών σε παραπέμπω στο Blanchard, 1997 Blanchard, 2004.
Σε σχέση με τη μέχρι τώρα έρευνα για τα υποψήφια γονίδια (που συμβάλλουν στον καθορισμό του σεξουαλικού προσανατολισμού) σε παραπέμπω σε Bocklandt & Vilain, 2007 και Ngun et al 2011.
Σε σχέση με τη θέση της συμπεριφορικής νευροενδοκρινολογίας στο θέμα σε παραπέμπω σε Balthazart 2012.

Οπότε ναι, όταν μιλάμε για το πώς ένα γονίδιο μπορεί να κωδικοποιήσει κάποια πρωτείνη που θα κάνει inhibit κάποια ανοσολογιακή αντίδραση, πουθα επιδράσει στο σεξουαλικό προσανατολισμό, το μόνο περιβάλλον που μας απασχολεί είναι η μήτρα. Δεδομένου επίσης ότι τα big money είναι ότι έχει ενδοκρινική αιτία, το μόνο περιβαλλόν που μας απασχολεί επίσης είναι η μήτρα.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών