Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

40%
10
45%
50%
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
>60%
12
55%
 
Σύνολο ψήφων: 22

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 01 Αύγ 2018, 18:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Αύγ 2018, 12:14


Το "ζαίος" δεν υποδηλώνει αναγκαστική επιλογή ψήφου αλλά συγκεκριμένη νοοτροπία.
Η οποία είναι ποια;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Αύγ 2018, 20:00

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
01 Αύγ 2018, 18:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Αύγ 2018, 12:14


Το "ζαίος" δεν υποδηλώνει αναγκαστική επιλογή ψήφου αλλά συγκεκριμένη νοοτροπία.
Η οποία είναι ποια;
Διαφορά νοοτροπίας σημαίνει ότι αν σου πω κάτι ή αν μου πεις κάτι -καλό ή κακό- κανείς απ' τους δυο μας δεν θα καταλάβει τι εννοεί ο άλλος. Το ίδιο ισχύει και για τις ερωτήσεις. Όσο πιο αναλυτικές και να είναι οι απαντήσεις που θα δώσω ή θα δώσεις τόσο θα μεγαλώνει το ερωτηματικό. Οι επεξηγήσεις σ' αυτές τις περιπτώσεις δημιουργούν μεγαλύτερα χάσματα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Lestat
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 14:56
Phorum.gr user: Lestat

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lestat » 01 Αύγ 2018, 20:08

26%
Winter is coming

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 01 Αύγ 2018, 20:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Αύγ 2018, 20:00
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
01 Αύγ 2018, 18:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Αύγ 2018, 12:14


Το "ζαίος" δεν υποδηλώνει αναγκαστική επιλογή ψήφου αλλά συγκεκριμένη νοοτροπία.
Η οποία είναι ποια;
Διαφορά νοοτροπίας σημαίνει ότι αν σου πω κάτι ή αν μου πεις κάτι -καλό ή κακό- κανείς απ' τους δυο μας δεν θα καταλάβει τι εννοεί ο άλλος. Το ίδιο ισχύει και για τις ερωτήσεις. Όσο πιο αναλυτικές και να είναι οι απαντήσεις που θα δώσω ή θα δώσεις τόσο θα μεγαλώνει το ερωτηματικό. Οι επεξηγήσεις σ' αυτές τις περιπτώσεις δημιουργούν μεγαλύτερα χάσματα.
Απογοητεύεις και πετάς την μπάλα στην κερκίδα, δις. Αν είναι να πουλήσει, ο ένας στον άλλο τρέλα, μάλλον το κάνω καλύτερα,άριστα που λέτε και εσείς,αλλά δεν υπάρχει και λόγος να μπαίνουμε σε τέτοια διαδικασία. :wave:

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 01 Αύγ 2018, 20:17

Δύσκολη επιλογή...

Από τη μια νομίζω άλλη μια τετραετία σύριζα θα έκανε καλό στην Ελλάδα γιατί η καταστροφή θα εξαφάνιζε δια παντός την αριστερά και η λέξη συριζαίος θα γινόταν συνώνυμο του εμπόρου οργάνων από μωρά.

Από την άλλη με μια τετραετία ακόμα με τις πολιτικές σύριζα ίσως δεν έχει μείνει Ελλάδα.

Οπότε ψηφίζω >60% μήπως και τα συριζομποτ που μας διαβάζουν το πιστέψουν και εισηγηθουν εκλογές που θα τις χάσουν.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 01 Αύγ 2018, 20:26

Χρειάζεται ακόμη μια τετραετία σύριζα για να εμπεδωθεί τι είναι αριστερός.

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 01 Αύγ 2018, 20:36

Ένα στατιστικό έβγαλε ωστόσο το συριζομπότ. Οι υποστηρικτές του είναι 0 χρήστες. Από αυτό φαίνεται ο πάτος που έχει βρεθεί ο σύριζας
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sharp την 01 Αύγ 2018, 21:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 01 Αύγ 2018, 20:42

Το "όχι" του δημοψηφίσματος πως σας φάνηκε ;
Θα σας κάνω ένα φλασμπάκ στο δεκαήμερο πριν το "όχι" από τη στιγμή που ανακοινώθηκε το δημοψήφισμα.
Θα κάνω δύο φλασμπάκ ένα δημοσκοπικό και ένα στοιχηματικό και στη συνέχεια θα πω τις παρατηρήσεις μου.

Πρώτα δημοσκοπικά.
Μας γράφουν οι εφημερίδες / ειδησεογραφικά site ότι το 70% δήλωσε υπέρ του ευρώ σε έρευνα. Αυτό ήταν υπέρ του "ναί" έβγαζαν το συμπέρασμα αλλά εξηγούσαν ότι η έρευνα ήταν πριν ανακοινωθεί το δημοψήφισμα και δεν υπήρχε "γραμμή Σύριζα" να πουν το ένα ή το άλλο οι ερωτώμενοι.
Στη συνέχεια και για μερικές μέρες δεν γράφουν τίποτα, μέχρι που πέρασε και το bank run και τα capital controls.
Μετά τα capital controls η "Εφημερίδα των Συντακτών" έγραψε "μεγάλη υπεροχή του Όχι αλλά το Ναί πλησιάζει λόγω των capital controls". Μετά πάλι, 1η Ιουλίου νομίζω, βγαίνει βρώμα ότι το δημοψήφισμα ματαιώνεται και περιμέναμε όλο το απόγευμα να βγούν έκτακτα παραρτήματα με την ανακοίνωση της ματαίωσης. Δεν ήρθε όμως μιά τέτοια ανακοίνωση, αντίθετα έγινε μία ανακοίνωση επιβεβαίωσης ότι το δημοψήφισμα προχωράει. Ακολουθούν οι συζητήσεις στη βουλή και τώρα εφανίζονται και οι διάφορες δημοσκοπήσεις για το Ναί/Όχι, την Πέμπτη 2 Ιουλίου, ή Παρασκευή 3 Ιουλίου. Περίεργη φάση αλλά εξηγείται γιατί οι οποιεσδήποτε δημοσκοπήσεις θέλουν τουλάχιστον 10 μέρες να ολοκληρωθούν (όπως τις κάνουν αυτοί). Έδειχναν λοιπόν αυτές μύτη-μύτη. Σε άλλες το "Όχι" λίγο μπροστά, σε άλλες το "Ναί". Η τελική "δημοσκόπηση των δημοσκοπήσεων" το Σάββατο το βράδυ έδειχνε 50.5 Ναί, 49.5 Όχι. Έρχεται και η Κυριακή, βγαίνει το exit poll, μας λέει 51.5-48.5 υπέρ του Όχι, γίνεται και η καταμέτρηση βγαίνει 62% Όχι, 38% Ναί !
Πρόκειται για μεγάλες διαφορές. Λογικά θα έπρεπε να φανεί και από τις προδημοψηφισματικές συγκεντρώσεις των "όχηδων-ναίδων" στο Σύνταγμα αυτό αλλά δεν φάνηκε.
Τα λάθη των δημοσκόπων πολύ μεγάλα και ειδικά exit poll 10 μονάδες μακρυά από το πραγματικό αποτέλεσμα δεν έχω ξαναδεί. Οι δημοσκόποι ενδεχομένως να έχουν σαν δικαιολογία ότι δεν είχαν comparison data για ναί-όχι και γι αυτό βγήκαν έξω.
Τώρα θα σας πω τι έκανα εγώ αργότερα. Όταν έγιναν και οι εκλογές του Σεπτεμβρίου έκατσα και έγραψα κάτω τα ποσοστά των κομμάτων που προέκυψαν. Μετά έκατσα και τα χώρισα αυτά τα ποσοστά σε πιθανά όχι Ιουλίου και πιθανά ναι. Το ΚΚΕ το έβαλα μισό-μισό (μισό αποχή-άκυρο όπως είχε προτείνει το κόμμα, μισό "Όχι"). Προσθέτω λοιπόν πιθανούς όχηδες και ακόμα δεν φτάνω το 62%. Έβαλα και το ΚΙΔΗΣΟ, το κόμμα του ΓΑΠ, στους "όχηδες", τους ψηφοφόρους του Λεβέντη φυσικά τους είχα βάλει κι αυτούς, αλλά ακόμα μου λείπει μία-μιάμιση μονάδα !

Στοιχηματικά η ίδια ιστορία τώρα.
Με το ξεκίνημα μου γράφει ένας φίλος στο φβ ότι η betfair δίνει το όχι φαβορί. Του λέω betfair δεν βγαίνει από δω, στείλε μου snapshots. Στέλνει το snapshot, όντως η betfair έδινε το όχι φαβορί με απόδοση 1.50 περίπου αλλά με μάξιμουμ αποδεκτό στοίχημα μόνο 100 ευρώ. Μετά ο ίδιος μου γράφει ότι "έβαλε και ο Hill και αυτός έχει το ναι φαβορί με 1.50 πάλι". Το είδα αυτό, γιατί ανοίγει το site του Hill, αλλά στα ψιλά γράμματα που ενδεχομένως θα έλεγε για μάξιμουμ bet δεν έψαξα.
Την επομένη όμως και η betfair αλλάζει και δίνει φαβορί το Ναί και για να μην τα πολυλογώ το στοίχημα των μπουκ εξελίχθηκε υπέρ του Ναί, φτάνοντας μέχρι και 1.20 το Σάββατο παραμονή !
Εγώ δεν έπαιξα, διότι δεν παίζω τα λιμά ποτέ, αλλά στις δύο το μεσημέρι της Κυριακής μου έρχεται ένα msg και μου λένε "χαμός στο ίσωμα - ανατροπή - μπες στα μπούκια να δεις". Μπαίνω λοιπόν και βλέπω μεγάλη διολίσθηση του "ναί" - έφτασε στο 2.50 και ανέβαινε ! Προλάβαινα ίσως να παίξω το "όχι" με καλούτσικη ακόμα απόδοση αλλά δεν έπαιξα.
Δεν φαινόταν για τυρί των μπουκ αλλά δεν έπαιξα. Στις 4 μμ τώρα ήταν το όχι που είχε φτάσει στο 1.20 !
Exit poll δεν είχαν βγει ακόμα, απαγορευόταν, μετά τις 7 μμ τα exit poll.
Άρα ποιοί και πως το μυρίστηκαν ;
Πορφανώς οι exit-pollάκηδες οι ίδιοι είχαν έτοιμη τη μέτρηση τους από τις 1 το μεσημέρι -το 51.5-48.5 έστω- και τα έχωσαν χοντρά στους μπουκ με αποτέλεσμα να αλλάξει το στοίχημα ! Οι δε μπουκ σ' αυτή τη φάση το έφαγαν το α(υ)γό τους και δεν ακούσαμε τίποτα για "αντιδεοντολογικό στοιχηματισμό" από αυτούς (τύπου άσσο ημίχρονο - δύο τελικό Πανιωνίου).

Δεν έχει σημασία τι έκανε ο Τσίπρας μετά, που το "όχι" το έκανε το "υπερ-ναί".
Σημασία έχει ότι το μέγεθος του ψεκασμού ήταν σ΄ αυτή τη φάση άνευ προηγουμένου, όπως και ο φανατισμός των ζαίων.
Όσον δε αφορά τα αβγά από αυτά τις πρώτες μέρες άκουγα δηλώσεις υπέρ του "όχι" και υπέρ του "ναί" σε ακριβώς ίσες αναλογίες, αλλά στο τέλος ο "άκου αρχηγέ" είπε "ναί" και φυσικά ψήφισαν όλα "ναί".
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 1943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 01 Αύγ 2018, 20:45

Chainis έγραψε:
30 Ιούλ 2018, 16:20
Αφού έβαλες αυτές τις επιλογές ψήφισα πάνω από 60% να το βλέπεις μέχρι τις εκλογές και να χαίρεσαι.
Κι εγώ το ίδιο, αν και δεν είναι σωστό. Αν του έρθει απότομο μπορεί να πάθει από καταθλιπτικό επεισόδιο μέχρι εγκεφαλικό.
-_-

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24345
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 01 Αύγ 2018, 21:00

Πάντως δεν ξέρω γιατί οι Συριζαίοι του τουίτερ νομίζουν ότι βοηθάνε την κατάσταση πουλώντας τρελίτσα.


Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30296
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 01 Αύγ 2018, 21:02

wooded glade έγραψε:
01 Αύγ 2018, 20:42
Το "όχι" του δημοψηφίσματος πως σας φάνηκε ;
Θα σας κάνω ένα φλασμπάκ στο δεκαήμερο πριν το "όχι" από τη στιγμή που ανακοινώθηκε το δημοψήφισμα.
Θα κάνω δύο φλασμπάκ ένα δημοσκοπικό και ένα στοιχηματικό και στη συνέχεια θα πω τις παρατηρήσεις μου.

Πρώτα δημοσκοπικά.
Μας γράφουν οι εφημερίδες / ειδησεογραφικά site ότι το 70% δήλωσε υπέρ του ευρώ σε έρευνα. Αυτό ήταν υπέρ του "ναί" έβγαζαν το συμπέρασμα αλλά εξηγούσαν ότι η έρευνα ήταν πριν ανακοινωθεί το δημοψήφισμα και δεν υπήρχε "γραμμή Σύριζα" να πουν το ένα ή το άλλο οι ερωτώμενοι.
Στη συνέχεια και για μερικές μέρες δεν γράφουν τίποτα, μέχρι που πέρασε και το bank run και τα capital controls.
Μετά τα capital controls η "Εφημερίδα των Συντακτών" έγραψε "μεγάλη υπεροχή του Όχι αλλά το Ναί πλησιάζει λόγω των capital controls". Μετά πάλι, 1η Ιουλίου νομίζω, βγαίνει βρώμα ότι το δημοψήφισμα ματαιώνεται και περιμέναμε όλο το απόγευμα να βγούν έκτακτα παραρτήματα με την ανακοίνωση της ματαίωσης. Δεν ήρθε όμως μιά τέτοια ανακοίνωση, αντίθετα έγινε μία ανακοίνωση επιβεβαίωσης ότι το δημοψήφισμα προχωράει. Ακολουθούν οι συζητήσεις στη βουλή και τώρα εφανίζονται και οι διάφορες δημοσκοπήσεις για το Ναί/Όχι, την Πέμπτη 2 Ιουλίου, ή Παρασκευή 3 Ιουλίου. Περίεργη φάση αλλά εξηγείται γιατί οι οποιεσδήποτε δημοσκοπήσεις θέλουν τουλάχιστον 10 μέρες να ολοκληρωθούν (όπως τις κάνουν αυτοί). Έδειχναν λοιπόν αυτές μύτη-μύτη. Σε άλλες το "Όχι" λίγο μπροστά, σε άλλες το "Ναί". Η τελική "δημοσκόπηση των δημοσκοπήσεων" το Σάββατο το βράδυ έδειχνε 50.5 Ναί, 49.5 Όχι. Έρχεται και η Κυριακή, βγαίνει το exit poll, μας λέει 51.5-48.5 υπέρ του Όχι, γίνεται και η καταμέτρηση βγαίνει 62% Όχι, 38% Ναί !
Πρόκειται για μεγάλες διαφορές. Λογικά θα έπρεπε να φανεί και από τις προδημοψηφισματικές συγκεντρώσεις των "όχηδων-ναίδων" στο Σύνταγμα αυτό αλλά δεν φάνηκε.
Τα λάθη των δημοσκόπων πολύ μεγάλα και ειδικά exit poll 10 μονάδες μακρυά από το πραγματικό αποτέλεσμα δεν έχω ξαναδεί. Οι δημοσκόποι ενδεχομένως να έχουν σαν δικαιολογία ότι δεν είχαν comparison data για ναί-όχι και γι αυτό βγήκαν έξω.
Τώρα θα σας πω τι έκανα εγώ αργότερα. Όταν έγιναν και οι εκλογές του Σεπτεμβρίου έκατσα και έγραψα κάτω τα ποσοστά των κομμάτων που προέκυψαν. Μετά έκατσα και τα χώρισα αυτά τα ποσοστά σε πιθανά όχι Ιουλίου και πιθανά ναι. Το ΚΚΕ το έβαλα μισό-μισό (μισό αποχή-άκυρο όπως είχε προτείνει το κόμμα, μισό "Όχι"). Προσθέτω λοιπόν πιθανούς όχηδες και ακόμα δεν φτάνω το 62%. Έβαλα και το ΚΙΔΗΣΟ, το κόμμα του ΓΑΠ, στους "όχηδες", τους ψηφοφόρους του Λεβέντη φυσικά τους είχα βάλει κι αυτούς, αλλά ακόμα μου λείπει μία-μιάμιση μονάδα !

Στοιχηματικά η ίδια ιστορία τώρα.
Με το ξεκίνημα μου γράφει ένας φίλος στο φβ ότι η betfair δίνει το όχι φαβορί. Του λέω betfair δεν βγαίνει από δω, στείλε μου snapshots. Στέλνει το snapshot, όντως η betfair έδινε το όχι φαβορί με απόδοση 1.50 περίπου αλλά με μάξιμουμ αποδεκτό στοίχημα μόνο 100 ευρώ. Μετά ο ίδιος μου γράφει ότι "έβαλε και ο Hill και αυτός έχει το ναι φαβορί με 1.50 πάλι". Το είδα αυτό, γιατί ανοίγει το site του Hill, αλλά στα ψιλά γράμματα που ενδεχομένως θα έλεγε για μάξιμουμ bet δεν έψαξα.
Την επομένη όμως και η betfair αλλάζει και δίνει φαβορί το Ναί και για να μην τα πολυλογώ το στοίχημα των μπουκ εξελίχθηκε υπέρ του Ναί, φτάνοντας μέχρι και 1.20 το Σάββατο παραμονή !
Εγώ δεν έπαιξα, διότι δεν παίζω τα λιμά ποτέ, αλλά στις δύο το μεσημέρι της Κυριακής μου έρχεται ένα msg και μου λένε "χαμός στο ίσωμα - ανατροπή - μπες στα μπούκια να δεις". Μπαίνω λοιπόν και βλέπω μεγάλη διολίσθηση του "ναί" - έφτασε στο 2.50 και ανέβαινε ! Προλάβαινα ίσως να παίξω το "όχι" με καλούτσικη ακόμα απόδοση αλλά δεν έπαιξα.
Δεν φαινόταν για τυρί των μπουκ αλλά δεν έπαιξα. Στις 4 μμ τώρα ήταν το όχι που είχε φτάσει στο 1.20 !
Exit poll δεν είχαν βγει ακόμα, απαγορευόταν, μετά τις 7 μμ τα exit poll.
Άρα ποιοί και πως το μυρίστηκαν ;
Πορφανώς οι exit-pollάκηδες οι ίδιοι είχαν έτοιμη τη μέτρηση τους από τις 1 το μεσημέρι -το 51.5-48.5 έστω- και τα έχωσαν χοντρά στους μπουκ με αποτέλεσμα να αλλάξει το στοίχημα ! Οι δε μπουκ σ' αυτή τη φάση το έφαγαν το α(υ)γό τους και δεν ακούσαμε τίποτα για "αντιδεοντολογικό στοιχηματισμό" από αυτούς (τύπου άσσο ημίχρονο - δύο τελικό Πανιωνίου).

Δεν έχει σημασία τι έκανε ο Τσίπρας μετά, που το "όχι" το έκανε το "υπερ-ναί".
Σημασία έχει ότι το μέγεθος του ψεκασμού ήταν σ΄ αυτή τη φάση άνευ προηγουμένου, όπως και ο φανατισμός των ζαίων.
Όσον δε αφορά τα αβγά από αυτά τις πρώτες μέρες άκουγα δηλώσεις υπέρ του "όχι" και υπέρ του "ναί" σε ακριβώς ίσες αναλογίες, αλλά στο τέλος ο "άκου αρχηγέ" είπε "ναί" και φυσικά ψήφισαν όλα "ναί".

πολύ το ζάλισες το θέμα αλλά έχεις και συ τον πόνο σου, το πάθος με το κουμάρι

εγώ που παρακολουθούσα αλλιώς τα πράγματα, θυμάμαι οτι ο φόβος στους περισσότερους ανθρώπους κράτησε ως την Τετάρτη
από κει και πέρα είχαν παρθεί οι αποφάσεις
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dna replication την 01 Αύγ 2018, 21:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30296
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 01 Αύγ 2018, 21:03

foscilis έγραψε:
01 Αύγ 2018, 21:00
Πάντως δεν ξέρω γιατί οι Συριζαίοι του τουίτερ νομίζουν ότι βοηθάνε την κατάσταση πουλώντας τρελίτσα.

πολύ Αρκά από τα Λιντλ είδαμε αυτές τις μέρες..
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24345
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 01 Αύγ 2018, 21:05

Σίγουρα όχι τόσο όσο είδαμε γκρίνια της Ζαμανφού που αμέσως μετά τη Δονούσα έπρεπε να βγάλει ΑΦΜ ώστε να κάνει έναρξη για τη σύμβασή της.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24345
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 01 Αύγ 2018, 21:06

Άλλοι πάλι ασχολούνται με την αληθινή επικαιρότητα:


Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Τί ποσοστό θα πάρει ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2019;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 01 Αύγ 2018, 21:08

dna replication έγραψε:
01 Αύγ 2018, 21:03
πολύ Αρκά από τα Λιντλ είδαμε αυτές τις μέρες..
Και στον Αρκά θα στοίχισε το γκρέμισμα του μύθου του ηθικού πλεονεκτήματος της Αριστεράς. :D

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών