Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 10 Μάιος 2021, 10:31

Ναύτης έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:28
Prepon έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:10
Για να μιλήσουμε σοβαρά.

Η ουσία των λεγόμενων του νημαυοθετη είναι οι εξις.

Κακώς δεν δεχτηκατε τον Τσενάι ως σημαιοφορο γιατί ο άνθρωπος πρόκοψε στη ζωή του.

Συνεπάγεται πως αν δεν είχε προκόψει τότε καλώς δεν τον δεχτηκαμε.

Δεν αξίζει καν σχολιασμού βεβαίως, είναι μια βλακεία και μισή και όποιος σέβεται τον εαυτό του δεν μπορεί να εξηγεί τα αυτονόητα περισσότερες από εκατό φορές σε βλάκες.
Ατσίδας είσαι! :lol:
Η αλήθεια είναι πως είμαι κάπως αργος στο μυαλό

Εξήγησε μου όμως, που κολλάει τότε το ότι έγινε γιατρός;
Τι θα άλλαζε στο κείμενό σου ή στις ιδεες σου αν ήταν φυλακισμένος για εμπόριο χασίς;
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Μάιος 2021, 10:33

Prepon έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:31
Ναύτης έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:28
Prepon έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:10
Για να μιλήσουμε σοβαρά.

Η ουσία των λεγόμενων του νημαυοθετη είναι οι εξις.

Κακώς δεν δεχτηκατε τον Τσενάι ως σημαιοφορο γιατί ο άνθρωπος πρόκοψε στη ζωή του.

Συνεπάγεται πως αν δεν είχε προκόψει τότε καλώς δεν τον δεχτηκαμε.

Δεν αξίζει καν σχολιασμού βεβαίως, είναι μια βλακεία και μισή και όποιος σέβεται τον εαυτό του δεν μπορεί να εξηγεί τα αυτονόητα περισσότερες από εκατό φορές σε βλάκες.
Ατσίδας είσαι! :lol:
Η αλήθεια είναι πως είμαι κάπως αργος στο μυαλό μου.

Εξήγησε μου όμως, που κολλάει τότε το ότι έγινε γιατρός;
Τι θα άλλαζε στο κείμενό σου ή στις ιδεες σου αν ήταν φυλακισμένος για εμπόριο χασίς;
Επί του προκειμένου, μιλάμε για έναν μαθητή 13 χρονών (τότε), που ενσωματώθηκε απόλυτα στην ελληνική κοινωνία.
Οι ιδέες μου αφορούν στον ελληνισμό, τι ακριβώς σημαίνει να είναι κάποιος Έλληνας. Τα έχω γράψει παραπάνω.
Δεν μπορώ να σού εξηγήσω, αν δεν καταλαβαίνεις, δεν φταίω εγώ αν έχεις κομμένο καλώδιο.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25514
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 10 Μάιος 2021, 10:35

Prepon έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:31

Τι θα άλλαζε στο κείμενό σου ή στις ιδεες σου αν ήταν φυλακισμένος για εμπόριο χασίς;
Άμα είχε μείνει στην Ελλάδα νταλαβεριτζής θα είχε γίνει. Και θα είχε πάει φυλακή και θα αισθανόσουν δικαιωμένος

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 10 Μάιος 2021, 10:38

Ναύτης έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:33
Prepon έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:31
Ναύτης έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:28

Ατσίδας είσαι! :lol:
Η αλήθεια είναι πως είμαι κάπως αργος στο μυαλό μου.

Εξήγησε μου όμως, που κολλάει τότε το ότι έγινε γιατρός;
Τι θα άλλαζε στο κείμενό σου ή στις ιδεες σου αν ήταν φυλακισμένος για εμπόριο χασίς;
Επί του προκειμένου, μιλάμε για έναν μαθητή 13 χρονών (τότε), που ενσωματώθηκε απόλυτα στην ελληνική κοινωνία.
Οι ιδέες μου αφορούν στον ελληνισμό, τι ακριβώς σημαίνει να είναι κάποιος Έλληνας. Τα έχω γράψει παραπάνω.
Δεν μπορώ να σού εξηγήσω, αν δεν καταλαβαίνεις, δεν φταίω εγώ αν έχεις κομμένο καλώδιο.
Τι κάνεις Γιάννη;
Κουκιά σπέρνω.

Είπαμε είμαι αργος, εξήγησε τα μου άλλη μια φορά.
Είσαι ρατσιστής με τους αργούς;


Τι σχέση έχει που έγινε γιατρός ;
Αν ήταν έμπορος χασίς θα είχες άλλες ιδέες;
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 10 Μάιος 2021, 10:38

Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2021, 23:56
Ju-87 έγραψε:
08 Μάιος 2021, 23:54
Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2021, 23:50

Γιατί, πολέμησες εσύ στο αλβανικό μέτωπο; Καλά ρε, τι πίνετε; :lol:
Μιλάμε για κάποιον που οι παππούδες του ήταν συνεργάτες των ναζί (Τσάμηδες) και οι προπροοροπροπαππουδες του συνεργάτες των Τούρκων (Τουρκαλβανοί).
Ορθώς δεν του δόθηκε ποτέ η ελληνική σημαία σε παρέλαση.
Ναι, όπως τα λες.
Κάτσε τώρα να γράφεις ανερμάτιστες μαλακίες στο φόρουμ. Ο Οδυσσέας κάνει ιατρική έρευνα σε αμερικάνικα πανεπιστήμια.
Το point σου ποιο είναι δεν μπορώ να καταλάβω; Το ότι επειδή ο Τσενάι πρόκοψε σημαίνει πως όλοι οι Αλβανοί είναι σαν αυτόν.
Σαν να μου λες ότι επειδή ο Παπανικολάου ήταν γιατρός και Έλληνας πάει να πει ότι όλοι οι Έλληνες είμαστε παρολίγον νομπελίστες...
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 10 Μάιος 2021, 10:40

Υδράργυρος έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:35
Prepon έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:31

Τι θα άλλαζε στο κείμενό σου ή στις ιδεες σου αν ήταν φυλακισμένος για εμπόριο χασίς;
Άμα είχε μείνει στην Ελλάδα νταλαβεριτζής θα είχε γίνει. Και θα είχε πάει φυλακή και θα αισθανόσουν δικαιωμένος
Συμφωνώ απόλυτα

Τώρα πρέπει να παραδεχτούμε πως όποιος θέλει το καλό των Αλβανών οφείλει να τους διώξει από εδώ για να μη γίνουν νταλαβεριτζηδες και πάνε φυλακή.

Συ είπας
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 10 Μάιος 2021, 10:42

Ju-87 έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:38
Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2021, 23:56
Ju-87 έγραψε:
08 Μάιος 2021, 23:54


Μιλάμε για κάποιον που οι παππούδες του ήταν συνεργάτες των ναζί (Τσάμηδες) και οι προπροοροπροπαππουδες του συνεργάτες των Τούρκων (Τουρκαλβανοί).
Ορθώς δεν του δόθηκε ποτέ η ελληνική σημαία σε παρέλαση.
Ναι, όπως τα λες.
Κάτσε τώρα να γράφεις ανερμάτιστες μαλακίες στο φόρουμ. Ο Οδυσσέας κάνει ιατρική έρευνα σε αμερικάνικα πανεπιστήμια.
Το point σου ποιο είναι δεν μπορώ να καταλάβω; Το ότι επειδή ο Τσενάι πρόκοψε σημαίνει πως όλοι οι Αλβανοί είναι σαν αυτόν.
Σαν να μου λες ότι επειδή ο Παπανικολάου ήταν γιατρός και Έλληνας πάει να πει ότι όλοι οι Έλληνες είμαστε παρολίγον νομπελίστες...
Ο κλασικός Έλληναρας

Αν έχει κόρη θα την πρήζει να παντρευτεί τον τάδε μαλακα επειδή είναι γιατρός.
Δεν το θέλω, θα του λέει αυτή.
Μα πως γίνεται, αφού είναι γιατρός θα απαντάει αυτός.

Κόμπλεξ κατωτερότητας σε συνδυασμό με χαμηλή νοημοσύνη


Βγάλτε ρε τη βαλκανιλα από πάνω σας

Ο Αλβανός δε θα γίνει Έλληνας , είτε είναι κλέφτης είτε νομπελίστας. Γιατί οι έννοιες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους, άλλο το έθνος άλλο η επαγγελματική εξέλιξη.

Ημαρτον με τις βλακείες
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Μάιος 2021, 10:47

Prepon έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:38
Ναύτης έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:33
Prepon έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:31


Η αλήθεια είναι πως είμαι κάπως αργος στο μυαλό μου.

Εξήγησε μου όμως, που κολλάει τότε το ότι έγινε γιατρός;
Τι θα άλλαζε στο κείμενό σου ή στις ιδεες σου αν ήταν φυλακισμένος για εμπόριο χασίς;
Επί του προκειμένου, μιλάμε για έναν μαθητή 13 χρονών (τότε), που ενσωματώθηκε απόλυτα στην ελληνική κοινωνία.
Οι ιδέες μου αφορούν στον ελληνισμό, τι ακριβώς σημαίνει να είναι κάποιος Έλληνας. Τα έχω γράψει παραπάνω.
Δεν μπορώ να σού εξηγήσω, αν δεν καταλαβαίνεις, δεν φταίω εγώ αν έχεις κομμένο καλώδιο.
Τι κάνεις Γιάννη;
Κουκιά σπέρνω.

Είπαμε είμαι αργος, εξήγησε τα μου άλλη μια φορά.
Είσαι ρατσιστής με τους αργούς;


Τι σχέση έχει που έγινε γιατρός ;
Αν ήταν έμπορος χασίς θα είχες άλλες ιδέες;
Το τι θα συμβεί τελικά στη ζωή κάποιου είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων.
Επί του προκειμένου, μιλάμε για ένα παιδί 13 ετών, που ήλθε από την Αλβανία, και κατάφερε να μάθει την ελληνική γλώσσα και να μετέχει της ελληνικής παιδείας σε τέτοιον βαθμό, που κατάφερε να αριστεύσει στο σχολειό του, να εισαχθεί από τους πρώτους στην πολυτεχνική σχολή του ΑΠΘ και να συνεχίσει τις σπουδές του με υποτροφία στο εξωτερικό.
Αυτό το συγκεκριμένο παιδί κατάφερε να ενσωματωθεί απολύτως στην ελληνική κοινωνία, να αποκτήσει ελληνική παιδεία, να καλλιεργηθεί, να μορφωθεί, να γίνει ένας πανάξιος άνθρωπος και επιπροσθέτως να υιοθετήσει την ελληνική ταυτότητα και να θεωρει την Ελλάδα σπίτι του και δεύτερη πατρίδα του.
Σ' αυτό το παιδί κάτι τύποι σαν και λόγου σου αρνήθηκαν το δικαίωμα να αισθάνεται και να δηλνσει Έλληνας, το τοποθέτησαν στο περιθώριο της ελληνικής κοινωνίας όπως βλακωδώς την φαντάζονται δηλαδή, γιατί το παιδί αυτό δεν διαθέτει το "ελληνικό γονίδιο" και τον ΙΧΩΡ. Ρατσιστικές και ανερμάτιστες μαλακίες δηλαδή.
Το κατάλαβες τώρα ή μήπως το "ελληνικό σου γονίδιο" αντιλαμβάνεται μόνον ζωγραφιές;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Μάιος 2021, 10:50

Ju-87 έγραψε:
10 Μάιος 2021, 10:38
Ναύτης έγραψε:
08 Μάιος 2021, 23:56
Ju-87 έγραψε:
08 Μάιος 2021, 23:54


Μιλάμε για κάποιον που οι παππούδες του ήταν συνεργάτες των ναζί (Τσάμηδες) και οι προπροοροπροπαππουδες του συνεργάτες των Τούρκων (Τουρκαλβανοί).
Ορθώς δεν του δόθηκε ποτέ η ελληνική σημαία σε παρέλαση.
Ναι, όπως τα λες.
Κάτσε τώρα να γράφεις ανερμάτιστες μαλακίες στο φόρουμ. Ο Οδυσσέας κάνει ιατρική έρευνα σε αμερικάνικα πανεπιστήμια.
Το point σου ποιο είναι δεν μπορώ να καταλάβω; Το ότι επειδή ο Τσενάι πρόκοψε σημαίνει πως όλοι οι Αλβανοί είναι σαν αυτόν.
Σαν να μου λες ότι επειδή ο Παπανικολάου ήταν γιατρός και Έλληνας πάει να πει ότι όλοι οι Έλληνες είμαστε παρολίγον νομπελίστες...
Το point μου, το οποίο περίτρανα αποδεικνύουν οι απαντήσεις σου σ' αυτό το νήμα, είναι πως οι νεοναζί υπολείπεστε ενός εξελικτικού σταδίου.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 10 Μάιος 2021, 11:20

Δηλ. Βίρνα μου λες πως δεν θα κάνει κόμμα Αλβανών στην Ελλάδα για να κατακτήσει την χώρα και την πολιτιστική κληρονομιά της Σούλας από Αιγάλεω νυχού και του Βασίλη από Περιστέρι στοίχημα προπο ?
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 10 Μάιος 2021, 11:29

nik_killthemall έγραψε:
10 Μάιος 2021, 11:20
Δηλ. Βίρνα μου λες πως δεν θα κάνει κόμμα Αλβανών στην Ελλάδα για να κατακτήσει την χώρα και την πολιτιστική κληρονομιά της Σούλας από Αιγάλεω νυχού και του Βασίλη από Περιστέρι στοίχημα προπο ?
Άλλος ένας για βόλτα με το τρενάκι 🚆
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Μάιος 2021, 11:31

Ju-87 έγραψε:
10 Μάιος 2021, 11:12
Ρε σαΐνι, ο prepon δικός σου είναι. Οι απαντήσεις του, με τις οποίες μανούριασες και τον στόλισες, σ' εμένα πήγαιναν, όχι σ' εσένα. :lol:
Ολόκληρη την πλεξούδα έχεις κόψει, η άρια φυλή σε μάρανε τρομάρα σου!

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Μάιος 2021, 12:08

Πασιφάη έγραψε:
10 Μάιος 2021, 11:38
Δεν τρέχει τίποτα, χρυσαυγίτης είναι ο τύπος, τέτοια πιστεύει και τέτοια θα λέει.
Εγώ μάλιστα νομίζω ότι καλό είναι που τα λένε και τα γράφουν δημόσια, για να αντιλαμβάνονται και οι ανυποψίαστοι, αν υπάρχουν ακόμα ανυποψίαστοι σχετικά με την ΧΑ, για τι ανθούς μιλάμε.
Η πλάκα είναι ότι τον φουκαρά τον prepon θα τον στείλει ο ατσίδας στο Άουσβιτς εκ παραδρομής. :lol:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 10 Μάιος 2021, 13:33

Ναύτης, θεωρώ ανεπίτρεπτο, να εκφράζεται ένας τυχάρπαστος για την ανθρώπινη ζωή, με τέτοιον ειδεχθή τρόπο. Και να δηλώνει προκλητικά τις προτιμήσεις του, λες και βγαίνει στην αγορά να πουλήσει κρέας, ή πάει να το πετάξει στη χωματερή.
Τεσπα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13312
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δεν θα γίνεις Έλληνας ποτέ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Μάιος 2021, 13:54

Πασιφάη
Χρυσαυγίτης είναι, τι περίμενες;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών