Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10141
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 24 Φεβ 2021, 14:24

Πρετεντέρης έγραψε:
24 Φεβ 2021, 12:24
jason0 έγραψε:
24 Φεβ 2021, 11:23
Σας γλεντάει η Τεκουτσιγκάλπα και η Εστελι
Καημένε μου, ούτε η Σάλπιγγα της Τούμπας δε σας αναφέρει, πάρε τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία.
Γελάνε τα ιμπς του Λίνκολν ανυπαρκτοι

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 24 Φεβ 2021, 17:50

jason0 έγραψε:
24 Φεβ 2021, 14:24
Πρετεντέρης έγραψε:
24 Φεβ 2021, 12:24
jason0 έγραψε:
24 Φεβ 2021, 11:23
Σας γλεντάει η Τεκουτσιγκάλπα και η Εστελι
Καημένε μου, ούτε η Σάλπιγγα της Τούμπας δε σας αναφέρει, πάρε τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία.
Γελάνε τα ιμπς του Λίνκολν ανυπαρκτοι
Ο ανύπαρκτος παοκάκος, που έκανε δεκαετίες, για να φτάσει τον Άρη σε πρωταθλήματα, που, όταν τον ρωτάνε τι είναι το Τσου Λου ψάχνει σε λεξικό, που τον γλεντάνε όλα τα χωριά της Κεντρικής και Ανατολικής Ευρώπης, μιλάει για ανυπαρξία! :smt005::smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 25 Φεβ 2021, 18:46

Επιστολη για το μουσειο του Θρυλου

ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ ΚΟΚΚΑΛΗ

Κύριε Μαρινάκη,

ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

Οι συνεχείς απαράδεκτοι και συκοφαντικοί ισχυρισμοί σου εις βάρος μου, οι άθλιες επιθέσεις εναντίον της οικογένειάς μου και οι βρώμικες μεθοδεύσεις κατά των επιχειρήσεων που συμμετέχω, με αποκορύφωμα το χθεσινό οχετό από τα Μέσα που έχεις εξαγοράσει δεν θα μείνουν πλέον αναπάντητα.

Παρέλαβα έναν Ολυμπιακό ερείπιο και σου παρέδωσα ένα μεγάλο Ολυμπιακό με πρωταθλήματα, κύπελλα, σύγχρονο γήπεδο, προπονητικό κέντρο, ακαδημίες, σχολές και γραφεία.

Για να γίνουν όλα αυτά, που ήταν μία προσπάθεια ιδιαίτερη δύσκολη, εκτός από εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ, διέθεσα πολύ χρόνο, έλαβα κρίσιμες πρωτοβουλίες και δύσκολες αποφάσεις γιατί πάνω από όλα είχα το συμφέρον του Ολυμπιακού.

Από την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή ήμουν προσωπικά Πρόεδρος και ο μέτοχος του Ολυμπιακού χωρίς να κρύβομαι πίσω από offshore εταιρείες και παρένθετα πρόσωπα.

Βλέπω ότι εσύ χρησιμοποιείς τον Ολυμπιακό και ΜΜΕ που ελέγχεις ως ασπίδα προσωπικής σου προστασίας, εργαλεία προώθησης προσωπικών σου συμφερόντων και πολιτικών φιλοδοξιών.

Ο Ολυμπιακός ανήκει στο λαό του, είναι πιο μεγάλος από μένα και σίγουρα από σένα.

Μην συνεχίζεις να τον μικραίνεις.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 26 Φεβ 2021, 19:02

Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 26 Φεβ 2021, 19:08

Ο Ολυμπιακός έγραψε ιστορία στην Ολλανδία
Οι Ερυθρόλευκαν έγιναν η πρώτη ελληνική ομάδα που απέκλεισε τους Ολλανδούς, που είχαν 7/7 προκρίσεις κόντρα σε Παναθηναϊκό, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ


https://www.in.gr/2021/02/26/sports/foo ... -ollandia/
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 26 Φεβ 2021, 22:25

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούριοι. Απ' την κομπλεξική ιστορία του Θρήνου :
«Φέρτε μας τον Άγιαξ»

(τι λέτε, βρε ταλαίπωροι;)

Μετά τον τελικό του κυπέλλου πρωταθλητριών Ευρώπης μεταξύ Άγιαξ και Παναθηναϊκού, οι «αξιοθρήνητοι» βρήκαν την ευκαιρία να βγάλουν όλα τα απωθημένα που κρύβονται μονίμως στα βάθη της κομπλεξικής ψυχής τους. Και τι νομίζετε ότι σκαρφίστηκαν; Να παίξουν με τον Άγιαξ έστω και σε φιλική συνάντηση, με σκοπό να νικήσουν -με το γνωστό… τρόπο, βέβαια-και μετά να αρχίσουν τις ειρωνείες σε βάρος του τριφυλλιού. Πίστευαν δηλαδή οι ταλαίπωροι ότι είχαν ομάδα που μπορούσε να σταθεί με αξιώσεις στην Ευρώπη, κάτι που δεν είχε γίνει ποτέ μέχρι τότε -αλλά και δεν πρόκειται να γίνει στον αιώνα τον άπαντα. Οι άνθρωποι -συγνώμη, οι κάφροι- είναι καταδικασμένοι να τρώνε «πεντάρες» (τώρα τελευταία μάλιστα το… γύρισαν και στις «εξάρες») κάθε φορά που αντιμετωπίζουν ευρωπαϊκές ομάδες σε επίσημες διοργανώσεις. Τελικά, μετά από συνεχείς επικλήσεις και παρακάλια, ο Άγιαξ τους έκανε το χατίρι. Ήρθε στην Ελλάδα, έφερε ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ και μετά νίκησε τους… νικητές της Σάντος παρά την άγρια καταδίωξη που υπέστη από τον διαιτητή Καλαδάμη. Ο άνθρωπος αυτός υπήρξε τόσο μεροληπτικός στις αποφάσεις του, ώστε εξέθεσε διεθνώς τη χώρα μας και εκνεύρισε τους Ολλανδούς παίκτες και παράγοντες οι οποίοι απείλησαν να διακόψουν τον αγώνα και να φύγουν από τον αγωνιστικό χώρο. Διαβάστε τι έγραψε τότε ο γνωστός δημοσιογράφος Γ. Τράγκας στην εφημερίδα Ντέρμπυ (12.7.1973) για να πάρετε μια μικρή ιδέα των μεθόδων που χρησιμοποιούν οι ερυθρόλευκοι προκειμένου να πετύχουν τους στόχους τους.

Εκνευριστικός και άστοχος στις αποφάσεις του ήταν και χθες ο κ. καλαδάμης ! Δυο φορές τον έχω δει φέτος, μία στις Σέρρες με τον Παναθηναϊκό και άλλη μία χθες στον αγώνα των ερυθρολεύκων με τον Άγιαξ. Και τις δυο φορές η διαιτησία του προκάλεσε ποικίλα σχόλια. Ο κ. Καλαδάμης κατά κανόνα σφυρίζει ανάποδες αποφάσεις. Στο χθεσινό παιχνίδι ακόμη και φανατικοί οπαδοί του ολυμπιακού απόρησαν σε πολλές αποφάσεις του που ήταν τραβηγμένες από τα μαλλιά, αφού δεν υπήρχε αιτία να σφυρίξει σε βάρος των Ολλανδών άσων. Σπάνια έχουμε δει παίκτες μεγάλης ομάδας να πετούν τη μπάλα επίτηδες στην εξέδρα, θέλοντας έτσι να δείξουν την έντονη δυσφορία τους για την απαράδεκτη διαιτησία. Σημειώνουμε ότι ο διάσημος Κρόιφ αγωνίστηκε μόλις 25 λεπτά και μετά αποχώρησε λέγοντας στον διαιτητή: «αν συνεχίσεις έτσι, θα φύγουμε όλοι από το γήπεδο».

Χρειάζονται άλλα σχόλια; Και, παρά ταύτα, δεν απέφυγαν την ήττα, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να αρχίσουν νέα πανηγύρια και αλαλαγμούς περί… υπερομάδας και τα συναφή εμετικά με τα οποία ταΐζουν τους χάνους (τι χάνοι, τι γαύροι;) οπαδούς τους.

( Απ' το βιβλιαράκι : Ολυμπιακος μια ζωή απάτες ).
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 26 Φεβ 2021, 22:57

Ζαποτέκος έγραψε:
26 Φεβ 2021, 22:25
Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούριοι. Απ' την κομπλεξική ιστορία του Θρήνου :
«Φέρτε μας τον Άγιαξ»

(τι λέτε, βρε ταλαίπωροι;)

Μετά τον τελικό του κυπέλλου πρωταθλητριών Ευρώπης μεταξύ Άγιαξ και Παναθηναϊκού, οι «αξιοθρήνητοι» βρήκαν την ευκαιρία να βγάλουν όλα τα απωθημένα που κρύβονται μονίμως στα βάθη της κομπλεξικής ψυχής τους. Και τι νομίζετε ότι σκαρφίστηκαν; Να παίξουν με τον Άγιαξ έστω και σε φιλική συνάντηση, με σκοπό να νικήσουν -με το γνωστό… τρόπο, βέβαια-και μετά να αρχίσουν τις ειρωνείες σε βάρος του τριφυλλιού. Πίστευαν δηλαδή οι ταλαίπωροι ότι είχαν ομάδα που μπορούσε να σταθεί με αξιώσεις στην Ευρώπη, κάτι που δεν είχε γίνει ποτέ μέχρι τότε -αλλά και δεν πρόκειται να γίνει στον αιώνα τον άπαντα. Οι άνθρωποι -συγνώμη, οι κάφροι- είναι καταδικασμένοι να τρώνε «πεντάρες» (τώρα τελευταία μάλιστα το… γύρισαν και στις «εξάρες») κάθε φορά που αντιμετωπίζουν ευρωπαϊκές ομάδες σε επίσημες διοργανώσεις. Τελικά, μετά από συνεχείς επικλήσεις και παρακάλια, ο Άγιαξ τους έκανε το χατίρι. Ήρθε στην Ελλάδα, έφερε ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ και μετά νίκησε τους… νικητές της Σάντος παρά την άγρια καταδίωξη που υπέστη από τον διαιτητή Καλαδάμη. Ο άνθρωπος αυτός υπήρξε τόσο μεροληπτικός στις αποφάσεις του, ώστε εξέθεσε διεθνώς τη χώρα μας και εκνεύρισε τους Ολλανδούς παίκτες και παράγοντες οι οποίοι απείλησαν να διακόψουν τον αγώνα και να φύγουν από τον αγωνιστικό χώρο. Διαβάστε τι έγραψε τότε ο γνωστός δημοσιογράφος Γ. Τράγκας στην εφημερίδα Ντέρμπυ (12.7.1973) για να πάρετε μια μικρή ιδέα των μεθόδων που χρησιμοποιούν οι ερυθρόλευκοι προκειμένου να πετύχουν τους στόχους τους.

Εκνευριστικός και άστοχος στις αποφάσεις του ήταν και χθες ο κ. καλαδάμης ! Δυο φορές τον έχω δει φέτος, μία στις Σέρρες με τον Παναθηναϊκό και άλλη μία χθες στον αγώνα των ερυθρολεύκων με τον Άγιαξ. Και τις δυο φορές η διαιτησία του προκάλεσε ποικίλα σχόλια. Ο κ. Καλαδάμης κατά κανόνα σφυρίζει ανάποδες αποφάσεις. Στο χθεσινό παιχνίδι ακόμη και φανατικοί οπαδοί του ολυμπιακού απόρησαν σε πολλές αποφάσεις του που ήταν τραβηγμένες από τα μαλλιά, αφού δεν υπήρχε αιτία να σφυρίξει σε βάρος των Ολλανδών άσων. Σπάνια έχουμε δει παίκτες μεγάλης ομάδας να πετούν τη μπάλα επίτηδες στην εξέδρα, θέλοντας έτσι να δείξουν την έντονη δυσφορία τους για την απαράδεκτη διαιτησία. Σημειώνουμε ότι ο διάσημος Κρόιφ αγωνίστηκε μόλις 25 λεπτά και μετά αποχώρησε λέγοντας στον διαιτητή: «αν συνεχίσεις έτσι, θα φύγουμε όλοι από το γήπεδο».

Χρειάζονται άλλα σχόλια; Και, παρά ταύτα, δεν απέφυγαν την ήττα, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να αρχίσουν νέα πανηγύρια και αλαλαγμούς περί… υπερομάδας και τα συναφή εμετικά με τα οποία ταΐζουν τους χάνους (τι χάνοι, τι γαύροι;) οπαδούς τους.

( Απ' το βιβλιαράκι : Ολυμπιακος μια ζωή απάτες ).
Τι σχέση έχει ένας διαιτητής φίλος του Θρύλου με τη χτεσινή πρόκριση που σε πόνεσε;

Μόνο κόμπλεξ και πόνο δείχνει.

Κάνε και συ τώρα προσευχές με τον Πρεποριτζέρι να μην περάσουμε την Άρσεναλ και αυξήσεις τη δόση των αντικαταθλιπτικών σου.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 26 Φεβ 2021, 22:59

Πρετεντέρης έγραψε:
26 Φεβ 2021, 22:57

ένας διαιτητής φίλος του Θρύλου
:o:o:o
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 26 Φεβ 2021, 23:02

Ζαποτέκος έγραψε:
26 Φεβ 2021, 22:59
Πρετεντέρης έγραψε:
26 Φεβ 2021, 22:57

ένας διαιτητής φίλος του Θρύλου
:o:o:o
Ε ναι. Λες να τον έβαλε ο Θρύλος να κάνει πράγματα που θα εξέθεταν την ομάδα;

Απλώς το πάθος των οπαδών μας ξεχειλίζει και θολώνει και την κρίση των πιο αμερόληπτων διαιτητών.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 12 Μαρ 2021, 15:48

… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 27 Μαρ 2021, 13:42

Ηττήθηκε στο ΣΕΦ 76-71 από την Φενερμπαχτσέ και αποκλείστηκε και μαθηματικά ο Ολυμπιακός

Εικόνα

Μετά από τρεις διαδοχικές νίκες, ο Ολυμπιακός αποδείχτηκε κατώτερος της Φενερμπαχτσέ στο ΣΕΦ, γνωρίζοντας την ήττα, με 71-76, για την 31η αγωνιστική της Euroleague. Οι όποιες… ελπίδες -με βάση τα μαθηματικά- διατηρούσαν οι «ερυθρόλευκοι» για παρουσία στην οκτάδα και τα πλέι οφ εξανεμίστηκαν μετά την 17η ήττα του σύνολο.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 05 Απρ 2021, 21:06

Ο Ολυμπιακός ισορροπεί στο σχοινί του υποβιβασμού

Ο Ολυμπιακός δεν κατέβασε την ομάδα χάντμπολ στον αγώνα με τον Άρη Νίκαιας και αν πράξει αναλόγως και στο παιχνίδι με τον Διομήδη Άργους, υποβιβάζεται σύμφωνα με τον κανονισμό.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 06 Απρ 2021, 22:35

Αφιερωμένο στον Obi Wan Iakobi:
Ολυμπιακός – ΑΕΚ : Κάθε δεκαετία και μια συντριβή (vids)
Ο Ολυμπιακός τα τελευταία 40 χρόνια έχει σαν… παράδοση τον πρώτο χρόνο κάθε δεκαετίας να διαλύει την ΑΕΚ με 6άρες, 5άρες και 4άρες.






Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 06 Απρ 2021, 22:38

Πρετεντέρης έγραψε:
06 Απρ 2021, 22:35
Ηρωικες εποχες :lol:

Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8947
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Θρύλε μου το μεγαλείο σου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 07 Απρ 2021, 00:56

Obi Wan Iakobi έγραψε:
05 Απρ 2021, 21:06
Ο Ολυμπιακός ισορροπεί στο σχοινί του υποβιβασμού

Ο Ολυμπιακός δεν κατέβασε την ομάδα χάντμπολ στον αγώνα με τον Άρη Νίκαιας και αν πράξει αναλόγως και στο παιχνίδι με τον Διομήδη Άργους, υποβιβάζεται σύμφωνα με τον κανονισμό.
Έτσι κι αλλιώς δεν είναι Ολυμπιακός. ΙΕΚ ΞΥΝΗ είναι. Το Ολυμπιακός είναι χορηγός . Όπως ήταν το superfoods στο Panathinaikos Superfoods. :003:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών