Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30841
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Μαρ 2021, 22:51

Kauldron έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:47
Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 21:41
Ποτέ δε θα τις φάμε οι φυσιολογικοί άνθρωποι. Θα τις τρώτε όσοι προκαλείτε να τις φάτε, για διάφορους λόγους.
Ξέρεις πόσοι το έχουν πεί αυτό πριν τις φάνε? :lol: (από αστυνομία).
Κοίτα πάντα μπορεί να πέσεις στον μαλακα. Αλλά να ξεκινήσει αστυνομικός να με βαράει, έχει πιθανότητα κάνω από μια στο εκατομμύριο.

Εκτός και αν εννοείς να κυνηγάνε τα ΜΑΤ απλυτους που πετούσαν μολότοφ και για άσχετο λόγο ξαφνικά βρεθώ από λάθος ανάμεσα τους και μαζέψω τίποτα γκλοπιες.
Αυτό είναι καλό πράγμα όμως, είναι η κακια στιγμή.

Σε περιστατικό σαν αυτό της Ν.Σμυρνης που τις άρπαξε αυτός, όχι, δε θα βρεθώ ποτέ.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14339
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 12 Μαρ 2021, 22:51

Kauldron έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:49
panos291 έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:47
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:42

Σειρά σου, αν περάσεις από ένα μπαλκόνι εν ώρα εργασίας και κάποιος σε βρίσει θα ανέβεις από την υδρορροή να τον δείρεις ή θα συνεχίσεις να περπατάς γιατί έχεις και δουλειές;
Εάν είμαι αστυνομικός υποθέτω το να καλέσω την αστυνομία θα είναι παράλογο οπότε μάλλον θα πάω ο ίδιος.
Δεν θα πάς πουθενά.
Θα κάνεις μήνυση, ακόμα και ως αστυνομικός.
Εάν δεν είναι σε μέρος που χρειάζεται ένταλμα πχ μέσα στο σπίτι του, τότε γιατί να μην τον πιάσω? :smt017

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 12 Μαρ 2021, 22:52

panos291 έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:37
Φανταστείτε ότι έρχεται ένας στην δουλειά σας και αρχίσει να σας φωνάζει χωρίς να του έχετε κάνει τίποτα "πουτανοσπορε", "γουρούνι" "γαμιεσαι" και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς.
Θα τον κάνετε μαύρο στο ξυλο ναι ή όχι?
Του ρίχνεις τρία μπουκέτα και μετά φέρνει μπράβους ή σου σπάει το αμάξι σε ανύποπτη χρονική στιγμή, ιδίως αν δεν ξέρεις τα στοιχεία του.
Ή σκέψου να είναι τύπου Σχορτσιανίτη, δεν νομίζω πως θα ρίξεις ψιλές αλλά αυτός θα το κάνει.

Τύπε σε έναν τεράστιο αθλητικό χώρο κάποτε ήρθα σε προστριβή με έναν πιτσιρικά, η αλήθεια μάλιστα είναι πως εγώ ήμουν πρώτος λίγο εριστικός, εκείνος έριξε μπινελίκια. Αντικείμενο της διαμάχης ήταν πως είχε το σκύλο του σε χώρο που απαγορεύεται και ενώ έτρεχα.
Τελοσπάντων, για ενίσχυση έρχεται και ένας φίλος του. Θεωρητικά τους είχα αλλά έτσι και αλλιώς πιο πέρα είχε αρκετό κόσμο και τους φύλακες του χώρου.
Συγκρατήθηκα όμως και ξέρεις γιατί τύπε;
Οι πιτσιρικάδες μου ήταν άγνωστοι, δεν πρέπει να πήγαιναν συχνά εκεί. Εγώ όμως ήμουν τακτικός θαμώνας του χώρου. Άνετα θα μπορούσαν μελλοντικά να σταμπάρουν το όχημα μου και να σπάσουν παρμπριζ ή τζάμια.
Δώσαμε αμοιβαίες εξηγήσεις και έληξε το ζήτημα.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11679
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 12 Μαρ 2021, 22:52

Naida έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:50
Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:44
mao mao έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:34



τόσο φλώρος δείχνεις;
Ναι.
Παρότι οι διαστάσεις μου είναι αρκετά καλές μιας και ξεπερνάω το 1.80 και τα 90 κιλά, εντούτοις η φυσιογνωμία μου και το στυλ μου εύκολα περνάνε για φλωρικα για τους καγκουρες.
Και εννοείται ειμαι εμφανίσιμος και όχι σκατοφατσα.

Αυτό βέβαια, έχει και τα αρνητικά αφού αρκετοί από αυτούς τους καγκουρες με θεώρησαν κατά καιρούς εύκολο στόχο για πέσιμο. Κακο του κεφαλιου τους, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Όσον αφορά την αστυνομία όμως αυτά δεν έχουν σημασία.

Ούτε μολότοφ πετάω, ούτε πέτρες, ούτε κάνω σαν γουρουνι που το σφάζουν επειδή απλά με σταμάτησε ο αστυνομικός.
Σε πορείες πας;

θα πήγαινε μόνο αν απελευθερωνόταν το επάγγελμα του φαρμακοτρίφτη.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10500
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 12 Μαρ 2021, 22:53

Golden Age έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:49
που σιχυρίζεται ότι ήταν στο σπίτι του
Δεν ισχυρίζεται αυτό. Τουλάχιστον στα βοθροσάιτ όπου διάβασα γράφουν πως έτρεξε στην είσοδο μιας διπλανής πολυκατοικίας να γλυτώσει, αφού είχε κατέβει προηγουμένως από το δικό του διαμέρισμα (σε άλλην πολυκατοικία) και πήγε να δει (;) τον τζερτζελέ.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Μαρ 2021, 22:54

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:52



θα πήγαινε μόνο αν απελευθερωνόταν το επάγγελμα του φαρμακοτρίφτη.
Μπα ούτε τότε τον κόβω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 12 Μαρ 2021, 22:54

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:50
Βλήμα έγραψε:
12 Μαρ 2021, 21:24


Από την περιγραφή:
To βράδυ της Τρίτης, 9 Μαρτίου, κατά τη διάρκεια του πογκρόμ εκδικητικότας αστυνομικών, που καταγράφηκε σε σωρεία βίντεο μετά τον τραυματισμό του συναδέρφου τους, ένας πολίτης παρακολουθώντας γεγονότα χειροκροτεί ειρωνικά λέγοντας «μπράβο, τώρα νιώθουμε ασφαλείς». Αυτό προκαλεί την οργή των αστυνομικών, που καταδιώκουν τον ίδιο και την κοπέλα του, αναγκάζοντάς τον να μπει σε μία πολυκατοικία. Στην πολυκατοικία εισβάλλουν κι αστυνομικοί τραμπουκίζοντας τους δύο πολίτες αλλά και τουλάχιστον ένα ακόμα άτομο που μένει εκεί και απλώς παρατηρεί τα γεγονότα, με τις παντόφλες του. Με βάση γεγονότα των τελευταίων μηνών, μία τέτοια υπόθεση απέχει αρκετά από το να χαρακτηριστεί «μεμονωμένο περιστατικό».
Ποιος ξέρει τι παίχτηκε εδώ. Από τα «ρεπορταζ» δεν βγαίνει άκρη, είναι όλο ασυναρτησίες.
Μια φορά δεν είναι καλή εικόνα για την μπατσαρία. Άντι να κυνηγάνε χουλιγκάνια ασχολούνται με τον κάθε τυχάρπαστο παντοφλάκια.
Golden Age έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:49


Σε αυτό το βίντεο πάλι, βλέπουμε αστυνομικούς να βγάζουν έξω απο μια πολυκατοικία έναν τύπο που σιχυρίζεται ότι ήταν στο σπίτι του. Απο εκεί και πέρα έχουμε τους ισχυρισμούς διαφόρων αριστερών. Το τί προηγήθηκε, δεν το γνωρίζουμε.

Μου 'ρθαν στο μυαλό οι φάσεις της περιόδου 2006 - 2007 κάτι φοιτητών με πράσινα παπούτσια ή με πυτζάμες που ισχυριζόντουσαν ότι ήταν "άσχετοι", "περαστικοί" και τους άφηναν. Ήταν η εποχή που ο ΣΥΡΙΖΑ προσπαθούσε να ρίξει την κυβέρνηση Καραμανλή.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Μαρ 2021, 22:55

panos291 έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:51
Kauldron έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:49
panos291 έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:47


Εάν είμαι αστυνομικός υποθέτω το να καλέσω την αστυνομία θα είναι παράλογο οπότε μάλλον θα πάω ο ίδιος.
Δεν θα πάς πουθενά.
Θα κάνεις μήνυση, ακόμα και ως αστυνομικός.
Εάν δεν είναι σε μέρος που χρειάζεται ένταλμα πχ μέσα στο σπίτι του, τότε γιατί να μην τον πιάσω? :smt017
Στο σπίτι του ήταν, αν κρίνουμε απ' το οτι βγαίνουν απ' την οικοδομή.
Και όπως σου είπα, και αγνόησες μάλλον, αν ήταν όπως τα λές, οι διαιτητές θα έπρεπε να κάνουν πολύ κόσμο μαύρο στο ξύλο ή να τους φλομώνουν στις μηνύσεις.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11679
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 12 Μαρ 2021, 22:55

panos291 έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:37
Φανταστείτε ότι έρχεται ένας στην δουλειά σας και αρχίσει να σας φωνάζει χωρίς να του έχετε κάνει τίποτα "πουτανοσπορε", "γουρούνι" "γαμιεσαι" και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς.
Θα τον κάνετε μαύρο στο ξυλο ναι ή όχι?
Είναι σα να λες "φανταστείτε να ερχόταν στη δουλειά σας κάποιος και να σας γαμούσε".

Ε αν ήμασταν πόρνες δε θα ήτο περίεργο.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30841
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Μαρ 2021, 22:55

Naida έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:50
Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:44
mao mao έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:34



τόσο φλώρος δείχνεις;
Ναι.
Παρότι οι διαστάσεις μου είναι αρκετά καλές μιας και ξεπερνάω το 1.80 και τα 90 κιλά, εντούτοις η φυσιογνωμία μου και το στυλ μου εύκολα περνάνε για φλωρικα για τους καγκουρες.
Και εννοείται ειμαι εμφανίσιμος και όχι σκατοφατσα.

Αυτό βέβαια, έχει και τα αρνητικά αφού αρκετοί από αυτούς τους καγκουρες με θεώρησαν κατά καιρούς εύκολο στόχο για πέσιμο. Κακο του κεφαλιου τους, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Όσον αφορά την αστυνομία όμως αυτά δεν έχουν σημασία.

Ούτε μολότοφ πετάω, ούτε πέτρες, ούτε κάνω σαν γουρουνι που το σφάζουν επειδή απλά με σταμάτησε ο αστυνομικός.
Σε πορείες πας;
Δεν είναι το στυλ μου. Μια φορά έχω πάει για τα Ίμια, δεκαπέντε μου, 20 χρόνια πριν, την οποία διοργάνωνε η ΧΑ αν δεν κάνω λάθος.

Αλλά γενικά όχι.
Πάντως ούτε αυτός που τις άρπαξε στην Ν.Σμυρνη ήταν σε πορεία.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Μαρ 2021, 22:57

Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:55
Naida έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:50
Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:44


Ναι.
Παρότι οι διαστάσεις μου είναι αρκετά καλές μιας και ξεπερνάω το 1.80 και τα 90 κιλά, εντούτοις η φυσιογνωμία μου και το στυλ μου εύκολα περνάνε για φλωρικα για τους καγκουρες.
Και εννοείται ειμαι εμφανίσιμος και όχι σκατοφατσα.

Αυτό βέβαια, έχει και τα αρνητικά αφού αρκετοί από αυτούς τους καγκουρες με θεώρησαν κατά καιρούς εύκολο στόχο για πέσιμο. Κακο του κεφαλιου τους, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Όσον αφορά την αστυνομία όμως αυτά δεν έχουν σημασία.

Ούτε μολότοφ πετάω, ούτε πέτρες, ούτε κάνω σαν γουρουνι που το σφάζουν επειδή απλά με σταμάτησε ο αστυνομικός.
Σε πορείες πας;
Δεν είναι το στυλ μου. Μια φορά έχω πάει για τα Ίμια, δεκαπέντε μου, 20 χρόνια πριν, την οποία διοργάνωνε η ΧΑ αν δεν κάνω λάθος.

Αλλά γενικά όχι.
Πάντως ούτε αυτός που τις άρπαξε στην Ν.Σμυρνη ήταν σε πορεία.
Δηλαδή ούτε για τη Μακεδονία πήγες.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14339
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 12 Μαρ 2021, 22:57

Kauldron έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:55
panos291 έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:51
Kauldron έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:49


Δεν θα πάς πουθενά.
Θα κάνεις μήνυση, ακόμα και ως αστυνομικός.
Εάν δεν είναι σε μέρος που χρειάζεται ένταλμα πχ μέσα στο σπίτι του, τότε γιατί να μην τον πιάσω? :smt017
Στο σπίτι του ήταν, αν κρίνουμε απ' το οτι βγαίνουν απ' την οικοδομή.
Και όπως σου είπα, και αγνόησες μάλλον, αν ήταν όπως τα λές, οι διαιτητές θα έπρεπε να κάνουν πολύ κόσμο μαύρο στο ξύλο ή να τους φλομώνουν στις μηνύσεις.
Εντάξει οι διαιτητές είναι ειδική κατηγορία. Εκεί πλέον μιλάμε για μαζοχισμο, ιδιαίτερα στα ερασιτεχνικά.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 12 Μαρ 2021, 22:58

Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:55

Δεν είναι το στυλ μου. Μια φορά έχω πάει για τα Ίμια, δεκαπέντε μου, 20 χρόνια πριν, την οποία διοργάνωνε η ΧΑ αν δεν κάνω λάθος.

Αλλά γενικά όχι.
Πάντως ούτε αυτός που τις άρπαξε στην Ν.Σμυρνη ήταν σε πορεία.
Η δευτερη θα ειναι οταν Φαηλος-Τζημερος μας καλεσουν στα οπλα :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 12 Μαρ 2021, 22:58

Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:44
mao mao έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:34
Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:32


Επειδή δε ειμαι, όπως δεν ήμουν και πριν την πανδημία, σου λέω ότι εγώ δε θα τις φάω ποτέ από την αστυνομία.

τόσο φλώρος δείχνεις;
Ναι.
Παρότι οι διαστάσεις μου είναι αρκετά καλές μιας και ξεπερνάω το 1.80 και τα 90 κιλά, εντούτοις η φυσιογνωμία μου και το στυλ μου εύκολα περνάνε για φλωρικα για τους καγκουρες.
Και εννοείται ειμαι εμφανίσιμος και όχι σκατοφατσα.

Αυτό βέβαια, έχει και τα αρνητικά αφού αρκετοί από αυτούς τους καγκουρες με θεώρησαν κατά καιρούς εύκολο στόχο για πέσιμο. Κακο του κεφαλιου τους, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Όσον αφορά την αστυνομία όμως αυτά δεν έχουν σημασία.

Ούτε μολότοφ πετάω, ούτε πέτρες, ούτε κάνω σαν γουρουνι που το σφάζουν επειδή απλά με σταμάτησε ο αστυνομικός.

Lol ρε
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εισβολή αστυνομικών και βία μέσα σε πολυκατοικία, κυνηγώντας πολίτη που χειροκρότησε ειρωνικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Μαρ 2021, 22:59

Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:55
Naida έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:50
Otto Weininger έγραψε:
12 Μαρ 2021, 22:44


Ναι.
Παρότι οι διαστάσεις μου είναι αρκετά καλές μιας και ξεπερνάω το 1.80 και τα 90 κιλά, εντούτοις η φυσιογνωμία μου και το στυλ μου εύκολα περνάνε για φλωρικα για τους καγκουρες.
Και εννοείται ειμαι εμφανίσιμος και όχι σκατοφατσα.

Αυτό βέβαια, έχει και τα αρνητικά αφού αρκετοί από αυτούς τους καγκουρες με θεώρησαν κατά καιρούς εύκολο στόχο για πέσιμο. Κακο του κεφαλιου τους, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Όσον αφορά την αστυνομία όμως αυτά δεν έχουν σημασία.

Ούτε μολότοφ πετάω, ούτε πέτρες, ούτε κάνω σαν γουρουνι που το σφάζουν επειδή απλά με σταμάτησε ο αστυνομικός.
Σε πορείες πας;
Δεν είναι το στυλ μου. Μια φορά έχω πάει για τα Ίμια, δεκαπέντε μου, 20 χρόνια πριν, την οποία διοργάνωνε η ΧΑ αν δεν κάνω λάθος.

Αλλά γενικά όχι.
Πάντως ούτε αυτός που τις άρπαξε στην Ν.Σμυρνη ήταν σε πορεία.
Σε πορείες δεν πας, αν σου τύχει αστυνομικός που θα κάνει κατάχρηση εξουσίας δεν θα αντιδράσεις οπότε λογικό να μην κινδυνεύεις να φας ξύλο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών