Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 07 Αύγ 2018, 23:40

Απίστευτο: Ο Μεντβέντεφ μίλησε για... «Τουρκική Δημοκρατία της Βόρειας Κύπρου»!


https://www.protothema.gr/world/article ... as-kuprou/

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 07 Αύγ 2018, 23:53

άσχετο!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!
:-)




ον τοπικ..
δε το περιμενες ρε Μεταξοσκώληκα;
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 07 Αύγ 2018, 23:56

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
07 Αύγ 2018, 23:53
άσχετο!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!
:-)




ον τοπικ..
δε το περιμενες ρε Μεταξοσκώληκα;
ευχαριστώ :D
το γλεντήσαμε το μεσημέρι με κρεατογλέντι, αλλά ξέρεις από μία ηλικία και μετά, αισθάνεσαι κάθε χρόνο που περνάει και πιο βαρύ στην καμπούρα σου :a040:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metaxoskolikas την 07 Αύγ 2018, 23:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 07 Αύγ 2018, 23:57

O σοφός γέρος δερβίσης baba-Dunya είχε προβλέψει ότι το Ξανθόν Γένος που αναφέρεται στην προφητική σούρα 33 του Ιερού Κορανίου και που θα αναστήσει το Χαλιφάτομας και την Οθωμανική Αυτοκρατορία δεν είναι άλλο από τους Ρώσσους!! Όλοι κοιτάνε τα δικά τους σχέδια αλλά στο τέλος κάνουν το Σχέδιο του Αλλάχ!!
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 08 Αύγ 2018, 00:37

αχαχουχα


by the way Γιοχι, ίσως με την αναφορά σε δερβίση, να έχεις κάποιο ποιντ (νταξει, με τα κολλήματά μου κι εγώ..)
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21306
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 08 Αύγ 2018, 00:39

κοίτα να δεις που στο τέλος δεν θα μας δώσουν ούτε την Κωνσταντινούπολη
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Αύγ 2018, 00:46

Λοιπόν που λες αγαπητέ Αλογομούρη είχα κάνει αυτη την κουβέντα με Ρώσσο φίλο ενω πίναμε μια παρέα και να του εξηγάμε δυο Ελ για Ξανθό Γένος κλπ και στο τέλος μας ρωτάει όλο απορρία:"Καλά, κάτσε, και εμείς δηλαδή θα πολεμήσουμε για να κατακτήσουμε την Κωνσταντινουπολη -μεχρι εδώ καταλαβαίνω - αλλά γιατί θα τη δώσουμε στην Ελλάδα;;;"
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 08 Αύγ 2018, 00:50

Αφού πάρομε ως δεδομένο οτι οι Ρώσοι κάτι θα πάρουν και κάτι θα παραδώσουν, εκεί πέρα στην Κων/λη υπάρχει κι ένα Πατριαρχείο Ελληνορθόδοξο
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 14:28

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Snow » 08 Αύγ 2018, 00:58

Σουβλίτσα έγραψε:
08 Αύγ 2018, 00:50
Αφού πάρομε ως δεδομένο οτι οι Ρώσοι κάτι θα πάρουν και κάτι θα παραδώσουν, εκεί πέρα στην Κων/λη υπάρχει κι ένα Πατριαρχείο Ελληνορθόδοξο
θα σου κρατησουν ενα μανουαλι :lol:

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 08 Αύγ 2018, 01:07

Σου έχω πει για ένα μπαράκι? κάπου κοντά στου Ψυρρή νομίζω, όπου επίσης κάπου κοντά είναι και κάτι εβραικό δεν θυμάμαι τί, υπάρχει ή υπήρχε πριν πολλά χρόνια εκεί λοιπόν ένα μπαράκι το οποίο ήταν παλαιός ναός (δεν ξέρω τί ακριβώς ναός) γιατί οι ιερόσυλοι οι ιδιοκτητες είχαν κάνει τα εκκλησιαστικά εργαλεία εξοπλισμό του μπαρ: τα μανουάλια τα είχαν κάνει τραπέζια κτλ.
Τότε ήμουν νιάτο τρελό και ακόμα δεν είχα ασχοληθεί σοβαρά με θρησκείες αλλά έστω και τότε ένοιωσα πολύ άβολα και ενοχικά που δεν πέταξα όξω και εμένα και την παρέα και τους λοιπούς θαμώνες και το προσωπικό και τον ιδιοκτήτη τον ίδιο.

Συνειρμος, τεσπα
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 08 Αύγ 2018, 01:10

Τέλος η διπλωματία της κότας.
Η Ελλάδα θα πάει με τη δύση και τις προοδευτικές χώρες, δε θα γλύφει αναχρονιστικά καθεστώτα που οι... προφητείες είπαν ότι θα μας δώσουν την Κωνσταντινούπολη.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Αύγ 2018, 01:11

Σου έχω πει για ένα μπαράκι? κάπου κοντά στου Ψυρρή νομίζω, όπου επίσης κάπου κοντά είναι και κάτι εβραικό δεν θυμάμαι τί,
A, λες για το μπαράκι που είναι απέναντι από το υποκατάστημα της Alpha στου Ψυρρή;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 08 Αύγ 2018, 01:23

Δεν θυμάμαι τίποτα, πάνε και πολλά χρόνια
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Αύγ 2018, 01:24

Aλλιώς δεν ξέρω. Δεν μου έρχεται κάτι αλλο εβραϊκό στην περιοχή.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Τα αποτελέσματα των αδικαιολόγητα επιθετικών κινήσεων σε βάρος της Ρωσίας, από την ελ κυβέρνηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 08 Αύγ 2018, 01:29

Δεν ξέρω ρε συ Γιόχι, μπορεί και να μην ήταν στου Ψυρρή και να ήταν αλλού αλλά νομίζω εκεί γύρω (ή είχε γινει τίποτα τότε και φύλαγε η αστυνομία κατιτίς εβραικό, δεν θυμάμαι επακριβώς)
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών