πώς και δε συζητιέται

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Φιλελε
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 13 Μάιος 2021, 23:59

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φιλελε » 14 Μάιος 2021, 01:01

Eιπε δημοσιογραφος του BBC οτι η Ελλαδα ειναι πολυ πισω στους εμβολιασμους και δεν απολυθηκε ακομη για διασπορα ψευδων ειδησεων;
Ρε το φουκαριαρικο το ΒΒC που το καταντησαν αντε να παρουν και Τραγκα-Χιο να δυναμωσει το ροστερ

Aς πει καποιος στον βλακα του BBC οτι η Ελλαδα απεχει 10 ημερες εμβολιασμων απο την 1η δεκαδα κανονικων κρατων και οχι χωριων τυπου Σευχελες-Γιβραλταρ-Ισλανδια

Και πως πανε οι εμβολιασμοι στην Βρετανικη Κοινοπολιτεια συμφωνα με τον πανυβλακα του BBC;
Τρενο;

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34693
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 14 Μάιος 2021, 09:44

Φιλελε έγραψε:
14 Μάιος 2021, 01:01
Eιπε δημοσιογραφος του BBC οτι η Ελλαδα ειναι πολυ πισω στους εμβολιασμους και δεν απολυθηκε ακομη για διασπορα ψευδων ειδησεων;
Ρε το φουκαριαρικο το ΒΒC που το καταντησαν αντε να παρουν και Τραγκα-Χιο να δυναμωσει το ροστερ

Aς πει καποιος στον βλακα του BBC οτι η Ελλαδα απεχει 10 ημερες εμβολιασμων απο την 1η δεκαδα κανονικων κρατων και οχι χωριων τυπου Σευχελες-Γιβραλταρ-Ισλανδια

Και πως πανε οι εμβολιασμοι στην Βρετανικη Κοινοπολιτεια συμφωνα με τον πανυβλακα του BBC;
Τρενο;

Εν σχέσει με τη Βρεταννία φυσικά είναι.Αλλά εάν πάει να πει εκεί μέσα ότι δεν φταίμε εμείς για τα εμβόλια αλλά η Ευρωπαική Επιτροπή που τα παρήγγειλε θα δικαιώσει τους μπρεξιτάδες και δεν είναι πολιτική της Ελλάδος να δικαιώνει τους μπρεξιτάδες. :D
Αυτό είναι το πρόβλημα με τις συνεντεύξεις σε επίπεδο εθνικής πολιτικής,δεν είναι ατομικές συνεντεύξεις να δικαιολογεί ο καθένας μόνο τον εαυτό του,πρέπει να συμβαδίζει και με την γενικότερη πολιτική της χώρας.Ούτε μπορείς να του απαντήσεις κοίτα τι γίνεται αλλού,ο δημοσιογράφος δεν είναι εκπρόσωπος κυβερνήσεως και υπεύθυνος για κάτι,ρωτάει ως ενδιαφερόμενος πολίτης και έτσι πρέπει να του απαντήσεις γιατί ένας Άγγλος να έλθει στην Ελλάδα και να μην πάει διακοπές στη χώρα του που έχουν προχωρήσει οι εμβολιασμοί.Δεν τον νοιάζουν τα υπόλοιπα.
Οι συνεντεύξεις είναι δύσκολο άθλημα και εάν κάποιος δεν έχει ισχυρά επιχειρήματα που να απαντούν στις ανησυχίες του μέσου ανθρώπου καλύτερα να μην τις δίνει.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25506
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 14 Μάιος 2021, 09:52

Φιλελε έγραψε:
14 Μάιος 2021, 01:01

Aς πει καποιος στον βλακα του BBC οτι η Ελλαδα απεχει 10 ημερες εμβολιασμων απο την 1η δεκαδα κανονικων κρατων και οχι χωριων τυπου Σευχελες-Γιβραλταρ-Ισλανδια

Και πως πανε οι εμβολιασμοι στην Βρετανικη Κοινοπολιτεια συμφωνα με τον πανυβλακα του BBC;
Τρενο;
Κλασική παιδιάστικη απάντηση: "Μπουχουχου :a040: στην αγγλία τα πάτε καλύτερα;"
Εκεί δεν έιπαν όμως "ελάτε κάποια εκατομμύρια να κολλήσετε τον κορονοιο σας στη χώρα μας

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24488
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Μάιος 2021, 10:51

Φιλελε έγραψε:
14 Μάιος 2021, 01:01
Aς πει καποιος στον βλακα του BBC οτι η Ελλαδα απεχει 10 ημερες εμβολιασμων απο την 1η δεκαδα κανονικων κρατων και οχι χωριων τυπου Σευχελες-Γιβραλταρ-Ισλανδια
Νομίζω θα ήταν μαλακία να το πεις αυτό σε συζήτηση που σε έχουν μόλις ρωτήσει πώς και ανοίγεις τουλάχιστον 20 μέρες νωρίτερα από όλους αυτούς. Υπάρχει κίνδυνος στη συνέχεια ο βλάκας του BBC να σε ξεκωλιάσει ακόμα πιο τελειωτικά.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 14 Μάιος 2021, 11:11

Παρτε και τουριστικη καμπανια απο Ισπανια

https://www.protothema.gr/world/article ... ite-video/

Στόχος της, εκτός από τον αριθμό των 45 εκατ. τουριστών που έχει τεθεί για φέτος, είναι μεταδόσει το μήνυμα εμπιστοσύνης, ασφάλειας και ποιότητας του προορισμού σε μια ατμόσφαιρα ηρεμίας και ξεκούρασης, καθώς και διασκέδασης και ανεμελιάς, «μετά από τη χειρότερη χρονιά της ζωής μας», όπως σημείωσε η Ισπανίδα υπουργός Τουρισμού Reyes Maroto.

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 14 Μάιος 2021, 13:03

Φιλελε έγραψε:
14 Μάιος 2021, 01:01
Eιπε δημοσιογραφος του BBC οτι η Ελλαδα ειναι πολυ πισω στους εμβολιασμους και δεν απολυθηκε ακομη για διασπορα ψευδων ειδησεων;
Ρε το φουκαριαρικο το ΒΒC που το καταντησαν αντε να παρουν και Τραγκα-Χιο να δυναμωσει το ροστερ

Aς πει καποιος στον βλακα του BBC οτι η Ελλαδα απεχει 10 ημερες εμβολιασμων απο την 1η δεκαδα κανονικων κρατων και οχι χωριων τυπου Σευχελες-Γιβραλταρ-Ισλανδια

Και πως πανε οι εμβολιασμοι στην Βρετανικη Κοινοπολιτεια συμφωνα με τον πανυβλακα του BBC;
Τρενο;
Γειά σου ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΕ

Άβαταρ μέλους
sloopy
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: 06 Δεκ 2019, 14:34
Τοποθεσία: Οπου ναναι :)

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sloopy » 14 Μάιος 2021, 15:20

Σκληρός λέει η Ανθή Βούλγαρη, ο δημοσιογράφος του BBC με τον Θεοχάρη. Εμ βέβαια δεν είναι όλοι σαν αυτή που ρωτούσε την Κεραμέως από που αγόρασε το κολιέ της.
Hang on sloopy :smt023

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 14 Μάιος 2021, 16:10

σκληρη είναι η πραγματικότητα

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Μάιος 2021, 16:18

Beria έγραψε:
13 Μάιος 2021, 13:22
Η φάση αυτή θυμίζει τον Γάβρο στην Ευρώπη
Έχει φτιάξει ένα σύστημα διαπλοκής στό εγχώριο πρωτάθλημα και την περνάει λούφα και μόλις βγει στην Ευρώπη πέφτουν οι πουτσες σαν το χαλάζι
Στον ύπνο σου αυτά βέβαια.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24488
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Μάιος 2021, 16:24

nick έγραψε:
14 Μάιος 2021, 11:11
Παρτε και τουριστικη καμπανια απο Ισπανια

https://www.protothema.gr/world/article ... ite-video/

Στόχος της, εκτός από τον αριθμό των 45 εκατ. τουριστών που έχει τεθεί για φέτος, είναι μεταδόσει το μήνυμα εμπιστοσύνης, ασφάλειας και ποιότητας του προορισμού σε μια ατμόσφαιρα ηρεμίας και ξεκούρασης, καθώς και διασκέδασης και ανεμελιάς, «μετά από τη χειρότερη χρονιά της ζωής μας», όπως σημείωσε η Ισπανίδα υπουργός Τουρισμού Reyes Maroto.
...και γι' αυτό θα ανοίξουν τον Ιούνιο αντί να ξεφτιλίζονται.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Μάιος 2021, 16:24

foscilis έγραψε:
14 Μάιος 2021, 10:51
Φιλελε έγραψε:
14 Μάιος 2021, 01:01
Aς πει καποιος στον βλακα του BBC οτι η Ελλαδα απεχει 10 ημερες εμβολιασμων απο την 1η δεκαδα κανονικων κρατων και οχι χωριων τυπου Σευχελες-Γιβραλταρ-Ισλανδια
Νομίζω θα ήταν μαλακία να το πεις αυτό σε συζήτηση που σε έχουν μόλις ρωτήσει πώς και ανοίγεις τουλάχιστον 20 μέρες νωρίτερα από όλους αυτούς. Υπάρχει κίνδυνος στη συνέχεια ο βλάκας του BBC να σε ξεκωλιάσει ακόμα πιο τελειωτικά.
Εγώ πάλι νομίζω ότι θα του έκλανε τα αρχίδια.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24488
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Μάιος 2021, 16:26

Ε τι θα νόμιζες;

Μόνο που εσύ είσαι ο οπαδός της ΝΔ. Δεν είσαι ο τρίτος που περιμένει να ενημερωθεί αν όντως είναι ασφαλής η Ελλάδα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48432
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Μάιος 2021, 16:31

Otto Weininger έγραψε:
14 Μάιος 2021, 16:24
foscilis έγραψε:
14 Μάιος 2021, 10:51
Φιλελε έγραψε:
14 Μάιος 2021, 01:01
Aς πει καποιος στον βλακα του BBC οτι η Ελλαδα απεχει 10 ημερες εμβολιασμων απο την 1η δεκαδα κανονικων κρατων και οχι χωριων τυπου Σευχελες-Γιβραλταρ-Ισλανδια
Νομίζω θα ήταν μαλακία να το πεις αυτό σε συζήτηση που σε έχουν μόλις ρωτήσει πώς και ανοίγεις τουλάχιστον 20 μέρες νωρίτερα από όλους αυτούς. Υπάρχει κίνδυνος στη συνέχεια ο βλάκας του BBC να σε ξεκωλιάσει ακόμα πιο τελειωτικά.
Εγώ πάλι νομίζω ότι θα του έκλανε τα αρχίδια.
Φήμες λένε οτι πλέον η εκπομπή ονομάζεται "hard cock" από "hard talk", μετά το σούβλισμα του Θεοχάρη. :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Μάιος 2021, 16:33

foscilis έγραψε:
14 Μάιος 2021, 16:26
Ε τι θα νόμιζες;

Μόνο που εσύ είσαι ο οπαδός της ΝΔ. Δεν είσαι ο τρίτος που περιμένει να ενημερωθεί αν όντως είναι ασφαλής η Ελλάδα.
Πρώτον εγώ δεν είμαι οπαδός της ΝΔ. Είμαι η ΝΔ.

Δεύτερον όπως εξήγησε και ο πατησιώτης πιο πάνω, οι απαντήσεις που έδωσε ο Θεοχάρης στους εγκάθετους του BBC, ήταν αυτές που μπορούσε να δώσει στα πλαίσια της θέσης του.

Και κοφτε πια την καραμέλα με το whataboutism. Ρώταγαν τα καργιολα αν κάνουμε pushbacks ή αν είμαστε σκληροί με τους μετανάστες. Σαν να σε ρωτάνε γύφτοι αν είναι ασφαλές για τα πορτοφόλια τους να σε κάνουν παρέα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4730
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: πώς και δε συζητιέται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 14 Μάιος 2021, 16:36

Otto Weininger έγραψε:
14 Μάιος 2021, 16:33

Πρώτον εγώ δεν είμαι οπαδός της ΝΔ. Είμαι η ΝΔ.
:smt005:

έλα ρε μαλάκα Όττο!
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών