Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23685
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Μαρ 2021, 10:56

stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 10:52
Όπως δείχνω παραπάνω η κάμερα δεν πιάνει τις δύο διαβάσεις (22,5 μέτρα) αλλά η προέκταση της εικόνας πιάνει λίγο περισσότερη από τη μισή οδό Ακαδημίας, απέναντι.
Αν πας σε κάποια οριζοντιογραφία (πχ. Κτηματολόγιο που σου έδωσα παραπάνω) και χαράξεις τις γραμμές των ορίων της λήψης της εικόνας, θα βρεις ότι η απόσταση που μετράτε στο βίντεο είναι περίπου 13 μέτρα.

Το μεγάλο πρόβλημα είναι η μέτρηση του χρόνου, όχι της απόστασης. Είναι πολύ μικρό το διάστημα ακόμη και για να μετρήσεις καρέ. Πιθανότατα θα μετρήσεις λιγότερα από 10 καρέ (εκτιμώ ότι το βίντεο έχει χαμηλό framerate), κάτι που αλλάζει κατά πολύ την εκτίμηση της ταχύτητας σε τόσο γρήγορη σκηνή.
το κατάλαβα, αλλά αν μικρύνει η απόσταση πάει πιο αργά, γιατί ειπες οτι έτρεχε ο άτυχος νέος;

Την έβαλα πάντως όπως είπες, βγαζει 64km/h αν η προοπτική σου ειναι σωστή, αλλά νομίζω δεν ειναι, μου βγαινει σωστα το 22.5 όπως το βλέπω, αρα μάλλον τα 70κάτι του βάτραχου.

ο χρόνος ειναι 0.8 απο εμφάνιση σε κρούση, πάνω κάτω μερικά ms.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 21 Μαρ 2021, 11:02

enaon έγραψε:
21 Μαρ 2021, 10:56
stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 10:52
Όπως δείχνω παραπάνω η κάμερα δεν πιάνει τις δύο διαβάσεις (22,5 μέτρα) αλλά η προέκταση της εικόνας πιάνει λίγο περισσότερη από τη μισή οδό Ακαδημίας, απέναντι.
Αν πας σε κάποια οριζοντιογραφία (πχ. Κτηματολόγιο που σου έδωσα παραπάνω) και χαράξεις τις γραμμές των ορίων της λήψης της εικόνας, θα βρεις ότι η απόσταση που μετράτε στο βίντεο είναι περίπου 13 μέτρα.

Το μεγάλο πρόβλημα είναι η μέτρηση του χρόνου, όχι της απόστασης. Είναι πολύ μικρό το διάστημα ακόμη και για να μετρήσεις καρέ. Πιθανότατα θα μετρήσεις λιγότερα από 10 καρέ (εκτιμώ ότι το βίντεο έχει χαμηλό framerate), κάτι που αλλάζει κατά πολύ την εκτίμηση της ταχύτητας σε τόσο γρήγορη σκηνή.
το κατάλαβα, αλλά αν μικρύνει η απόσταση πάει πιο αργά, γιατί ειπες οτι έτρεχε ο άτυχος νέος;

Την έβαλα πάντως όπως είπες, βγαζει 64km/h αν η προοπτική σου ειναι σωστή, αλλά νομίζω δεν ειναι, μου βγαινει σωστα το 22.5 όπως το βλέπω, αρα μάλλον τα 70κάτι του βάτραχου.

ο χρόνος ειναι 0.8 απο εμφάνιση σε κρούση, πάνω κάτω μερικά ms.
Δεν πας μέχρι την Βουλή με την ρόδα σου για να μετρήσεις την απόσταση; :lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 21 Μαρ 2021, 11:03

enaon έγραψε:
21 Μαρ 2021, 10:56
stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 10:52
Όπως δείχνω παραπάνω η κάμερα δεν πιάνει τις δύο διαβάσεις (22,5 μέτρα) αλλά η προέκταση της εικόνας πιάνει λίγο περισσότερη από τη μισή οδό Ακαδημίας, απέναντι.
Αν πας σε κάποια οριζοντιογραφία (πχ. Κτηματολόγιο που σου έδωσα παραπάνω) και χαράξεις τις γραμμές των ορίων της λήψης της εικόνας, θα βρεις ότι η απόσταση που μετράτε στο βίντεο είναι περίπου 13 μέτρα.

Το μεγάλο πρόβλημα είναι η μέτρηση του χρόνου, όχι της απόστασης. Είναι πολύ μικρό το διάστημα ακόμη και για να μετρήσεις καρέ. Πιθανότατα θα μετρήσεις λιγότερα από 10 καρέ (εκτιμώ ότι το βίντεο έχει χαμηλό framerate), κάτι που αλλάζει κατά πολύ την εκτίμηση της ταχύτητας σε τόσο γρήγορη σκηνή.
το κατάλαβα, αλλά αν μικρύνει η απόσταση πάει πιο αργά, γιατί ειπες οτι έτρεχε ο άτυχος νέος;
Το όριο ταχύτητας δεν είναι 50 χλμ/ω; :p2:
Υποθέτω ότι τα 64 χλμ/ω θεωρούνται "υπερβολική ταχύτητα" μέσα στην πόλη.

Φυσικά δεν συζητάμε καν ότι η κίνηση του αυτοκινήτου να παραβιάσει διπλή λωρίδα φαίνεται εντελώς παράνομη (εκτός αν υπάρχει κάτι που δεν ...βλέπουμε).

* Επίσης, να τονίσω ότι το βίντεο που κυκλοφορεί

, δεν έχει το εύρος της φωτογραφίας που συζητάμε παραπάνω.
Επομένως, αν συζητάμε γι' αυτό το βίντεο, μάλλον πρέπει να αναθεωρήσουμε καί τις αποστάσεις.

Σε αυτό το βίντεο η απόσταση που διανύεται μέχρι τη σύγκρουση είναι περί τα 7 μέτρα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 21 Μαρ 2021, 11:07, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23685
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Μαρ 2021, 11:05

vagabondo έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:02
Δεν πας μέχρι την Βουλή με την ρόδα σου για να μετρήσεις την απόσταση; :lol:
θα ειναι σοβαροί τώρα, φοβάμαι δεν θα εκτιμήσουν το χιούμορ μου, δεν θα κρατηθώ κιόλας.

Αν βρώ όμως που έχω βάλει το λασεράκι για να μην το συζητήσουμε, θα πάω :)

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 21 Μαρ 2021, 11:06

stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:03
enaon έγραψε:
21 Μαρ 2021, 10:56
stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 10:52
Όπως δείχνω παραπάνω η κάμερα δεν πιάνει τις δύο διαβάσεις (22,5 μέτρα) αλλά η προέκταση της εικόνας πιάνει λίγο περισσότερη από τη μισή οδό Ακαδημίας, απέναντι.
Αν πας σε κάποια οριζοντιογραφία (πχ. Κτηματολόγιο που σου έδωσα παραπάνω) και χαράξεις τις γραμμές των ορίων της λήψης της εικόνας, θα βρεις ότι η απόσταση που μετράτε στο βίντεο είναι περίπου 13 μέτρα.

Το μεγάλο πρόβλημα είναι η μέτρηση του χρόνου, όχι της απόστασης. Είναι πολύ μικρό το διάστημα ακόμη και για να μετρήσεις καρέ. Πιθανότατα θα μετρήσεις λιγότερα από 10 καρέ (εκτιμώ ότι το βίντεο έχει χαμηλό framerate), κάτι που αλλάζει κατά πολύ την εκτίμηση της ταχύτητας σε τόσο γρήγορη σκηνή.
το κατάλαβα, αλλά αν μικρύνει η απόσταση πάει πιο αργά, γιατί ειπες οτι έτρεχε ο άτυχος νέος;
Το όριο ταχύτητας δεν είναι 50 χλμ/ω; :p2:
Υποθέτω ότι τα 64 χλμ/ω θεωρούνται "υπερβολική ταχύτητα" μέσα στην πόλη.

Φυσικά δεν συζητάμε καν ότι η κίνηση του αυτοκινήτου να παραβιάσει διπλή λωρίδα φαίνεται εντελώς παράνομη (εκτός αν υπάρχει κάτι που δεν ...βλέπουμε).
Σε αυτόν τον δρόμο δεν θεωρείται υπερβολική.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23685
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Μαρ 2021, 11:08

stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:03
Το όριο ταχύτητας δεν είναι 50 χλμ/ω; :p2:
Υποθέτω ότι τα 64 χλμ/ω θεωρούνται "υπερβολική ταχύτητα" μέσα στην πόλη.
ε καλα οκ, αν ήρθες μόλις στην γη ή εισαι δικηγόρος υπερβολικα ειναι τα 65 εκεί ναι. :lol:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 21 Μαρ 2021, 11:10

stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:03


* Επίσης, να τονίσω ότι το βίντεο που κυκλοφορεί

, δεν έχει το εύρος της φωτογραφίας που συζητάμε παραπάνω.
Επομένως, αν συζητάμε γι' αυτό το βίντεο, μάλλον πρέπει να αναθεωρήσουμε καί τις αποστάσεις.

Σε αυτό το βίντεο η απόσταση που διανύεται μέχρι τη σύγκρουση είναι περί τα 7 μέτρα.
Σε αυτό το βίντεο μετράμε:

Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 21 Μαρ 2021, 11:10

enaon έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:08
stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:03
Το όριο ταχύτητας δεν είναι 50 χλμ/ω; :p2:
Υποθέτω ότι τα 64 χλμ/ω θεωρούνται "υπερβολική ταχύτητα" μέσα στην πόλη.
ε καλα οκ, αν ήρθες μόλις στην γη ή εισαι δικηγόρος υπερβολικα ειναι τα 65 εκεί ναι. :lol:
Μα, αν μόλις ήρθα στη γη ή είμαι δικηγόρος, και το να κόβει ένα όχημα το δρόμο κάθετα δεν είναι παράνομο... :102:
Οι αθηναίοι είστε παλαβοί στο οδόστρωμα κι έχετε καταργήσει ΚΟΚ, ΜΟΚ, ΦΟΚ, ΛΟΚ.
Εδώ, το πρόβλημα είναι ότι αν γίνεται σωστά η εκτίμηση, ο άτυχος δικυκλιστής φέρει συνυπευθυνότητα στο ατύχημα που του στέρησε τη ζωή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 21 Μαρ 2021, 11:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23685
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Μαρ 2021, 11:11

stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:03
Σε αυτό το βίντεο η απόσταση που διανύεται μέχρι τη σύγκρουση είναι περί τα 7 μέτρα.
έχε βγάλει η καθημερινή πιο καλό βίντεο, εκείνο έχω βάλει.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 21 Μαρ 2021, 11:15

vagabondo έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:06
stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:03
enaon έγραψε:
21 Μαρ 2021, 10:56


το κατάλαβα, αλλά αν μικρύνει η απόσταση πάει πιο αργά, γιατί ειπες οτι έτρεχε ο άτυχος νέος;
Το όριο ταχύτητας δεν είναι 50 χλμ/ω; :p2:
Υποθέτω ότι τα 64 χλμ/ω θεωρούνται "υπερβολική ταχύτητα" μέσα στην πόλη.

Φυσικά δεν συζητάμε καν ότι η κίνηση του αυτοκινήτου να παραβιάσει διπλή λωρίδα φαίνεται εντελώς παράνομη (εκτός αν υπάρχει κάτι που δεν ...βλέπουμε).
Σε αυτόν τον δρόμο δεν θεωρείται υπερβολική.
Σε όλους τους αστικούς δρόμους θεωρείται υπερβολική κάθε ταχύτητα άνω των 50 χλμ/ω ή και 30χλμ/ω κατά περίπτωση.
Και δυστυχώς, είναι ένα μάθημα που μαθαίνεται μόνο με αίμα.
Σε μία περίπτωση που ο οδηγός θα προλάβαινε να αντιδράσει, ή και να αποφύγει την ανοησία του απέναντι, έχασε τη ζωή του.
Αντί να προβληματιστούμε καί γι' αυτό, μας νοιάζει μόνο η Μπακογιάννη και η Αστυνομία που φυσικά ανοήτως προσπάθησαν να το κάνουν γαργάρα.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23685
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Μαρ 2021, 11:25

stavmanr έγραψε:
21 Μαρ 2021, 11:10
Μα, αν μόλις ήρθα στη γη ή είμαι δικηγόρος, και το να κόβει ένα όχημα το δρόμο κάθετα δεν είναι παράνομο... :smt047
Εδώ, το πρόβλημα είναι ότι αν γίνεται σωστά η εκτίμηση, ο άτυχος δικυκλιστής φέρει συνυπευθυνότητα στο ατύχημα που του στέρησε τη ζωή.
έχεις δει το βιντεάκι που εξηγεί ο πολιτης στον εξωγήινο τι ειναι η κυβέρνηση; :lol:

ωραίο βίντεο, οπότε δεν συζητάμε όλοι ποιός θα πάρει ποιό ποσοστό απο την ευθύνη, και αν πήγαινε 52 στη λεωφόρο. Ο ανθρωπος πέθανε οπότε δεν τον νοιάζει ποιός φταίεει, το μικρό της μαμάς του δεν το ξέρουμε, οπότε μένουμε με την ιστορία ενός άριστου επαγγελματία, που θα επικαλεστεί ιδιότητες άχρηστου, για να συνεχίσει να ειναι άριστος.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6825
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 21 Μαρ 2021, 11:55

Καλά είναι τα μαθήματα περί κράνους, περί υψηλής ή υπερβολικής ταχύτητας, περί καθρεπτών, για το ότι οφείλουμε να οδηγούμε προσέχοντας και τις μαλακίες των άλλων, περί συνυπευθυνότηατς κ.λπ.
Ούτως ή άλλως, τα ίδια μαθήματα θα δεχόμαστε και στην περίπτωση που ένας οδηγός (αυτοκινήτου ή μοτοσυκλέτας) σκοτωνόταν επειδή στούκαρε από μόνος του σε μια κολώνα.

Αυτό που οφείλουμε να προσέξουμε, είναι τα μαθήματα αυτά να μην γίνουν αιτία απενοχοποίησης του οδηγού του αυτοκινήτου, που έκανε την απόλυτη παρανομία. Να μην καταλήξουμε να επικαλούμεθα μέχρι και το "αν έμενε σπίτι του, θα ζούσε"...
Γνώμη μου.

Φυσικά, η πολιτική εκμετάλλευση, ένθεν και ένθεν, ενός θανατηφόρου τροχαίου, είναι αισχρή συμπεριφορά.
Άσχετα αν δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται...

Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος
Δημοσιεύσεις: 1829
Εγγραφή: 06 Σεπ 2018, 19:41
Phorum.gr user: Φρούραρχος Γατάκης

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φρούραρχος » 21 Μαρ 2021, 12:08

Prepon έγραψε:
20 Μαρ 2021, 14:11
Φρούραρχος έγραψε:
19 Μαρ 2021, 16:21


Στο ξαναγράφω.
Τρέχει; ΝΑΙ
Υπερβολικά; ΙΣΩΣ, αλλά για οικονομία λέω ΝΑΙ
Τίνος ευθύνη είναι να τιμωρηθεί; Της τροχαίας που πρέπει να τον σκίσει για υπερβολική ταχύτητα
Τέλος με τον αναβάτη της μηχανής._
Πάμε στο όχημα
Επιτρέπεται να κόψεις κάθετα δρόμο για να μπεις σε πάρκιν; ΟΧΙ
Επιτρέπεται να σου κάνουν πλάτη οι τροχαίοι για το παραπάνω; ΟΧΙ

Έχει ευθύνη η κυβέρνηση; ΝΑΙ γιατί έπρεπε να προνοήσει
Έχει ευθύνη η αντιπολίτευση; ΝΑΙ γιατί σαν κυβέρνηση επέτρεπε το ίδιο.

Τα υπόλοιπα είναι σάλτσα.
Αν πήγαινε με 50 θα ζούσε;
Πιθανον ΝΑΙ

Ενδιαφέρει μόνο αυτό τους γονείς του;
ΝΑΙ
Φυσικά.

Στις 31 Δεκεμβρίου 1999, πήρα το CARINA II του πατέρα μου γιατί με βόλεψε στο πάρκιγκ, πήγα Γλυφάδα και το μεσημεράκι επέστρεφα από Καρέα. Στην κατηφόρα, που στρίβει αριστερά για Νέα Ελβετία, με ψιλόβροχο, νάυλον λάστιχα, και χωρίς να τρέχω, βλέπω το φανάρι πορτοκαλί προς κόκκινο. ΆΤΟΣ μπροστά μου και έσκασα με τα χίλια και το πέταξα μετά το φανάρι, γιατί δεν φρέναρε καθόλου το δικό μου, πήγα λες και δεν είχα φρένα. Έγκυος στο πίσω κάθισμα, και ευτυχώς δεν έχασε το παιδί. Αν ήταν μηχανάκι σταματημένο , θα τον είχα σκοτώσει. Μετά από αυτό πάντα ρώταγα αν φορά ελαστικό ή νάυλον όποιο αμάξι πήρα.

Συγκυρίες....

Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος
Δημοσιεύσεις: 1829
Εγγραφή: 06 Σεπ 2018, 19:41
Phorum.gr user: Φρούραρχος Γατάκης

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φρούραρχος » 21 Μαρ 2021, 12:16

ST48410 έγραψε:
20 Μαρ 2021, 12:38
mao mao έγραψε:
20 Μαρ 2021, 12:29
ποντάρω οτι σε 3 μήνες που θα ξεχαστεί το θέμα, θα ξαναρχίσουν να στρίβουν με τον ίδιο τρόπο για το πάρκινγκ της βουλής.
Γράφτηκε ότι θα τοποθετηθεί φανάρι, οπότε πλέον δεν θα υπάρχει δικαιολογία όταν δεν υπάρχει τροχονόμος. Κρίμα που έχασε τη ζωή του ένας νέος άνθρωπος για να δοθεί λύση. Πολύ κρίμα.
Στη Φιδιππίδου συνέχεια Αλεξάνδρας και Κηφισίας, έχει γύρω γύρω όλοι για για τη διευκόλυνση της κυκλοφορίας. Εκεί που ανέβαινες Αλεξάνδρας και πήγαινες μια ευθεία Παίδων. Τώρα πας δεξιά, στον Πύργο απέναντι, αριστερά Μεσογείων και μετά πάλι δεξιά.
Φυσικά η βόλεψη των 300 πλας παρατρεχάμενων ξευτυλισμένων, είναι σοβαρότερη, οπότε ας βάλουμε ένα φανάρι να πηδήξουμε του λαλάκες που κατεβαίνουν κέντρο!!!

ΟΥΣΤ ΡΕ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23685
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τροχαίο στην Βουλή με υπηρεσιακό όχημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Μαρ 2021, 12:21

Φρούραρχος έγραψε:
21 Μαρ 2021, 12:16
ST48410 έγραψε:
20 Μαρ 2021, 12:38
mao mao έγραψε:
20 Μαρ 2021, 12:29
ποντάρω οτι σε 3 μήνες που θα ξεχαστεί το θέμα, θα ξαναρχίσουν να στρίβουν με τον ίδιο τρόπο για το πάρκινγκ της βουλής.
Γράφτηκε ότι θα τοποθετηθεί φανάρι, οπότε πλέον δεν θα υπάρχει δικαιολογία όταν δεν υπάρχει τροχονόμος. Κρίμα που έχασε τη ζωή του ένας νέος άνθρωπος για να δοθεί λύση. Πολύ κρίμα.
Στη Φιδιππίδου συνέχεια Αλεξάνδρας και Κηφισίας, έχει γύρω γύρω όλοι για για τη διευκόλυνση της κυκλοφορίας. Εκεί που ανέβαινες Αλεξάνδρας και πήγαινες μια ευθεία Παίδων. Τώρα πας δεξιά, στον Πύργο απέναντι, αριστερά Μεσογείων και μετά πάλι δεξιά.
Φυσικά η βόλεψη των 300 πλας παρατρεχάμενων ξευτυλισμένων, είναι σοβαρότερη, οπότε ας βάλουμε ένα φανάρι να πηδήξουμε του λαλάκες που κατεβαίνουν κέντρο!!!

ΟΥΣΤ ΡΕ
ενα βελάκι αριστερά στο φανάρι και ένα κουμπάκι να το ανοίγει η πύλη μετα την ακαδημίας αν περιμένει υπηρεσιακό, δεν ενοχλεί κανέναν, είναι αυτονόητο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών